Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 16 czerwca 2024 04:17:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna

Czy wznowienie albumów Armii na winylach to dobry pomysł?
Tak! Chętnie kupię. 51%  51%  [ 62 ]
Nie, CD i kasety mi wystarczą. 13%  13%  [ 16 ]
Nie mam gramofonu i mieć go nie będę ;-) 36%  36%  [ 43 ]
Liczba głosów : 121
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 00:15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
zooropa pisze:
Cieszę się, że się Wam to zaczyna powoli układać.

...hmmmmmmmmmm......na razie to nic sie jeszcze nie uklada.....ułoży się jak będą ...pieniądze......

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 00:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 01:41:24
Posty: 592
No tak :(

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 marca 2006 00:43:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Ja czekam z zakupem gramofonu tylko na jakiś przypływ gotówki. Tak więc płyty nabędę bardzo chętnie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 09:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Mam pytanie. Czy te ewentualne 200 wytłoczonych winyli to musi być jedna płyta, czy też może być kilka, np. Triodante, Legenda, Duch, Taniec - każda po 50 sztuk?

No i PMK niemal indealnie nadaje się na winyl...

I właśnie - może by tak Legendę?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 10:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Gravi pisze:
I właśnie - może by tak Legendę?

Przecież Legenda wyszła na winylu :shock: :shock:
parę razy były linki do allegro
Jeżeli winyl to zdecydowanie coś nowego

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 12:22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14870
Skąd: wieś
Ale zawsze można wznowić. Poza tym teraz np. nie ma Legendy na Allegro. Poza tym cena.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 14:23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
No niby można ale w pierwszej kolejności wolałbym coś nowego.
A jaka była cena na allegro, bo juz nie pamiętam?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 14:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
http://www.allegro.pl/item82900113_armi ... deal_.html
:shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 16:05:10 
Należy wziąć pod uwagę jeszcze i to, że nie wiadomo, z którego to wydania. Były dwa - Wifon i Pronit, jedna z nich chyba w znacznie mniejszym nakładzie, a przynajmniej rzadziej je widuję na Allegro (tylko nie pamiętam które :P). Może to była ta z mniejszego nakładu... :?:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 18:02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Winylowego offtopa ciąg dalszy:

Rafał Księżyk w Brumie z 1994 roku pisze:
OPOWIEŚCI OBUHA



Lubelska firma fonograficzna Obuh, nawet pośród wydawnictw niezależnych, zajmuje pozycję szczególną. Nie tylko dlatego, że obok kaset ma w swym katalogu płyty analogowe. Nie tylko dlatego, że produkcja jej wydawnictw odbywa się z niemałym nakładem pracy ręcznej. Nie tylko dlatego, że skupia wokół siebie artystów niezwykłych. Dlaczego? Łatwiej byłoby mnożyć dalsze powody, niż dać jednoznaczną odpowiedź.

Założyciel, szef i podstawowy pracownik Obuha - WOJCEK pojawił się w niezależnym obiegu w 1987 roku. Od początku, jako szyld dla różnych form działalności towarzyszy mu nazwa Obuh - najpierw pojawił się artzine, wkrótce pierwsze kasety.

Równocześnie Wojcek zajmował się tworzeniem muzyki. Sztuka zaproponowana przez Niego i Jego przyjaciół z grupy ZA SIÓDMĄ GÓRĄ niełatwo daje się określić. Sam Wojcek mówi o muzyce alchemicznej, metafizycznej, dźwiękowym wyrazie odwiecznych ludzkich tęsknot i niespełnień.

Nagrania Za Siódma Górą ukazywały się nakładem niezależnych firm z Włoch i USA. Kontakty z zaprzyjaźnionymi wydawcami i artystami zagranicznymi naładowały Wojcka dodatkową energią do podjęcia własnej działalności wydawniczej, dokumentującej osiągnięcia sceny nonkonformistycznej w Polsce.

Wojcek: "Pod koniec lat 80. istniało w Polsce wiele grup, tworzących nietypową muzykę spoza głównego, komercyjnego nurtu. We Wrocławiu działały MUZYCZNA FRAKCJA GALERII NIEGALERII, KORMORANY-RAJ, POŁAWIACZE PEREŁ Z KAIRU. W Gdańsku SZELEST SPADAJĄCYCH PAPIERKÓW, BÓM - WAKACJE W RZYMIE, ZIEMIA MINDEL-WÜRM, formacje skupione wokół TOTARTU. W Krakowie R-27, RAFAEL, McMARIAN, WAHEHE. W Ustrzykach HIENA. W Dębicy KIRKUT KONCEPT. W Poznaniu REPORTAŻ. We Włocławku N.P. WAT i MARCHLEWSKI. I wreszcie w Warszawie RADIO WARSZAWA, a potem INSTANT ART. Myślałem, że będzie ich coraz więcej, stało się jednak odwrotnie".

Profesjonalna działalność wydawnicza Obuha rozpoczęła się w maju 1993 roku. W ciągu owego roku ukazało się kilkanaście kaset i 7 płyt analogowych. Łączy je staranna oprawa plastyczna i intrygująca zawartość.

Jedna z serii oficyny poświęcona jest właśnie wykonawcom, których można uznać za klasykę polskiego nurtu "non-mainstream" - zespołom z końca lat 80., które zawiesiły funkcjonowanie, pozostawiając po sobie niewydane, a przecież interesujące nagrania.

Wojcek: "Nagrania te wydaję na winylowych epkach. Powodów jest kilka. Przede wszystkim wiele z tych grup zawsze chciało wydać "czarna płytę", ale nigdy Im się to nie udało. Płyty pojawiają się dzisiaj, jako wyraz uznania dla Nich, rodzaj hołdu złożonego Im po latach".

Cykl rozpoczęła epka "Nów" zespołu KSIĘŻYC, przedstawiającego udane artystyczne zderzenie słowiańskiego folkloru z transowym klimatem i niepokojącym dźwiękiem preparowanych taśm. Niebawem ukażą się [teraz oczywiście już są - m.in. wspólny singiel obu tych zespołów] nagrania grup z Włocławka - na poły muzycznych, na poły plastycznych performerów z N.P. Wat i Marchlewskiego - jednego z pionierów odkrywania w Polsce tradycji industrialnej (występował tam TONY, aktualnie gitarzysta KINSKY'EGO) oraz poetycko-muzyczne, egzystencjalne orędzie Instant Art. W dalszych planach znajdzie się prezentacja silnie zrytmizowanej, "nowobarbarzyńskiej" muzyki Ziemi Mindel-Würm, a także formacji Hiena [do tej pory nic z tego nie wyszło i nie zanosi się na to w niedalekim czasie. Ale film Piotra Wyrzykowskiego "Beta Nassau" z muzyką tych pierwszych wygrał festiwal WRO 95!].

Oddzielny, nie mniej ciekawy rozdział oferty Obuha stanowi dorobek wykonawców z ośrodka lubelskiego. Obok macierzystego zespołu Wojcka Za Siódmą Górą, centralną pozycję zajmuje tu grupa RONGWRONG. Jej starsze nagrania przynosiły muzykę industrialną, ciężką, i przytłaczającą, o mrocznych, hipnotycznych pulsacjach. Aktualny etap poszukiwań RongWrong owocuje kolażami dźwiękowymi, których frapujące brzmienie bierze się z połączenia muzyki akustycznej i elektronicznej. Współistnieją tu szumy taśm, odgłosy otoczenia, dźwięki konkretne [Artykuł o zespole w "Brumie" 6/96]. Artyści związani z RongWrong powołali do życia zespół PIES, którego pierwszych propozycji będzie można posłuchać również w barwach Obuha [z tego też nic nie wyszło - wielka szkoda, żal Psa!]. Twórczość Psa łączy w sobie rozwiązania współczesnej muzyki poważnej z energią i mrokiem przetwarzanych w postindustrialnej aurze dźwięków konkretnych.

Grupa, która w stajni Obuha pozostaje najbliższa tradycyjnie rozumianej muzyce rockowej, a nawet ma spore szanse na masową popularność, jest MORE EXPERIENCE - swoista reinkarnacja gigantów psychodelii z końca lat 60 [artykuł o zespole w "Brumie" 4/97]. Grona przyjaciół Obuha dopełniają czołowa polska formacja world music ATMAN i tajemniczy artysta, który pod pseudonimem KING ELF tworzy muzykę oparta na brzmieniu akordeonu.

Obraz dokonań Obuha byłby niepełny bez wspomnienia o wciąż rosnącej serii kaset licencyjnych. Ukazują one szeroka gamę poszukujących i znajdujących, niekomercyjnych artystów z całego świata - Włoch, USA, Hiszpanii, Belgii, Meksyku. Przyznacie, że takiej firmy jak Obuh jeszcze u nas nie było. A całe to porywające przedsięwzięcie udało się z dala od wielkich pieniędzy, "układów" i reklamy. Pozostaje życzyć Wojckowi powodzenia i niesłabnącego zapału. Miejmy nadzieję, że kolejny rok przyniesie nie mniejszą porcję intrygującej muzyki. A wedle zapowiedzi Wojcka na to się zanosi!




Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 18:07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Ech - magia winylu...

A samo Za Siódmą Górą hmm.. tak spodobała mi się nazwa, że aż rozczarowałem się trochę samą muzyką - znam ich kasetę 'muzyka jakiej świat nie widzi'...

Ciekawe czy moja winylowa Legenda jest z Wifonu czy Pronitu - sprawdzę dziś wieczór jak nie zapomnę. Heh - kiedyś przy jej pomocy zarżnąłem głośniki... Fajną ma wkładkę z tekstami i fajnego DonKichota na "kółeczku" strony drugiej. Ech - magia winylu...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 18:10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Wstyd mi, że nie pamiętam :D . Pamiętam znak, nie pamiętam jaki napis przy nim - oraz czego to znak? Ale może wnioskujesz po opisie? Ciekawe czy były jakieś różnice w edycji...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 18:20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22933
Ja miałem taką samą, jak opisujesz, antiwitku i była z Wifonu

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 marca 2006 18:22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Vifon czy YumYum? Na pewno była ostrra :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 marca 2006 00:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28039
Wifon Wifon!
Mój egzemplarz ma nawet dedykację: "Witkowi z okzaji 39 rocznicy M... C..." hehe.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group