Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 09:40:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 10:38:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 15:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
elrond pisze:
...bardzo chetnie .....tylko jakie są najbardziej reprezentacyjne utwory zespołu ????? i to 4 ???? !!!!!

trudny wybór
ale mozemy zmieniac co jakis czas te utwory
mozemy np dać cos czego nigdzie nie ma np. jakiś remiks
jak skończysz 888 to zabierzemy się za to

elrond pisze:
....chyba na "roze"


roze to tajna broń
nadmierne spożywanie grozi smiercią
:D :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 10:40:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
hehehe....
blindman pisze:
roze to tajna broń
...hehehe... :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 19:13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
ale o co chodzi...?? co za "roze" :wink: 8) :roll:

Patrzyłem na "friends list" na wizytówce Candidy i ponad 50% to cycate blondyny 8) jak Wy to Ślepy robicie? :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 19:36:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 15:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
same przychodzą
ładny wokalista ot co
ostatnio menago homo twist powiedział mi ze wygralismy głosowanie do jarocina tylko dlatego że marek jest ładniejszy od maćka :D :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 19:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Komisja była "homogenizowana"?? :twisted: 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 maja 2006 19:39:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 15:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
Jasiek pisze:
Komisja była "homogenizowana"??

gorzej razem startowalismy i homo odpadło hahahah


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 czerwca 2006 17:18:17 
Strona sie powinna nazywać
ARMIAND ;)
taki ukłon w stronę poznańskiego DJ ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 czerwca 2006 12:54:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Nie bardzo się łapie w tych internetowych niuansach, ale pomysł jak sądzę pożyteczny. Co prawda na początku nie złapałem o co chodzi, teraz jednak już mniej więcej wiem.
Jedną wypowiedź tylko ciężko mi przełknąć...

Franc pisze:
Towarzystwo się nie kwapi do współpracy,
Wolicie organizować manewry, niż "marketingowo" wspomóc swój ukochany zespół?


To, jak rozumiem, żart? Wiesz Franc - na forum jest sporo osób zapracowanych, dla których manewry lub forumowe wyjazdy są jakąś formą wypoczynku... Sprawy o jakich mówisz wynikać powinny chyba z dobrej woli a nie z jakiś... zobowiązań(?). O co chodzi w ogóle?

Czasem wystarczy propozycję czytelnie sformułować.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 01:36:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
ja moge cos potlumaczyc (biografie itp) na angielski, ale tylko jednorazowo. Po prostu bez dostepu do netu nie bede w stnie updatowac tej strony.
Acha - dopiero po 9 czerwca, bo teraz walcze z 'finals' (czyli egzaminami)

polecam sie na przyszlosc.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 03 czerwca 2006 10:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Jasiek pisze:
ale o co chodzi...?? co za "roze"

sama nie próbowałam, ale z tego, co słyszałam to myślę jasiek, że to coś dla Ciebie, spodobałoby Ci się :twisted: :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 01:07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Jabol Poncz? :wink: :twisted: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 czerwca 2006 11:12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
coś znacznie bardziej bardziej wykwintnego. :twisted:
coś w rodzaju nalewki z ryżu i śliwek przyrządzane przez kmietę w domu. może mógłby przywieźć na mecz, choć raczej na po-mecz. bardzo niebezpieczne - tak słyszałam. :nonono:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 czerwca 2006 13:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 15:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
natalia pisze:
coś w rodzaju nalewki z ryżu i śliwek przyrządzane przez kmietę w domu

i po sekrecie :( :(

finrod pisze:
ja moge cos potlumaczyc (biografie itp) na angielski, ale tylko jednorazowo. Po prostu bez dostepu do netu nie bede w stnie updatowac tej strony.
Acha - dopiero po 9 czerwca, bo teraz walcze z 'finals' (czyli egzaminami)


dzięki będę pamiętał


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 czerwca 2006 00:02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 29 stycznia 2005 15:01:17
Posty: 262
Skąd: poznań
prośba - może któs to przetłumaczyć - bardzo potrzebne na myspace

Biografia

Ostra i bezkompromosowa muzyka połączona z duchowym przesłaniem. Jedyna taka kapela na świecie, przez dwie dekady wierna swojemu stylowi. Ma na swoim koncie dziesięć koncept albumów, opisem jedenej historii, prawdy. Ważny jest poczatek i koniec krażka. Legendarna Armia powstała w 1984 roku za sprawą Tomasza Budzyńskiego, który do dziś pozostaje wokalistą grupy i jego duchowym motorem. Zderzyły się dwie osobowości altermatywnej sceny: Budzyńsiego: wokalisty „Siekiery” oraz Roberta Brylewskiego: gitarzysty „Kryzysu”, „Brygady Kryzys”i „Izraela”. Od ekstremalnegu punku i skrajnego anarchizmu pierwszej kapeli jest daleki, choć buntownikiem i nonkonformistą jak najbardziej pozostał.
Kiedy swiatło dzienne ujrzał krażek Aguirre, okrzyknięci zostali najlepszą polską grupą post-punkową. Ich debiutanckiego krażka Armia do dziś wytrwale poszukuja fani zespołu. Rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi. Szczególne, niespotykane brzmienie zespół zyskał w chwili, gdy do składu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik z waltornią. Kolejny album: Legenda, od razu stał się kultowym. Zespół zaczęto wymieniać wśród największych rockowych gwiazd polskiej sceny muzycznej, posypały się rewelacyjne recenzje. Armia zwyciężyła w rankingach "Brum", programu "Rock noc" i miesięcznika "Tylko Rock". Grupę entuzjastycznie witano na najważniejszych festiwalach muzycznych i setkach koncertów w całej Polsce, w tym z Killing Joke i New Model Army. W ten sposób narodził się koncertowy album Exodus (1991)., okrzyknięci zostali najlepszą polską grupą post-punkową. Ich debiutanckiego krażka do dziś wytrwale poszukuja fani zespołu. Rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi. Szczególne, niespotykane brzmienie zespół zyskał w chwili, gdy do składu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik z waltornią. Kolejny album: od razu stał się kultowym. Zespół zaczęto wymieniać wśród największych rockowych gwiazd polskiej sceny muzycznej, posypały się rewelacyjne recenzje. Armia zwyciężyła w rankingach "Brum", programu "Rock noc" i miesięcznika "Tylko Rock". Grupę entuzjastycznie witano na najważniejszych festiwalach muzycznych i setkach koncertów w całej Polsce, w tym z Killing Joke i New Model Army. W ten sposób narodził się koncertowy album Exodus (1991).

Następny longplay „Czas i byt” (1992) zawierał starsze utwory w nowych, rewelacyjnych aranżacjach. Po jego ukazaniu się grupę opuścił Robert Brylewski. Gitarę przejął Michał Grymuza, znakomity muzyk sesyjny. W nowym składzie stworzono płytę „Triodante” (1994). Album oparto na motywach "Boskiej Komedii" Dantego. Muzykę wykorzystano również jako ilustrację telewizyjnego widowiska. Kolejny rok i jeszcze raz zmiana składu: miejsce Michała Grymuzy zajął Dariusz "Popcorn" Popowicz, dotychczasowy gitarzysta gwiazdorskiego metalowego bandu: Acid Drinkers. Połączone siły muzyków zaowocowały wydaniem w 1996 roku mocnego mocnego tekstem i dźwiękiem longplaya „Duch”.
Potęga Armii do dziś zasadza się na tekstach Budzyńskiego i punk-rockowemu wykopowi. Znjadziemy tutaj też zarówno elementy hard core i hard rocka jak też klasyczne i folkowe wstawki. Instrumentarium jest niespotykanie urozmaicone: usłyszeć można zarówno waltornię, flet, wiolonczelę, skrzypce jak i didgeridoo. W poetyckich tekstach znajdziemy nawiązania do Nowego i Starego Testamentu jak i takich twórców jak Artur Rimbaud czy Samuel Beckett. Armia ma do dziś na swoim koncie dziesięć albumów. Po „Duchu”, w 1999 roku, światło dzienne ujrzał album "Droga", zaś w 2003 roku „Pocałunek mongolskiego księcia” (2003). Inspiracją tytułu ostatniego krażka stał się obraz Witkacego, do którego Budzy ma wielką słabość.

Tomasz Budzyński, nieustannie tworząc w Armii podejmował się również innych projektów. W 1996 roku założył zespół 2Tm 2,3. Grupa rockowo-metalowa za głowną inspircję tekstową obrała sobie Ewangelię. Tym sposobem, jak sam Budzy przyznaje, stał się żołnierzem Chrystusa. Jesienią 2002 roku ukazała się pierwsza solowa płyta muzyka: "Taniec szkieletów". Na nowym krażku muzycy flirtują z elektroniką. Pojawiły się m.in. syntezatory. Album poświęcony został miłości i smierci. Podczas jej produkcji Budzyński współpracował z Krzysztofem „Bananem” Banasikiem, muzykiem związanym z Armią i Kultem. Obaj artyści w sprawach artystycznych rozumieją się bez słów. Teksty traktują m.in. o żonie i...babci Tomasza Budzyńskiego.

Sam Budzyński nie jest jedynie muzykiem, ale zajmuje go również malarstwo, pisze wiersze i wkrótce chce wydac ich zbiór, zamierza też nakręcić film z udziałem naturszczyków: komedię fantastyczno-obyczajową zatutułowaną: „Sny”. Ostatnio skomponował również muzykę do przedstawienia Witkacego wystawianego w Teatrze Starym w Krakowie. Ostatnio nastąpiła mała zmiana w składzie zespołu i Beatę Polak za perkusją zastąpił Ślepy, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Sweet Noise czy Dump. Muzyka zyskała transowy wydźwięk. Armia zagrała też na Woodstocku i Castle Party 2004. W listopadzie ukazał się niezwykły krążek Budzego i Trupiej Czaszki „Uwagi Józefa Baki” łączący z sobie rockowe brzmienie i jezuicką poezję. Pod koniec roku dali szereg rewelacyjnych koncertów w USA, m.in. w legendarnym nowojorskim klubie CBGB.

W styczniu 2005 roku ukazała się ostatnia studyjna płyta Armii, czyli „Ultima Thule”. Oto poetycka i psychodeliczna podróż w zakamarki ludzkiej duszy w poszukiwaniu najdalszej wyspy. Bezkompromisowe armijne brzmienie przynosi świetne recenzje i przyjęcie wśród fanów.

Rok później ukazuje się rocznicowe, szczególne DVD Armii „Koncert na 20-lecie”. W ramach promocji tego wydawnictwa zespół wyrusza na trasę koncertową po polskich klubach. Gośćmi na trasie są : Moskwa, Maleo i Trupia Czaszka!

Dyskografia
1988 "Anti-Armia" (reedycja 2005 Metal Mind Productions, MMP CD DG 0342)
1991 "Legenda" (reedycja 2004 Metal Mind Productions, MMP CD 0271 DG)
1992 "Exodus" (reedycja 2004 Metal Mind Productions, MMP CD 0272 DG)
1993 "Czas i Byt" (reedycja 2004 Metal Mind Productions, MMP CD 0273 DG)
1994 "Triodante" (reedycja 2004 Metal Mind Productions, MMP CD 0274 DG)
1996 "Duch" (reedycja 2005 Metal Mind Productions, MMP CD DG 0351)
1999 "Droga" (reedycja 2005 Metal Mind Productions, MMP CD DG 0352)
2001 "Soul Side Story 1" (reedycja 2005 Metal Mind Productions, MMP CD DG 353)
2001 "Soul Side Story 2" (reedycja 2005 Metal Mind Productions, MMP CD DG 354
2003 "Pocałunek mongolskiego księcia" (Pomaton EMI)
2004 "Triodante" (Metal Mind Productions, MMP DVD 0038)
2005 "Ultima Thule" (Metal Mind Productions, MMP CD 0312, MMP CD 313 DG)
2005 "Koncert na 20-lecie" (Metal Mind Productions, MMP DVD 0059)[i]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 06 czerwca 2006 00:26:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
mały edytor: w pierwszym akapicie się powtarza cały fragment po Exodusie.
No i ostatnie zdanie pochodzi sprzed pół roku
Ale poza tym git :) Angliści do boju

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group