Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 07:29:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Dla mnie nie jest... dla mnie ten film kończy się w niebie.
Tyle, że nie dla widza, który musi wyjść z kina i wrócić do rzeczywistości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Ja myślę, że tam na końcu to Grot po prostu przechodzi w nadświetlną ;-)

Bardzo mi się podobało. Przepiękne obrazy, wreszcie zobaczyłem je tak, jak na tych niezapomnianych zdjęciach z planu autorstwa Erkeja, oświetlone magicznym słońcem stacyjki, perony, wagony (nie mówiąc o parowozie), kolory nieba, te łany falującyh irysów (!). Zwłaszcza obrazy zewnętrzne mnie urzekły, choć pewnie, że i buchający w parowozie ogień, i sceny przy kasie, i budzik Grota fajne.
O wrażenie, jakie wywierała muzyka płynąca z dużych głośników na całe kino, napisała już Fengari. Zarówno elektryczne, jak i akustyczne rzeczy wybrzmiały całością.
Wreszcie, zawsze sceny komediowe zyskują, gdy się je ogląda w większej grupie i wszyscy się śmieją - tak więc i sceny z Mumio o wiele bardziej mi się wczoraj podobały, niż poprzednio.

Dla mnie nadal ten film jest nieco statyczny i brakuje mi w nim historii rozwijanej z tych pięknych obrazów, ale tym razem ten zarzut zszedł mi zupełnie na drugi plan i po prostu bardzo mi się podobało.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:35:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1071
Skąd: W-wa
Jak kupiłem książkę, to film na dvd schowałem głęboko i czekałem do wczorajszego wieczora. Warto było - duży ekran, klimatyczna sala o nazwie Gerard :) , spotkanie autorskie, a przede wszystkim wokół ludzie, dla których wiele symboli przedstawionych w filmie i związanych z zespołem Armia jest bliskich sercu.

Dialogi Mumio, piękne krajobrazy, świetny Grot, Krzyżyk w paski, Lanek z gitarą, a przede wszystkim MUZYKA - znane utwory brzmią na filmie zupełnie inaczej, ale bardzo ciekawie, bardzo naturalnie - podobało mi się. To był bardzo udany wieczór :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:40:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Fengari pisze:
Dla mnie nie jest... dla mnie ten film kończy się w niebie.


No tak, wiadomo, piękna scena na peronie, ale ja miałem na myśli to co dzieje się trochę wcześniej.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 00:59:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10018
Mnie w sumie nawet ten ogień nie boli...
On jest z jednej strony wewnętrzny, taki, który gna człowieka naprzód, jak zryw na ostatnim odcinku do mety.
I zarazem bardzo zewnętrzny, jakiś taki... kosmiczny. Nie wiem, jak to wyjaśnić... jakby się przechodziło w inny wymiar i oczami widziało ogień, który jest jeszcze w tym wymiarze, ale czuło się już to, co jest w innym, i to właśnie dopinguje do tego zrywu.

Może się też kojarzyć z oczyszczeniem, ale nawet w tym sensie jakoś mnie nie boli. Bo znowu kojarzy mi się z tym przejściem między wymiarami. Ogień dotyczy ciała, ale ono już jest nieważne, bo dusza już widzi i czuje niebo, jedną nogą już tam jest i tylko to się liczy...

I jeszcze coś... Kojarzy mi się też z zatraceniem, z wolnością. Grot, w chwili, kiedy już wszystko wydawało się być stracone, zdobył się na odwagę, poszedł na całość, zawalczył o to, co dla niego najważniejsze i wygrał, wyrwał się spod prawa i mógł się wreszcie zatracić bez reszty w tym, czego całe życie pragnął, za czym tęsknił... ja tam mu zazdrościłam tego!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 20:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
No zgadzam się, oczywiście - z tym przechodzeniem w inny wymiar, oczyszczeniem, ale na mnie straszne wrażenie robi tam ucharakteryzowana twarz Budzego, a trochę też to znikanie tych różnych elementów rzeczywistości...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 21:30:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22919
Mnie ten ogień boli, bo mi wizualnie nie pasuje - cały film jest piękny wizualnie, naturalny i prawdziwy, a ten ogień jest taki doklejony. Ogólnie - mnie ten film tak nie porwał, jak większość osób piszących, ale rozumiem, po co powstał, wiem, ile dał radości twórcom i większości widzów i cieszę się bardzo, że się coś takiego udało zrobić. Najbardziej podobał mi się chyba fragment, rozpoczęty pożegnalną rozmową z Grotem a kończący się pojawieniem ognia właśnie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 22:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Zwróciło moją uwagę, jak dużo tam do ścieżki dźwiękowej zostało wybranych fragmentów instrumentalnych:
Franz solo na gitarze (z Other Side?)
zaraz po nim kolejny fragment z Freaka (Home?)
Krzyżokmiet
z Popiołów w sumie głównie część instrumentalna
suity część bananowa
Intro 87, gdy lokomotywa jedzie :D

niby się utarło, że Armia najbardziej się kojarzy z niezwykłymi tekstami, ale ten film pozwala świetnie zobaczyć, jak bardzo rozwinięty muzycznie był i jest to zespół.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 lutego 2012 22:49:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Crazy pisze:
Franz solo na gitarze (z Other Side?)
zaraz po nim kolejny fragment z Freaka (Home?)
Krzyżokmiet
z Popiołów w sumie głównie część instrumentalna
suity część bananowa
Intro 87, gdy lokomotywa jedzie


Część z wymienionych chyba jednak została zagrana a nie wybrana :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2012 15:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
yy, nie skumałem?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2012 15:57:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
No bo dla mnie jest różnica między tymi fragmentami, co zostały wybrane z płyt, a tymi, które zostały po prostu zagrane na planie (zwłaszcza, że Franz solo i Krzyżokmiet mają taki fajny luźny charakter).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 26 lutego 2012 19:01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
a, jasne - ale ja jakoś inaczej rozumiem słowo "wybrane".

chodzi mi o to, że twórcy dokonali jakiegoś wyboru utworów, które w tym filmie reprezentują zespół Armia, jego dorobek. część z nich została wzięta prosto z płyty, większa chyba część zagrana na nowo, przy czym niektóre podobnie do oryginału, a inne bardzo luźno go podejmujące. wszystko jedno - są to jednak te a nie inne utwory. Na przykład powiedziałbym, że "wybrano" zaskakująco dużo utworów z Triodante, a np. nie wybrano żadnego z Prozessu (co ciekawe - niemal też żadnego z legendy, chyba tylko jest Lanek w pociągu, nie?).

No i w tym kontekście "wybrano" też dużo instrumentalnych. Wybrano do zagrania, niech Ci będzie :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2012 00:16:32 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
W Muranowie było pięknie... Przed filmem pogaduchy, po filmie pogaduchy... Budzy, Banan, Sławek, Maleo, Forumiacy... A w środku film. FILM. Nigdy nie zapomnę tych dni zdjęciowych, magicznego pociągu pełnego Armii, zatrzymanych w czasie stacyjek...
"Podróż na Wschód" jest jak nieuchwytne lekarstwo. Gdy zapędzam się w codzienność, film przypomina mi miękko o tym, co najważniejsze, koi skołataną duszę. Jest jak muzyka - można go chłonąć i chłonąć bez końca... I powoli, bez pośpiechu dojeżdżać do Ultima Thule...

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2012 13:59:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...w czwartek w Chorzowi a w piątek w Sączu !!!!! :D
Obrazek

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 27 lutego 2012 14:22:33 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 27 lutego 2012 14:22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
elrond pisze:
w piątek w Sączu !!!!!


Hoho!!! :D :D :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 773 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 52  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group