Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 23:41:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2006 13:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
jak w temacie...

W sumie już trzeci raz zabawię się w kronikarstwo, ale jakoś tak odnośnie upływającego roku mam przeświadczenie, że armiowo był on bardzo ubogi... chodzi mi oczywiście o wydarzenia związane z zespołem... rok 2006 nie wytrzymuje porównania z latami poprzednimi dla przypomnienia:
podsumowanie roku 2004
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=133&start=0
podsumowanie roku 2005
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=849

jak zwykle nie mam zamiaru odnosić się do wydarzeń okołoforumowych (szkoda, że nikt się nie podjął opisania okołoforumowych klimatów w roku poprzednim (bo wiele się wtedy działo), chyba już do tego nie dojdzie... może chociaż ten rok...)
Aktywność Armii w tym roku była mocno ograniczona chyba głównie za sprawą 2Tm2,3... koło tego zespołu dużo się działo, ale to temat na podsumowanie na innym forum...

Zaczęło się od wielkiego BÓM na początku roku. Wyszło pierwsze oficjalne DVD w historii zespołu. Piękne wydawnictwo – zarejestrowanie koncertu z gośćmi to kapitalny pomysł. Bardzo istotne z punktu widzenia forumowego, bo znajdują się na nim przebitki z foruowej imprezy.
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=804
Koncerty urodzinowe - trasa urodzinowa była świetnym pomysłem. Koncerty po kilka godzin, udział gości - super sprawa. Koncerty odbyły się w całym kraju - Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław i Lublin. Gościnnie na trasie występowała Moskwa, a mniej gościnnie, bo w składzie armiowym Trupia Czaszka. Wszędzie oprócz Wrocławia grał Maleo. Gościami specjalnymi byli Grabaż w Poznaniu, Spięty w Warszawie no i na forum trudno nie wspomnieć, że w Warszawie zagrał też Spirit of 84. Bardzo jestem ciekaw, czy ta trasa była sukcesem - czy było zainteresowanie, a na koncertach było dużo ludzi. Byłem we Wrocławiu, gdzie w malutkim Łykendzie nie było zbyt tłoczno. Wyjątkowym wydarzeniem był koncert 2xArmia, czyli na jednej scenie Dezerter, Armia i New Model Army. Spełniło się moje marzenie - dwa ulubione zespoły na jednej scenie. Szkoda, że choć ludzi było sporo, to jak na darmowy koncert frekwencja niespecjalna.
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=1085
Z dużych imprez był jeszcze koncert we Wrocławiu na Wyspie - w ramach dużego festiwalu, ale z przyczyn jak najbardziej obiektywnych zespół zagrał jak większej części publiczności jeszcze nie było.
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... sc&start=0

W tym roku w zespole jako rezerwowy gitarzysta zadomowił się Franc. Niestety pod koniec roku okazało się, że odszedł Ślepy... Nie ma coś Armia szczęścia do perkusistów... Są świetni, jak już na dobre się zadomowią i zintegrują swoje brzmienie z zespołem, to odchodzą i wraz z nimi sound który miał zespół znika... Naprawdę szkoda, Ślepy wiele wniósł do zespołu i to nie tylko od strony muzycznej, ale również organizacyjnej. Już wiadomo, kto będzie następny - niejaki Krzyżyk. Ufam, że wybór tego perkusisty będzie trafny - Budzy zawsze wymyślał zastępstwo i zespół podążał dalej na Wschód (pomysł zastępowania Stopy wydawał mi się kiedyś absurdalny sam w sobie, a okazało się, że Beata w pełni sprostała zadaniu, tak samo jak później Ślepy).

Właśnie z inicjatywy Ślepego doszło do pojawienia się nowego menadżera zespołu. Jest już strona z której możemy się dowiedzieć, że obok armii w „stajni” menedżera jest też zespól Komety... jedno co mnie osobiście trochę martwi to, że pomimo kogoś kto się zajmuje interesami zespołu, jego koncertami etc. To jakoś tej działalności nie widać...
http://innovaconcerts.pl/innova/

[Edit]
Pawel Klimczak nie ukrywa, że jak zacznie latać, to w Armii będzie potrzebny nowy gitarzysta - to byłaby wielka strata dla zespołu, bo jak wiadomo muzyk to bardzo płodny i dużo komponujący... pomimo tego latania życzę z całego serca...

W dziwnej atmosferze doszło do zdjęcia labela strony oficjalnej zespołu Armia ze strony www.armia.kdm.pl prowadzonej przez Bandytę. Po pól roku od tego wydarzenia doczekaliśmy się premiery nowej strony oficjalnej www.armia.art.pl. Teraz już na pewno funkcjonują dwie strony na temat zespołu – skromna pod względem zawartości oficjalna i nieoficjalna, na której jest masa oficjalnych i nieoficjalnych informacji o zespole. Wciąż nie ma za to nowej szaty graficznej strony nieoficjalnej...
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=1144

DVD z Woodstocku jak nie wyszło tak nie wyszło, ale ma wyjść i Budzy nawet rozmawiał z Owsiakiem w tym temacie.

Na przyszły rok nie ma żadnych publicznych planów jak na razie. Budzy w jakimś wywiadzie (chyba w Dzienniku) powiedział, że namaluje parę obrazów i będzie się trzeba wziąć za nową płytę Armii... więc czekamy, czekamy...

jak coś pominąłem, to proszę dopisywać !

pozdro...
KoT


Ostatnio zmieniony sob, 30 grudnia 2006 14:07:28 przez KoT, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 grudnia 2006 13:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
no, jeśli chodzi o dvd woodstockowe to ponoć ma wyjść lada moment po finale - pewnie w lutym (ciekawe którego roku :twisted: )

miałem okazję być na fajnym koncercie urodzinowym w Lublinie - który opisywałem na pewno gdzieś na forum obszernie, ale to co mi się dziś nasuwa to fakt, że mogło być znacznie więcej osób, gdyby koncert był organizowany nie w okresie wielkopostnym - co zapewne mogło być dla niektórych przeszkodą.... - tak czy inaczej idea koncertów ponadtrzygodzinnych jest ideą bardzo fajną, którą warto by kontynuować....

Drugi koncert na którym byłem w tym roku - to koncert w Tarnobrzegu... (jestem za tym, by razem z zespołem jeździł akustyk - ale to tylko moja opinia) - ale oczywiście koncert bardzo udany - i bardzo się cieszę, że mogłem na nim być....

...wydanie dvd z 20-lecia świetny pomysł - myślę że warto wydawać takie płyty - ciekawe jak było z zainteresowaniem tym produktem w sklepach...

...no i w tym roku nieoczekiwana zmiana perkusisty... i franc na koncertach ( dla Franca :brawa: )...

dużą sprawą było 888 - jednak mocne Armiowe wpływy odczuwalne - i dobrze - ale o tym pewnie w innym wątku,,,

reasumując: 2 koncerty w tym roku - nie najgorzej, ale bywało chyba lepiej)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 00:49:22 
Fenomen pogodowy w trakcie koncertu na Dziedzińcu był super!
tzn w kontekście koncertu konkretnie


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 12:22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 13:59:44
Posty: 363
Skąd: Rogoźna na Oberschlesien
dla kona podsumowanie ...to 3 koncerty armii w 2006 no i oczywiscie koncert pomeczowy w warszawie
racibórz, slot, winter reggae w gliwicach (po raz pierwszy z krzyzykiem)

jaki był ten rok....nie wiem do konca...wiem ze n akoncertach armii coraz rzadziej wchodze do młyna i jakos kono ostatnio woli tak postac i posłuchac

_________________
w tym kraju, nigdzie nie ma ubitej ziemi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 17:08:53 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
W tym roku na dobre zaczęłam się na Ultima Thule udzielać, acz już dużo wcześniej wiedziałam o jej istnieniu...

Niestety, nie byłam na żadnym koncercie Armii w tym roku (w ogóle też zresztą nie byłam :( ). Jedynie koncert Tymka w Białymstoku (ale to w innym wątku :wink: ). Mam nadzieję, że w 2007 uda mi się być na jakimś koncercie Armii... :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 17:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
3 x armia
2 x trupia
1 x taniec szkieletów
2 x tymoteusz

rok nienajgorszy :)


Ostatnio zmieniony ndz, 31 grudnia 2006 17:41:51 przez c, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 17:41:28 
A dla Armii jako zespołu najważniejszym wydarzeniem odejście Ślepego, a co dla każdego z jej grajków, ciekaw jestem :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 31 grudnia 2006 20:09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
KoT pisze:
Zaczęło się od wielkiego BÓM na początku roku. Wyszło pierwsze oficjalne DVD w historii zespołu.
mały edit - pierwsze na DVD było Triodante mniej więcej rok wcześniej (rocznikowo dwa). To można uznać za pierwsze koncertowe :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2007 14:32:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
KoT pisze:
armiowo był on bardzo ubogi

też mam takie wrażenie, ale to chyba dlatego, że najbardziej się działo na samym początku roku - teraz to się wydaje dawno, ale za jakiś czas pod hasłem "2006" będzie koncertowe DVD, no to jednak będzie dobry rok ;-)
I trasa z gośćmi - nie byłem obecny, ale chyba jak najbardziej in plus! Też się już trochę zapomniało.

Osłabienie dalszej działalności wiązałbym przede wszystkim z 888. Więc moim zdaniem było warto oslabić ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2007 16:12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
Osłabienie dalszej działalności wiązałbym przede wszystkim z 888. Więc moim zdaniem było warto oslabić

Prawda osłabienie to wina 888 czy warto? raczej z powodu koncertów jeśli chodzi płytkę to chyba nie :mrgreen:

Crazy pisze:
I trasa z gośćmi - nie byłem obecny, ale chyba jak najbardziej in plus!

oczywiście że na plus! to był naprawde genialny koncert!( mowa o poznańskim), tylko mam czasem wrażenie że pod koniec lub w końcowej
fazie raczej, realizator odpowiedzialny za natężenie dziwięku głuchnie. Pod koniec było zdecydowanie za głośno.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 stycznia 2007 18:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
Osłabienie dalszej działalności wiązałbym przede wszystkim z 888.


O koncertowych solowych projektach Budzego, zwłaszcza że zajmują one też niemal cały skład Armii też warto byłoby tu wspomnieć.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 00:20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 03 października 2006 17:29:59
Posty: 105
Crazy pisze:
Osłabienie dalszej działalności wiązałbym przede wszystkim z 888. Więc moim zdaniem było warto oslabić


w tymże roku zaczęłam słuchać Armii!!
dzięki temu, że 2tm2,3 nagrało nową płytę, zajrzałam na forum, bardzo mi się tu spodobało :piwo: a potem zaczęłam wreszcie interesowac się troszkę także Armią. :mrgreen:

_________________
,,...zanim wyjdziesz wyłącz gaz..."!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 19:30:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ARMIA .TSZ i TCZ 2006
1. Poznań- blue note :gościnnie Grabaż (wykonał utwor Groźniak) Moskwa i Trupia czaszka
2. Szczecin -hormon +Moskwa +Tcz
3. Gdynia -Ucho + moskwa +Tcz
4. Warszawa - gościnnie Spięty (wykonał Okna ) +Moskwa + Tcz
5. Wrocław +moskwa +Tcz ..... ten koncert mi sie bardzo podobał (nawet sie chyba bili) !!!
6. Bydgoszcz-Mózg
7. Lublin
8. Olsztyn ( akustykiem był nasz forumowicz Ujar)
9. Łódz
10. Tychy (menager zespołu Pogodno oszukał nas finansowo i zniknął)
11. Częstochowa......koszmarne miejsce
12. Opole -w klubie kolo dworca na "galerii"....miło wspominam !
13. Racibórz -gościnnie saxofonista zamiast waltorni...dla mnie bardzo ciekawe wersje...
14. Warszawa UW +dezerter + New model Army ..SUPER !!!!!!!!!
15. Kraków -pod jaszczurami ..goscinnie saxofonista, koncert mi sie bardzo podobał
16. Krotoszyn -klub rozchulantyna ...tradycyjnie najgorsza publika w Polsce !!!
17. Warszawa -Mecz ,zwycięstwo Tańca szkieletów!!! koncert TSZ ( na gitarze debiutuje Gero) i TCZ
18. Tarnobrzeg -na rynku ...bardzo miły wzruszajacy ,nostalgiczny koncert
19. Anin-Taniec szkieletów ...surrealistyczne tańce !
20. Slot art festiwal ....organizatorzy nie pozwalają nam bisowac....ciekawe czemu ???
21. Zakopane -ampstrąg ( jestem akustykiem zespołu armia !!!)
22. Kalwaria Pacławska....koncert na końcu swiata...( pokarzcie mi małpę !!!!! )
23. Działdowo
24. Wrocław ...dla 20 osób na wolnym powietrzu... i jeszcze tego samego dnia......
25. Taniec szkieletów w Krotoszynie .. publika (wiadomo)
26. Brzeszcze -koncert zaczął sie o 2 w nocy...ale było czadowo !
27. Warszawa -Tarchomin ...wystawa malarstwa + koncert TSZ
28. Wrocław + Plascic people of universe
29. Dębica -TSZ
30. Chorzów
31. Głogów +closterkeller ..po koncercie awantura, odchodzi Ślepy
32. Gliwice winter rege ...Krzyzyk na perkusji !

no i ukazalo sie DVD Armia koncert na 20-lecie

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 20:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 05 listopada 2006 23:16:30
Posty: 187
Skąd: Śrem
elrond pisze:
tradycyjnie najgorsza publika w Polsce !!!


Nie mieszkam w Krotoszynie, ale się w nim urodziłem i darzę to miasto dużą sympatią. Dlaczego "tradycyjnie" publika jest tam najgorsza??


elrond pisze:
Taniec szkieletów w Krotoszynie ..(wiadomo)

niestety o tym koncercie dowiedziałem się po fakcie - a pewnie byłbym na nim.

Ale nadal to samo pytanie ..... Zresztą gracie tam jak widać często. Również z Tymoteuszem. Czy na koncertach Tymoteusza to również jest najgorsza publika w Polsce?

I dlaaaczego aż "tradycyjnie"?

_________________
programy-gry.pl
gra-muzyka.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 stycznia 2007 20:24:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
elrond pisze:
Anin-Taniec szkieletów ...surrealistyczne tańce !



O, taaak... To było Coś! Fajnie sobie przypomnieć... :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group