Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:26:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 09:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
3bajki pisze:
aczkolwiek wątek Świderkówny fajny
kolejny autor z 1200 którego warto by było kiedyś przeczytać
jeden z najznamienitszych znawców Biblii spośród obecnie żyjacych Polaków, jakby nie patrzeć



To prawda. Jak już gdzieś wcześniej pisałem - w momencie sprzecznych interpretacji wybrałbym pewnie Chrostowskiego, ale oni według mnie to naprawdę najwyżej notowana dwójka...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 13:04:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Czy "Sympathy for the Devil" jest tekstem o wymowie satanistycznej? Ja go zawsze odnosiłem wyłącznie do postaci literackiej, o której opowiada... A postać literacka jak wiemy nie jest dosłownie tym, na kim jest wzorowana. Tak jak Godot nie jest Bogiem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 16:08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 12:59:25
Posty: 34
Skąd: Białystok & Łomża
Cytat:
Zapewne chciał udowodnić, że Budzy pod płaszczykiem chrześcijańskiego przekazu propaguje jakieś szatańskie treści


No co wy :) Czysta ciekawość. Gdyby mi ktoś chciał wmówi, że Armia ma satanistyczny przekaz to spadł bym z krzesła ze śmiechu.

finrod pisze:
ciekawi mnie uRo jak Ty to odkryles? Sluchales wszystkich kawalkow armii od tylu???

Rzeczywiście przesłuchałem to co miałem na kompie od tyłu... Nudziło mi się, ale jako pierwsze poleciały "Smoki" tam znalazłem ten fragment którym narobiłem tyle szumu i już nie przestałem, aż przesłuchałem wszystkie. W większości można coś znaleźć, ale to już wyobraźnia musi pomóc. "W krainie smoków" ma wg. mnie najbardziej czytelny rew. więc o tym mówię.
finrod pisze:
mozna chociaz w rewersie zamiescic lepszy tekst niz jakies tam "mamy fajnego ojca, dobrze nam w grupie z nim" itp. To zdanie przeciez nie ma sensu....

Moim zdaniem to ma sens. Ja widzę to jako coś w rodzaju zaproszenia, wołanie do nawrócenia. Niewiem jak ty, ale ja sprawy religijne traktuję bardzo poważnie, a właśnie jako taki odebrałem ten przekaz.

Dzisiaj koncercik ehh joosch nie mogę się doczekać !! :peace:
pozdro

_________________
Ty też tam byłeś!

..†..†..†..

Ty też gwóźdź wbiłeś!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 18:15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
ja tez sprawy religijne traktuje bardzo powaznie, i wlasnie dlatego stwierdzam, ze zdanie owo jest, jak dla mnie, bez sensu. No, ale co kto lubi


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 18:42:16 
finrod pisze:
ja sie nie znam, ale czy to o czym mowi 3 bajki to nie jest po prostu kabala?


Może być że tak. Pewien nie jestem, ale hamatria mi nie brzmi. Laik jestem. Do 3bajek mi daleko :(


Dzyń pisze:
jak pisałem wyżej, mi też już zelżało, ale nie sądzę żebym sobie kiedyś włączył - tak dla przyjemności - piosenkę "Sympathy for the devil" RS czy też "the Great deceiver" KC, czy tez płytę "An American Prayer", bez względu jak piękna byłaby tam muzyka... Jeżeli jakaś piosenka świadomie się stawia po czarnej stronie to mówię jej gromkie "nie nie nie nie nie nie nie nie tak"... Ale co do "Another one bites the Dust" to LOL...


A wczoraj się Budzy właśnie Sympatii domagał (myśle że nic nie chrzanię:) i nie wiem jaki stosunek jego do kawałka, czy lubi, czy przekora jeno :)
Poza tym cieakwe by było przeczytać tekst, bo tytuł jeszcze nie świadczy. Chyba Mick Jagger kilka lat temu w kawałkach dziękował Panu za to co dostał.
A jak sympati tekst przerobiła Kobranocka? Wilczy ...?
Kojarzycie to?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 18:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Zakonnice, gdy w krwawienia cykl
z watą w dłoniach dierżą strach
czują w sobie diabła, chcą by znikł
on odchodzi po trzech dniach
A sczerniało przecież wiele krwi
czarna sierść zwalnia od win
wymyślili ludzie diabła mit
od czerniny tej mnie mdli

Zliż i idź już w podniebienia czerń
aż poczujesz na swych,
na swych dziąsłach sierść

Narutowicz, gdy odchodził stąd
padł jak prorok w czerwień plam
nie za sprawą diabła bryzgnął krwią
ona z nosa kapie nam

Zliż...

Jestem zły, zwyrodniały tak
mówią o mnie: czarci syn
ksiądz mi grozi i Pan Jezus łka
nie liczyli własnych świństw
Patrz pod płotem polski diabeł zdechł
Autovidol czuć mu z ust
mam alibi na swój każdy grzech
choć go pokrył plwocin śluz

Zliż...

Patrz pod płotem polski diabeł zdechł
autovidol czuć mu z ust

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 18:57:38 
Kurde, wahałem się czy nie dopisać, że Budyń na pewno wiedzieć będzie i zaraz wpisze :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 21:05:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A ja się zastanawiam czy sataniści też mają tyle obaw czy im ktoś czegoś pozytywnego podprogowo nie zprzeda...? :roll:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 00:29:16 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Jeśli chodzi o Sympathy For The Devil.. tam jest zdaje się taki fragment o Piłacie, o wyroku i o umyciu rąk jeśli dobrze pamiętam. A ja właśnie czytam Mistrza i Magłorzatę i z tym właśnie skojarzył mi się Woland, który opowiada historię Piłata i wyroku który wydał na Joszuę, po czym zaręcza, że był przy tym osobiście.. taka mała zbieżnośc.. nie posądzałbym Stonesów o znajomość prozy Bułhakowa.. ale kto wie??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 12:10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Hipokryto, zdziwiłeś mnie. Dla mnie to było zawsze dość oczywiste, że "Sympathy" jest zainspirowane "Mistrzem i Małgorzatą". Przecież jasno tam jest w tekście o St. Petersburgu itp.

"I stuck around st. petersburg
When I saw it was a time for a change
Killed the czar and his ministers
Anastasia screamed in vain"

Hmm... Zawsze odbierałem ten numer w taki właśnie sposób. Myślałem, że to oczywisty fakt...

Dla mnie to nie jest numer wprost o Szatanie, ale o pewnej wizji Księcia Ciemności, zainspirowanej postacią Wolanda.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 12:14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
tylko, że to jest Moskwa, a nie St.Petersburg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 12:33:31 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
elsea pisze:
tylko, że to jest Moskwa, a nie St.Petersburg


Właśnie. To po pierwsze, a po drugie akcja powieści dzieje się ładnych parę lat po tych wydarzeniach. Poza tym jest to dla mnie dość nowe odkrycie, bo gdy pierwszy raz czytałem Mistrza i Małgorzatę, to nie znałem jeszcze tego utwóru. Skojarzyło mi się to dopiero teraz pod wpływem tego topicu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 13:10:42 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
A może Bułhakow sugerował się Stonesami?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 13:11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 grudnia 2004 23:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Ups, pomyłka miast :)

No ale zawsze wydawało mi się, że ten numer powstał z inspiracji postacią Wolanda. Chyba gdzieś o tym przeczytałem. Może się myliłem :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 14:32:48 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Jeśli tak jest, to dotyczy to jedynie tego fragmentu utworu o Jezusie i Piłacie. Tam jest przecież wiele innych spraw poruszonych, a Bułhakow w Mistrzu i Małgorzacie nie dotknął w ogóle tematu upadku Rosji carów..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group