Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 18 listopada 2018 15:42:55

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 15 grudnia 2017 08:47:03 
Awatar użytkownika

:D

PostWysłany: sob, 23 grudnia 2017 23:19:06 
Awatar użytkownika

To jest ta noc...

Nie tak dawno po raz pierwszy przesłuchałam "Legendę" (taki świeżak ze mnie). Niedzielny wieczór, słuchawki, zima za oknem i głos Toma śpiewający w zimową noc niech nie wie nic Zły... Muszę przyznać, że było to jedno z najsilniejszych muzycznych doznań, jakie miałam okazję przeżyć. "Legenda" to płyta, która porywa w ten niepokojący sposób będący mieszaniną zachwytu i chaosu. Obnaża strach i nie głaszcze po głowie, porusza za to takie struny w sercu, o których nie miało się wcześniej pojęcia.
Nie powiedziałabym, że rozumiem tę płytę – tym bardziej, że przesłuchałam ją dopiero (aż?) dwa razy – ale jest w niej coś, co po prostu się czuje. Jakiś emocjonalny stan, który spaja wszystkie piosenki na płycie w jeden wielki utwór-legendę... a może w trzy bajki?

Żałuję, że nie mogłam posłuchać "Legendy" w noc św. Łucji. Dorzucę jednak od siebie, że słuchanie jej w przesilenie zimowe – pierwszą noc astronomicznej zimy – również robi wrażenie.

Wiem jedno – jeśli tak zaczyna się moja przygoda z Armią, to nie mogę doczekać się dalszego ciągu!

drMartens

PostWysłany: ndz, 24 grudnia 2017 08:53:58 
Awatar użytkownika

Ło, ale super!

drMartens pisze:
"Legenda" to płyta, która porywa w ten niepokojący sposób będący mieszaniną zachwytu i chaosu. Obnaża strach i nie głaszcze po głowie, porusza za to takie struny w sercu, o których nie miało się wcześniej pojęcia.

Tak jest. Ale ja też bym nie powiedział, że rozumiem Legendę, choć słuchałem jej mnóstwo razy. Ale wciąż na mnie działa!

PostWysłany: ndz, 24 grudnia 2017 09:09:14 
Awatar użytkownika

mało kto z nas miał chyba takie fajne wejście na Forum :gool:

czekamy na więcej, dr Martens, teraz pora na płytę Triodante :!:

https://thesoundrops.bandcamp.com/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz.