Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:59:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 10:33:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
antiwitek pisze:
co do ostatniego utworu na płycie Ultima Thule w wersji podstawowej

Zawsze mi się wydawało że w wersji PODSTAWOWEJ to ostatni jest utwór tytułowy. :roll:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 10:34:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak, przejęzyczenie - chodziło mi o wersję rozszerzoną.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 10:35:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Po prostu przynaj że dla Ciebie PODSTAWA to wersja rozszerzona i wszystko będzie grało. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 10:39:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
hej chłopaki trojaczki uratowane, bo przecież nie od dziś wiadomo, że z Pippinem gusty mamy bliźniacze
1. Legenda
2. Triodante
i ciężko jest mi sobie wyobrazić, że ta dwójka się kiedykolwiek zmieni
3. Ultima Thule / Duch
n amiejscu trzecim przez lata był Duch, teraz toczy równą walkę z UT. Przewaga jednej z płyt jest z reguły sprawą danej chwili.

UT łykam również w całości. Tam musi być i Oddech i Suita i te wszystkie czady jaszczurkowe, sygnałowe itp. I przebojowe Poza prawem. To wszystko razem tworzy niesamowity tygiel i bez któregokolwiek ze składników płyta zbyt dużo by traciła.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 12:58:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Im więcej piszecie, im więcej pada tytułów z tej płyty, jakichś momentów, tym bardziej się przekonuję, że ta płyta jest mi kompletnie obca. Wiecie o co chodzi - jeżeli coś nam jest bliskie, to kiedy inni o tym mówią, czujemy takie fajne "coś", nawet jeżeli nie są to zbyt głębokie wypowiedzi, po prostu bez słów wiadomo, czym się wspólnie zachwycamy.
No i tutaj piszecie o różnych Oddechach, Nocnych lotnikach, wersjach podstawowych i rozszerzonych, i wymieniacie Ultimę obok Triodante czy Ducha... i robi mi się dziwnie... trochę takie uczucie, jak kiedy znajomi opowiadają o świetnym wyjeździe, na ktorym Cię mnie było, i wszystko brzmi znakomicie, tyle że przez opowieści przewija się jakaś osoba, której raczej nie lubię i gdybym ja tam był, to wolałbym bez niej... nie wiem, czy to zrozumiała analogia ;-)

Peregrin Took pisze:
Ultima przepychała się u mnie już kilka razy z debiutem w walce o trzecie miejsce

u mnie tradycyjnie przepychają się o ostatnie

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 13:03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tak, Crazy, doskonale rozumiem Twe analogie. Chociaż dla mnie równie dobre byłoby bez tej nielubianej osoby - ot, wyjazd na którym mnie nie było. Nie było mnie, więc i te historie nie wywołują moich wzruszeń.
Pociesz się, ja tak mam gdy słyszę zachwyty nad połową numerów z Drogi. Lubić lubię, ale u mnie się nawet z nikim o ostatnie miejsce w dyskografii nie przepycha.
Swoją drogą, podobała mi się konkluzja MAQ, że razem słuchacie całej płyty. :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 13:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
to już wcześniej wymyślił Piła, o ile pamiętam

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 17:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
też mi się przypomniało jak wychodziłem z domu :wink:
I mam Crazy takie pytanie: co tak BARDZO różni czady z ducha od czadów z Ultimy?, że jedne uwielbiasz a drugich nie lubisz?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
MAQ pisze:
co tak BARDZO różni czady z ducha od czadów z Ultimy?

Ja wiem! Ja wiem! Czady z Ducha są lepsze ;-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Hmm, mogę odpowiedzieć na tak postawione pytanie tylko w swoim imieniu, ale od razu zaznaczam, iż nie odnosi się do mnie jego druga część. Dla mnie "Duch" jest bardziej przestrzenny, dosłownie tchnący powietrzem. Być może jest to kwestia brzmienia, ale "UT" zdaje mi się płytą nastawioną na zadanie mocnego ciosu, po którym słuchacz mógłby się nie podnieść. Mam na myśli kontekst pozostałych albumów Armii, bo jest na ostatniej produkcji intensywność, której mógłbym szukać na debiucie. Niestety, czasami "UT" zdaje się mechaniczna, zbyt monotonna, nieludzka. A przy tym, gdyby nie teksty, to mógłbym pomyśleć, że nagrał ją solidny zespół, ale niekoniecznie Armia. Na "Duchu" mam nie tylko pewną zwartość riffu, ale także otwartość wprowadzoną przez partie solowe Popkorna.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:38:13
Posty: 2109
Crazy pisze:
Im więcej piszecie, im więcej pada tytułów z tej płyty, jakichś momentów, tym bardziej się przekonuję, że ta płyta jest mi kompletnie obca.

Mam dokładnie tak samo jak Crazy, łączy nas teraz nie tylko miłość do Taty2 ale i niechęć do UT :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Czyli, nieco to upraszczając, łączy Was jedna rzecz - nie znacie się :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:30:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
MAQ pisze:
co tak BARDZO różni czady z ducha od czadów z Ultimy?, że jedne uwielbiasz a drugich nie lubisz?

Też jestem z tej frakcji. I powiem tylko, że Ultima zmierza w takie muzyczne rejony, które są dla mnie niestrawne. Te dźwięki drażnią moje uszy. Dotyczy to głównie suity, ale ona jest na tyle ważną częścią płyty, że bardzo istotnie wpływa na odbiór całości. Zresztą otwierające tę całość Biesy, chociaż stylistycznie od suity się różnią, też mnie drażnią. I jakoś nie potrafię na tej płycie odnaleźć harmonii (co jest oczywiście moim bardzo subiektywnym odczuciem i nie polemizuję z tymi, którzy czują inaczej :wink: ).
A Duch? No cóż, zachwycił mnie od pierwszego usłyszenia, a dlaczego, to trudno wyjaśnić. Po prostu trafia w moje poczucie muzycznego piękna i tyle. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 18:40:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Cytat:
nie znacie się

Ooo, ja też! Mnie sie w dodatku "Gospel" podoba...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 22:17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
zasadniczo zgadzam się z diagnozą Mikiego. Tylko ponieważ bardzo cenię UT wyrzuciłbym z tej analizy słowa typu niestety, zbyt. :wink:
To jest po prostu płyta, która tchnie swoją intensywnością, nachalnością mechanicznego brzmienia itp Ale oprócz tego jest tam Oddech - utwór wręcz niezbędny, będący zaiste oddechem po kilku czadach, momentem odpoczynku, wspaniałym złamaniem płyty. Suita to w ogóle kosmos. A i Nocny Lotnik na koniec ma tu swoją wymowę. Inny wokal, inne brzmienie - wspaniałe podsumowanie płyty. Prawdę mówiąc cięzko jest mi sobie teraz wyobrazić ją bez tego utowru. Od samego początku posiadam tylko wersję digipackową i zdążyłem zapomnieć, że na istnieje inna :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 602 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group