Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 09:04:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:52:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21461
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
No i Witek ma teraz taki dziwnie podobny do okładki awatar...

Przypadek? Nie sądzę! :wazniak:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 16:58:52 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:23:30
Posty: 99
Skąd: Lodz/W-wa
Erkej napisał:
Cytat:
Jakoś się te wszystkie zdarzenia magicznie łączą...


ja to mam dodatkowo w pracy istny proces ..
czuję się jak Józef k....

_________________
Człowiek z wiekiem staje się rozumny
Człowiek z wiekiem do trumny


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 17:03:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Życzę szczęśliwszego zakończenia Bodziu Y.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 17:04:24 

Rejestracja:
czw, 15 stycznia 2009 16:00:49
Posty: 732
Skąd: Wrocław
Robson1607 pisze:
Chyba mi się zdaje, ale raczej nie, że ktoś śpiewa w Animie na końcu. Angelika Korszyńska-Górny??

Tak, to ona :) Albo ogłuchłem po wczorajszym koncercie Tymka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 18:16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
o rany, w krakowie na razie płyty ani widu ani słychu....
chyba zacznę zaglądać do tego wątku od 2.02 bo wcześniej się jej chyba nie doczekam...
ale Wam zazdroszczę (w takim pozytywnym tego słowa znaczeniu :wink: )
to co na majspejsie usłyszałam tylko bardzo mocno zaostrzyło apetyt, oba kawałki świetne, ale wolę je usłyszeć w zestawieniu z całością

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 18:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 grudnia 2008 19:15:06
Posty: 15
Skąd: Warsaw
Gryf pisze:
Ale mam taki wypróbowany patent na książki, że jeśli po przeczytaniu pierwszej strony kniga nie może mnie zainteresować wtedy odkładam ją na bok. Sposób okazuje się niezawodny.


Oj oj, nie polecam tego patentu - gdyby się do niego stosować, człowiek nigdy by pewnie nie przeczytał Kafki, Manna i Dostojewskiego...
Z płytami jest podobnie, więc odłóż, odczekaj, ale daj jej szansę ;)

_________________
Ironia życia leży w tym, że żyje się je do przodu, a rozumie do tyłu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 18:43:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Cytat:
resztę wieczoru przyćmił proces...


tak jak procesu nie czytałem dla zabicia czasu w autobusie między dwoma przystankami, tak samo płyty nie da się słuchać jako tła do mycia naczyń...

bardzo trudna płyta ale tak czy inaczej szybko uzależnia.. już leci 5ty raz !

- jak dla mnie - płyta bardzo osobista a zarazem uniwersalna pełna, cierpienia - ale nie beznadziejna.

przypomniało mi się jak kiedyś pokłóciłem z kumplem z klasy który po koncercie armii ( na który poszedł bo wszscy) powiedział ' nic z tego ku%#$wa nie rozumiem, to jest dla jakiejś elity ( zapytał z ironią ) -a ja przytaknąłem ( bez ironi )

pełen szacunek !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 18:54:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
...jedyne może co bym zmienił
to underground zrobił jako "hidden track" po jakiejs dłuuuuuuuuuuższej pauzie albo jakiś piskach trzaskach i sprzężeniach.. tak czy inaczej dobrze robi ten kawałek dla całej płyty!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 19:04:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Ta płyta jest niesamowita - dokładnie tak jak mówi Stif - nie beznadziejna. U kafki była tylko beznadzieja - tutaj, ta beznadziejna sytuacja człowieka ulega zmianie, bo pojawia się ktoś, kto ta beznadzieje moze przerwać.
Dlatego tak ważne jest , ze pierwszy utwór to zły porucznik - tam tez było o sytuacji człowieka skorumpowanego, bez nadziei, który postanawia odkupić swoje winy. i ginie. Ale ja np. nie miałem wątpliwości, ze mimo iz go zabijają, ten gest miłosierdzia jaki czyni wobec ściganych przez niego przestępców otwiera mu bramę do zbawienia.
Tak samo jest na Der Prozess - demon ma cie w swojej garści - przed prawem żaden z nas nie ma szans, na każdego znajdzie się jakiś hak - albo przechodzi w niedozwolonym miejscu, albo jeździ bez biletów, albo kaszlnięciem maskuje pierdniecie. Natomiast miłosierdzie - o , to już jest zupełnie inna jazda. "Miłosierdzia bowiem pragnę, nie ofiary". Wielu ludziom się wydaje, ze w chrześcijaństwie chodzi o to, że nie można robić pewnych bo się dostanie po łapach. Demon cały czas oskarża człowieka - cały czas wytacza mu proces przed obliczem Boga, a Bóg nie może zaprzeć się swoich słów z księgi rodzaju: "Śmierć weszła na świat przez grzech" i w innym miejscu: "Karą za grzech jest śmierć". Każdy więc z nas,, podpadających pod to prawo de facto już nie żyje. Jesteśmy skazani. Mnie normalnie ciarki przeszły jak po raz pierwszy usłyszałem Ty Głupcze, zawiń się w koc, zainteresuj się czymś... tak jak by nie było dla mnie, dla człowieka, żadnej nadziei. Jakby demon mówiąc to bawił się mną wiedząc, ze nie ma dla mnie żadnej obrony, żadnego argumentu na moja korzyść! I w tym samym momencie, pojawia się Chrystus - który umarł i zmartwychwstał - pokonując śmierć. A ponieważ umarł za mnie, za moje grzechy, to prawo nie ma już na de mną władzy. Miłosierdzie króluje, "TO JEST TA NOC" wtedy, zmartwychwstając Chrystus wybił demonowi zęby - wytrącił mu z reki wszystkie oskarżenia - pokazuje Ojcu swoje rany i mówi: "Tak, to prawda co mówi demon - gwałcił, mordował, kradł i złorzeczył - ale ja umarłem mza jego grzechy - i pokazuje Ojcu dziury po gwoździach w rekach i nogach. I kazdy z nas odchodzi odchodzi usprawiedliwiony.
I ja nie mam żadnych złudzeń, ze ta płyta Armii jest właśnie dokładnie o takim procesie - zniewolenia i uwolnienia człowieka. Trzeba sobie tylko zacząć zdawać sprawę z sytuacji, w której się człowiek znajduje.
Bo jeśli Chrystus nie umarł i nie zmartwychwstał - to nie ma dla nas żadnej nadziei, lepiej by było żebyśmy się nie urodzili.
Zostają nam wino, panienki i gry na konsoli.... żeby sie pocieszyć...
Ta płyta jest zajebista - dla mnie, bo jest powrotem do starego, hardcoreowo -punkowego stylu grania (jak 888 tymka), ale ta muzyka jest strasznie jasna pomimo tego całego czadu jaki na niej jest.
Najbardziej podobają mi się utwory nr. 3 (statek Burz) oraz siódmy (Undergtound !!!BAS!!!) - zajebisty pomysł z tym chórem forumowiczów - rzadko która kapela śpiewa ze swoimi fanami.... to taka mała dygresja.
Natomiast z powody tego co powyżej napisałem, uważam, ze najważniejszy jest na tej płycie utwór "Przed Prawem"

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 19:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
siemargo pisze:
od razu wiedziałen że Budyniowi to się spodoba.

że niby Underground? Sam w sobie nie wiem, czy by mi się az tak podobał, podoba mi się w kontrze do reszty.

mocny w gębie pisze:
Ale ja np. nie miałem wątpliwości, ze mimo iz go zabijają, ten gest miłosierdzia jaki czyni wobec ściganych przez niego przestępców otwiera mu bramę do zbawienia.

też tak to wczoraj odebrałem. Swoją drogą, nie wiem, czy zauważyliście, że kościół, w którym się tam dzieje dużo złych, ale i dobrych rzeczy, to polski kościół, podpisy pod scenami Męki Pańskiej sa po polsku.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 19:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 17:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Budyń pisze:
sa po polsku.

tam juz pewnie nikt inny do koscioła nie chodzi he he he.
Żartowałem.
Ale tyo miły akcent.

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 19:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Zgadzam się ze wszystkimi zachwytami odnośnie utworów 1-6, a także ze wszystkimi zarzutami co do Undergroundu.
Na głębszy wpis przyjdzie czas...na ten moment jestem oszołomiony.

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony śr, 28 stycznia 2009 22:15:54 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 20:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Der Prozess…

Głęboko w pamięć zapadnie mi dzień, w którym przesłucham po raz pierwszy nową płytę Armii, a było to zaledwie parę godzin temu. Album rozbrajająco porażający. Absolutnie fantastyczny i pozytywnie zaskakujący. Być może najlepszy Armii w ogóle. :D Doskonała okładka i szata graficzna (brawa dla Panów Budzyńskich). Najważniejsza jest jednak muzyka, a ona nie zawiodła moich oczekiwań. Świetny otwieracz, ale nie przeszkadza to kolejnym pięciu utworom być od niego lepszymi, hehe. Na tej płycie jest wszystko, od apokaliptyczno-psychodeliczno-refleksyjnego nastroju po mocne, nieziemskie wręcz teksty. Cudowne wokale, perkusja, waltornia… i oczywiście kompozycje. 8) Chyba pokuszę się o precyzyjniejszy opis, ale wpierw muszę się z albumem osłuchać, wszak słyszałem go raptem dwa razy.

Czarna płyta Armii (a może biała?) :wink:

Pozdrawiam

PS Jestem dumny, nie, zaszczycony! czytając wewnątrz pudełka: Marcin „Pluton” Knoppek, hehe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 22:02:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Ma ta płyta jedną, podstawową wadę - jest ZA KRóTKA.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 22:14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 listopada 2008 00:41:31
Posty: 19
Skąd: Poznań
mocny w gębie pisze:
Tak samo jest na Der Prozess - demon ma cie w swojej garści - przed prawem żaden z nas nie ma szans, na każdego znajdzie się jakiś hak - albo przechodzi w niedozwolonym miejscu, albo jeździ bez biletów, albo kaszlnięciem maskuje pierdniecie.


Płyty jeszcze nie mogłem przesłuchać (jestem wyczekującym Poznaniakiem...) ale tak w kwestii samej powieści Kafki. Otóż miałem świetnego polonistę w liceum, który zaproponował odmienną od standardowej interpretację tego dzieła. Otóż ta standardowa to taka, że Józef K. jest OFIARĄ - systemu, demona czy czego tam jeszcze... I tak to chyba rozumie kolega z powyższego cytatu.
A ta mniej znana to taka że jednak Józef K. rzeczywiście jest winny, a wytoczony proces to okazja do ogólnie pojętej naprawy. Józef K. nie prowadzi - oględnie mówiąc - zbyt moralnego życia. Przecież on na każdym etapie procesu sam się "wkopuje" - sam się oskarża. Dopiero w ostatniej scenie powieści - podczas wykonywania wyroku - "otwiera się" na świat i na niebo (Boga?) - charakterystyczny gest wyciągniętych rąk... Myślę, że ta interpretacja się broni... Przynajmniej w odniesieniu do książki - o płycie na razie nic nie mogę powiedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group