Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 12:50:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Jakie drużyny skonfrontować w meczu okołoczerwcowym?
"Droga" vs. "Duch" 25%  25%  [ 15 ]
"Ultima Thule" vs. "888" 14%  14%  [ 8 ]
Armia vs. 2TM2,3 61%  61%  [ 36 ]
Liczba głosów : 59
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 10:06:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Armijny Smok pisze:
a niby kto miałby zagrać po stronie ducha??? zwolennicy tej płyty (których jest niestety b. mało)

Nie wiem, na ile jest to pytanie na serio, ale Duch w największym do tej pory forumowym plebiscycie, mającym wyłonić najlepszą płytę, zajął trzecie miejsce.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 10:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
w ogóle to chciałem przypomnieć, że mamy zaległy rewanż jeszcze.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 11:15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Budyń, ja nie wiem, czy jest sens odbywać ten rewanż... jakby się miał odbyć, to by się było odbył... to, że się nie odbył, może było nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności, a może znakiem, że trzeba wybrać inną rywalizację?...

antiwitek pisze:
Opozycja Armia contra 2Tm 2,3 wydaje się umożliwiać silniejszą polaryzację i wzniecenie większych emocji niż Duch vel Droga.

właśnie to! popieram i tak też zaglosowałem

Wielki Bart pisze:
Dla mnie obie płyty na "D" są w dorobku Armii najsłabsze

:shock: :shock: :shock:
i że jeszcze Pippin poparł tę absurdalną tezę :roll:

Miki pisze:
Od siebie dodam, że nie widzę za bardzo różnicy między zestawieniem "UT" vs. "888" a tym, które ma być bitwą pomiędzy miłośnikami Armii i 2TM2,3 (...). Może zlikwidować to pytanie?

bardzo się nie zgadzam!!!!!

ja obiema nogami i trzema rękoma po stronie Armii vs Tymek, natomiast w wyżej wymienionym meczu z dziką satysfakcją zagrałbym po stronie 888! :twisted:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 11:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Armia vs. "Boży bojownicy"... :wink:

Wydaje się, że Armia kontra Tymek, to najlepsze rozwiązanie. Tylko gdzie ja bym zagrał?.... Jeśli byście pozwolili...

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 11:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Cytat:
"Ultima Thule" vs. "888"
888 :shock: nie ma takiego forum :wink:

a w ogóle to pomysł Armia vs Tymek chyba Crazy przy naszym ostatnim spotkaniu podsunął, nie?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony śr, 29 listopada 2006 11:49:12 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 11:41:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
i że jeszcze Pippin poparł tę absurdalną tezę

Znaczy według mnie najsłabsza jest "Droga", lepszy "Pocałunek" a lepszy od "Pocałunku" jest "Duch" - to jeśli chodzi o najmniej przeze mnie lubiane (co nie znaczy że złe!) płyty studyjne Armii - koncertówek nie liczę no i takoż "Czas i byt" jakoś porównywać ciężko.

Tak się nad tym zastanawiałem i stwierdzam że:

Mecz Legenda-Triodante był meczem zwolenników dwóch najlepszych* i najbardziej popularnych* płyt Armii. Więc wybór miał duży sens. Dla mnie jednak ciągnąć to dalej i ostrzeliwać po innych płytach sens ma dużo mniejszy. Tak jakbym nie wiem... wybrać musiał między Bieszczadami a Beskidem Żywieckim a potem... bo ja wiem między Górami Kaczawskimi a Bystrzyckimi. Nie ta skala, nie te emocje.
Dlatego jakoś utarło mi się że ma to być wybór między dwiema NAPRAWDĘ ważnymi ze wszechmiar opcjami. Sumując to wszystko uważam że wybieranie między Armią a 2Tm2,3 ma sens zdecydowanie większy. Podpisuję się zatem pod tym co to Crazy głosuje rękoma i nogoma... :wink:

*w rozumieniu szerokiego gremium i ogółu a nie niektórych pojedynczych forumowiczów

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:00:18 
Mecz Legenda-Triodante był meczem zwolenników dwóch najlepszych* i najbardziej popularnych* płyt Armii. Więc wybór miał duży sens. Dla mnie jednak ciągnąć to dalej i ostrzeliwać po innych płytach sens ma dużo mniejszy.

Ech, a mecz Trupie Ciacha kontra Trupia Czacha? ;)
Chodzi o ideę spotkania, a obiektywne wyłonienie zwycięzcy.


Zwłaszcza że Triodante i tak jest najlepsze ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
marecki pisze:
pomysł Armia vs Tymek chyba Crazy przy naszym ostatnim spotkaniu podsunął, nie?

oj chyba nie! ja o tym pomyśle usłyszałem w Krasnem 1 listopada, a już wtedy nie było on zdaje się świeżyzną.

Peregrin Took pisze:
najsłabsza jest "Droga", lepszy "Pocałunek" a lepszy od "Pocałunku" jest "Duch" - to jeśli chodzi o najmniej przeze mnie lubiane

toś dołozył jeszcze trzecią z ulubionych moich ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Crazy pisze:
Jam napisał:
Dla mnie obie płyty na "D" są w dorobku Armii najsłabsze

i że jeszcze Pippin poparł tę absurdalną tezę


...a ściślej rzecz biorąc - najrzadziej przeze mnie słuchane, najmniej lubiane - ergo - dla mnie najsłabsze.
Droga - jest nierówna i wyboista.
Kilka dobrych utworów (Dom przy moście, Jestem smutny, przebojowe Radio NRD, jeden świetny riff - Wspaniała nowina, jedna świetna piosenka Kfinto, a reszta wyraźnie odstaje, aż muszę przewijać).

Duch - już pisałem, że to "zdrada metalowa" ;-), ale tu są dwa świetne utwory: Pięknoręki (i ten riff!) oraz Duch wieje przez świat. Kilka dobrych: Bracia Bum, Pieśnia moją jest Pan czy Łapacze. Resztę zwykle przewijam. Zwykle. Czasem słucham.

Także nie wiem co w tym absurdalnego? Może to że koncertówek też nie liczę, a Czas i Byt stawiam jednak wyżej od obu D., ze względu na KFC, końcówkę Aguirre, Exodus i sentyment, boć to przecie pierwszy mój kontakt z tym zespołem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:07:16 
Mi tam rozmowy na forum dość dobitnie wykazały że jest dużo zwolenników Ducha, i dużo zwolenników Drogi i zwykle Ci co lubią bardziej Drogę, mneij lubię Ducha i na odwrót.
Acz pewnie Armia kontra Tymek to mecz ciekawszy.
A czy na forum Tymka pojawił się temat odpowiedni? Bo zdaje się że wyniki przesądzają wygraną idei. I - ponowię pytanie - co na to grajkowie? Całkiem mogący być w tym zainteresowani ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:30:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
3Bajku bywalcu dawnych Polconów - mecz Czaszki ze Szkieletami miał sens o tyle że to dwa odpryski działalności Elronda, każdy inny i każdy w innym składzie - jest tu moim zdaniem w czym wybierać. Acz zgadzam się, chodzi o to żeby sobie pograć i ja tam przy każdej polaryzacji na jakąś się opcję zdecyduję. Po prostu uważam że wybór między kapelami jest ciekawszy niż wybór między mniej lubianymi (w sensie: między dwiema które nie uchodzą za najwybitniejsze osiągnięcia) płytami w obrębie kapeli jednej.

Wielki Bart pisze:
a Czas i Byt stawiam jednak wyżej od obu

Ja w sumie też ale odkładam ją nieco na bok jako że głównie się z powtórek składa. Poza tym nie chciałem denerwować nazbyt Crazy'ego :D
Co do zawartości Ducha i Drogi to mamy Barcie (Wielki zresztą) ogólne odczucia bliźniacze acz rozłożenie je na konkretne utwory jest zupełnie inne :wink:

Crazy pisze:
toś dołozył jeszcze trzecią z ulubionych moich

Wiesz, gdzieś się te nasze gusta rozminąć w końcu musiały. Ale ale! Słowo "ulubione" w Twoim przypadku co do wspomnianych albumów mi dość mocno tu burzy koncepcję. W jakiej to żeś drużynie pamiętnego wiosennego sobotniego popołudnia w 2005 roku kapitanował, z pieśnią biegał do boju, a i po pięknym rajdzie lewym skrzydłem, podając piłkę pod właściwy lewy but, nawet asystę zaliczył, hę?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 12:52:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Peregrin Took pisze:
Ja w sumie też ale odkładam ją nieco na bok jako że głównie się z powtórek składa. Poza tym nie chciałem denerwować nazbyt Crazy'ego

Osz kurde - take it easy Crazy! :wink:

Peregrin Took pisze:
Co do zawartości Ducha i Drogi to mamy Barcie (Wielki zresztą) ogólne odczucia bliźniacze acz rozłożenie je na konkretne utwory jest zupełnie inne

Pippinie (nomen-omen) Drogi! :-) Przy najbliższej okazji należy owo rozłożenie na konkretne utwory uzgodnić przy :piwo: (a przynajmniej omówić, ale też przy :piwo: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 13:07:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24337
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Baaardzo chętnie :piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 14:36:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
A może taki meczyk: Armia "Popcornowa" vs. "Przed i po" :) ?(ale w to w dalszej kolejności Po Tymek vs Armia). Można psioczyć na ten okres w Armii, gdy na gitarze rządził Popcorn, ale na pewno był to okres wyraźnie różny

Zresztą, według mnie może i najlepszy? Nic nie miałem i nie mam przeciwko "metalowej zdradzie" :wink: Sądzę, że taki mecz ludzi by rozgrzał, bo po wpisach widzę, że opinie na tema okresu "Prażonokukurydzowego" w Armii są podzielone. :)

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 listopada 2006 17:22:14 
W takiej sytuacji najciekawsza byłaby Armia wg Bryla kontra Armia wg Budzego, tylko zapominasz qastodisto że takiego meczu nie da się zrobić, ze względu na niechęć zainteresowanych (tzn. ideą meczu jest koncert po w ramach wymieninonych opozycji, co dotychczas występowało).

Peregrin Took pisze:
w sensie: między dwiema które nie uchodzą za najwybitniejsze osiągnięcia)


Dla mnie uchodzą, zwłaszcza Droga, a znam i takichich co Ducha traktują niepoślednio. Zresztą chodzi o samą ideę.
Rozumiem że Tymek kontra Armia to najciekawsza opcja (zwł. wobec głsowania) i akceptuję.
Dla mnie Droga kontra Duch ciekawsza, bo b.lubię Armię i obie wymienione płyty. A Droga kontra Duch byłaby dla mnie o wiele ciekawsza niż Trupia Czacha, której twórczość zupełnie mnie nie wzrusza.
Są różne opinie i zwycięstwo jednych nie musi oznaczać, że drugie są bez sensu. Ale wobec Twojej i Barta opozycji zakładam diabelski topik.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group