Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:30:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 09:44:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Upłynął już ponad rok od wydania PMK. Zapraszam do refleksji o tym co się w zespole wydarzyło od tego czasu...

Ja się zastanowiłem i takie oto refleksje, co mnie naszły:

Osobiście miałem wielką nadzieję na wyjście z podziemia po podpisaniu kontraktu płytowego z Pomatonem, tym bardziej, że o ile pamiętam, (proszę mnie poprawić jeśli się mylę) miał on obejmować więcej niż jeden album. Spodziewałem się, że wytwórnia będzie chciała wypromować zespół trasa koncertową, która promowałaby PMK. Nic takiego nie miało miejsca. Co więcej zespół konsekwentnie postawił na brak koncertowej promocji PMK – znakomity materiał, a nie było nawet próby sprzedania go szerszej publiczności. Zamiast tegorocznych koncertach Armia grała „set pankowy” (wiadomo o co chodzi).

Budzy zapowiadał Pocałunek Mongolskiego Księcia 2 – zespół miał nagrać tyle materiału podczas sesji nagraniowej PMK, że miało starczyć na kolejną płytę. No i tu wydaje mi się jest potwierdzenie tego, że dla Pomatonu miało być więcej płyt nagranych... Już wiadomo, że nie dojdzie to do do skutku, ale za to będzie nowa płyta wydana w MMP.

Zespół zagrał trochę koncertów – tu Bandyta się może wypowiedzieć co i jak. Ja wymienię tylko te zauważone przez media – Przystanek Woodstock, Castleparty i PRL-e.
Na Woodstock dostaliśmy reedycje, które miały być kontynuowane, ale coś nie są... Ale fakt, że mogłem sobie wreszcie kupić Exodusa jest dla mnie ważny. A parę dni temu widziałem w empiku reedycję Tańca Szkieletów.

W październiku Budzy zapowiedział prawdziwą inwazję mocy. Miało być: TC, DVD Triodante, płyta solowa Budzego, nowa płyta Armii i płyta Soundropsów. Póki co mamy już TC – bardzo dobra pyta i DVD Triodante. Premiera płyty Armii w przyszłym roku, a o pozostałych dwóch rzeczach cichosza. Mam nadzieję, że wyjdą tak z cichapękł, jak TC.

Przede wszystkim rzeba powiedzieć, że Armia została zauważona w mediach bardziej niż przez ostatnie lata. Tyle nowych wydawnictw rok temu nikt by się nie spodziewał, a jeszcze kilka nowych przed nami... Rok był więc wyśmienity... mam pewne obawy, żeby ilość nie odbiła się na jakości, ale póki co jest lepiej niż rok temu bym przypuszczał, że będzie. Zobaczymy co wyniknie z powrotu do podziemia (przeprowadzka z Pomatonu do MMP), oby dobra płyta na początek... No więcej koncertów, a na nich materiał z TRIODANTE, PMK i UT sobie i państwu życzę...


KoT

...skończyłem - rozpoczynaj...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 10:54:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Dodam jeszcze,że wydarzeniem był wspólny koncert po latach z Robertem Brylewskim w kwietniu w Londynie (takie miasto za granicą, w Anglii;)

Ze zmian w zespole, to zmiana Beaty na Ślepego na perkusji, co chyba dało nowego i potrzebnego powera do zespołu.

Jedyne co się nie udało to reaktywacja Siekiery - no ale to już nie działka ArMii...

Dla mnie największym wydarzeniem była Trupia Czaszka- niecierpliwie czekam na koncerty...

No i konsolidacja forum z Budzym&Natalią na różnych zlotach i zjazdach :)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 grudnia 2004 16:16:03 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Meriadok Brandybuck pisze:
No i konsolidacja forum z Budzym&Natalią na różnych zlotach i zjazdach

O tak!
Niezwykły rok pod tym względem. Na bazie moich odczuć powiem, że ten wzajemny kontakt dostarcza wielu osobom dużo radości i niezwykłych przeżyć.
Dzięki za to Elrondzie i Natalio i prosiemy o więcej w przyszłym roku! :wink: :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 grudnia 2004 11:51:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo mi się podoba KoCie podsumowanie - streszcza ono mniej więcej moje, również ambiwalentne odczucia.
Ambiwalentne, bo było i znacznie lepiej niż można się było spodziewać np. rok temu, i gorzej niż pozwoliły się spodziewać rozbuchane nadzieje.

Oczywiście ogólnie rzecz biorąc trzeba zauważyć wielkie pozytywy. Właściwie zaczęły się one nie w tym roku, tylko od zeszlorocznego PRL-u, na którym okazalo się nie tylko czarno na białym, w jak dobrej formie jest zespół, lecz również jak wielu nadal ma fanów. A także że można zbić niezły kapitał na umiejętnym korzystaniu z dorobku przeszłości. ;-)

W tym "post-PRLowskim" duchu, wydaje mi się, odbyły się koncerty Armii na wielkich festiwalach, a więc Woodstock i Castle Party, jak tez koncert w Londynie oraz kończąca rok - chyba jednak udana, nie? - trasa w USA.
W sumie to, co KoT napisał, że na koncertach dominował ostatnio "pankowy set", to też świadczy o popycie na tę twórczość. A także o resentymentach Toma ;-)

Niestety z docenieniem na nowo starszej twórczości zespołu tym wiąże się wciąż ewidentne niedowartościowanie (na szerszych wodach) tego, co aktualne. Płyta Pocałunek Mongolskiego Księcia jest moim zdaniem najbardziej przystępną płyta Armii dla przeciętnego słuchacza lubiącego "zwykłą" (tj. nie niszową) muzykę rockową, jaką zespół kiedykolwiek wydał. W dodatku wydała ją duża wytwórnia. A jednak, czy płyta ta osiągnęła popularność większą niż wcześniejsze dzieła Armii?

Trupia Czaszka z kolei niszowa być musiała. ALE: kiedy poszła wieść o reaktywacji starej Siekiery wydawało mi się oczywiste, że będzie to nie tylko gratka dla fanów, ale też wielkie wydarzenie wydawnicze. Patrząc właśnie na entuzjazm, jaki powszechnie wzbudzało wykonywanie utworów Siekiery na koncertach, można się było spodziewać naprawdę dużego zainteresowania. Myślę, że Trupia Czaszka do pewnego stopnia mogła również wzbudzić zainteresowanie w szeroko pojętych kręgach milośników ciężkiej muzyki. Oczywiście nie ma tu mowy o porównaniu z legendą Siekiery, ale przy niewielkiiej nawet promocji płyta mogła by chyba trafić do znacznie większej ilości osób, które po prostu o istnieniu Czaszki nie miały i nie mają pojęcia. Sam puszczałem płytę różnym osobom, które niekoniecznie interesują się Armią, ale lubią ciężkie brzmienia (czy to metal czy punk) - i właściwie wszyscy kiwali głową z uznaniem!

Wracając do pozytywów - chyba wszyscy czekamy z utęsknieniem na nową płytę (oprócz Natalii ;-)) i jest to raczej niezwykłe, że wychodzi ona tak szybko. Nietypowe dla Armii. W ogóle letnio-jesienna "inwazja mocy", o której wspomniał KoT nawet w okrojonej wersji, bez Siekiery Soundropsów i nowej solowej - jest imponująca. Reedycje, DVD Triodante i jeszcze nie wydana ale właściwie nagrana nowa płyta plus Trupia Czaszka to BARDZO DUŻO.
I nie ma na co narzekać.
Ale... narzeknę sobie na jedną rzecz.

WYDAJCIE SOUNDROPSÓW!!!!! :D
To by była wielka i niepowetowana szkoda, żeby tak niezwykła twórczość z cyklu fan-fiction pozostała nie znana. Cóż, ja się niezwykle cieszę, że ja ją poznałem...

A dla mnie osobiście największym wydarzeniem Armijnym w tym roku był koncert Budzego Solo w Krakowie :-)

PS. I chyba faktycznie nie można przecenić faktu zintegrowania się Toma i Natalii z nami-fanami :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 stycznia 2005 21:31:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Meriadok Brandybuck pisze:
Ze zmian w zespole, to zmiana Beaty na Ślepego na perkusji, co chyba dało nowego i potrzebnego powera do zespołu


Całkowicie sięz tym NIE ZGADZAM

Nie słyszałem na żywo, , bo Armia przez ostatni rok zapomniała o swoich korzeniach ze wschodu i że wschód ma Ducha - zapomniano o terenie mojego działania - Lublin i TBG, ale cóż.

Z tego co słyszałem z łódstockowych nagrań to jednak trochę daleko ma do Beaty, a może tylko ja czuję sentyment do jej gry...

Ten rok był dobry, ale jego zwieńczeniem miała być płykta (nowa) i miałem nadzieję na DVD z Woodstocku...cóż - trudno

Szkoda że Armia nie zaistniała w mediach - miałem już taką nadzieję oglądając zapowiedzi z Woodstocku - ale cóż - znów porażka

Tak czy inaczej Armia i tak była najbardziej aktywnym zespołem z moich ulubionych

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 stycznia 2005 21:36:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..daleko ma do Beaty ?????.........a dlaczego tak uważasz?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 stycznia 2005 21:42:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Dla mnie jednak co chłop na perkusji to jednak chłop, tu przywali jak trzeba, tu paszczę wyszczerzy i jest czad. Beata była dla mnie mniej czadowa....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 00:25:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
eeeee tam, gadanie

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 12:08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Piła pisze:
Dla mnie jednak co chłop na perkusji to jednak chłop, tu przywali jak trzeba, tu paszczę wyszczerzy i jest czad. Beata była dla mnie mniej czadowa....


Zgadzam sie ze Ślepy gra z wiekszym czadem ale czy na perce musi grać wyłacznie chłop? No z tym bym dyskutował :wink: U Ślepego te bebny bardziej "żyją", a brzmienie garów Beaty na PMK wedlug mnie fatalne...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 12:11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
elrond pisze:
..daleko ma do Beaty ?????.........a dlaczego tak uważasz?


hmmm... zacznę od tego, że na pierwszym koncercie Armii byłem w 1999 zaraz po wydaniu drogi, i ta płyta mi się bardzo podobała - choć jestem gitarzystą, to jednak ta rytmika mnie powaliła - zwłaszcza w stosunku do Ducha... dlatego mam sentyment do gry Beaty... może trochę przesadziłem że ma daleko do Beaty, ale jakoś na tym co pokazali w tv2 jeśli chodzi o Armię, to jednak bardziej podoba mi się gra Beaty...
ciekawi mnie czy Ślepy używa stopy z dwutaktem czy nie. Na Soul Side Story to bardzo dawało fajny klimat.

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 22:18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 11:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
A ja uwazam, ze Brygada Kryzys bez Stopy to inny zespol.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 23:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ja chyba tez. :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 23:06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mnichu, Boski, możecie założyć temat o perkusistach BK? Dla mnie ten zespół, choć reaktywowany, to naprawdę już nie istnieje.
Armijny Smoku, lubię "SSS", ale byłem na koncercie TC i wiem, że Ślepego Armia potrzebowała :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 23:08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
każdy zespół bez Stopy jest inny, Stopę rozpoznaję po grze, a jestem jak to mówią lajkonikiem w te klocki... ale gdy pojawiła sie Beata spokojnie przeszedłem nad tą zmianą do porządku dziennego - przecież to zjawisko za zestawem perkusyjnym! troszkę zaniepokoiłem się przy Ślepym, to pewnie przez to, że pojawiła się gdzieś przy tym nazwa Sweet Noise w tle, ale Ślepy spokojnie przekonał mnie do siebie, fajnie czadowo gra, młóci - też mi się podoba.
a Brygadę chętnie bym sobie powtórzył by sprawdzić...
i Armii też...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 stycznia 2005 23:18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Ślepy to się chyba z Popcornem zna jeszcze z połowy lat 80-tych :) To on grał kiedyś w podwalinach Acid Drinkers, o ile się nie mylę?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group