Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 10:32:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2010 23:35:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
3bajke zniknal, no wlasnie. Co z nim?

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2010 23:37:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
No przecież pojawił się pod innym nickiem z powrotem. :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2010 00:15:17 

Rejestracja:
wt, 07 grudnia 2010 23:52:33
Posty: 8
Skąd: Przemyśl !
Witam, ja Armię jako zespół znałem z poszczególnych, pojedynczych piosenek od czasu gdy zaczęła się moja droga z szeroko pojętą muzyką gitarową, jednakże nałogowo zacząłem ARMII słuchać około dwóch lat temu, z nasileniem na ostatnie czasy. Tak czytając posty innych forumowiczów, głupio mi, że mam tak mały staż - ale młody jestem - więc kiedyś też będę mógł się pochwalić takimi wynikami, a co :) Pozdrawiam.

_________________
Hardcore to nie tylko muzyka, to również styl życia.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2010 16:16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
Dalsze trzy posty z tego tematu zostały przeniesione do tematu "Witamy na forum". :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 grudnia 2010 22:06:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 28 stycznia 2009 21:18:30
Posty: 182
Skąd: Kolbuszowa
7 lat już... Czyli jak na moje krótkie życie dużo. Zaczęło się od PMK do którego nadal mam spory sentyment. Pamiętam trzymając książeczkę z owej płyty na ostatniej stronie, gdzie jest zdjęcie dwóch panów, spytałem brata: "Który to Budzy? Ten?"
Oczywiście nie trafiłem :wink:

_________________
Duch wieje przez świat
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2010 17:26:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 czerwca 2009 23:35:36
Posty: 327
Skąd: wawa
jak tak sobie policzylem... 18 roków...
szmat czasu...

_________________
_______________________________
Wołaj na cały głos...!!!

http://www.flickr.com/photos/41289643@N05/sets/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2010 00:43:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 882
Skąd: toruń
23 lata na służbie :) zaczęło się od składanki "jak punk to punk". na szmacianych dżinsach tuż nad - bodajże prawym - kolanem wymalowałem sobie niebieskim długopisem napis: ARMIA. w następnym 88 roku byłem pierwszy raz na armijnym koncercie. potem szok z wydaniem "Legendy"(primo: nowy łagodny głos wokalisty na płycie i duo: nowy biały strój wokalisty na scenie). to były czasy kiedy na koncerty Armii waliło całe Toronto. się działo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2010 01:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7640
Skąd: Kraków
Po tych waszych postach to i ja się zacząłem zastanawiać... ja to jestem na służbie dopiero jakieś... dwa lata-(bo na forum zarejestrowałem się głównie ze względu na Tymka)... mało. ;) Ale to dopiero początek, mam nadzieję. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2010 11:50:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
u mnie już ponad 10 lat, trudno dokładnie powiedzieć ile, ale to chyba nie aż takie istotne co do dnia się rozliczać ;)
wczoraj mnie spotkało coś miłego: weszłam do księgarni taniej książki na szewskiej w krakowie i przeżyłam szok, otwieram drzwi a do moich uszu wpada Adwent :shock: fajnie się szukało książek w takiej atmosferze (od wczoraj to moja ulubiona księgarnia ;) ), później jakiś kazik poleciał i coś tam jeszcze, ale przynajmniej nie było żadnego kiczpopdensu, jak to zazwyczaj bywa w większości sklepów.

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 grudnia 2010 23:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 lutego 2009 23:46:03
Posty: 199
Skąd: Inowrocław
Cytat:
23 lata na służbie Smile zaczęło się od składanki "jak punk to punk".

Byłeś w Toronto - to Cię usprawiedliwia...
Ja pamiętam jak dziś jak po raz pierwszy usłyszałem - chyba w trójce - "Jeżeli" - to było powalające i zachwycające, gęste od dźwięków, podniosłe, pełne siły i mocy i tyle nadziei ....
Jeżeli nam zabraknie sił
zostanie jeszcze morze i wiatr
nadejdzie nasz czas!!!!!!!!!

To była zima, święta , dokładnie ćwierć wieku!!!!!! :shock: temu

_________________
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 marca 2011 16:19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 08 listopada 2010 14:04:05
Posty: 11
Skąd: Gajowy Farngorn..
W moim życiu ARMIA pojawiła się około pół roku temu czy nawet rok..
Wiem że nie powalam stażem, ale rąbnęło mnie niesamowicie i to na długie lata.. Nie tylko chodzi o słuchanie jakiejś tam muzyki która się podoba, ale zmienia moją duszę i wiarę..Odkrywam i inspiruję się Wami
Dziękując Bogu za was ..

_________________
'Los bowiem synów ludzkich jest ten sam,
co i los zwierząt;..'
W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt,
bo wszystko jest marnością.' Koh2,19


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 12 marca 2011 09:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Słucham od 1999 albo 2000 kiedy to zamówiłem sobie 5 płyt w jakimś sklepie Drogę, Ducha i Legendę i pierwszego i drugiego Tymka. Droga najbardziej zażarła, a kilka miesięcy później było wielkie wow! nad dwoma kasetami - Triodante i AntiArmia - to był rok! Najgorzej podeszła Legenda

Der Prozess i tak jest najlepszy!!!

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 08:17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6973
Jesień 1990, pierwsza kaseta Armii na rozklekotanym Grundigu.
Jeżeli nam zabraknie sił zostaną jeszcze morze i wiatr...
Świat zimny i obcy, zawsze sama, zawsze z boku.
Pamiętam nocne audycje Piotra Kaczkowskiego w trójce. Zaklinał tym swoim niepokojącym głosem:

chroń mnie od obojętnych cnót, chroń mnie od ludzi obojętnych
ja wolę biedę, głód i chłód wśród gniewnych, winnych i namiętnych

A to było prawdziwe, jakaś pasja w tym była, determinacja.
Wcześniej Dzień Armii na dużej scenie, Jarocin 89. Jeszcze wcześniej blały u kumpeli, słuchało się Dezertera, Siekiery. Niezapomniane jabole były w sklepie.
Coś się kończyło, zaczynało się nic - tak myślałam. Jak Fabula Rasa Stachury.
Niedawno jechaliśmy zobaczyć ładne miasto i na 20 godzin podróży zabrałam sobie wszystko jak leci - od Legendy do Procesu, Trupią czaszkę, 2TM2,3 i solowe płyty Budzego.
Nie wiem już co bardziej mnie poruszyło - powietrze Paryża czy ta długa piękna podróż z policzkiem na szybie.
Może tylko widok grobu Jima na Pere Lachaise tak mnie dotknął do głębi. Upływ czasu kosmiczny, on już 40 lat w tym grobie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 kwietnia 2011 16:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Jakieś 16-17 lat temu wszedłem do sklepu muzycznego i w koszyku z przecenionymi kasetami natrafiłem na "Triodante" nieznanej mi bliżej Armii. No i poszło. Jak lawina :P

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 kwietnia 2011 10:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 25 października 2008 18:23:55
Posty: 266
Skąd: hobbiton
Ech...

W połowie lat 90tych, mając lat kilkanaście, jeździłem co roku na wakacje do rodziny na Lubelszczyźnie (10km od Nałęczowa); z rozrzewnieniem wspominam ten czas....
Ciepłe wieczory gdy siadało się na ławce w wielkim ogrodzie, jeżdżenie "na stopa" najdziwniejszym transportem po bliższej i dalszej okolicy z kuzynką, dwukilometrowy marsz przez pola i sady do najbliższego sklepu... To dopiero było życie!

Kuzynka moja jako nastolatka (początek lat 90tych) była taką hipisko-pankówką, miała pokój dziwnie urządzony, gitarę i masę płyt.

Zaczęło się chyba tak, że na ów półce z płytami wypatrzyłem Triodante, posłuchałem kawałek, spodobało się, i... przegrałem se na kasetę! O Armii czytałem gdzieś wcześniej, i chciałem słuchać czegoś takiego, więc można powiedzieć że mi z nieba Armia spadła!

Kuzynka widząc moje zainteresowanie Triodante'm powiedziała, pamiętam dobrze-"aaaa, Triodante...Legendy powinieneś posłuchać!...nie mam - powiedziała przeglądając płyty - pożyczyłam..." (ciekawym czy dostała z powrotem).

No i tak się zaczęło, potem, na początku szkoły średniej, z kolegą po lekcjach czekając na autobus powrotny do domu zachodziliśmy do takiego śmiesznego "sklepu muzycznego" w Chodzieży, gdzie nauki pobieraliśmy, tam kupiłem kasetę z Duchem. Trudna to było muzyka onegdaj, ale czasy znowuż wspominam jak najlepiej. "Inaczej niż zwykle" stało się mimo wszystko prywatnym przebojem, co znać najlepiej po mocnem zużyciu taśmy i gorszym brzmieniu w porównaniu z resztą setlisty.

A potem Droga, znowuż kaseta! Ileż to razy ów baśniowe dźwięki/teksty tuliły mnie do snu!albowiem Droga robiła za dobranockę, i tak ją z drzewniejszych czasów pamiętam. Ech!...

A potem lekarz mnie wysłał na badania kardiologiczne do Poznania, wyprawa do Poznania! Badania jak badania, ale wstąpiło się do Empiku i znalazło Legendę, nie muszę dodawać, że na kasecie-słuchało się już w pociągu powrotnym, i z Legendą najdłużej oswajać się musiałem, bom urobion był już przez wspomniane muzykalja.

I stało się-zostałem studentem w wielkim mieście!
Przejażdżki rowerowe z przyszłą Żoną, i zajście z nią w zimowy, słoneczny a mgiełkowy dzień do Empiku na Rynku we Wrocławiu po PMK na CD, i pierwsze płyty przesłuchanie przy obieraniu ziemniaków!...

A potem UT (studia się potoczyły), kolejne zdziwienie wielkie, toć Armia znowu i znowu nie była! Straszna muzyka w strasznym mieszkaniu studenckim!....

Der Prozess y Freak zastali mnie już na emigracji, ciągle są świerzakami, jeszcze się nie okazało co z nich w duszy wyrośnie. Ale rośnie.


Dodać powinienem ponad 10 koń certów; kameralny w Rogoźnie z 50cioma może uczestnikami, po którym artystów poszliśmy z kolegą zobaczyć za kulisy, pod chmurką we Wrocławiu gdzie pana doktora z zajęć spotkałem, w warszawskim HRC, w Opolu, w Jeleniej,w Zamku...



Piękna przygoda, po prostu!

_________________
"Bożą rzeczą jest dać i pocieszyć, kiedy chce i ile chce i dla kogo chce, jak Mu się będzie podobać i nie więcej."


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group