Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 07:26:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 22:39:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
http://www.glos.com/index.php?arch=1&d= ... kp&f=04-02


Stara sprawa, ale co Wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 22:46:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Ale Budzy & Co. wystąpili w końcu w Kostrzynie, tj. u Owsiaka, więc o co chodzi?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 22:56:24 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:29:52
Posty: 22
wedlug mnie to reaktwowanie festiwalu jest zbędne/ jest to już przeszłość i w tym według mnie jest urok/ to tak jak próbuje się teraz reaktywować wiele zespołów chcących zarobić troche kasy grając obecnie gorzej niż kiedyś, zacierając swoj wlasny mit/ to tak jakby się reaktywował na przykald cream/ dlugo nie grali napewno zostawili po sobie wiele a zarazem tak nie wiele/ oni byli niezli w tamtych czasach a teraz pewnie byłó by gorzej/ tak samo z jarocinem/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 listopada 2004 23:40:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
MikhaEl pisze:
Ale Budzy & Co. wystąpili w końcu w Kostrzynie, tj. u Owsiaka, więc o co chodzi?
a co to ma do rzeczy?


Jeśli niebyłoby tej klimy (a prawdopodobnie by niebyło...) to ni ma to za bardzo sensu.... żeby się z tego kom3rcja nie zrobiła....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 11:22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Youzwo, drukowanymi literami będę chyba do Ciebie pisał :x
PRZECIEŻ W TEJ KRÓTKIEJ ROZMOWIE Z BUDZYM PADŁY SŁOWA O TYM, ŻE BYŁOBY DOBRZE (to moja interpretacja), GDYBY ORGANIZACJĄ TAKIEGO FESTIWALU ZAJĄŁ SIĘ KTOŚ INNY, A NIE JUREK O. ROZUMIESZ? A POTEM ARMIA GRA NA PRZYSTANKU WOODSTOCK. I JAKI Z TEGO WNIOSEK?
Dla mnie taki: chcę być na koncertach Armii, gdziekolwiek by nie występowała :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 14:31:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
to bardzo słabo coś kapujesz chyba.... tak po najprostszej linii oporu... z wypowiedzi wynika że Budzy nie chce żeby Owsiak zajmował się legendą Jarocina żeby nie zwalił specyficznego klimatu. Takie życzenie jego. Nie zauważyłem żeby miał tam konkretne uwagi do Owsiaka jako organizatora festiwali. Budzy powiedizał jakiś czas temu że gdzie go zaproszą tam zagra. I na Owsiakowym Jarocinie tyż bypewnie zagrałchoć może bymu to tak nie pasowało.

I nie krzycz bo nie jest to dobrze widziane. Zwłaszcza że sam nie sprecyzowałeś za bardzo o co ci chodzi.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 16:22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Przecież ja dokładnie napisałem tylko tyle, że Budzy nie chciałby wystąpić na reaktywowanym Jarocinie, jeśli miałby go zorganizować Owsiak. Poza tym sam jestem akurat zdania, że reaktywacja tego legendarnego festiwalu nie ma większego sensu. Może należy zorganizować coś nowego, bo i ludzie, którzy robili pierwszy festiwal już nie ci sami (np. Walter Chełstowski raczej takimi sprawami już się nie zajmuje). Wniosek: nowy festiwal nie będzie miał takiego samego klimatu, jeśli jego twórcy będą chcieli nawiązać do pierwowzoru. Bo nawiązanie i duch czasów to dwie zupełnie inne kwestie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 16:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Faktycznie można by zrobić coś nowego pod starym szyldem, jak zasugerował K.T.W.S.G. Bez medialnego rozgłosu. Nie widzę w tym nic złego ani bezużytecznego.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 17:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Jednak tzw. medialny szum wokół podobnej imprezy by się na pewno przydał, bo taki festiwal musiałby się zwrócić, jeśli nie byłby finansowany przez jakąkolwiek fundację :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 listopada 2004 21:42:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Poniekąd sama nazwa tego festiwalu - Jarocin - odgrywałaby rolę "medialnego rozgłosu". Przyciągnęłaby chyba sporo ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 listopada 2004 11:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:59:40
Posty: 154


Ostatnio zmieniony pt, 04 lipca 2014 20:08:58 przez nicdobrego, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 listopada 2004 23:34:25 

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:41:49
Posty: 36
Skąd: wawa
No chyba troche przeasadzacie piszac by Owsiak nie mieszal sie w organizację Jarocina by nie psuć legendy festiwalu. pragne tylko przypomniec, że Jurek wespół z Walterem Chełstowskim był już organizatorem Jarocina wiec o co chodzi ? Poza tym byłem w 2000 roku w Jarocinie i jeśli chodzi o robienie z tego imprezy komercyjnej to już tamten przyklad pokazal ze nie tędy droga - 2tys. ludzi wygladalo bardzo mizernie
Poza tym czy ktoś zauważył, ze artykuł ukazal sie na jesieni zeszlego roku.... No troche sie pozmienialo od tego czasu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2004 15:37:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
http://www.xlm.pl/sklep.php?a=4&id=3801

jak na razie wspomnienia i foty...za młody byłem na Jarocin...ale te zdjęcia bym sobie obejrzał...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2004 18:36:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
mistrz pisze:
to tak jakby się reaktywował na przykald cream

właśnie zamierzają :shock:

Ostatnią próbą reaktywowania Jarocina był dla mnie PRL.
Ten pierwszy w Warszawie był naprawde super. Poleciał mocno legendą Jarocina ale w pozytywnym znaczeniu. No i reaktywizował do koncertów wiele osób, które na takowym nie było od wielu lat. U mnie w pracy okazało się, że paru managerów bardzo poważnych działów to stare panczury. Dla części był to jednorazowy wyskok, mocno sentymentalny. Ale inni wyciągnęli z piwnic pudła ze starymi kasetami czy zakupili reedycje CD. I super się to udało.
Potem były próby ciągnięcia tego dalej. W Katowicach się nie udało, bo koncert się lekko rozjechał. Do tego pijani konferansjerzy, rozmontowywanie sceny jeszcze w trakcie koncertu ostatniej kapeli (Brygada K.) tudzież totalny odwrót publiki po koncercie (słabym!) Kultu, przed Brygadą dopełniły dość przykry wyraz całości. I to pomimo fantastycznych koncertów Dezertera, Armii i Moskwy (w tej właśnie kolejności - w W-wie to Armia była najlepsza - ocena max. subiektywna).
Próbą kolejną już bardziej udaną aczkolwiek znacznie mniej spektakularną był Festiwal Arahja. I dobrze. Niech będzie co roku, na początku wakacji, w sprawdzonym miejscu spotkanie paru starszych i nowszych kapel. Miejmy nadzieję, że kontynuacja nastąpi.

A Jarocin.. Niech pozostanie legendą. Teraz mógłby posłużyć tylko jako znaczek reklamowy czegoś nowego. Bo Jarocina już nie ma. Nie ma tej sceny, nie ma lat 80-tych, komuny, całej otoczki - dla mnie nierozerwalnie złączonej z tym hasłem. Zostawmy Jarocin. Jest Woodstock, Węgorzewo. Twórzmy nowe legendy a nie podpierajmy się ciągle starymi. (Alem poważnie pojechał !!)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2004 20:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 13:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
własnie mialem bandziecie udzielic odpowiedzi na temat tej ksiazki co ja podał meriadok...poza tym spotkałem sie w jednym z biuletynó w ipn-u(10/2003) na temat jarocina w swietle badan bezpieki

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group