Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:30:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 15:15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Podoba mi się omawiana płyta coraz bardziej. W miarę słuchania. Tego typu muzyka, tak to odbieram, jest trochę bezosobowa, ale zarazem bardzo osobista. Taki paradoks dla słuchacza... A w utworze z Olterem ujawnia się wyższość żywych bębnów nad innymi pomysłami. No i dobrze mieć dobrego przyjaciela, jak ogień, jak woda...


A tak przy okazji sobie pomyślałem <niestety wrócę tu do dyskusji niegdysiejszej, w której nie brałem udziału - Armia z i bez Brylewskiego>, że mimo upływu lat coś ciągle łączy to co robi Robert (robi Robi...) z tym co robi Tomasz. Na moje ucho z przyległościami przekaz w dużym stopniu pozostaje ten sam. Tak jak Saluto i Ocalenie. Tu i tu dużo jest przejmującej tęsknoty za... I jeden i drugi przekaz jest taki ludzki, a to chyba istotne i wcale nie takie znów częste. No i tu odniosę się do dyskusji. W Armii z Brylewskim te dwa przekazy (słowo umowne, przekaz to nie tylko konkretne słowa, ale ogólny wyraz) nakładały się na siebie, potwierdzały czy rozmywały, ale dawało to dodatkowy efekt. Natomiast późniejsi gitarzyści Armii pozostawali chyba raczej muzykami niż autorami i ten kontekst, który był przy Robercie zniknął... Jedni tego żałują inni są zadowoleni...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 stycznia 2005 14:51:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
z cyklu wypominki / gorzkie żale

tak sobie mysle, ze ostatnio brak mi tego magicznego tandemu robin+stopa - w 4 zespolach ta mieszanka wyszła niesamowicie - wzajemnie uzupelnianie, znanie własnych stlylów gry i brzmien od lat....
jak dla mnie w tych wszystkich około armiowo-izraelow....itp. nie było tak wielkiej "kumacji" muzycznej i tak nie rozłącznych muzyków jak, robert i stopa.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 stycznia 2005 14:59:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
ja nie wiem na ile oni byli "nierozlaczni" i ile wzajemnej "kumacji" bylo miedzy nimi, ale do twoich zalow sie przylaczam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 stycznia 2005 15:02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Po prostu dla mnie gitara Bryla najpełniej brzmi z perką Stopy i odwrotnie.
Udowodnili to na paru płytach - ten rodzaj zależności, jest dla mnie od razu słyszalny...


A tak w temacie to polecam nową płytę Wszystkich Wschodów Słońca, w której maczali paluchy (m.in. wokalnie) Bryl oraz Viviana - bardzo oryginalna, świetna muzyka.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 stycznia 2005 00:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Boski - a jak Ci się Warsaw Beat (ostatni) podoba?
A wiesz, że masz rację ze Stopą i Brylem? Ich instrumenty rzeczywiście współgrały i budowały. A ja nie byłem na koncercie gdzie by grali ze sobą! A swoją drogą napisał by kto co konkretnego na temat gry Stopy w temacie muzyka Armii...
Ale ja generalnie mam wrażenie, że muzyka grana przez Brylewskiego gra... Nie jest tylko zewnętrzną powłoką, ale jakby żywym organizmem, ma swój puls, nie tylko bębniony, ale i akcentowany ciszą...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 13 stycznia 2005 14:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:03:45
Posty: 524
Skąd: warsiawka
Goblin pisze:
przeżywali reedycje, o których Brylu się dowiedział z prasy



jak by mniej zielonego palił to by jeszcze oamietał swoje na ten temat rozmowy z Budzem i Sławkiem (byłym menago Armii)

_________________
<"///><HOPE><\\\">


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group