Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 23:23:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 02:21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
właśnie wróciłem z manify.... Ten plus mało zimowej pogody, że nie było jakoś bardzo zimno, choć wracając zmarzłem. Ludzi sporo, ponoć nawet najwięcej w historii corocznych spotkań. Naprzreciwko głównej manifestacji mała kontrmanifestacja SLD/NIe z hasłami "Czarno widzimy wasze rządy", a na poboczu po stronie anty-jaruzelskiej także bardzo mała (jakieś 6, 7 osób) manifa Lewicowej Alternatywy, z transparentem porównującym Jaruzelskiego do Pinocheta. Przejście z rogu Bukowińskiej i Ikara pod dom generała, słabo słyszalny wykład Jana Żaryna, trzy przemówienia, ustawienie zniczy, oprócz tego hymn, Rota i minuta ciszy. Tyle, bardzo miła (mimo charakteru) demonstracja, zakończona sympatyczną rozmową z moim znajomym, Rzygaczem, z LA.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: ufff, i już po
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 08:36:48 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Już po i dobrze. To była wyjątkowo długa i ciemna noc. Wszystkie niepokoje i strachy wyszły wieczorem i nie mogłem zasnąć. Niby wszystko OK, ale całe napięcie z ropoczętym nowym projektem plus tysiące drobnych spraw (dlaczego neutralny komentarz na Allegro jest dla mnie tragedią?) sprawiły, że nie mogłem zasnąć i zawędrowałem przed TV.
ZEMSTA SZITÓW i nagle opamiętanie: przecież to o przejściu na ciemną stronę mocy. To nie jest odpowiedni film na TĘ noc. Wyłączyłem.
Poszedłem spać o 2, obudziłem się na dobre o 6.
Gdybym był katolikiem pomodliłbym się pewnie do św. Łucji, która patronuje dzisiejszemu dniu. Św. Łucja: patronka ociemniałych.
Słońce rodzi się 13 grudnia (książka Stommy to oczywiście lektura obowiązkowa, jeśli tylko kto znajdzie jakiś egzemplarz po cenzorskim przemieleniu 24 lata temu, w pierwszych dniach stanu wojennego- zobaczcie jak to się przeplata). Będzie dobrze.


Ostatnio zmieniony wt, 13 grudnia 2005 10:32:14 przez DJ Adam Makonnen, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 10:14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
właśnie wróciłem z manify....


Hmmm... moze sie myle, ale wydawalo mi sie, ze okresleniem "manifa" przyjelo sie nazywac demonstracje i manifestacje feministyczne. Czyzby Jaruzelowi, ktos oporcz wprowadzenia stanu wojennego, zarzucal tez seksizm? ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 10:29:32 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
taki zarzut, to by go chyba ubawil. ale chwile po "zarzuceniu" oskarzonmy general przedstawilby ci z calkowita powaga stos teczek (jakby tylko czekajacych na okazje) z dowodami, ze zarzut niesluszny.
i dodalby, ze "w sumie to bylo konieczne".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 13:35:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Pet pisze:
Hmmm... moze sie myle, ale wydawalo mi sie, ze okresleniem "manifa" przyjelo sie nazywac demonstracje i manifestacje feministyczne. Czyzby Jaruzelowi, ktos oporcz wprowadzenia stanu wojennego, zarzucal tez seksizm?

Przyjęło się, ale z drugiej strony to nawet naziole używają słowa "manifa" na jakieś swoje demonstracje (przynajmniej raz się z tym spotkałem w rozmowie z młodym skinem), więc chyba to staje się po prostu kolejny skrót językowy.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 13:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
przynajmniej raz się z tym spotkałem w rozmowie z młodym skinem


Z doswiadczenia wiem, ze mlode skiny to raczej malo wiarygodne zrodla, bo czesto gesto jest wlasnie tak, ze same jeszcze rok wczesniej (zanim im sie "swiatopoglad" nie zmienil) chodzily na te feministyczne manify wlasnie i jeszcze nie dokonca maja opanowane nowe slownictwo ;). Ja w kazym razie nie slyszalem nigdy, zeby skiny chadzaly na manify... no chyba, ze w charakterze elementu destrukcyjnego ;). W sumie nie slyszalem tez tego okreslenia w stosunku do innej manifestacji niz feministyczna wlasnie... no ale oczywiscie moge sie mylic :).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 13:45:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
on mówił o manifie antyunijnej :)

swoją drogą we WRON chyba nie było 50% kobiet, więc można oskarżyć Jaruzelskiego o seksizm :lol:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 13:55:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
swoją drogą we WRON chyba nie było 50% kobiet, więc można oskarżyć Jaruzelskiego o seksizm


O! I to jest sluszna postawa! A ponadto swoja lysina w sposob ostentacyjny, ba! wecz wyzywajacy podkresla swoja samcza nature napedzana testosteronem. Przebrzydly seksita! A stan wojenny to wprowadzil tylko po to, zeby pognebic matki Polki! ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 13:55:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4936
Skąd: Biadacz
dzisiaj rocznica... 24 lata temu władza
wyszła do ludzi na ulice.... wpadło mi dziś w łapy Metro dzisiaj...
NIC tam nie ma o ROCZNICY nawet słowa... a Wyborczej artykuł:
"stan wojenny ? - nie pamiętam"... Szczyt cynizmu rozdają na
ulicach wyciąg ze swojej gazetki w którym nie ma słowa o stanie
wojennym, a w pełnym wydaniu się pytają dlaczego ludzie o tym nie
pamiętają...

pozdro...

KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 14:07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 13 grudnia 2005 13:19:07
Posty: 3
Skąd: Opole / Wodzisław Śl.
A niektorzy moze wola zapomniec ... dla tych nalezy sie szacunek bo maja swoje powody. A reszta ... reszta sobie przypomni jak to sie powtorzy (uchowaj Boże) :?

_________________
26 IV 1986 „Spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia (...) nazywa się Piołun (ukr. "byl'ia"). I trzecia część wód zmieniła się w piołun, i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie” (Ap 8, 10-11)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 14:17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
Pet pisze:
Przebrzydly seksita! A stan wojenny to wprowadzil tylko po to, zeby pognebic matki Polki!

do tego zdaje się, ze to on był pomysłodawcą szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, który samą nazwą powiela patriarchalny stereotyp o roli kobiety. Niestety i w Twoją wypowiedź on się wkradł :(

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 14:35:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
Niestety i w Twoją wypowiedź on się wkradł


Dalem sie zmanipulowac samcza propaganda :oops: lata indoktrynacji zrobily swoje. W ramach pokuty pojde dzis do kosmetyczki i zrobie sobie depilacje nog i klaty... WOSKIEM! :shock:

A wracajac do glownego watku i odkladajac na bok kwestie polityczno-spoleczne...

Sluchalem sobie wczoraj "Opowiesci Zimowej" (po raz enty dochodzac do wniosku, ze jest to najlepszy numer Armii... i to w dodatku na najlepszej plycie ;) :D) i stwierdzilem, ze glownym filarem budujacym muzyczny nastroj tego utworu, sa dzwieki strun akustyka, ktore kojarza mi sie z zalegajacym calunem sniegu skrzypiacym pod nogami i odbijajacym swiatlo ksiezyca. Jakos tak mi sie to zwizualizowalo (ze posluze sie "modnym" slowkiem).

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 15:17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Budyń pisze:
13 grudnia jest wedle wierzeń ludowych dniem, w którym szatan ma największe szanse urwać się z łańcucha i zapanować nad światem.


Szukałem w internecie czegoś na ten temat i jakoś nic nie mogłem wynaleźć... może ktoś ma jakieś źródła?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 16:28:04 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Ludwik Stomma "Słońce rodzi się 13 grudnia" (Ludowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1981)

Obrazek


Ostatnio zmieniony wt, 13 grudnia 2005 20:34:58 przez DJ Adam Makonnen, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 grudnia 2005 16:40:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Bóg zapłać.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group