Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 06:59:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 22:17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
wlasnie dogorywa underground w sluchawkach... kurde, no nie wiem, mam ambiwalentne odczucia... w afekcie osmielalbym sie stwierdzic, ze to najlepsza plytka po legendzie... ale niech sie troche ulezy...

wybacz Natalio, ale mam full skojarzen muzycznych... dla mnie to taki miks Armii z legendy z Armia z triodante + szczypta Pink Floyd, Opetha, Mothry ;) moze troche Strozow Poranka :) no i faktycznie momentami black metal... mam tez troche (przynajmniej) "dziwnych" skojarzen, nie obraz sie zespole, ale w paru momentach przyszly mi na mysl kolejno Cradle Of Filth, Myslovitz i :oops: Krzysiu Krawczyk...

nie wiem jak na innych sprzetach, ale na moich sluchawkach brzmienie jest swietne i niesamowicie przestrzenne...

Krzyzyk cholernie "robi robote", jestem pod wielkim wrazeniem (az jestem dumny, ze wyroslismy w jednej wspolnocie ;)), dzwieki Bananowe tez calkiem niczego sobie, gitary moglyby byc jak dla mnie nieco mniej klarowne, ale i tak brzmia swietnie, jesli chodzi o wokal, to linie sa niekiedy dosyc dziwne i do konca mi nie leza, natomiast, to co pan Tomasz robi z glosem bardzo mnie sie podoba... "wlacz sobie cos" brzmi jak nieelrond...

najbardziej mi sie podoba poki co Katedra (ktos ma koncepcje o co chodzi w tekscie?) i wolna czesc Statku Burz... nie podoba mi sie natomiast "spierdoliles" i momentami za duzo elektroniki i efektow, wole naturalny glos Toma.

podsumowujac plytka bardzo, bardzo na plus, tylko mam jedno wieksze ale... naprawde jest straszna. jam czlowiek lekliwy i nie wiem czy czesto bede mial odwage siegac po ten krazek.

no ale na koncert do tripolisu sie wybiore.


Ostatnio zmieniony śr, 28 stycznia 2009 22:20:28 przez Goblin, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 22:19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
cortezza pisze:
Ma ta płyta jedną, podstawową wadę - jest ZA KRóTKA.

Dla mnie o jeden numer za długa. :wink:
Poza tym dziś zwróciłem uwagę, że jeśli chodzi o czas to w tym względzie góruje dla mnie nad niekanonicznym Triodante, Ultimą(choć to trochę naciągany przykład :wink: ) i Duchem które jako płyty
bezsprzecznie czadowe potrafią zmęczyć swoją długością.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 22:25:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Budyń pisze:
też tak to wczoraj odebrałem. Swoją drogą, nie wiem, czy zauważyliście, że kościół, w którym się tam dzieje dużo złych, ale i dobrych rzeczy, to polski kościół, podpisy pod scenami Męki Pańskiej sa po polsku.

Właśnie przed chwilą skończyłem oglądać Złego porucznika. Płyty jeszcze nie mam. Odrabiam lekcje przed jej wysłuchaniem. Proces z Wilhelmim przypomniany, porucznik obejrzany, nie wiem co jeszcze mogę zrobić? Czepić się tego Kierkegaarda?

Nie wiem czy to był świadomy zabieg z tą Męką Pańską ale na mnie to zrobiło wrażenie i wydaje mi się, że sceny w kościele były kręcone w dwóch różnych kościołach. I najbardziej mi się wbiła do głowy scena z Jezusem, kiedy stoi pośrodku kościoła i to "Jestem sam" przeradza się w "sam na sam" jak to już było wyżej wspominane, czyli otwarta droga do "Przyjdź", które zamyka Porucznika. Filmowego i armijnego. "Zobaczyć to... i przeżyć..." Niesamowite. To jest po prostu niesamowite :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 stycznia 2009 23:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 stycznia 2006 00:11:36
Posty: 366
Skąd: ...
Kupiłem i słucham drugi raz...Chyba piękna muzycznie noc mnie dziś czeka!
Wszystko mi się podoba! Wolne partie! Waltornia! Krzyżyk! Gitary! Bas! no i głos Budzego! i różne smaczki, które się pojawiają, a których pewnie dopiero jakieś 10% zdążyłem usłyszeć!

Dzięki Panowie!

_________________
"...zostań tu
serce znów zabije
uwolnij mnie
wyciągnij rękę..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 00:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
uwaga, spojler :wink:
Erkej pisze:
Te japońskie gadki nie są tak całkiem japońskie

tam jest coś o nibru chyba! :D
Jak narazie krótko: 'der Prozess' miażdży! Ciary na plecach, zachwyt bogactwem albumu i co chwila :shock: że coś nowego, coś innego, coś takiego!
wokal! no, naprawdę :brawa:
te wszystkie dodatki, smaczki, efekty (początek "Statku burz" chociażby!) - rewelacja

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 01:25:42 
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 01:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Inverness pisze:
początek "Statku burz" chociażby!


... i środek.... i koniec... Już nie wiem, co jest najsłabszym numerem na płycie. Ciężko wybrać wogóle jakiś numer, który uznałbym choćby za "średni"... Za to świetne jest wszystko.... Teraz mam fazę na "Przed Prawem", szczególnie po analizie Dzikiego.

Coś proroczego było w rysunkach Stasia, gdy napisał "Siła 10". "Der Prozess" ma moc. A jednocześnie to chyba jedna z najbardziej ponurych płyt jakie słyszałem ever. To jak "piekielna" część w Triodante.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 08:51:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
udało mi się wczoraj nabyć plytę. próbowałem ją posluchać, ale szybko ją odłożyłem, późno wrociłem i byłem zmęczony.
przesłuchałem ją rano w warunkach pociągowych.
nie będę porównywał tej plyty do żadnej innej, pewno z jakimś czasem wejdzie ona na odpowiednie miejsce.

nigdy! ale to nigdy! nie miałem tak, że płyta zrobiła na mnie wstrząsajace wrażenie. to tak, jak się kończy dobry film w kinie i człowieka wciska w fotel. widzi napisy końcowe, ale siedzi dalej i wpatrzony w jeden punkt przeżywa ten film. tak miałem choćby z filmem Katyń, gdzie leciały napisy, a ja dalej siedziałem w fotelu, a potem wyszedłem z kina niesamowicie wstrząśnięty.

pierwszy raz płyta muzyczna zrobiła na mnie takie wrażenie. kiedy kończył się utwór Underground i zaczęła grać harmonijka (organki), w tym momencie, właśnie ta melodia wcisnęła mnie w siedzenie. wtedy zrozumiałem powagę i ogrom tej płyty. nie znam jej jeszcze, bo jak można znać po jednokrotnym przesłuchaniu.
najczęsciej jak się kończy płyta, której słucham, zanim dojdę do pracy, to włączam jakiś utwór. tym razem ściągnąłem słuchawki i czekałem, aż pociąg wjedzie na stacje. ściągnałem słuchawki i siedziałem jak wryty. niby utwór Underground jest niejako bonusem, ale ta melodia na samym końcu jest idealnie wpisana w tę płytę. kapitalne!

wstępna refleksja: waltornia - tak, to jest to, czego oczekiwałem. obrazy malowane nutami. ten instrument jest niczym najważniejszy pędzel dla malarza. i to nie tylko dla Armii, ale też w muzyce poważnej. ach...pograło by się jeszcze na mojej starej Amati.
perkusja - dla mnie ważne jest, aby perkusista trzymał rytm, ale to, co zrobił Krzyżyk jest kapitalne, ta lekkość grania, to jest jak serfowanie pałeczkami po falach morza perkusyjnego. to brzmienie jest takie lekkie, jakby perkusja stała w lesie, a nie za scianą pleksiglasu. bardzo ładne!
wokal - ja pierdziele! normalnie ciarki mi przeszły! :okolata: jakia bogata barwa! czad! Tomku! rewelacja!

tyla...pierwsze ubogie refleksje!
na całe szczęście, mogę w każdej chwili wrocić na ten seans.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 09:53:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Niniejszym wywołuję Uldora do tablicy, bo zaniepokoił mnie pewien tag na RYM. Jednak zalecałbym słuchanie muzyki po odpowiedniej dawce odpoczynku (jak to uczynił Viator) :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 10:22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki, a Ty jesteś na RYM tylko jako obserwator, czy też jako użytkownik?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 10:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Ja tylko podglądam, nie mam czasu na wprowadzenie (nie tak znowu licznej jak Twoja :wink: ) kolekcji i zweryfikowanie ocen. Zresztą ja wolę pisać o muzyce, niż przyznawać gwiazdki (a obaj dobrze wiemy, że z tym pierwszym u mnie - w kontekście jednego zespołu też nie jest dobrze :mrgreen: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 10:31:10 
Przyjmujemy zakłady, jak DER PROZESS zostanie przyjęty poza różnymi dziwnymi miejscami pokroju Ultima Thule?

EDIT: Dopóki materiał znałem tylko z urywków na Myspace'ie, byłem przeciwnikiem "Undergroundu". Na płycie sprawdza się świetnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 10:54:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 stycznia 2006 00:11:36
Posty: 366
Skąd: ...
Do tej pory raczej obserwowałem forum, niż się udzielałam, ale jakoś teraz nie mogę sie powstrzymać od pisania..."der Prozess" to miazga!
Uwielbiam te momenty, kiedy człowiek wyczekuje płyty, a potem ta PŁYTA okazuje się o niebo lepsza od tego, co można sobie było wyobrazić!

P.S. Dzisiaj się skupiam na waltorni - Mistrzostwo Świata dla Banana!

_________________
"...zostań tu
serce znów zabije
uwolnij mnie
wyciągnij rękę..."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 11:08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
zrobiłem eksperyment:
włączyłem sobie równocześnie "Katedrę" i animację Tomka Bagińskiego pod tym samym tytułem (bez dźwięku oczywiście)...
http://www.dailymotion.pl/video/x3d5ln_ ... shortfilms
jak ktoś ma możliwość, polecam powtórzenie tego eksperymentu
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :!:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 stycznia 2009 12:12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
jak będę w domu postaram się zrobić eksperyment zaproponowany przez Budynia.
jestem po 2 przesłuchaniu płyty. to dziwne, ale ta płyta wywołała u mnie łzy w oczach, dokladnie solo Banana w Statku burz. jest to najbardziej dojrzała płyta Armii. ale trzeba ją słuchać na spokojnie, przynajmniej na początku.
wracając wczoraj do domu, czytałem teksty w autobusie. Bez muzyki całkiem inaczej odbiera się takie słowa. Pierwsze wrażenia po przeczytaniu tekstu były wstrząsające. Krzyk człowieka, wołanie o pomoc. Można się w pewien sposób bać tej płyty, tak jak już to wcześniej było napisane, ale na samym końcu Undergroundu, ta bajeczna melodia, jest takim powiewem nadziei. Mimo, iż ten utwór jest niejako bonusem, to wg mnie idealnie pasuje do całej płyty. Gdyby nie było tej melodii, ta płyta skończyła by się strachem, a tak ta melodia uspokaja. bardzo mi się to podoba!

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group