Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:08:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 kwietnia 2007 20:38:36 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
May pisze:
Jak głosić, to dobrze: trza współpracowac z łaską

A jak ktoś potrafi gorzej? A chce mówić o Jezusie? To nie powinien?
Nie bronie tu oczywiście miernoty, bo Bóg ma gust, i jest Najatrakcyjniejszy! Ale czasem używa glinianych naczyń, jak to ktoś kiedyś powiedział, że coś tam nieudolnie czasem mówi o Bogu, a i tak Duch Święty prostuje to w uszach słuchaczy. A i taka scenka jak D. Pierce nie chciał chałowo śpiewać z dziewczynami na moście, a później okazało się, że Bóg nie chciał tego dla jakiś owoców ewangelizacji, ale po prostu, tak tylko dla Siebie, żeby mu David pokazał, że dla Niego może zrobić wszystko!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 08:59:21 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
oko pisze:
A jak ktoś potrafi gorzej? A chce mówić o Jezusie? To nie powinien?


Mówić zawsze i wszędzie, w porę i nie w porę, a nawet na dachach, jak najbardziej! Ale chodzi po prostu o to,że powinno się też robić to na maksa. Nie może być tak,że mam na przykład dar głoszenia Dobrej Nowiny muzyką, ale co tam -olewam próby, bo przecież " i tak Duch św poprowadzi". Chodzi mi o wystrzeganie się takiej postawy. Św Pawel też trochę czasu spędził z Barnabą, od którego się wiele nauczył :) O to mi chodzi,żeby nie zostawac na poziomie,że i tak Duch św wszystko zrobi i od siebie nie dawać już nic. Bo łaska dana jest, ale ode mnie zależy czy i jak ją wykorzystam.

Ponadto, co znaczy "gorzej"? :) Ja myslę,że trzeba głosić najlepiej jak potrafię i brac pod uwagę rady braci i sióstr.

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 16:55:07 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
May pisze:
O to mi chodzi,żeby nie zostawac na poziomie,że i tak Duch św wszystko zrobi i od siebie nie dawać już nic. Bo łaska dana jest, ale ode mnie zależy czy i jak ją wykorzystam.

Czasem dobrze sie przekonać, że to jednak Duch Święty robi wszystko, a nie my...Niezależnie jak się staramy...Choć to wymaga niesamowitej odwagi...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 09:41:46 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
oko pisze:
Czasem dobrze sie przekonać, że to jednak Duch Święty robi wszystko, a nie my...Niezależnie jak się staramy


Wydaje mi się,że wiem, co masz na myśli :) Nie naszymi siłami np. człowiek się nawraca. Że możemy wygłosić płomienną mowę i po ludzku być bossami ewangelizacyjnymi, a tu nic ;)

Ale też prawdą jest,że łaska wymaga odpowiedzi i współpracy ze strony człowieka. Pan Bóg nie zmusza nikogo do współdziałania. A skoro chce się posłużyć moją słabością, to git:) Tak więc... "Duch św i my" jak mawiał św. Paweł :) Narzędzie też jest ważne dla Boga;) Pozdrawiam serdecznie.

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 21:15:40 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
May pisze:
Pozdrawiam serdecznie.

Odwzajemniam pozdrowienie, ubieram je też w serdeczność :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 22:17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 kwietnia 2007 12:39:14
Posty: 61
May pisze:
Narzędzie też jest ważne dla Boga;)

no ale chyba człowiek ważniejszy co?

_________________
Po długotrwałym i dogłębnym procesie tentegowania w głowie...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 18:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 04 maja 2007 18:14:58
Posty: 50
Pozwolcie, ze dodam trzy grosze...
Jak najbardziej, muzyka aby porywala musi isc parami: Duch-warsztat, w przeciwnym razie pozostaje gra na akustyku. Znalem goscia, ktory nawrocil setki grajac na dwoch akordach....ale mial Ducha... :mrgreen:
Ja taz na plazy z gitara cos wskoralem czasem, ale jak bym mial grac w zespole...to ??? Nie wiem co by bylo... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 18:38:42 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
szfedek pisze:
Znalem goscia, ktory nawrocil setki grajac na dwoch akordach....ale mial Ducha...

"Jak ktoś ma ducha Jezusa Chrystusa, to od razu widać".
Jak pozwala się Duchowi śpiewać hymny, to muzyka i słowa On sam poddaje. I muzyka, i słowa są piękne po prostu!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 18:46:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
szfedek pisze:
ale jak bym mial grac w zespole...to ??? Nie wiem co by bylo...

pank rock, chyba to by było,,, czasem o to chodzi,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 19:12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 04 maja 2007 18:14:58
Posty: 50
Widzicie, ja tak sobie czasem tlumacze...'pokorni odziedzicza ziemie', ok muzycznie...Irlandczycy- Beatelsi, U2...sa najwiekszymi zespolami wszechczasow(nie koniecznie sie z tym zgadzam) i ich wplyw i przekaz poruszaja do dzis....
Pank rock , byl jest i bedzie ale musi byc autentyczny...taki jakiego pamietam z Jarocina w 84tym.... :mrgreen:
Sie trzymta , hey !


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group