Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 12:46:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 lipca 2011 23:22:11 

Rejestracja:
śr, 20 lipca 2011 21:51:46
Posty: 5
Skąd: Konin
Niniejszym odrabiam zadanie obowiązkowe zadane mi w innym temacie dla nowego narybku :)
Moje życie z Armią .....własnie się rozpoczyna... nie byłem nigdy w wojsku... nie podziwiałem na bieżąco... choć miałem w pokoju w akademiku prawdziwego oddanego fana który mnie nagabywał... i na pewno nigdy nie przypuszczał/ani ja że będzie mi dane grać w TYM zespole :) ale ponoć Nigdy nie jest za późno.. To czego nigdy nie widziałem. Chcę zobaczyć

_________________
I embrace my... desire to... feel the rhythm


Ostatnio zmieniony czw, 21 lipca 2011 07:45:14 przez Karpju, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2011 07:08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21411
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
O! Witamy pana perkusistę :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 sierpnia 2011 23:25:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 12 lutego 2011 19:02:29
Posty: 19
1.
Lato 1988. Mam 11 lat.
Lista Przebojów Programu III.
Kawałek "Saluto" (a właściwie jego fragment).
Nagrywam na kasetę marki "Stilon" przy pomocy radiomagnetofonu "Wilga" i tego samego dnia słucham jeszcze jakieś 20 razy. Potem tak codziennie przez dłuższy czas. Czad!!!
2.
Lato 2011 ustawiam sobie tak by móc zobaczyć jarociński koncert z okazji 20-lecia wydania "Legendy".
3.
C.D.N.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 16:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 sierpnia 2011 16:32:54
Posty: 12
dawno dawno temu w odległej galaktyce w czasie umysłowej rebelii kolega punk puścił analogową płytę pt antiarmia. było to dziwne i niesamowite przeżycie.następnie legenda znajdowała mnie w różnych sytuacjach mentalnych. aż wreszcie triodante zabiło mnie i kilku kolegów na dłuższy czas pozostaliśmy w innym świecie. duch przyszedł jak zwycięzca i został na długo długo długo. droga szła ze mną w najdziwniejszych stronach świadomości. pocałunek mongolskiego księcia zaraził mnie i moją zonę, która zdezerterowała z wcześniejszych zastępów na rzecz armii światła. długo nic i nagle znalazłem się na krańcu wszytkiego - często tam wracam bo chłód końca świata dobrze robi na moje korzonki. ultima thule ultima thule. zła krew. i już lepiej. po czym ja niesądzony i niebandzior poszedłem jak owieczka :twisted: na proces by oskarżyć wszystkich, stać się złym, aż odlecieć na szczycie katedry poza wszelkie prawo oprócz Tej miłości. życzenia :lol: zawsze byłem frikiem, nawet moje konto jest zupełnie zielone w sprawach rynkowych. Chciałbym przejść na tamtą stronę i móc spojrzeć w oczy Wczorajszemu. Bo dziś jest źle. Potrzeba prawdziwej Legendy...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 17:28:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 14:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
Część I. Druga będzie nie wiem kiedy.

1986? (8 rok życia) - szło w Trójce, bodaj w audycji "Między punkiem a funkiem" "Między nami dobrze jest". Przestraszyłem się i schowałem pod kołdrę. Dodatkowo kojarzyło mi się to z okropnymi scenami z programu "997" z TVP1, który mimo napomnień rodziców podglądałem przez uchylone drzwi. Nie wiedziałem wtedy, co to jest gwałt, więc myślałem, że oni po prostu tę dziewczynę zabili, np. porąbali siekierą czy pocięli piłą.

1991 (13 rok życia) - kupuję pierwszy "Tylko Rock" w życiu. I tam co numer, to wiersz tajemniczego Tomasza Budzyńskiego (przedstawione zdjęcie jakby mnicha w kapturze). Wiersze tyleż mnie irytowały, co fascynowały, nie rozumiałem z nich nic ("brombe e duda ze", "kup wynko/ ty sfinko", "nie strzelił gola/ będąc" (to ostatnie się okazało potem błędem, bo miało być "sam na sam/ będąc")). A jednak kupując każdy kolejny numer zaglądałem na tę jedną z pierwszych stron.

1993 (chyba) - w Trójce często "Archanioły i ludzie" - zwłaszcza wbił mi się w pamięć fragment: "a zarazem pięcioletniego chłopca". Nie jestem przekonany. Ale już wiem, że to coś więcej niż zwykły punk. Tymczasem ciągle czytam wiersze TB w TR.
Przy czym w jakimś zinie wywiad z TB (jako "Bombadilem"), który mówi, że nic dobrego nie sądzi o ludziach mówiących "Papież ch...". Podoba mi się to, choć nie jestem (jeszcze wtedy) specjalnie katolicki.

1994 - koleżanka słucha Armii. Przy tym przyciąga mnie jakaś recenzja, gdzie piszą, że tam są elementy art-rocka. I ta waltornia.

1995 (bodaj) - szczyt szczytów wśród wierszy TB w TR: "Pan Tomasz Budzyński/ fantomas kretyński".

1997 - zakup kasety "Duch". Mistrzostwo świata. Pierwszy utwór przyciągający ucho: "Bracia Bum", potem "Pięknoręki", potem "Łapacze wiatru" i już tak poszło. Cały czas się zastanawiam: "Czemu 'dwa złotłe' a nie dwa złote?"

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 17:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17993
Jarema pisze:
Przestraszyłem się i schowałem pod kołdrę.

:)
Jarema pisze:
Czemu 'dwa złotłe' a nie dwa złote?"

..to moż jak kłet z Kłetowic :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 18:39:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Jarema pisze:
"Między nami dobrze jest"
- moja siostra to miała na składance od myślenickich punków. Se słuchałem jej, koniec lat 80tych, na pewno tam jeszcze Fort BS był. Ja nie uwierzyłem, że w tej piosence chodzi właśnie o to :wink: .

Jarema pisze:
szczyt szczytów wśród wierszy TB w TR


Mi też te z tego okresu chyba najbardziej się podobały! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 sierpnia 2011 20:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17993
antiwitek pisze:
Ja nie uwierzyłem, że w tej piosence chodzi właśnie o to .

..no ja też..chyba chodziło o coś wręcz przeciwnie..chyba.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 00:20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 14:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
antiwitek pisze:
Mi też te z tego okresu chyba najbardziej się podobały! Smile


Doskonałe były! Na całe życie je zapamiętam. Swoją drogą "Fantomasa kretyńskiego" na nowo odczytałem dopiero po trzydziestce ;)
A i do dzisiaj mi towarzyszy "o góro, góro/ zielony lesie" i ten nieszczęsny mecenas na manowcach. Żeby się tylko takim mecenasem nie stać.

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 00:21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 14:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
wuka pisze:
..to moż jak kłet z Kłetowic Wink


no i Kłepernik.

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 01:09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 czerwca 2010 00:53:10
Posty: 1030
Skąd: Frakcja Astralna
Jarema pisze:
"Czemu 'dwa złotłe' a nie dwa złote?"


hm, ale w końcu już wiesz dlaczego tak...? :D

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 09:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 września 2010 10:19:33
Posty: 452
XmrowekX pisze:
hm, ale w końcu już wiesz dlaczego tak...?


Ja na przykład nie wiem !...W ogóle często się zastanawiam nad niektórymi rzeczami w tekstach, tytułach i naprawdę WIELU rzeczy nie rozumiem... może to jeszcze nie ten krąg wtajemniczenia hehe... przydałby sie jakiś temat w którym byłoby to wszystko wyjaśnione, można by zadawać pytania, interpretować, etc... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 10:31:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 czerwca 2010 00:53:10
Posty: 1030
Skąd: Frakcja Astralna
o!! pewnie że tak :D kiedyś szukałem ilterackich insoiracji albo cytatów w tekstach Pana TB, ale... sam to nie dałem rady dużo znaleźć ;) a czy taki wątek hen gdzieś na Ultima nie istnieje...? pytanie do starszych bywalców ;)

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 sierpnia 2011 12:03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 14:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
XmrowekX pisze:
hm, ale w końcu już wiesz dlaczego tak...? Very Happy


a skąd, nie mam pojęcia, chyba po to, żeby było absurdalniej ;)

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2011 10:35:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 sierpnia 2011 16:32:54
Posty: 12
w tamtym świecie są po prostu złotłówki :faja:

_________________
Abraham odpowiedział: «Bóg upatrzy sobie jagnię na całopalenie, synu mój». I szli obydwaj dalej


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 434 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group