Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 09:59:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Jak dla mnie to ta płyta jest jak otwarcie okna w dusznym pokoju.
już dawno nie miałem tyle radości ze słuchania jakiejś płyty po raz pierwszy.
Najbardziej podoba i się to w jaki sposób zespół penetruje nowe rejony. Der Prozess to prawdziwy boredom-killer a powrót do korzennego, zadziornego czadu jest wprost miodem na me serce.
O tekstach na razie zmilczę - nie da się do nich podejść z marszu do czego Budz juz dawno mię przyzwyczaił.
Wokalnie - chyba najlepsze dzieło (w jednym numerze podjeżdża pod Serja Tankarjana - co tylko potwierdza gotowość do eksperymentowania).
Czyli bardzo fajnie.
Chciałbym tylko móc posłuchać tej płyty na sprzęcie u Erkeja w domu.
Chodzi mi o jego sprzęt a nie lokalizacje w której wystepuje, he he he

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Budyń pisze:
Black metal...

kiedy zespół armia miał grać w londynie, to w miejscowej prasie tak właśnie określono styl mzuyczny tego zespołu :lol:


Budyń pisze:
musi być, ponieważ jak dla mnie ta płyta sprowadza słuchacza do poziomu Józefa K. w chwili, gdy właśnie dwoch panów po niego przyszło; Underground zaś pozwala jednak wyjść z tego z jakąś nadzieją.

wydaje mi się, że o to własnie chodziło.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
:)

posłuchałem płyty po raz drugi. "Przed prawem" weszło mi lepiej, acz nadal nie podzielam AŻ TAKIEGO entuzjazmu :) "Zły porucznik" jest z części podstawowej płyty najbliższy tradycyjnej formule, przez co dobrze ją otwiera. "Proces" to układanka, z której najbardziej podoba mi się chyba wolny czad, ale w tej kategorii nie ma startu do "Statku burz". Tu mi może trochę agresji brakuje w wokalu, ale tak czy inaczej, to jest miazga. Muzyka, tekst i nastrój tworzą idealną jedność. "Katedra" to dla mnie chyba numer jeden z tej płyty. Tu nie ma niczego niepotrzebnego... Słuchając pomyślałem, że może dałoby się ten numer okroić jak kiedyś "Poza prawem" i promować go w radiu, jako rzecz było nie było bardzo melodyjną, ale w miarę słuchania dotarło do mnie, ze tu chyba nie da się niczego wyciąć bez szkody dla utworu. "Przed prawem" - już pisałem. "Anima" - tu już jest jakieś uspokojenie i oddech, którego wczoraj nie zauważyłem. Tu Józef K. otwiera okno w swoim dusznym mieszkaniu, by przyłączyć się w "Undergroundzie" do radosnego pochodu, który właśnie wyrwał się z tej całej beznadziei.

Trudno mi tę płytę na razie ustawiać w stosunku do innych. Myślę, że artystycznie jest równa Legendzie i tym pierwiastkiem Legendowym przewyższa Triodante... Przy okazji wydaje mi się, że zespół wszedł na pewną drogę (z małej litery) "Sen nocy letniej" -> "Ultima Thule" -> "der Prozess"... Strach pomyśleć, jaką miazgą będzie płyta kolejna :)

Pamiętam, że na wigilii 2007 życzyłem Elrondowi, żeby udało się Armii nagrać taką płytę, która przerwie spory Legenda-Triodante i spowoduje, że obu frakcjom kopara opadnie. Myślę, że moje życzenia się spełniły.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony śr, 28 stycznia 2009 13:40:14 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:38:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
myślę, że ta płyta to zupełnie nowa jakość i dlatego wszelkie przyrównania i porównania do legendy czy triodante czy ultimy trochę mnie denerwują :evil: :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:42:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
natalia pisze:
zupełnie nowa jakość
Wprawdzie słyszałem tylko trzy utwory, ale z tymi gitarami, z tą waltornią, z tym wokalem - ciężko żeby zupełnie nic (zwłaszcza nam, było nie było, znawcom tematu) zupełnie nie kojarzyło się z poprzednimi dokonaniami. Przecież Armia nie zaczęła nagle grać jak Clannad czy inny Modern Talking. To jest zespół rozpoznawalny niemal od pierwszej sekundy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Budyń pisze:
Trudno mi tę płytę na razie ustawiać w stosunku do innych. Myślę, że artystycznie jest równa Legendzie i tym pierwiastkiem Legendowym przewyższa Triodante... Przy okazji wydaje mi się, że zespół wszedł na peną drogę (z małej litery) "Sen nocy letniej" -> "Ultima Thule" -> "der Prozess"... Strach pomyśleć, jaką miazgą będzie płyta kolejna Smile

o z tym się zgodzę całkowicie... ta płyta ma lekkość Legendy i stopień skomplikowania Triodante !
Co do jednego nei mam wątpliwości - ta płyta to całość... jest równa - nie ma słabszych i mocniejszych numerów jak na poprzednich albumach... w tym sensie również jest porównywalna do L i T

EDIT:
natalia pisze:
myślę, że ta płyta to zupełnie nowa jakość i dlatego wszelkie przyrównania i porównania do legendy czy triodante czy ultimy trochę mnie denerwują Evil or Very Mad Wink

ale te porówania są nieuniknione... przecież nie można jej porównać do Ducha, czy Drogi... Legenda i Triodante są najoczywistszymi punktami odniesienia w twórczości Armii...

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony śr, 28 stycznia 2009 13:45:50 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:44:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Chętnie bym coś teraz napisał, potwierdzając swoją niedojrzałość i tak dalej, ale jeszcze trochę na moje światłe tezy trzeba będzie poczekać.

Kiedy Elrond podał do wiadomości publicznej tytuły, traktowałem "Przed Prawem" jako mrugnięcie okiem w kierunku "Poza Prawem" ("Provisional"
i "Reprovisional" Fugazi). Dopiero wczoraj udało mi się wyjść poza to myślenie i umiejscowić "Prawo" z tytułu w kontekście sądowo-procesowym :lol: .

Czekam z niecierpliwością na płytę.

PS. Jak rozumiem, 2009 rok nie przyniesie emocjonujących sporów odnośnie "Płyty roku", co?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 13:47:23 
Uldor pisze:
Jak rozumiem, 2009 rok nie przyniesie emocjonujących sporów odnośnie "Płyty roku", co?

elrond pisze:
jest tak : wersja podstawowa płyty to 6 utworów + bonus w postaci utworu " Underground" .....natomiast jeszcze w tym półroczu mamy zamiar wydać długiego maxisingla z nową słitą....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 15:35:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 marca 2008 02:56:50
Posty: 170
Skąd: że znowu
mam nadzieję że dzisiaj podczas koncertu 2TM2,3 we Wrocku też będzie można nabyć PROCES bo się ludziska znajomi pytają, czekają, pozdrawiają....wyszczuplają.

Po kilkusetnych odsłuchaniach donoszę płyta nie szkodzi, wręcz pomaga chorym na nerwy..nie wiadomo dlaczego :)

Czasem się zastanawiam czy ten materiał byłby taki Armiowy gdyby brzmiał np. jak nowoczesne bandy metalowe :?:
Ten materiał ma swoje brzmienie i to sie może podobać.

Budyń pisze:
Tu Józef K. otwiera okno w swoim dusznym mieszkaniu, by przyłączyć się w "Undergroundzie" do radosnego pochodu, który właśnie wyrwał się z tej całej beznadziei.

od razu wiedziałen że Budyniowi to się spodoba.

_________________
Punk Not Dead


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 15:56:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem ewolucji wokalu, kiedy słyszę Budzego śpiewającego Buckleyem, to ciarki mnie przechodzą w tę i nazad. Marzyłem o płycie, na której Budzy pokaże swoje wszystkie wokale - to chyba jest to, ale to jeszcze nie szczyt jego możliwości. A muzyka i teksty - nie są do relaksu, irytująco wciągają, męczą skojarzeniami, wspomnieniami, mrocznymi wizjami... Teksty zawiłe, wiele fraz paranoicznie powtarzanych, wchodzi to niepokojąco w głowę, jak "Luna" - ten sam artysta, ale tutaj atak jest brutalny, bezkompromisowy, to najostrzejsza i punkowa nieomal płyta, tak szybko było ostatnio na "Legendzie".

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24357
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
cortezza pisze:
słyszę Budzego śpiewającego Buckleyem

:shock:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 19 czerwca 2008 13:32:04
Posty: 474
Skąd: Warszawa
Chyba mi się zdaje, ale raczej nie, że ktoś śpiewa w Animie na końcu. Angelika Korszyńska-Górny??

_________________
Jezus Chrystus jest Panem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:27:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
Takie luźne nawiązanie: w stołecznym Teatrze Współczesnym grają Proces. Idę, co mi tam.
Józef K. - Borys Szyc... Ciekawe, czy uciągnie tę rolę...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Erkej pisze:
Takie luźne nawiązanie: w stołecznym Teatrze Współczesnym grają Proces.

wczoraj w TV leciał "Zły porucznik " z genialną rolą Harveya Keitela - synchronicity ?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:50:41 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3423
Jakoś się te wszystkie zdarzenia magicznie łączą...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group