Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:10:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 22:45:35 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 16:48:36
Posty: 234
elrond pisze:
może jakiś przykład "błędu "?
Mam wrażenie, że chce się marnować mój czas. Błędy merytoryczne na stronie już wymieniałem, jeśli kto nimi przejęty, to bez trudu znajdzie sobie. Ale niech będzie. Dla przykładu, strona podaje, że album 'Duch' wydano w 1996 r.

Skoro już zaś znowu tu rozmawiamy, to pozwolę sobie wrócić do pytania, które padło dość dawno, ale z jakichś względów nie było odpowiedzi:
elrond pisze:
temp_bandit pisze:
Niestety większym problemem niż pozostałe błędy wydaje się mi to, że strona wprowadza w błąd w kwestii dyskografii. Sądzę, że to wysoce nieuczciwe wobec słuchaczy zespołu, którzy dopiero planują kupić sobie jakieś albumy.
....a jaki to błąd ?
Ten błąd to ogólny chaos informacyjny, jeśli idzie o dyskografię. Gdybym nie znał dyskografii zespołu, to po trafieniu na oficjalną stronę, byłbym na coś przygotowany. W sklepie zastałbym coś innego i wobec ok. połowy albumów mógłbym pomyśleć, że to jakieś limitowane edycje z bonusami. Np. 'Droga': strona wymienia 12 utworów przy nowej okładce. W sklepie natomiast zobaczę 12 utworów ze starą okładką i 15 z nową. Skąd mam wiedzieć, o co chodzi? Zwłaszcza, że np. dla '(Anti)armii' jest wymieniona lista utworów z bonusem. W przypadku 'Triodante' na stronie jest informacja o wydaniu, które chyba od połowy lat 90. nie jest dostępne (czarnobiała okładka, 10 utworów). Jeśli ktoś zna nowe wydanie 'Legendy', to na stronie zobaczy listę utworów, a pod spodem "Multimedia" i okienko z możliwością obejrzenia teledysku (który faktycznie jest dostępny na płycie). Jeśli nieznając albumu 'Ultima Thule' wejdzie na stronę z informacją nim, to zobaczy listę utworów + "Multimedia", co mogłoby sugerować, że i w tym przypadku teledysk jest na albumie, zwłaszcza, że w końcu na folii czy na pudełku była taka informacja!
To są tylko przykłady. Moim zdaniem doprowadzono do tego, że powstał bigos, wydając reedycje w czasie, gdy pierwsze wydania były jeszcze dostępne (swoją drogą ciekaw jestem, co na to ludzie z Ars Mundi, którzy jak by nie patrzeć, wydawali albumy zespołu w czasie, gdy ponoć wszystkie inne wydawnictwa odwróciły się od zespołu ze względu na jego chrześcijański przekaz), a teraz minimalistyczna informacyjnie oficjalna strona nie pomaga nowym słuchaczom rozeznać się w tym bigosie, być może nawet utrudnia. Takie jest moje zdanie.

EDIT:
Skoro już poruszyłem temat teledysku: czy nie jest dziwaczne, że na stronie można obejrzeć 'Trzy bajki' w wersji TVrip?

**** **** **** ****

Z tego samego okresu, co powyższe pytanie Budzyńskiego, pochodzi post Mirusa, kierowany w moją stronę. Jeśli Mirus jeszcze tu zagląda i chce, bym odpowiedział, po tym długim czasie, to oczywiście uczynię to.

**** **** **** ****

Piotrek_b pisze:
Bandyto, a pisałeś w tej sprawie do twórcy strony? W kontaktach jest podany mail: "w sprawie strony www pisz tu". Myślę, że jakby dostał wiadomość o błędach bezpośrednio, konkretnie i bez złośliwości to na pewno w wolnym czasie by je usunął.
A jeśli dostanie konkretnie i za pośrednictwem forum to już nie poprawi? Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie z kontaktami przy tego typu stronach, ale moje mówi, że jeśli ktoś jako autor podpisuje się "X", a jako e-mail podaje enigmatyczny fallenisbabylon@coś.tam, to raczej jest osobą stroniącą od kontaktu i może doczekałbym się po kilku miesiącach odpowiedzi w stylu "dziękujemy, zajmiemy się problemem", ale samego zajęcia się nie.
A tymczasem proszę! Jednak poskutkowało, dało się usunąć błędy techniczne z głównej strony. Szkoda, że czyszczenie zostało przeprowadzone powierzchownie i np. podstrona o 25-leciu nadal straszy mnóstwem błędów, ale i tak jest to krok do przodu, za co Pani/Panu X należą się gratulacje.


UWAGA, nudy techniczne:
A w ogóle, to jeśli zajrzeć do kodu, to mizeria. Oprócz wielu mankamentów, których szkoda mi czasu opisywać (chyba że ktoś zgłosi zapotrzebowanie), głównym problemem jest brak wsparcia dla osób niewidomych, co dziwi mnie w przypadkku zespołu takiego jak Armia. Chodzi głównie o wykorzystanie atrybutów "title" i "alt" przy linkach i grafikach.
Także właśnie z tym podawanym przez Ciebie Piotrze adresem jest ten sam problem. Już od tak dawna walczy się z tym, żeby jako linków nie używać wyrazów "tu", "tutaj" itp., bo to utrudnia, że dziwi mnie, że w nowym projekcie coś takiego zostało zrobione.


**** **** **** ****

arasek pisze:
temp_bandit pisze:
zpowrotem
O to chodziło?
Myślę, że odurzyło Cię to świeże spojrzenie i wszystko pomieszało Ci się. Nie chodziło o teksty na forum, tylko na stronie zespołu i nie literówki, tylko błędy merytoryczne (których od ponad 4 lat nie było komu poprawić). Ale jak sam piszesz,
arasek pisze:
liczą się dobre intencje
.

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2011 00:39:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...może już dość tych głupot !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2011 04:12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
pomimo późnej pory nie potrafię powstrzymać się od kilku populizmów. abstrahując od mojej emerytury na niniejszym forum, nadal lubię je przeglądać i smuci mnie spina będąca udziałem przeróżnych podmiotów na nim się wypowiadających. bardzo doceniam to, co dla strony i forów (kto ma pamiętać ten pamięta) zespołu armia zrobił michał (mój niezwykle sympatyczny imiennik: pekaesy = dobry człowiek !), jednak powyższa sytuacja przypomina mi trochę robienie wyrzutów dziewczynie, która wybrała innego (ten nowy nigdy nie będzie tak fajny jak ja, ma rzadsze wąsy i nie wie kto najwięcej razy wygrał konkursy pucharu świata w skokach narciarskich - każdy chyba to zna). jeśli ktoś poważnie traktuje zespół, który bardzo lubi, będzie wiedział (z oryginalnej wkładki !) kiedy i gdzie została nagrana konkretna płyta (itp, itd). dla całej reszty nie jest to kwestią życia i śmierci. a dla tych, którzy internetowe literki odbierali jako przyczynek do wojen i solówek na gołą klatę, proponuję po pół litra na głowę (oczywiście na koszt mikiego, bo on i tak większość wypije!)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2011 13:05:41 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
Mimo, że temat w jakimś sensie mnie dotyczy to nie będę się spinał i polemizował bo 1) nie mam na to czasu, 2) nie widzę sensu.

Bandyto nie wiem po co tu wpadasz raz na rok i robisz zamieszanie ale jakbyś chciał kiedyś np. pomocy w pracach nad nieoficjalną stroną to enigmatyczny mail do mnie znasz i raczej odpowiadam;)

pozdrowienia, w górę serca, alleluja i do przodu :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2011 15:48:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Ja bym jednak prosił o poprawienie dat wydania płyt. Czasami ktoś ich potrzebuje, bo na przykład pisze o zespole artykuł na bloga albo chce zrobić zestawienia najlepszych płyt z kolejnych lat. Prawdopodobnie potraktuje oficjalną stronę zespołu Armia jako najbardziej kompetentne źródło, a tym samym da się wprowadzić w błąd i sam ten błąd powieli.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2011 20:59:05 

Rejestracja:
śr, 11 lipca 2007 16:48:36
Posty: 234
elrond pisze:
może już dość tych głupot !
Zgoda! Pora skończyć z głupotami i poprawić błędy na stronie.

**** **** **** ****

c pisze:
powyższa sytuacja przypomina mi trochę robienie wyrzutów dziewczynie, która wybrała innego
Moim zdaniem to nietrafione porównanie. Moje uwagi nie odnoszą się do spraw gustu (np. zastosowane grafiki, kolory, czcionki) ani wyboru takich czy innych treści, tylko błędów, których istnienie w większości przypadków (może tu jest inaczej?) jest wynikiem zwykłej pomyłki a nie świadomej decyzji.

c pisze:
jeśli ktoś poważnie traktuje zespół, który bardzo lubi, będzie wiedział (z oryginalnej wkładki !) kiedy i gdzie została nagrana konkretna płyta (itp, itd).
Rozumując w ten sposób można podważyć istnienie całego działu dyskografia (każdy może sobie w mieszkaniu obejrzeć okładkę, przeczytać listę utworów, teksty, skład zespołu i odsłuchać utworów). Może i racja, ale skoro już jest, to niech będzie bez błędów.

Z drugiej jednak strony, oto garść cytatów z wątku Najlepsza 10 - 1987:
panek pisze:
Armia Armia
. pisze:
4. Armia – Armia
panek pisze:
Tak mi się wydawało, ale oficjalna strona zespołu podaje 1987, to nie będę się spierał.
marecki pisze:
czyli ???
arasek pisze:
Armia - Armia


I z wątku Najlepsza 10 - 1996:
Smok pisze:
azbest23 pisze:
Armia "Duch"
MAQ pisze:
aha i takie jedno pytanie kiedy głosujemy na Ducha? teraz czy za rok?
Crazy pisze:
Dla mnie ten rok miał być jednym z najlepszych w ogóle, bo spodziewałem się Ducha.


Jesteś Michale pewny tego, co napisałeś?
Te błędy stają się już tak silnie zakorzenione, że coraz więcej osób będzie pewnych, że 'Armia' została wydana w 1987 r. a 'Duch' w 1996 r.
Ale kto wie - może za kilka lat ktoś będzie nas przekonywać, że to były "gwiazdkowe prezenty" - albumy nagrane w listopadzie, grudniu danego roku i jeszcze w tym samym roku wydane.

c pisze:
dla tych, którzy internetowe literki odbierali jako przyczynek do wojen i solówek na gołą klatę
Tu nie o to chodzi. Strona zespołu zawsze leżała mi na sercu, gdyż uważam go za jeden z lepszych wśród polskich wykonawców. Niezależnie od tego, jakie materiały będą na tej stronie, chciałbym, by informowała rzetelnie i nie zawierała błędów, gdyż uważam, że zespół taki jak Armia po prostu zasługuje na to. Stąd moja bardzo długa "kampania" na rzecz porządnych informacji o planowanych koncertach, zakończona chyba sukcesem, a teraz próba doprowadzenia do usunięcia błędów ze strony.

**** **** **** ****

[X] mirus pisze:
Bandyto nie wiem po co tu wpadasz raz na rok i robisz zamieszanie
Problemem nie jest to, jak często i w jakim celu tu wpadam, tylko to, że:
1) Karol tworząc stronę popełnił błędy.
2) Mimo ich zgłoszenia nie poprawił ich.
3) Ty, tworząc nową wersję strony, nie pofatygowałeś się o przejrzenie uwag do starej.
4) Umieszczasz nowe podstrony bez sprawdzenia, czy są poprawne (technicznie).
5) Przez ponad 4 lata od stworzenia oficjalnej strony osoby za nią odpowiedzialne nie pofatygowały się o kiwnięcie palcem, by usunąć z niej zgłoszone błędy!

Ale tak, najłatwiej jest szukać przyczyn złej sytuacji poza sobą, więc nie spodziewałem się, że napiszesz coś w rodzaju "Bandyto, nie wiem dlaczego przez ponad 4 lata nie potrafiliśmy poprawić tych błędów, odbierając Ci powody do wpadania tu raz na rok i siania zamętu".

[X] mirus pisze:
nie będę się spinał i polemizował bo (...) nie widzę sensu
Oczywiście! Polemizować można z poglądami, a nie z faktami. A istnienie na stronie Armii błędów techniczych i merytorycznych oraz mankamentów technicznych jest faktem, każdy może sobie sprawdzić (a jeśli nie wie jak, a chce, to służę pomocą).

[X] mirus pisze:
jakbyś chciał kiedyś np. pomocy w pracach nad nieoficjalną stroną to enigmatyczny mail do mnie znasz
Na małą stronę oficjalną nie masz czasu, a chcesz pomagać w wymagającej o wiele więcej czasu stronie nieoficjalnej? Zamiast oferty pomocy z Twojej strony, wolałbym, żebyś zrobił porządnie to, za co zabrałeś się (= poprawił w końcu błędy). Oprócz wspomnianej strony na 25-lecie, problemem są strony, na których nie określiłeś kodowania znaków, przez co nie wyświetlają się na nich poprawnie polskie litery (np. strona o 'Duchu').
(Gdy już tym zajmiesz się, to rzuć okiem na myspace - tam też błędy merytoryczne + na głównym miejscu informacja, że już za tydzień, 6 listopada 2010 r., Armia na koncercie - dziwne o tyle, że ostatnie logowanie 30 listopada.)

_________________
"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie" (Łk 12,48b)
"Sprzedawali majątki oraz dobra i rozdzielali je każdemu wedle potrzeby." (Dz 2,45)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 lutego 2011 23:47:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chociaż Twój sposób wpadania tu na forum, Michale, rzeczywiście jest irytujący i przynajmniej sprawia wrażenie, jakbyś miał mnóstwo pretensji (nie mogę się połapać co do Twoich intencji, ale mniejsza z tym), to jednak, jeżeli prawdą jest to, co piszesz o błędach, to niepojęte jest dla mnie to, dlaczego one tam cały czas są.

temp_bandit pisze:
nie spodziewałem się, że napiszesz coś w rodzaju "Bandyto, nie wiem dlaczego przez ponad 4 lata nie potrafiliśmy poprawić tych błędów, odbierając Ci powody do wpadania tu raz na rok i siania zamętu".

A to tak trudno napisać? :|

No chyba że to nie są błędy, ale...?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2011 12:37:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
jeżeli prawdą jest to, co piszesz o błędach, to niepojęte jest dla mnie to, dlaczego one tam cały czas są.

Nie mogę się nie zgodzić.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2011 12:52:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Też nigdy nie mogłem pojąć nonszalancji w podejściu do wizytówki zespołu, jaką bez wątpienia jest strona internetowa. Tzn. nic mi do tego, jak artysta chce się przedstawiać, i pamiętam, że dawniejsza strona Toma jako Toma, ta z animacjami delfina i relacją z podróży pociągiem, to było raczej dzieło artystyczne niż witryna informacyjna. Artysta ma do tego prawo. Jako odbiorca wolę już brak informacji niż informację błędną.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lutego 2011 13:36:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Chciałem też poinformować osoby odpowiedzialne za stronę zespołu, że mamy rok 2011! (patrz - informacje o koncertach) :roll:


edit:
Dziękuję za zmianę.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 lutego 2011 14:39:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
panek pisze:
dawniejsza strona Toma jako Toma, ta z animacjami delfina i relacją z podróży pociągiem, to było raczej dzieło artystyczne niż witryna informacyjna.

o, ale ta strona była fajna! oczywiście zdecydowanie jako kreacja artystyczna, przede wszystkim na wolniejszych komputerach to w ogóle nie chciało się ładować. Ale artystycznie bardzo mi pasowała!
(i też chyba na tamtej stronie po raz pierwszy pojawiły się w internecie nagrania Soundrops? Brothers Boom, Towards the Wind i te sprawy...)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 kwietnia 2011 10:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Widzę, że zmiana składu została już odnotowana na stronie. Przydałaby się korekta składu także w tekście biograficznym, oraz dodanie Beaty do grona osób współpracujących.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2012 11:25:06 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Tak sobie myślę, że można by na stronie Armii w dziale galeria dodać jakieś zdjęcia w aktualnym składzie z 2011 roku (zdjęcia kończą 2010 rokiem). Był fotografowany Jarocin, Koszalin, Hydrozagadka...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2012 19:36:30 

Rejestracja:
pn, 26 września 2011 16:17:17
Posty: 30
Skąd: WAW
Erkeju dobrze myślisz pracujemy nad tym


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2012 21:08:25 

Rejestracja:
wt, 15 marca 2011 22:06:21
Posty: 2
hej kolego z flagą armii na koncercie w zielonej górze 1 kwietnia odezwij sie


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group