Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 21:47:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 00:22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
oczywiście że wychodzą genialnie! dlatego napisałem, że to wręcz ŚWIETNE teksty piosenek, a niekoniecznie świetne wiersze. Ale ponieważ docelowo są to teksty piosenek a nie wiersze, więc wszystko w najlepszym porządku :-)

TomekGeralt pisze:
mi się wydaje, że człowiek pragnie Boga, toteż poszukuje Go na różne sposoby. Jak powiedział kiedyś Robert Tekieli bycie buddystą to już jakby "awans" od pogaństwa, bo już człowiek czegoś poszukuje, sensu życia, a przede wszystkim Boga.

nie wiem, czy lubię Tekielego czy nie, za mało znam, ale podpisuję się pod powyższym wszystkimi kończynami.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 stycznia 2008 12:49:15 
(ja też)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 12:43:30 

Rejestracja:
wt, 26 czerwca 2007 00:33:42
Posty: 190
Pod sensem wypowiedzi Tekielego też mogę się podpisać (poszukiwanie), ale nie lubię tak radykalnego podejścia do sprawy (buddyzm - awans od pogaństwa).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 19:47:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 27 grudnia 2007 11:01:53
Posty: 75
Skąd: sam nie wiem
No właśnie, poszukiwanie jest ważne, ale trzeba wreszcie złapać się czegoś prawdziwego. Te teksty z Legendy są wg mnie właśnie takie "poszukujące", a te z Ducha już dojrzałe, co prawda pełne dziwnych metafor, ale są wybitne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 20:00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
TomekGeralt pisze:
Te teksty z Legendy są wg mnie właśnie takie "poszukujące", a te z Ducha już dojrzałe, co prawda pełne dziwnych metafor, ale są wybitne.


A ja właśnie widzę, że teksty z Legendy często wyrażają bardzo głębokie prawdy i porażają swoją trafnością. Na przykład:

Ojciec, Syn i Duch
Zamknięci na klucz
A okna i drzwi
Z ciała i krwi


W tych słowach dla mnie jest cała "historia zbawienia" i cały problem człowieka. I dalej tak można ciągnąć. Myślę, że łatwo wpaść w pułapkę, że to szukanie, a na Duchu jest znalezienie. W tekstach Legendy jest bardzo dużo przenikliwości w odniesieniu do życia duchowego. Inna sprawa, że są to często słowa z "lotu ptaka", to jest bez nawiązań do konkretnych sytuacji, trudności i problemów, słowem bez wchodzenia w "demony", które targają człowiekiem. Ostatnio mocniej akurat wsłuchuję się w Ultimę Thule i tutaj widzę właśnie to wchodzenie ze światłem w "demony". Powtórnie więc powraca myśl, że do Ducha włącznie teksty, to slogany, a poezja zaczyna się od Drogi.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 20:37:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Mi jakoś slowo slogany nie pasuje, ma zabrwienie pejoratywne... Może deklaracje? - brzmi neutralnie :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 20:44:26 

Rejestracja:
wt, 26 czerwca 2007 00:33:42
Posty: 190
TomekGeralt pisze:
trzeba wreszcie złapać się czegoś prawdziwego

Zgadza się, ale to co wydaje Ci się prawdziwe w głównej mierze zależy od środowiska w jakim żyjesz. Dla jednych to buddyzm, dla innych chrześcijaństwo, a każda z wielkich religii ma dobre przesłanie, więc wystarczy być dobrym tym kim się jest.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 stycznia 2008 21:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
antiwitek pisze:
Mi jakoś slowo slogany nie pasuje, ma zabrwienie pejoratywne... Może deklaracje? - brzmi neutralnie


Hasła?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2008 13:26:41 
U mnie granica między poezją a niepoezją przebiega jakoś zupełnie inaczej.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2008 16:11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 27 grudnia 2007 11:01:53
Posty: 75
Skąd: sam nie wiem
Slogany, hasła brzydko, reklamowo brzmi. I nie ma tych sloganów aż tak wiele (ale są zauważalne).

Ja chcę miłości, ja chcę miłości
jakiej nigdy nie widziano
jakiej nigdy nie słyszano
Bóg jest miłością
mój Bóg jest miłością
jakiej nigdy nie widziano
jakiej nigdy nie słyszano

Ten tekst bije wszystkie inne (żeby nie było kłótni - według mnie :) ). Może i łatwy, prosty, w ogóle nie trzeba się wysilać żeby coś zrozumieć, ale jest wg mnie piękny i oddający pragnienie każdego człowieka (ja chcę miłości...).

Cytat:
Zgadza się, ale to co wydaje Ci się prawdziwe w głównej mierze zależy od środowiska w jakim żyjesz.

Pełna zgoda.

Cytat:
poezja zaczyna się od Drogi

Chyba nie mogę się do końca zgodzić. Wystarczy spojrzeć na piosenki choćby z Czas i Byt: 3 Znaki (choć trochę sloganem jedzie), W Niczyjej Sprawie, a Archanioły i Ludzie to już czysta poezja (chyba Czechowicz).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 lutego 2008 18:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 27 grudnia 2007 11:01:53
Posty: 75
Skąd: sam nie wiem
Miałem zamiar kupić DVD Armia Woodstock, Forumowicze radzili Koncert na XX lecie, ja poszedłem na kompromis: nabyłem Koncert na XX lecie i CD Armia Woodstock. :D

Zaopatrzyłem się w te płyty już jakiś czas temu, najwyższy czas je ocenić.

8. Na pierwszy ogień poszło CD Armia Woodstock. Na początku ruszyła Siekiera, którą słabo znam. Pewnie spodobało się publiczności. Potem bardzo fajny utwór (ho, ho i to z Legendy!) - To Czego Nigdy Nie Widziałem. Przebłysk, Gdzie Ja Tam Będziesz Ty - hmmmm... hymmmmmm... no można posłuchać. Zostaw To - super, szczególnie wykonanie z publicznością. Legenda też świetnie. Fragment Triodante, ech szkoda ze tak mało z takiej genialnej płyty. Potem dwa nieco słabsze kawałki Jeżeli i Trzy Bajki. Niezwyciężony jak zwykle dobrze. Z nowości Nostalgia i Biesy. Opowieści Zimowej nie słuchałem, Podróż Na Wschód da się posłuchać. I na koniec On Jest Tu - bardzo dobry utwór.

Nieźle, ale lista utworów nie jest najlepsza.
4

9. Gdy wreszcie miałem czas, zapragnąłem obejrzeć CAŁY Koncert na XX lecie wraz z wywiadem, nie chciałem patrzeć fragmentami.
No i jest super. Zaczęło sie tajemniczym intrem Asunty. Może ocenię wszystkie piosenki:

1. To Czego Nigdy Nie Widziałem. Super. Aż dziw, ze taki utwór jest z Legendy. Na początku -Hej! - i jazda! Świetnie, jak zwykle.
2. Przebłysk. Nie lubie tej piosenki. Po prostu przeciętna. Ale poskakać przy tym mozna.
3. Gdzie Ja Tam Będziesz Ty. Chyba kawałek obowiązkowy na każdym koncercie, co mnie nie cieszy. Gorsze od Przebłysku, poniżej przecietnej.
4. Buraki Kapusta i Sól. Gdzieś tam jeszcze przed rozpoczęciem słychać było okrzyki z widowni: Aguirre! Moim zdaniem ta piosenka jest od Aguirre lepsza. Porządne, bdb wykonanie.
5. Aguirre. Szybkie, krótkie i przyjemne.
6. Nostalgia. Ech, wybitny utwór. Super wykonanie publiczności i Budzego.
7. Poza Prawem. Jak wyżej - wybitna piosenka.
8. To Moja Zemsta. Nie przepadam za tym kawałkiem, ale wokal Budzy + Zygzak jest bardzo fajny.
9. Miejsce Pod Słońcem. Wreszcie Triodante. Grymuza z gitarą bardzo dobrze.
10. Legenda. Świetne. Trochę jednak za długo Budzy gadał "nastaje nowy dzień...itd.".
11. Jeżeli. Dobrze. Ciekawe wykonanie Kazika.
12. Trzy Bajki. Poniżej przeciętnej. Nie lubie.
13. Niezwyciężony. Bardzo dobre. Fajnie goście specjalni włączają się w piosenkę.
14. Sodoma i Gomora. Podobnie jak Aguirre. Ale tekst nie jest zbyt powalający.
15. Strzały Znikąd. Przyciężkawe. Lubię. Z genialnej płyty. W drugiej zwrotce Budzy nieco pomylił tekst, ale nie powinno to komuś przeszkadzać.
16. Zostaw To. Na perkusji Stopa. Pokazuje, do czego jest zdolny - super. A czy mu na początku wypadła pałka, czy mi sie zdaje?
17. Exodus. Maleo nieźle.
18. See I & I. Gorsze od Exodus.
19. Żyję W Tym Mieście. Spokojne. Niezłe.
20. Nigdy. Fajne. Niezły wokal
21. Ja Wiem Ty Wiesz. Bardzo fajne! Szybkie, przyjemne. Świetny wokal!
22. Powietrza. Dobre.
Maleo bardzo dobrze, Guma super.
23. Podróż Na Wschód.Ujdzie.
24. Niewidzialna Armia. Jeden z moich ulubionych kawałków Armii. Super. Bardzo fajnie Dziki skoczył. :D
25. Opowieść Zimowa. Oglądnąłem.
26. Śmierć W Wenecji. Takie smętne, ale ładne.
27. Dla Każdej Samotnej Godziny. Powyżej przeciętnej, ale nie najlepsze.
No i Siekiera. Szybkie, punkowe piosenki. Lubię, mimo że mnie na świecie nie było, gdy Budzy darł sie w 1984r. Bardzo dobre!
32. Dom Przy Moście. Dobra piosenka. Z świetnej płyty.

Wywiad z Budzym - bardzo ciekawy. Można się o najlepszym zespole na świecie sporo dowiedzieć lub uzupełnić swoją wiedzę.
Teledysk Poza Prawem oglądałem już wcześniej, fajny.
Jedną z tapet, które były na płycie, rzuciłem na pulpit.
Zdecydowałem się kupić Koncert na XX lecie, a nie DVD Armia Woodstock, bo ciekawszy wydawał mi się koncert w Stodole. Lepszy jest, kameralny, a Woodstock za duży. Oglądnąłem na youtubie chyba dwie piosenki Armii na Woodstock i nie podoba mi się tak bardzo jak w Stodole.

Super dvd! Stawiam +5.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 lutego 2008 20:56:31 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
widzisz, sluchaj sie forumowiczow. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 09 lutego 2008 21:17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11826
TomekGeralt pisze:
Opowieści Zimowej nie słuchałem

hmmm.... na płycie z woodstocku to jeden z najmocniejszych momentów... a Ślepy z robakiem na dvd to przecież jest total!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 lutego 2008 12:28:38 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Armijny Smok pisze:
a Ślepy z robakiem na dvd to przecież jest total!!

dokładnie tak! od tego momentu do końca Opowieści to jest dla mnie najwspanialszy moment tego dvd.. to przejście na ostatni czad.. i wielki finał... genialne. oglądałem sam ten fragment wiele razy i zawsze ciary mnie przechodzą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 12 lutego 2008 23:18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25464
kolega Tomek Geralt taktownie nie wspomniał o występach forumowiczy w przerwach między utworami a nawet w ich trakcie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Smok i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group