Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 15 czerwca 2024 22:24:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 24 października 2015 00:33:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Na razie jest tylko to, co widać, i tak ma na razie być. :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 12:10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 09 września 2012 14:47:56
Posty: 30
skoro prawie wszyscy tak chętnie sypią skojarzeniami to podzielę się też i moim (takim drobniutkim) :D

czy ktoś jeszcze słyszy w Urkoloseum (tak od 02:35) motyw z Soundgarden - Jesus Christ Pose???

_________________
dusza jest wszystkim...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 14:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 729
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Po kilku dźwiękach rozpoczynających Urkoloseum mam wrażenie, że zaraz ruszy Pięknoręki:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 16:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
No i prawidłowo :) To świadomy zabieg, choć nie do końca cytat...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 18:22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Jednak mam wcześniej niż zamierzałem, ale posłuchać będę mógł dopiero po tym, jak dzieci zasną. Trochę obawiam się konfrontacji oczekiwań (karmionych lekturą tego wątku) z rzeczywistością :dancer

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 października 2015 18:47:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Jeśli ktoś z warszawiaków (względnie: przejeżdżających przez Warszawę i przesiadających się na Centralnym) nie ma swojego egzemplarza, to polecam Saturna w Złotych Tarasach. Przebijają tzw. dobry sklep muzyczny i własną ofertę internetową.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 października 2015 11:19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Badam sobie ostrożnie i coraz bardziej mi się podoba :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 października 2015 12:39:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
Robin Hood pisze:
Metaforyczny mat dla mnie,kiedy nadchodzi czas"dżumy podziemnej"Dusza moja już zawróciła.....Przepadłem dla Ciebie Armio od lat..Piękno i doskonałość,jak smutek w diabła oczach w samotnym oknie.. wiem,czuję,potwierdzam we mnie... Malarz-aż pokonał słowoPrzepadłem po kres..... iwo:




Robin Hood!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 października 2015 19:46:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
..często słucham w samochodzie. To dobre miejsce odsłuchu, bo nikomu głośna muzyka nie przeszkadza. Płyta bardzo mi się podoba.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 października 2015 23:08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
Czy "Lincz" wszedł na "Toń"?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 października 2015 23:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
tak

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony śr, 28 października 2015 00:02:55 przez elrond, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 października 2015 23:55:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 729
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Cud brzmi tak, jakby Robert Fripp spotkał się z Davem Grohlem grającym na perkusji w jednym zespole i chcieli zdefiniować styl Armii, a Jakub chciał niskimi tonami rozsadzić waltornię...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 października 2015 20:06:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Ostatnia Chwila to na tę chwilę mój ulubiony utwór z tej płyty! Ma taki inny klimat, który kojarzy mi się bardzo dobrze.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 października 2015 23:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nadmieniam, że płytę znam od dawna i bardzo, ale to bardzo mi sie podoba. ponieważ jestem świadkiem jej kolejnych odsłon to trudno mi nabrać do niej dystansu i rozbierać ja na czynniki pierwsze, ale i tak jestem dumna, że powstała właśnie taka jaka jest. kawał dobrej soczystej muzyki :aniolek:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 30 października 2015 19:48:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Czytałem te różne recenzje z linków i co rusz się czemuś dziwiłem. Nie wiem czy jest dobrym pomysłem porównywanie Toni do tego czy owego, choć tak naprawdę trudno przed tym uciec.

Przez ten czas obcowania z płytą przeszedłem od radosnego lecz jeszcze niepewnego zachłyśnięcia się, przez przeżywanie rozmaitych wątpliwości, rozpoznawanie i tłumaczenie niektórych części po swojemu, wpisywanie ich w całość (na przykład mniej lubię Toń i Grzech, ale uważam, że dobrze wpisują się w dramaturgię albumu). I wreszcie pojawiła się w głowie myśl, że mogę potraktować Toń jako schronienie, czego nie czułem przy Ultimie ani tym bardziej przy Procesie (bo Freak to trochę inna bajka, a właściwie łąka*). Powiedziałbym, że dla mnie to najbardziej Armiowa - tak jak ja to rozumiem - płyta od czasów Pocałunku Mongolskiego Księcia. I obok niej, mimo oczywistych różnic, ją sobie stawiam.

Mam tę świadomość, że Tonią Armia przełamuje jakiś kryzys. Przecież po Freaku wydawało się, że zespół znów będzie współdziałał z Robertem Brylewskim, a przyszłość zdawała się skrywać nieznane, fantastyczne horyzonty… Ale ta wizja się rozwiała. Potem posypał się skład, który jak sądzę mógł dźwignąć niejedno. Armia grała Legendę, trwała Podróż na Wschód, ale nowy materiał jakoś nie chciał się pokazać. Miała być płyta ze znacznym udziałem Pawła Piotrowskiego, ale też stało się inaczej. Ale wreszcie! :)

46 sześć minut, 10 numerów. Owszem, brak tych długich czy monumentalnych form, ale może dzięki temu Toni tak dobrze się słucha. W dodatku kilka razy pod rząd. W pierwszym kontakcie miałem wrażenie, że Budzy dużo śpiewa jak „Wczorajszemu” i trochę wątpliwości co do gitar, że dźwięk sam w sobie ma za mało urody. Przy bliższym zapoznaniu wiele partii Frantza zaczęło mnie jednak kręcić (zwłaszcza w „Duszo wróć”), a wokale są właściwie jakby Atlas śpiewał, podtrzymując ciężar albumu. Śpiew Tomka wbrew pozorom jest zróżnicowany, czujnie wyprodukowany. Najlepsza wokalnie płyta Armii? Tak myślę. (Choć ostatnio też prześladuje mnie wizja muzyki śpiewanej przez Budzego w sposób stonowany, blisko mikrofonu, nie wiem skąd mi się to wzięło.) Toń miejscami nieźle gruwi i mam wrażenie, że o ile energia pochodzi od Amade, to ten puls, to jednak pan Darek. Tak, bas od początku bardzo mi pasuje. No i dodatki. Wiadomo czym dla Armii jest waltornia, a na Procesie trochę jej nie rozumiałem. Tu wróciła jej bajkowa aura i świetlistość, zwyżkuje przez to mój poziom szczęścia. Chciałoby się więcej, ale… są za to Soliny i Wurlitzery :) . I cała ta wypełniona przestrzeń między utworami, bez której płyta miałaby zdecydowanie mniej wyrazu. Może ktoś powiedzieć, że numery same w sobie powinny zabijać, ale tu takie rozwiązanie jak jest się sprawdza. I wprowadza niekiedy to, o czym pisał Gero: ciszę pośród huku. A Toń pozostaje całością, w której można buszować.

Powiem tak: dla mnie to udany, dopracowany, spójny album, który nie jest jakimś znaczącym krokiem Armii naprzód, natomiast wpisuje się z wdziękiem w stylistykę zespołu** i ja z niego się bardzo cieszę :) .
Myślę, że będę często Toni - jak kiedyś PMK - słuchał i wracał z przyjemnością również po czasie.


_________________________________________________
* Równocześnie jednak podtrzymuję tezę, że Freak jest płytą bardzo w duchu Armii, że zrealizował to, co muzyka zespołu zdawała się obiecywać już dawno!
** Budzy w wywiadach często mówi, że to Der Prozess realizuje w pełni styl zespołu. No, ja się z tym nie zgadzam :) . Dla mnie tam te elementy właściwe Armii zostały doprowadzone do jakiegoś ekstremum, że aż uleciało coś, co mnie zawsze w Armii bardzo pociągało: ta bajkowość, ta lekkość, te przebłyski. Że muzyka sama sobą zaprzecza, że "to niemożliwe" :) . Możliwe! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group