Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:12:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 18:16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
O "Toni" wciąż chcę zapomnieć, ale odsłuch pojedynczego utworu okazał się całkiem pozytywny

5 / 10

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 19:37:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
U mnie inaczej. Z odsłuchu wersji studyjnej i tej drugiej wynikło mi, że koncertowa jest zdecydowanie lepsza. Ale to tylko o tyle, że lepiej brzmi, zwłaszcza wokal zostawia jakieś takie przyjemne wrażenie (na wersji studyjnej sprawia na mnie wrażenie wręcz odstręczające pod każdym względem - okropne, szpitalne brzmienie; zachrypnięty śpiew, który generalnie bardzo lubię w przeciwieństwie do niektórych osób, ale tutaj zdaje mi się kompletnie niepasujący; tekst, z którego nie mogę zapamiętać ani słowa). Jedyny moment, który dla mnie się broni to "widowisko dla...", ale to za mało, zresztą powtórzone x razy z rzędu też traci dla mnie moc.

Popatrzyłem na ocenę, którą dałem Cudzemu grzechowi i przy okazji towarzyszom:

Crazy pisze:
Ma fragmenty lepsze i nie tyle gorsze, co nijakie.

Daję 2/10 na równi ze Świętem rewolucji, co dość dokładnie oddaje moje odczucia poziomu (na tej samej półce Biesy, ale one z innej bajki i niestety też tylko dwa dałem Pałacykowi Michla, dziś na pewno byłoby więcej).


Posłuchałem Cudzego grzechu. Podoba mi się ZNACZNIE bardziej. Dziś może dałbym troszkę więcej. Co do Biesów i Rewolucji pozostaję na stanowisku, Pałacyk uważam, że wyraźnie nie doceniłem w głosowaniu. Jeżeli chodzi o Ostatnią chwilę wniosek nasuwa się tyko jeden i nie mam niestety wątpliwości.

1/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 lutego 2018 22:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
1/10

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 08:39:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
cianu pisze:
masz u mnie 10/10 za wpis

Dziękuję, miło wiedzieć, że ktoś ceni moje krytykanctwo :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 11:10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Co to za jedynki. Zaraz posłucham i dam jednak więcej bo to skandal jakiś :)

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 12:25:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No, to jednak trzeba pisać w tym wątku... Nie można nie pisać, skoro nawet Maq prowokuje jedynką...

Armia nagrała armijną płytę, ale przecież to już nie jest ta sama Armia którą większość z nas (na tym forum) pokochała przed trzema, dwoma? dekadami temu... A nawet nie jest to ta sama Armia - która nagrywała przed dziesięcioma laty genialny Proces, Freak i piosenkę na rocznicę Grunwaldu...
Pomimo tego - szczególnie w TYM utworze czuję tę wielką żarliwość i moc tekstu... Ale też i w muzyce dzieje się całkiem ciekawie. To prawda, że wstęp jest fenomenalny i później już tak nie jest, ale mi bardzo pasują te galopujące bębny i waltornią.... I to pytanie: Czy to możliwe jest?? A zadawaliście sobie pytanie o czym jest ten kawałek? Odpowiedzi, które mnożą mi się w głowie nie dają jednoznacznej odpowiedzi... widowisko dla świata... ludzi i aniołów!!
Rzecz dzieje się zapewne w czasach ostatecznych, czyli teraz... nadchodzi dzień sądu, lecz on jeszcze nie przyszedł, a mimo to autor go przywołuje - bo staje w prawdzie (maski zdzieram...). Rozpacz, która dotyka po zdjęciu maski i spojrzeniu na siebie nie niszczy tutaj człowieka, ale jest swego rodzaju oczyszczeniem, mistycznym widowiskiem dla świata ludzi i aniołów... liturgią...
Kapitalne zakończenie płyty... no, prawie zakończenie - bo przecież jest jeszcze jeden kawałek kończący kraj...
Wersja z koncertówki > wersja z płyty, którą też lubię!
Nie mogę dać mniej niż 10/10, więc daję!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 12:54:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
4/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 lutego 2018 13:39:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kraszan pisze:
Zaraz posłucham i dam jednak więcej bo to skandal jakiś

Rób jak chcesz, ale myślę, że uczciwie jest głosować, jak się czuje, a nie dlatego, żeby wyciągnąć lepszą czy gorszą średnią.
No chyba że to taki prowokacyjny żarcik był, to się dałem sprowokować i już nic nie mówię.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 lutego 2018 10:09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Znajduję w tym numerze przestrzenie dla siebie, jest w nim coś co mnie rusza, wprowadza w dziwny stan. Ten riff z Osobliwości zaczerpnion (Mała śmierć) pasuje mi tu, podoba mi się to, że Ostatnia chwila stanowi kontrast wobec reszty Toni ("ale to w tej chwili nie ma znaczenia, po prostu tańczmy"), i że takie tu wyraźne nawiązanie do przeszłości, gdzieś pobłyskuje ta stara Armia. Znajduje tu dużo poezji po prostu. Choć nie zawsze to działa. I też nie dziwię się niektórym zarzutom, część podzielam. Tak że nie wiem jeszcze, ale pewnie trochę punktów sypnę.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Ostatnio zmieniony sob, 24 lutego 2018 11:54:33 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 lutego 2018 10:23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Crazy pisze:
Rób jak chcesz, ale myślę, że uczciwie jest głosować, jak się czuje, a nie dlatego, żeby wyciągnąć lepszą czy gorszą średnią.
No chyba że to taki prowokacyjny żarcik był, to się dałem sprowokować i już nic nie mówię.


Nie no pełna zgoda. Niedomówienie z mojej i nadinterpretacja z twojej strony :) Chodzi o to, że oceniłem utwór z pamięci, bez odsłuchu i muszę zrewidować ocenę, zmobilizowany waszymi surowymi ocenami. Zagłosuje tak jak czuje, obiecuje.

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 lutego 2018 13:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Nie jestem w stanie ogarnąć faktu, że ten kawałek może nie podchodzić miłośnikowi Armii i że potrafi wystawić mu 1...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 lutego 2018 14:17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Obiecuję zatem posłuchać jeszcze raz :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 lutego 2018 14:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
początkowo uznałem ten utwór za najsłabszy na płycie (pomijając TGKSK),
jednak w pewnym momencie "something clicked in my mind, incredibly clear" (ze wskazaniem na tekst) i wskoczył na toniowe podium

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 lutego 2018 18:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jest to jeden z najbardziej "fruwających" utworów Armii, jeśli chodzi o moje odczucia (swoją drogą nieźle byłoby zrobić taki topten). Może nawet najbardziej - bywa, że podoba mi się bardzo i czuję owe wspomniane przez pablaka kliknięcie w umysł :wink: ale zdarzają się też długie okresy kiedy kompletnie mi nie podchodzi. Zadziwiające!
Teraz, gdy go słucham na potrzeby WFO, mogę przynajmniej po części, to zracjonalizować... mieści się w nim wiele fajnych i słabych miejsc i pewnie to stąd.
No bo:
- początek bardzo dobry, z narastającym napięciem a wejście basu (0:10) już zupełnie świetne!
- ale od 0:23 motyw, który mnie męczy, nuży (moim zdaniem w ogóle nie ma startu do riffów z debiutu, bo takie porównania się tu pojawiały). Ponadto bębnów dolnych jest tu nawalone że aż huczy, za to te górne brzmią jakby ktoś walił w worek z keramzytem
- od 0:50 wchodzą zwrotki, które lubię: mi się kojarzą z klimatem "Drogi", całość lekko sentymentalno-smutnawa, riff coś w deseń "Bez końca" Siekiery, fajne to
- ale rozwiązanie tego w 1:30 mi nie pasuje: banalne zejście jak w popowej piosence...
- potem znowu ten męczący motyw (z lekka podratowany waltornią)
- od 2:26 "to niemożliwe jest" - na granicy autoplagiatu z refrenu "Katedry" a w ogóle ten układ akordów jest przez zespół nadużywany w ostatnich latach (to co leci od 2:53: identyczne wrażenie typu "gdzie ja to już w Armii słyszałem?")
- ale nagle, gdy już jestem naprawdę na "nie", wchodzi świetny motyw od 3:24, pięknie brzęczące gitary i finalne, mocne "to od dziś/ostatnia chwila by żyć", jest w tym moc, siła, coś jak jeżelowe "nadejdzie nasz czas" - no właśnie: nadszedł, żyj!

No i co począć z takim ananasem?
Jakąś średnią muszę wyprowadzić... 5,75

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 lutego 2018 21:24:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dla mnie zaczyna się średnio, ale potem nabiera klimatu, rozkręca się i zaczyna porywać. Jeden z najlepszych utworów na płycie.
Dość Procesowy numer i dużo się w nim dzieje.
Jeśli chodzi tekst, to z jednej strony niektóre rymy mnie też gryzą w ucho, ale z drugiej doceniam mocny przekaz. Ja tak mam, że odwlekam życie na ostatnią chwilę ( czynić dobro? to takie męczące, nie chce mi się, może kiedyś... ), pytanie, czy tej ostatniej chwili nie przegapię? No i jeszcze to najbardziej nieszczęsne w formie, ale dobitne w treści 'miałem kochać, nie tylko szlochać', cała ja...
No nic, utworowi daję 7/10.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group