Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 15 czerwca 2024 23:57:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 30 października 2015 22:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
antiwitek pisze:
Nie wiem czy jest dobrym pomysłem porównywanie Toni do tego czy owego...

Jestem tego samego zdania


antiwitek pisze:
Wiadomo czym dla Armii jest waltornia, a na Procesie trochę jej nie rozumiałem.


Na Procesie waltornia była genialna tak bardzo, że musiałem kilkanaście razy odsłuchać Toń zanim wychwycilem wszystkie smaczki waltorni.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 31 października 2015 09:44:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
antiwitek pisze:

Powiem tak: dla mnie to udany, dopracowany, spójny album, który nie jest jakimś znaczącym krokiem Armii naprzód, natomiast wpisuje się z wdziękiem w stylistykę zespołu**


Dobrze że zauważyłam przypisy bo już chciałam się oburzyć że oceniasz Toń na dwie gwiazdki ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 31 października 2015 11:26:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Chyba by mi ręka uschła i wystała z grobu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 31 października 2015 11:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 31 października 2015 12:59:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 18000
..sporo ciekawych kompozycji (za każdym razem wychwytuję coś nowego..siedzę przy kolumnie prawej i to co brzmi z jednego glośnika ma jakby inny wymiar jak słucha się głośno i w stereo..). Całość jak dla mnie na piątkę z plusem!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 listopada 2015 19:06:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
Hmm, też "nie mogłem się powstrzymać" by nie porównywać "Toni" lub poszczególnych utworów z niej, do wcześniejszych dokonań Armii. Ale to chyba naturalne, póki płyta nie przegryzie się w świadomości, nie wybije się w pełni na niepodległość.
Zaczyna się wspaniale! Znów ten początek, znów znakomity! "Cud" uważam za jeden z najlepszych utworów Armii w ogóle. I ma jeden z najlepszych tekstów Budzego w ostatnim czasie. Jak wspaniale ciąży ten imperatyw - nie mogłem się powstrzymać! I to ogólne "miasto", które może być każdym miastem. Bardzo podoba mi się ...choolera, wszystko mi się tam podoba! I ten trochę jazzujący bas (frikowy, a co...) i bajkowe klawisze w tle i w ogóle misterność tej kompozycji, która utkana jest z wielu ściegów a wszystko tworzy piękno.
"Urkoloseum" - to dla mnie jakby powrót w procesowe klimaty. Utwór jak Mięguszowiecki Szczyt, potężny i rzucający cień. Gęsty syrop gitar mnie wciąga, waltornia pokazuje moc. Wszystko jak ciężki ( ale i szybki) pociąg towarowy. Wiele świetnie brzmiących dźwięków, nieprzypadkowo wsadzonych tu i tam. Piękno-niepokojąca środkowa część utworu, ale też końcówka - jak muzyka gwiazdy neutronowej!
"Duszo wróć" - zatkało mnie od początku, co za świetna rzecz! Frantz wyprawia tu z gitarami niesłychane brewerie, jak one inaczej brzmią w różnych odsłonach! Refren z "duszo moja" wszedł mi do głowy od razu, jest wręcz przebojowy (bez obrazy! :-D). No i znów smaczki - klarnet (?), wurlitzer... Słowa niezwykle plastyczne (trochę "morowe" w moim odbiorze), zaśpiewane tak że... uch. Bardzo bliskie skojarzenia z obrazami de Chirico... W sumie nie wiem co lepsze "Cud" czy to - na razie walka o błysk szprychy!
Ciąg dalszy nastąpi. To nie serial gdzie trzeba zostawić cliffhangera, od razu się przyznam że to dla mnie trzy najlepsze utwory na płycie - rzekłbym nawet, razem z "Ostatnią chwilą" zdecydowanie wybijające się nad resztę - i potem nie będę tak entuzjastyczny :twisted: ale... kto wie... dziś dużo słucham "Toni". :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 listopada 2015 20:34:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 18:38:05
Posty: 541
Miki pisze:
Czy "Lincz" wszedł na "Toń"?


elrond pisze:
tak


Czy jest to "Cud" ?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 listopada 2015 23:39:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
Raczej zgaduję, że "Ukamieniowanie"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 listopada 2015 07:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
A może "Cudzy grzech "?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 listopada 2015 08:05:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7646
Skąd: Kraków
Ale "Cudzy grzech" był demem o kryptonimie "Frejk", więc to raczej nie to. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 listopada 2015 10:45:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Scofield89 pisze:
Czy jest to "Cud" ?

tak

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 listopada 2015 19:52:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
arasek pisze:
od razu się przyznam że to dla mnie trzy najlepsze utwory na płycie - rzekłbym nawet, razem z "Ostatnią chwilą" zdecydowanie wybijające się nad resztę


arasek chyba nie lał, gdy to pisał... :) No ale dobra - nie wybijają się zdecydowanie, choć nadal wydają mi się najlepsze.
"Puste okno" w każdym razie robi na mnie niezłe wrażenie porządnego wykopu, ale bez błysku. Tu pojawia się moje główne (i jedyne większe) "ale" wobec płyty - pomysł na część wokali. Nie chodzi o ich jakość, bo tu Budzy jest jak wino, tylko o pomysł. Anwititek pisał, że są pozornie podobne do siebie, czy jakoś tak? No dla mnie w kilku zwrotkach kilku utworów ("Duszo, wróć", "Puste okno", "Toń") są nie pozornie ale faktycznie oparte na tym samym. Nie to żebym przewijał, ale szkoda mi, że jakoś inaczej nie udało się wymyślić... W każdym razie - "Puste okno" fajnie leci, noga wybija rytm, ale utwór nie pozostawia mnie z sobą na długo.
"Taniec duchów" - zaczyna się ekscytująco i tajemniczo (radio!). A potem zostaję zabrany w okolice "Pocałunku mongolskiego księcia" - jak pięknie, melodyjnie, powłóczyście gra tu waltornia w refrenie! Całość jest niezwykle plastyczna! I zaskoczenie na koniec, gdy szybko rośnie agresja i czad!
"Ukamienowanie" - tym razem wyjątkowo fajny pomysł na wokal w zwrotce... I znów mam skojarzenie z "PMK", ale jakby z dodatkiem Der Prozess" (?). Rzecz jakoś bardzo mnie nie przebija na wskroś, ale do czasu - część instrumentalna (już od 3:11) jest miażdżąca. Słucham tego po kilka razy z rzędu... i myślę sobie, że ten czasem postponowany przeze mnie "Freak" był jednak potrzebny - bez niego ta część nie weszłaby we mnie tak głęboko...
Ciąg...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 03 listopada 2015 21:47:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6977
Jak czytam te wpisy to zaczynam rozumieć czemu mi się Armia tak podoba ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 04 listopada 2015 11:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
arasek pisze:
Utwór jak Mięguszowiecki Szczyt, potężny i rzucający cień.

Te porównanie pasuje mi najbardziej ale do całej płyty-po prostu Mięgusz Wielki. :piwo:
Trochę tych odsłuchów już było a żaden utwór nie wybija mi się zdecydowanie w górę ani w dół i nie da sie inaczej a płyty każdorazowo słuchać po całości i różne smaki wydobywać. Warto było na płytę czekać 6 lat i jest podstawa by czekać 6 lat na następną :D Ja tu nie słyszę żadnych Procesów, PMK, Dróg itd tylko kolejną zdecydowanie Armijną w swoim rodzaju płytę. Co do opakowania to rozumiem niektóre postękiwania bo i zespół przyzwyczaił do plastycznych okładek -wkładek a tu skąpo surowo.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 listopada 2015 01:00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17330
Skąd: Poznań
Tytułowa "Toń" chyba najwięcej zyskała w moich uszach od pierwszego odsłuchu. Co za energia przy "przyzywa toń"! A refren bardzo tolkienowski dla mnie, pełen falujących łąk (i oczywiście przypomina mi się Godzilla...). A karamen karamen! Bardzo podoba mi się późniejsze przełamanie zupełnie inną frazą i świetne przeczekiwanie bębnów i gitar - jak przewieszka skalna. Brawo, brawo!
"Cudzy grzech" chyba najmniej póki co mnie obchodzi. Przypadek trochę jak z "Pustym oknem". Nawiązując do wypowiedzi Budzego - to dla mnie najbardziej motorheadowy utwór na płycie :wink: Ale i tu coś się fajnie wybija - ta znerwicowana, wręcz katatoniczna solówka, co za prrąd!
"Ostatnia chwila" bardzo mnie zaskoczyła i od razu miałem dziwne skojarzenie z Siekierą i to z tą już nowofalową ("Bez końca"???). Zwrotki pachną wrzosami i ciepłą pogodą, może w ogóle wbrew pozorom jest tu dużo łagodności. Najbardziej nieodgadniona rzecz dla mnie na płycie - i z dużą amplitudą. Czasem ładuje mi się na podium, czasem jest daleko. :)
"Tam gdzie kończy się kraj" - przykład na doskonałe wykorzystanie minimalu... Jest to utwór mocno działający na (przynajmniej moją) wyobraźnię. Wystarczy, że zamknę oczy... Ech, żebym umiał to namalować! Niesamowite, że Armia doszła do stanu, w którym nagrywa również takie rzeczy! W zasadzie to ambientowe (?) dzieło wymyka się ocenie, w tym sensie że jest poza skalą - nie w górę lub w dół, ale obok.

Podsumowując - po paru dniach lekkiego gryzienia i wzajemnych zaczepek, autor tych słów i "Toń" polubili się. Szybciej niż myślałem początkowo. Nie wiem, gdzie ją jeszcze umieszczam... gdzieś zaraz po "Der Prozess"? Hmmm... jeszcze pewnie napiszę więcej. Ale na pewno nie ma mowy o żadnym rozczarowaniu - cieszę się, że JEST, już dała mi wiele radości. To wciąż Armia, dla mnie niezmiennie numer 1.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group