Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 05:26:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 23 listopada 2008 02:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 listopada 2008 00:41:31
Posty: 19
Skąd: Poznań
Mój początek z Armią wydaje mi się dość niezwykły... Otóż zanim usłyszałem jakąkolwiek piosenkę Armii to miałem okazję usłyszeć wywiad z Budzym w poznańskim Radiu S (wtedy nie byli w żadnej sieci powiązań), w ramach nieodżałowanej audycji Radio Lavina, prowadzonej przez Grabaża (z Pidźamy Duszno oczywiście).
Otóż Grabaż z Budzym rozmawiali o płycie Duch - a robili to tak, że zanim usłyszałem COKOLWIEK wiedziałem, że ten zespół i ten gość, który w nim śpiewa staną się dla mnie artystami najważniejszymi.
No a potem Grabaż zapowiedział "Pięknorękiego" (i to w dłuższej, płytowej wersji) i się zaczęło... Lavina była w niedzielę wieczorkiem (TAK! - wtedy radio poświęcało najlepszy czas antenowy na alternatywę!), a zatem po kasetę "Duch" pobiegłem w poniedziałek - i było po mnie...
Pierwszy koncert to poznańska Malta i tzw. Pożegnanie Lata (grał jeszcze chyba Ilusion i podajże Hey).

Fantastyczne jest, że zespół od tamtego czasu rozwija się - a ja wraz z nim - i że po 12 latach nie patrzę na Armię i Budzego jak na zespół z młodzieżowej przeszłości, lecz jak na artystów stale teraźniejszych.

Trzymajcie się armijne chłopaki i dziewczyny (może Rozencwajgowa przestanie być jedyną niewiastą w składzie...)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 listopada 2008 10:31:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22902
Fungi pisze:
(może Rozencwajgowa przestanie być jedyną niewiastą w składzie...)

przestała zdaje się kilka lat temu :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 listopada 2008 11:11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fungi pisze:
Radio Lavina
Aż mi się łezka nostalgii zakręciła. To były czasy....

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 12:07:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1070
Skąd: W-wa
Czasem, gdy czytam posty typu - "słucham Armii 15 lat, "w Jarocinie w 87 r. było super", "te pierwsze kasety nagrane na koncertach" itp., nachodzi mnie refleksja - co ja robiłem w tym czasie i dlaczego wtedy nie słuchałem armijnych dźwięków?! A przecież mogłem - gdy wyszła Legenda byłem już w szkole średniej, gdy nagrywane było Triodante, ja chodziłem na egzaminy maturalne. Możnaby powiedzieć - lepiej późno niż wcale, ale jednak żałuję tamtego czasu :( , żałuję, że nie umiałem sięgnąć po ambitniejszą muzykę, szkoda mi, bo mogłem być świadkiem powstawania pięknych dzieł (i nie tylko armijnych).

Moje życie z Armią jest zatem krótkie, ale za to nazwałbym je intensywnym :) W zasadzie po armijne płyty sięgnąłem dzięki 2Tm2,3, których słucham prawie od początku. Któregoś razu sprawdzając terminy koncertów Tymoteusza na ich stronie ujrzałem link do forum - to może śmieszne, ale gdybym go wtedy nie kliknął moje życie teraz wyglądało by pewnie zupełnie inaczej :D Zacząłem czytać oczywiście wątki Tymoteuszowe - mocno mnie to wciągnęło, ale z czasem nieśmiało wklikiwałem się w tematy armijne. Tak było kilka miesięcy, ale po koncercie 2Tm2,3 w Progresji pomyślałem - a może by się zalogować? Napisać też parę słów o koncercie? Przymierzałem się ze dwa tygodnie, w końcu zapadła decyzja - TAK. No dobra, ale to forum takie duże, tyle ciekawych wątków. Pomyślałem o Armii - co ja wiem o tym zespole? Tomasz Budzyński lider - jego kojarzę z Tymoteusza, poza tym przypomniało mi się, że znajomy ksiądz gdzieś w latach 90 opowiadał mi o muzyku, który na koncertach cytuje (czy nawet odczytuje) Pismo Święte, ale muzyka - chyba jakaś trudna, nie dla mnie :taaaaa: Nigdy mnie nie ciągnęło specjalnie do klasycznego punk rocka, dlatego nie sięgnąłem wcześniej po płyty. Forum mnie zachęciło, a ponieważ akurat w tym czasie ukazało się dvd z Woodstocku, pomyślałem - kupię je, popatrzę sobie, posłucham. Wieczorem, jak Synek usnął, wrzuciłem płytkę, obraz na tv, słuchawki na uszy - i :shock: odjechałem w podróż, która trwa do dzisiaj!!!

Potem poszło lawinowo - Triodante :shock: !!!, Legenda :shock: !!!!!!! i dalej wszystko co znalazłem na sklepowej półce, łącznie z czaszkami i szkieletami. No, jeszcze Exodusa nie słuchałem i Czasu i bytu nie posiadam, ale to chyba już kwestia czasu. Może kiedyś w wolnej chwili ogwiazdkuję w odpowiednim wątku, choć trochę obcy jest to dla mnie system oceniania.

Koncerty - to osobna bajka, ale nie wyobrażam sobie teraz nie pójść na koncert Armii lub Budzego Solo, który odbywa się w osiągalnej dla mnie w danej chwili odległości.

Kiedyś wchodząc na forum zaczynałem od czytania podforum 2Tm2,3, ale jakiś czas temu zauważyłem, że ta kolejność się zmieniła - nie może być dnia bez zajrzenia do podforum Armii. I jeszcze jedno - dobrze jest na bieżąco śledzić informacje o nowej płycie, której już nie mogę się doczekać :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 listopada 2008 17:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28021
O, Antonio - czyli sięgnąłeś po płyty Armii pod wpływem forum? :) Ale heca! :D

Antonio pisze:
w wolnej chwili ogwiazdkuję w odpowiednim wątku
Bardzo jestem ciekaw!

Antonio pisze:
trochę obcy jest to dla mnie system oceniania
Też tak kiedyś mówiłem :wink: . Ale, przyznam się, do gwiazdkowania płyt ARMII jeszcze nie dojrzałem.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2009 15:48:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Chciałem się pochwalić, że wczorajszy koncert Armii był moim dwudziestym.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 stycznia 2009 16:53:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
aż się zacząłem zastanawiać ile to u mnie na liczniku
znalazłem to:
marecki w listopadzie 2006 pisze:
1992 (wiosna) - Fugazi
1992 (wrzesień) - Silmarile
1993 (???) - Stodoła, charytatywny m. in. z Houkiem
1993 (??) - pamiętam jakis jeszcze koncert z Remontu ale?
1994 (czerwiec) - klub Medyków
1994 (jesień) - Hybrydy
2003 - PRL warszawski
2003 - PRL katowicki
2005 - Dekompresja (Łódź)
2005 - Stodoła 20lecie
2005 - Punkt
2005 - MPW
2006 - Stodoła
2006 - Juwenalia UW

czyli 14 mi wyszło i ciągle niedosyt


od tego czasu doszło
2007 - Proxima z Lao Che
2007 - HRC akustycznie
2008 - MPW z Apocalypticą
2008 - Wyszków
2008 - Blue Note (chór)

czyli jest 19 i kolejny będzie jubileuszowy 8)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 14:43:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 stycznia 2009 14:11:47
Posty: 43
Skąd: Mysłowice
Ja tu nowy jestem więc przepraszam że sie wtrącam !!!
Ale również chciałbym podzielić się mom życiem z Armią, choć krótkie.
Armii słuchałem już jako nastolatek wtedy trochę skinowałem, a że w tamtych czasach (przynajmniej u nas na śląsku punki trzymały z nami lub jak kto woli my z nimi) to słuchało sie punka. I właśnie wtedy kolega punk przyniusł mi płytę EXODUS alb LEGENDA już nie pamiętam i powiedział że to zespół punkowy który coś tam spiewa o Bogu ale nie do końca. Wysłuchałem płya jak płyta była przez pewien czas na pierwszy miejscu, ale w koncu się znudział i poszła w kąt. Na tym mój kontakt z Armia się skończył a los potoczył w kierunku dalekim od Boga i wiary w Niego. Ożeniłem się porodziły się dzieci i jakimś dziwnym trafem ze dwa lata temu trafiłem na drogę neo. Wrócilem na łono kościoła tylko z tym ostrym graniem jakoś nie mogłem pogodzić nauk kościoła z muzyką. I wtedy jaby olśnienie bo w tych zapomnianych czasach ktoś przy jakieś imprezie powiedział mi, że ten Budzy z Armii oszalał i teraz spiewa o Bogu. Jakoś nie przejołem się tym i pomyślałem że oszalał to oszalał a co mi tam. I własnie teraz to mi sie przypomniało no i pojechałe do EMPIK-a i kupiłem EXODUS, ale jakoś zbyt dużo Boga wtej płycie nie znalazłem, więc kupiłem kolejną DROGA i od tej pory mam wszystkie poza Czas i Byt, AntiArmia i Legenda. Słucham od dwóch lat nonstop a muszę powiedzieć że dużo jeżdzę samochodem i co raz odkrywam je na nowo, a i żonę czasami namówię na wysłuchanie jakiegoś utworu, bo ona zawsza ma wymówkę, że dzieci za małe, że muzka za ostra, że w ciąży to ją denerwuje, ale krok po kroku to ją namówe żeby podobnie jak ja wiecej słychała ARMII, Solo Budzego to już sama słucha. Najstarsze z dzieci też powoli się przekonuje i o dziwo DUCH mu się najbardziej podoba ( to dziwne bo myślałem że FEEL to to co go kręci). Na zakonczenie powiem że niw widzę mojego życia bez ARMII zawsze kiedy czuje się żle muszę Ich posłuchać i czekam na koncert w Katowicach lub Mysłowicach. Ja na poważnie ciągle ta ARMIA i ARMIA, no czasami 2TM 2,3, LAO CHE i Arka Noego, ale to już jak maluchy jadą ze mną.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 14:46:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Tinta pisze:
że dzieci za małe, że muzka za ostra,


Nasz niespełna dwulatek ciągle chce oglądac DVD Armii :)

_________________
It's the terror of knowing what this world is about


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 15:00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 stycznia 2009 14:11:47
Posty: 43
Skąd: Mysłowice
żona mówi że za małe, a nie oni, a jak sami jedziemy to słuchają a mają 11 lat, 5 lat i dziwewcze 2 lata


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 15:32:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
gdzie za małe :shock: :wink:
mój Mikołaj dwa tygodnie temu skończył 8 lat a słucha choć częściej Budzego solo. Ale 3 bajki, Bracia Bum, Radio NRD czy W krainie smoków zna "od zawsze".
No i w zeszłym roku był na 3 koncertach Armii.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 15:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 stycznia 2009 14:11:47
Posty: 43
Skąd: Mysłowice
ale ja przecież pisze że dzieci tak, a żona tylko Budzy Solo i kropka. Więc z dziecmi to tylko jak sami (bez żony) jedziemy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 stycznia 2009 15:43:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
a to coś nie doczytałem :roll:
:)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2010 21:49:41 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 17:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Pozwoliłem sobie post Bartłomieja przyłączyć tutaj. jpl. :D

Armię pierwszy raz usłyszałem w 8-ej klasie w radiu Overground (eska) albo w Brumie(trójka). Zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Utwór 'Niezwyciężony' królował na Overgroundowej liście przebojów, a i na trójkowej liście przebojów zdaje się że radził sobie nieźle.

Pierwszy wywiad jaki widziałem z Tomaszem Budzyńskim był w nocy w programie lala-mi-do, gdzie obok wywiadu puszczone było sporo utworów z koncertu. W wywiadzie Budzyński wygłaszał już religijne loty, ale na tle programu z zapowiadającym Skibą, Konjem i Brzózką-Brzóskiewiczem wyglądało to jak opowieść wariata, który z kamienną twarzą żartuje.

Pierwszą kasetę ('Legendę') przegrałem bodajże od kolegi z sąsiedniej klasy i mam ją do dziś ze skserowaną wkładką, gdzieś obok oryginalnej i legalnej płyty.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2010 21:57:59 
3bajek :piwo: :piwo:


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group