Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:23:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Miki pisze:
"UT" zdaje się mechaniczna, zbyt monotonna, nieludzka

chyba o to chodzi

Z punktu widzenia czadowości rzeczywiście istnieje znaczne podobieństwo wymienionych przez MAQ dwóch płyt, ale gdybym miał podsumować każdą z nich jednym słowem, to w przypadku Ducha bez wątpienia byłoby to słowo: żar, a w przypadku Ultimy jednym z nominowanych: mróz, a więc biegunowo inaczej. Brzmienie Ducha też jest raczej zimne i szorstkie, ale wypełnia je wewnętrzny ogień i Miki chyba ma rację z tym powietrzem.
Ultima zdaje mi się nieprzyjemnie zimna i nic więcej.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:25:33 

Rejestracja:
pn, 25 czerwca 2007 23:33:42
Posty: 190
Crazy pisze:
mróz

A ja za to UT lubię :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:42:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja też lubię ten chłód.
Zresztą... są momenty na Duchu, które też mi się chłodno kojarzą w ich dostojeństwie. Oraz tak, jak pisał Miki: przestrzennie.
A jeśli o przestrzenności mowa, to owszem - tu Ultima bywa kompletnym przeciwieństwem Ducha (acz też są wyjątki, o których pisał Marecki: Oddech, Ultima, Lotnik). Jest gęsto i intensywnie, czasem wręcz klaustrofobicznie... I to mnie właśnie nieustannie intryguje. Od jakiegoś czasu labirynty i zagadki Ultimy bardziej mnie przyciągają niż przestrzenie Ducha.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 08:07:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Lubię i "Ducha"* i "UT"*, ale tak sobie o nich pomyślałem w kontekście "Legendy"... I niezmiennie uważam, że to "Legenda" może z pozycji cesarskiej pogodzić całą resztę.

* a tu mam tak, że "Duch" jest dla mnie lepszy jako całość, natomiast gdyby zrobić ranking utworów z obu płyt to na topie byłoby "Echo", potem co prawda "Inaczej niż zwykle" ale potem znów "Ulica Jaszczurki" i "Nocny lotnik"

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 stycznia 2009 22:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Trafiłem na coś takiego. Obrazy tarnowskiego malarza inspirowane utworami z płyty UT!

A tu mozna się przekonać, że nie tylko Ultima inspirowała. Widzieliście coś podobnego? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 stycznia 2009 23:19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Witek!! świetne!! dzięki za tego linka!!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 stycznia 2009 23:21:55 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Piękne są te ultimowe obrazy. Chciałbym mieć któryś z nich w domu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 stycznia 2009 11:35:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Erkej pisze:
Chciałbym mieć któryś z nich w domu.


Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów kontaktował się z tym Panem celem zakupu jakiegoś obrazu, hę? :faja:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lutego 2009 01:10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
taka ciekawostka. Posłuchałem sobie "UT" pierwszy raz od bardzo dawna, na spokojnie, na słuchawkach. Zawsze mi się wydawało, że ta płyta jest ciężka i w sumie nieprzystępna, dlatego też, mimo początkowego entuzjazmu i wysokiej oceny słuchałem jej rzadko. Teraz mi się wydała całkiem lekka, do tego nagle usłyszałem mnóstwo melodii, które mi wcześniej umykały (np. waltornię w "Przemianach"), do tego dopiero teraz usłyszałem, że gitara grająca swój monodram w "Nocnym lotniku" jest też osadzona w "Biesach"... Sporo zaskoczeń, chyba muszę sobie tej płyty posłuchać znów więcej. Zresztą tak wyszło, ze ostatnio Armii słuchałem mniej, więc pewnie w kazdej płycie coś nowego (dla siebie) usłyszę.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lutego 2009 09:37:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 10:20:50
Posty: 1288
Skąd: Frysztak
Budyń pisze:
do tego dopiero teraz usłyszałem, że gitara grająca swój monodram w "Nocnym lotniku" jest też osadzona w "Biesach"


To tak jak ja. der Prozess natchnął mnie do powrócenia do Ultima Thule. I jakoś dzięki Procesowi zacząłem bardziej doceniać Ultimę!? Też właśnie ten motyw przy słuchaniu "Biesów" wydał mi się znajomy i dopiero niedawno skojarzyłem go właśnie z "Nocnym Lotnikiem"

ba...nawet "Suity" słuchałem inaczej...a do tej pory za bardzo za nią nie przepadałem...co ten Proces z człowiekiem robi ;)

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lutego 2009 11:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Oj ten Prozess ma coś magicznego w sobie.
Mogę jako trzecia osoba podpisać sie pod postem Budynia i Quilombo.
Myślałem że UT jest mi obojetna a tmczasem od kilku dni wracam do niej z przyjemnością. Za to okolice Legendy od czasu koncertu w Eskulapie starszą mnie nudą-banalnością w stosuku ostatnich dwóch płyt Armii


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 lutego 2009 00:51:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 19:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
Budyń pisze:
taka ciekawostka. Posłuchałem sobie "UT" pierwszy raz od bardzo dawna, na spokojnie, na słuchawkach. Zawsze mi się wydawało, że ta płyta jest ciężka i w sumie nieprzystępna, dlatego też, mimo początkowego entuzjazmu i wysokiej oceny słuchałem jej rzadko. Teraz mi się wydała całkiem lekka, do tego nagle usłyszałem mnóstwo melodii, które mi wcześniej umykały (np. waltornię w "Przemianach"), do tego dopiero teraz usłyszałem, że gitara grająca swój monodram w "Nocnym lotniku" jest też osadzona w "Biesach"... Sporo zaskoczeń, chyba muszę sobie tej płyty posłuchać znów więcej. Zresztą tak wyszło, ze ostatnio Armii słuchałem mniej, więc pewnie w kazdej płycie coś nowego (dla siebie) usłyszę.


też tak mam z Ultimą, że teraz wracam do niej - dzięki Prozessowi jest ona bardziej przystępna - ale na to nigdy nie narzekałem bo polubiłem ją od początku

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 sierpnia 2011 18:18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 05 sierpnia 2009 20:42:33
Posty: 15
Skąd: Sudetenland
Odświeżam sobie "UT" ostatnio i przypomniało mi się głupie pytanie, które od dawna gryzło: motyw kończący "Echo" został zagrany na syntezatorze, czy na jakimś dęciaku?

_________________
Z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem...
ciiszej.blogspot.com | last.fm | vendetta.art.pl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 października 2014 10:10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Budyń pisze:
Posłuchałem sobie "UT" pierwszy raz od bardzo dawna, na spokojnie, na słuchawkach


To jest niezły pomysł... dawno nie słuchałem UT i chyba sobie odświeżę.

Ale swoją drogą to co pisałem o "UT" vs "Duch"

mam tak, że "Duch" jest dla mnie lepszy jako całość, natomiast gdyby zrobić ranking utworów z obu płyt to na topie byłoby "Echo", potem co prawda "Inaczej niż zwykle" ale potem znów "Ulica Jaszczurki" i "Nocny lotnik"

na razie nieaktualne - "Duch" jednak również "pojedyńczo" lepszy. Ale kto wie co będzie po tych odsłuchach? :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 października 2014 13:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bardzo ciekawe!

Bo ja mam tak, że dla mnie Ultima lepsza jako całość, ale Duch ma lepsze utwory :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group