Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 11:36:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Który z wymienionych teledysków podoba Ci się najbardziej?
TRZY BAJKI 17%  17%  [ 9 ]
WYLUDNIACZ 0%  0%  [ 0 ]
BRACIA BUM 43%  43%  [ 23 ]
ANIELO, MÓJ ANIELE 15%  15%  [ 8 ]
ZJAWY I LUDZIE 13%  13%  [ 7 ]
UKRYTA MIŁOŚĆ 6%  6%  [ 3 ]
POZA PRAWEM 7%  7%  [ 4 ]
Liczba głosów : 54
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 08 września 2006 18:08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
ARMIA jest zespołem z dość obszerną i długą historią. Jak na swój staż nie ma zbyt wielu teledysków. Za to zdecydowana większość z nich jest zupełnie wyjątkowa (około 71,5%). Myślę, że najwyższa pora by nieco o nich podyskutować...

Kolejność nie będzie chronologiczna - będzie to układ od najbardziej do najmniej przeze mnie ulubionego mini-filmu muzycznego Armii. Włączam tu, jakoś automatyczne, Anielę.
Przy okazji - temat może posłużyć też zgromadzeniu informacji na temat poszczególnych klipów: kto? gdzie? kiedy? i dlaczego własnie w ten sposób? :) Kilka spraw mnie interesuje...


TRZY BAJKI - kształty i kolory, drzewo, wiatr, orzeł, człowiek.. Zachwycił mnie ten teledysk tym od razu. Obrazy pięknie powiązane z muzyką a wszystko ma jakiś CUDOWNY wyraz! Aż trudno mi to wyrazić.
Jest to zdecydowanie jeden z moich ulubionych teledysków W OGÓLE.

BRACIA BUM - jak już kiedyś pisałem: gdyby ten teledysk był mym pierwszym kontaktem z Armią oszalałbym na jej punkcie tak jak to się już stało :wink: . Jest tu ta lekkość, której brakowało mi trochę na samej płycie, z której pochodzi piosenka. Niesamowita sceneria (stary industrial, łapacze!), FANTASTYCZNY klimat - jak gra kapela: co za postacie, miny, MASKI! Obraz ekscytujący i w sumie bardzo śmieszny :) .
Do tego zupełna magia: zabawa w sznurki, o której zdążyłem zapomnieć - a tu bach! Niebo, chmury, słońce...okno..trzask! Koniec.

Jak widać w kinematografii też preferuję minimal... Ale teledyski Szymona Felkla niewiele ustępują wcześniejszym:

UKRYTA MIŁOŚĆ - to trochę rozwinięcie okładki "Pocałunku mongolskiego księcia" - może dlatego przedłożyłem ten teledysk nad dwa inne... Ptasznik, jesień, liście... Liście na muzykach, bosa Beata, dzieci :) ... Artyści nowej koncepcji sztuki, fałszywi prorocy :) . Najbardziej poruszający szkielet, tęskniący bezsilnie za swoją ludzką czaszką.
I piękny finał. Rewella.

ZJAWY I LUDZIE - ale powiedzieć muszę, ze właściwie prawie na równi z Anielą. Nie widać tu co prawda pocztówek z Rivendell ale za to dzieje się bardzo dużo. Cała historia nocna, straszna. Bardzo podoba mi się tu sylwetka Budzego w butach i łóżku. Gajos trochę mniej, zwłaszcza jak mu lecą miśki z gemby :wink: . Lokomotywa, latarnia, samolot Elbereth 8 z pilotem Aviatorem oraz ludzie i zjawy, gdzie nie do końca można poznać kto jest kto. Odniesienie do Magritte'a.
I znów piękny finał obrazu.

ANIELO, MÓJ ANIELE - o ile w Zjawach mamy akcję, o tyle ten film jest po prostu do patrzenia. Stare fotografie, babciny kalendarz i cynie, karty, herbata (nam jeszcze wolno!)... Do tego ćma z trupią główką, pasikonik, pociąg.. Ale najbardziej podoba mi się Król Dzwonek i Dama Wino! Na końcu okrąg ziemi znika w gwiazdach - nie pierwszy raz w produkcjach filmowych związanych z Armią.


I tu następuje długa przerwa. I dopiero po dłuższej chwili:


POZA PRAWEM - podoba mi się, ze to taki ascetyczny obraz: ciemność i oświetlone postacie muzyków. Ale w sumie to chyba tyle... Wartością jest muzyka: inna wersja utworu niż na płycie.

WYLUDNIACZ - teledysk bardziej dziwny niż fajny, w dodatku wtórny wobec spektaklu Triodante. Pojawiają się tylko te kręgi. Sam utwór ma obciętą końcówkę. Podoba mi się ujęty profil Budzego, świetlista waltornia i ujęcia perkusji od góry (ale i to lepsze było na filmie z operetki).


Nie wiem czy o czymś nie zapomniałem... Zapraszam do wypowiedzi.

Wahałem się czy dodać ankietę: z ankietami bywa tak, ze się głosuje ale się nie wpisuje - gdyby jej nie było wpisów byłoby wiecej. Proszę mi udowodnić, że się mylę :) ...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 18:46:35 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
[witku, do ankiety dodaj pominiete poza prawem.]


zdecydowanie bracia bum.

powod jest prosty: jest to najbardziej naturalny klip armii.
wszystkie obrazki maja swoj urok i w sumie bardzo dobrze, ze nie sa standardowe, ale... (kolejnosc bez znaczenia)
- na proste motywy 3 bajek sie nie lapie;
- wyludniacz to tylko wyciety kawalkek widowiska triodante, troche na sile zrobine i widac, ze to w zasadzie nie jest klip, ze taki "wyrwany";
- ukryta milosc to juz zespol grajacy, ale w zasadzie smiesznie wygaldaja te "liscioludki", troche nie pasuje mi to do armii;
- zjawy i ludzie to z kolei fajna historia, ale jednak nie w moim stylu sa zabawy pana felkela;
- poza prawem, czyli muzycy w czerni. nic wiecej nie napisze, bo nic wiecej tam nie ma;
(- anieli jednak nie biore pod uwage, ale napisze, ze miesci sie w srodku mojej felkelowskiej trojki, za taka "slonecznosc").

niestety, malo tego w sumie na taki okres dzialalnosci, no i ze wzgledow oczywistych nie ma cudow.
na tym tle bracia wypadaja zdecydowanie najkorzystniej. jest grajacy zespol, jest ciekawa sceneria nawiazujaca do plyty, niebanalny pomysl i calosc jakos wyszla bardzo pozytywnie. do tego rzeczy ktore dostrzgasz pozniej, czyli znaczenia uzytych symboli.
dla mnie taki franciszkanski jest ten klip: zwierzaki, bracia (mniejsi, wieksi i wolaja), bliskosc nieba, taki radosny pozytyw...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 19:45:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
Bracia... ta czapka Budzego,,, szachownica (to mój ulubiony image armiowy :)

2: Poza prawem (super... choć mogłoby być lepiej)
3. Ukryta miłość (bardzo podoba mi się ten klimat... dzieciństwa)
4. Zajawy i ludzie (mroczno i ciemni... niestety trochę gorzej od poprzedników)
5. Wyludniacz (niestety nie za bardzo mi się podoba...)
6. Trzy bajki (prostota... niestety nie ujmuje mnie to...choć czasem lubię takie rzeczy - ten utwór lepiej odbieram bez teledysku)/

Anielo mój aniele (poza konkurencją - bo to nie Armia)... ale bardzo podoba mi się ten klip...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 02:47:15
Posty: 298
Skąd: Breslau
3BAJKI:)

_________________
Super Girl & Romantic Boys !!!!!!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
q51 pisze:
dodaj pominiete poza prawem
- o kurde... Ale jak to zrobić?

Edit: czary? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Ostatnio zmieniony pt, 08 września 2006 20:25:02 przez antiwitek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:24:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22880
samo się zrobiło :twisted:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:29:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Dodałem "Poza prawem", więc zwolennicy tego klipu mogą w końcu oddać głosy, z którymi się do tej pory wstrzymali :wink:
Sam zagłosowałem na "Braci Bum", gdzie surowość formy spotyka radość treści. Myślę, że wbrew pozorom ten obrazek oddaje charakter tego przecież najprzyjemniejszego w odbiorze utworu na nie do końca łatwej do przyswojenia płycie. Można się ucieszyć: słońce na oko i kwiaty na nos :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:44:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11818
pamiętam kiedy pierwszy raz usłyszałem/znaczy zobaczyłem - teledysk BRACIA BUM... w Clipolu (był taki program co teledyski na dwójce puszczali - jak wracałem ze szkoły...podstawowej chyba wtedy jeszcze - możliwe że w ósmej klasie wtedy było,,,). Rany... wtedy to strasznie emocjonalnie takie rzeczy odbierałem...: telewizor podkręcałem na fulll i podchodziłem bliżej :) :peace:

... kurcze...chyba mi to jeszcze nie przeszło... ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:53:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
Ja własnie 3bajki w clipolu pierwszy raz widziałem. Bo Braci to w ogóle dopiero z okazji reedycji... czyli niedawno.


o Braciach q51 pisze:
taki franciszkanski jest ten klip
racja!


o tym samym Miki pisze:
surowość formy spotyka radość treści
ładnie powidziane!


o teledyskach Armii q51 pisze:
nie ma cudow
jak nie jak tak? :)


Miki pisze:
Dodałem "Poza prawem"
uff, dzięki Miki!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 20:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 07 lutego 2005 17:00:53
Posty: 500
Skąd: kraśnik
Mi się bardzo podoba klip poza prawem.Jest super!!!!!!!!!!! :peace:

_________________
Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 22:06:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Oddałem głos na ''Braci Bum'', który to teledysk bije na łeb na szyję wszystko! Zaraz później ''Trzy Bajki'' świetny teledysk, kroczek za nimi ''Poza prawem''.

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 22:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
"Zjawy i ludzie" - za bajkowo-horrorowy klimat (anioły, pająki i Budzy wyglądający jak duch albo młodopolski czarownik :wink: )

Drugie miejsce - "Poza prawem". Znakomicie połączone muzyka i obraz.

Numer trzy - "Trzy bajki". Sam teledysk może taki sobie, ale mam sentyment do Legendy... :) :wink:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 23:03:50 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:26:36
Posty: 270
Skąd: Puławy
Jeśli chodzi o klipy to TRZY BAJKI biją wszystkie inne o głowę !!!
:D Miejsce drugie to Zjawy i ludzie, dlugo długo nic i z oddali pojawia się POZA PRAWEM


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 23:12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
"Bracia Bum". Myślałem jeszcze o "Trzech bajkach" ale zwyciężył sentyment - to był mój pierwszy kontakt z Armią.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 08 września 2006 23:12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Anielo, mój Aniele.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group