Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 22:35:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 01:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
no ja nie wiem... z tym Pocałunkiem znaczy. Problem w tym, że Pocałunku też nie mam (ale ze mnie fan, co? ;-)) a w tej chwili to bardzo bym chciał sobie go posłuchać właśnie jako porównanie to Ultimy; słyszę, że płyty są wybitnie różne i czytam wciąż opinie jaka ta Ultima wybitna, natomiast o Pocałunku coraz bardziej pogardliwie się słyszy. A przecież w Survivalu doszedł na czwarte miejsce...

No a mi się zdaje, że wcale a wcale nie wiem, czy Ultima podoba mi się bardziej niż Pocałunek... musiałbym posłuchać. Ale wspomnianie o Pocałunku mam BARDZO pozytywne. W tym o tytułowej piosence również a nawet bardziej niż również!

He, wpadłem na głupi pomysł zrobienia spontanicznej listy utworów z ostatnich dwóch płyt. Niech będzie. Prosze pamietać, że PMK dawno nie słuchałem oraz że cholernie ciężko porównać Nostalgię z Przemianami. Ale... nie takie listy się robiło! :D

(wyłączam suitę)

1. Utopia
2. Śmierć w Wenecji
3. Echo
4. Nostalgia
5. Przemiany
6. Sodoma
7. Pocałunek
8. Ulica jaszczurki
9. Oddech
10. Zła krew
11. Zjawy
12. W kamień zaklęci
13. Poza prawem
14. Ukryta miłość
15. Sygnały
16. Strzały
17. Sen nocy letniej
18. Sato
19. Horror (ale wcale nie daleko w tyle)

No i się czerwieni zdecydowanie na górze listy.
Ale tu jeszcze jedną rzecz trzeba wziąć pod uwagę. PMK był płytą zdecydowanie PIOSENKOWĄ. Ultima jest płytą zdecydowanie ALBUMOWĄ. Bardziej spójną, nazywając rzeczy po imieniu. I jeszcze jest suita, której na liście nie umiałem umieścić, ale ma znaczenie wielkie dla oceny całej płyty (jak dla mnie - pozytywne).
Więc nie wiem, którą płytę wolę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 02:05:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ja już wybrałem. "Ultima Thule". Ale kurde "Pocałunek" ma kilka takich momentów, że ciary przechodzą..... i najlepsze na świecie zakończenie płyty.....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 02:24:11 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
Bez dwóch zdań Ultima w porównaniu z Pocałunkiem wygrywa. Jest u mnie na podium pośród wszystkich płyt Armii. Ale kolejności na pudle nie ujawnię, bo nie lubię drażnić niepotrzebnie bliźnich. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 09:45:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
ja nie umiem decydować się na miejsca, PMK bardzo lubię.

Dla mnie Ultima Thule, owszem dzieli się na różne części i fragmenty (ładnie złożone nieraz: przejście między 'strzałami' a 'poza prawem', albo jak zaczynają się 'przemiany' i nne) ale w sumie stanowi całość, łącznie z utworem tytułowym - mówię: jest to koncept album, chyba bardziej niż PMK... pojawiają się motywy które spajają płytę, ale bardziej chodzi mi o to, ze ona po prostu jest całością, tyle że "środek ciężkości" płyty znajduje się poza nią... bardzo dużo jest tu ciszy, no i ten surrealistyczny w mojej opinii charakter muzyki o tym decyduje...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 marca 2005 06:08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
PMK to świetna płyta! A szczególnie tytułowa piosenka, którą ostatnimi czasy po prostu uwielbiam!!!! Pomimo tego UT i tak oceniam wyżej....

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 11:34:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
a zauważyliście, że te ciche klawisze między "Echem" i "Złą krwią" są wycięte prosto z wolniejszej części "Strzałów z nikąd"??? Nie chcę nic mówić, ale pomysł jakby wyjęty z "Abbey Road"!

CONGRATULATIONS! I HAVE JUST DISCOVERED A SECRET MIXING TRICK! WON'T I PLEASE SEND MY ANSWER TO THE DELL ON THE BRUINEN??

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 12:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
No pewnie, z reszta jeden z ladniejszych motywów na plycie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 14:01:26 

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:41:49
Posty: 36
Skąd: wawa
"Ultima Thule" mam od piątku zaledwie, ech tak po prostu narzeczona zapowiedziała, ze na urodziny chce mi ja sprezentować. czekać się jednak opłacało bo przez dwa dni przesłuchałem bodaj z 10 razy i jak dla mnie to najlepsza plyta od czasów "Ducha", którego nieprzerwanie stawiałem dotąd najwyżej.
Zgadzam się w pełni z Crazym co do tego, że "Oddech" jest jakby klamrą, takim przejsciem między dwoma częściami "UT". Poczatek rzeczywiscie jest blyskawiczny, żywiolowy, bardziej poświecony zabawie i radosci; później zaczynaja sie jednak rzeczy nader poważne, majestatyczne bym powiedział nawet. Bo podróż do tej najodległejszej z wysp prowokuje do poważnych pytań o to jak zyć, co jest ważne, o to co było. Suitę, choć pozornie nie pasujacą do calosci, jestem w stanie potraktować jako ten kres podróży. Jakże piekny i przekonywujacy zresztą. Coś mi się wydaje, ze taka plyta bylaby pieknym pożegnaniem dla każdego zespolu z tak piękną historią. I bylbym w stanie nawet uwierzyć, ze mogloby być to piękne pożegnanie dla Armii, gdyby nie to ze ich niezmiennie stac na jeszcze więcej.
PS. Ogromne brawa dla Klimczaka za kompozytorskie wiano wniesione w tę płytę !!! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 marca 2005 14:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
ataman pisze:
Ogromne brawa dla Klimczaka za kompozytorskie wiano wniesione w tę płytę !!!


:piwo:
Oj tak, oj tak..... Te riffy mnie prześladują......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 marca 2005 20:48:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
W dzisiejszym wydaniu Metropolu jest wywiad z Budzym - "Na prawo od Punk Rocka"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: recenzja
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 01:10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 marca 2005 00:54:39
Posty: 108
recenzja w Popupie


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 10:52:13 
Wiewiórczak pisze:
recenzja w Popupie

Napisano:
Cytat:
Cieszy mnie też poziom tekstów, pełnych ciekawych aluzji i pozbawionych mentorskiej, chrześcijańskiej agitki.

Kocham takie wypowiedzi... szkoda słów...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:02:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Kamik pisze:
Kocham takie wypowiedzi... szkoda słów...

a tam, czepiasz się :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 12:17:46 
natalia pisze:
a tam, czepiasz się

pewnie tak... czasem tak mam... na przykład jak czytam słowa typu: mentorska, chrześcijańska agitka... takie zarzuty padają między innymi pod adresem tekstów z DUCHa, a mnie to po prostu boli, bo są one (teksty z DUCHa) dla mnie niezwykle piękne i wywarły na mnie niemały wpływ, więc i związek emocjonalny silny...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 marca 2005 15:49:09 

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:41:49
Posty: 36
Skąd: wawa
ogólnie recenzje spoko tylko autor mógłby się szerzej zainteresować procesem twórczym przy powstawaniu albumu, bo z tego co Tom mówił kapitalne riffy na płycie są zasługą przede wszystkim Klimczaka a nie Popcorna


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group