Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:47:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 19:36:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
ja sie nie znam, ale czy to o czym mowi 3 bajki to nie jest po prostu kabala?

A co do Armii, to mysle, ze jak juz sie bardzo chce to mozna chociaz w rewersie zamiescic lepszy tekst niz jakies tam "mamy fajnego ojca, dobrze nam w grupie z nim" itp. To zdanie przeciez nie ma sensu....

A tak na marginesie - ciekawi mnie uRo jak Ty to odkryles? Sluchales wszystkich kawalkow armii od tylu???


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 19:56:04 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
finrod pisze:
A tak na marginesie - ciekawi mnie uRo jak Ty to odkryles? Sluchales wszystkich kawalkow armii od tylu???


Zapewne chciał udowodnić, że Budzy pod płaszczykiem chrześcijańskiego przekazu propaguje jakieś szatańskie treści :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 21:54:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ja kiedyś obejrzałem taki film o złu muzyki rockowej. Tytuł - chyba "Bramy piekeł", czy coś. Był tam i sweet satan ze Stairway to Heaven i Marihuannna :mrgreen: Queenów i jeszcze coś.

W ogóle autorom wychodziło, że muzyka rockowa to piąta kolumna szatana.

Bardzo się przejąłem i niestety Dzynia też zaraziłem chyba. I przez rok ponad w ogóle nie słuchałem żadnego zespołu, który był podejrzany. Czyli żadnego rockowego właściwie.

Ale teraz uważam to za chore podejście, a film za strasznie nawiedzony i niezbyt mądry. Słucham Beatlesów, Led Zeppelin, Doors, nawet czasem Black Sabbath (choć np. N.I.B. nie mogę - to dla mnie zbyt wiele) i nie widzę, żeby to miało jakikolwiek negatywny wpływ na moje życie duchowe i relację z Bogiem. Nie widzę związku

Ale też nie twierdzę, że to jest recepta uniwersalna, dla każdego. Bo np. znam przypadki, że na kogoś Hendrix źle wpływa. Dostawał dziwnych myśli pod wpływem tej muzyki, czy coś.

Każdy chyba sam musi sobie z tym poradzić i nie ma jednej recepty.

Trochę chyba poszedłem obok tematu. No nic


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 22:17:09 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
otoKarbalcy pisze:
Black Sabbath (choć np. N.I.B. nie mogę - to dla mnie zbyt wiele)


Coś mi się kojarzy, że Ozzy wypowiadał się kiedyś, że ten utwór powstał, gdy któryś z muzyków zespołu (Butler albo Ward, nie pamiętam już) opowiedział mu o jakiejś swojej przygodzie z okultyzmem czy z satanizmem. W każdym razie wydźwięk był taki, że ów członek zespołu przestraszył się tych praktyk i uciekł od tego, a utwór miał być swego rodzaju przestrogą. Jeśli tak faktycznie jest to jest to zaiste osobliwa przestroga.

Nie czuję od tekstów Black Sabbath jakiegoś złego czy bluźnierczego przekazu. Mam tu na myśli teksty Osbourne'a, bo np. to co pojawia się na takim albumie Headless Cross jest po prostu śmieszne, niesmaczne i wręcz infantylne. A teksty, które pisał Osbourne były bardzo dobre i zawierały moim zdaniem przekaz pozytywny. Proponuję przejrzeć takie teksty jak After Forever czy Children Of The Grave z płyty Master Of Reality. Pozwolę sobie ten pierwszy zacytować:

Could it be you're afraid of what your friends might say
If they knew you believe in God above?
They should realize before they criticize
that God is the only way to love.


Jak to rozumieć? Kpina? Celowa zagrywka? Czy jednak szczerze napisał? Kto to wie..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 22:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
otoKarbalcy pisze:
Ja kiedyś obejrzałem taki film o złu muzyki rockowej. Tytuł - chyba "Bramy piekeł", czy coś. Był tam i sweet satan ze Stairway to Heaven i Marihuannna Queenów i jeszcze coś.

W ogóle autorom wychodziło, że muzyka rockowa to piąta kolumna szatana.


oooo, pamiętam ten sądny film w mojej kuchni... ależ byłem zdruzgotany piękną piosenką george'a harrisona, która okazała się o hare krysznie...

jak pisałem wyżej, mi też już zelżało, ale nie sądzę żebym sobie kiedyś włączył - tak dla przyjemności - piosenkę "Sympathy for the devil" RS czy też "the Great deceiver" KC, czy tez płytę "An American Prayer", bez względu jak piękna byłaby tam muzyka... Jeżeli jakaś piosenka świadomie się stawia po czarnej stronie to mówię jej gromkie "nie nie nie nie nie nie nie nie tak"... Ale co do "Another one bites the Dust" to LOL...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 22:54:27 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Dzyń pisze:
RS czy też "the Great deceiver" KC


Nie bardzo rozumiem.. że niby figurines of the Virgin Mary ??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 23:09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
a kto to jest the Great deceiver wg. Frippa? (naprawdę pytam, bo do końca nie wiem... ale czytałem, że ta piosenka powstała po jego podróży do Watykanu)

właśnie zerknąłem na tekst.. w sumie nic tam rzeczywiście nie ma... kiedyś widziałem ten utwór na jakiejś liście top 40 satanistycznych utworów wszechczasów (lista była rockowa, nie chrześcijańska) i się zasugerowałem

sorry

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 23:22:57 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Ja tego nie wiem. Wydaje mi się nawet, że Fripp nie pisał tekstów.. Nie wiem kto przejął pałeczkę po Peterze Sinfieldzie, gdy ten odszedł od zespołu. Nie wiem też co Fripp robił w Watykanie i co takiego tam zobaczył.. ale.. w tekście tego utworu nie widzę nic bluźnierczego (no chyba, że jak ktoś jest katolikiem może mu się nie podobać wymienianie "figurines of the Virgin Mary" obok "cigarettes" i "ice cream")


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 23:26:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
ok, jak napisałem wyżej, mogłem coś pokręcić i przepraszam za zamieszanie... żeby nie wyjść na kompletnego idiotę :D dopiszę tylko, że to jest jedyny tekst KC, w którego pisaniu Fripp rzekomo rzeczywiście maczał palce (czytałem w jego biografii) :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 23:35:34 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:58:33
Posty: 189
Żadne zamieszanie, po prostu mnie to zdziwiło, bo ja nic szatanistycznego w tym tekście nie widziałem. Ot, nauczka żeby się nie sugerować różnymi śmiesznymi listami, które tworzy nie wiadomo kto i nie wiadomo po co ;)

A czy Fripp maczał palce w tym tekście to nie wiem, może i maczał ;).. na marginesie dodam, że ponoc sama nazwa King Crimson wymyślona przez Sinfielda miała oznaczać belzebuba (czytałem w jego biografii ;)).. ale jakoś nie wydaje mi się z jednego prostego powodu - gramatycznego. Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie tłumaczą tę nazwę na polski jako "Karmazynowy król".. na ile ja znam angielski to przetłumaczyłbym to jako "Królewska czerwień" czy "Królewski karmazyn"..

A z czystej ciekawości spytam - jakie miałeś podejrzenia co do znaczenia słów "Great Deceiver" ?


edit - heh, my tu siedzimy i o jakichś belzebubach piszemy, a tam w Stodole.. eeech


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 23:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
owiońmy to zasłoną milczenia... :wink:

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 00:00:05 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Hipokryta pisze:
A czy Fripp maczał palce w tym tekście to nie wiem, może i maczał

Pod utworami z płyty "Starless and Bible black" widnieje "lyrics by Richard Palmer-Jones"

Hipokryta pisze:
na marginesie dodam, że ponoc sama nazwa King Crimson wymyślona przez Sinfielda miała oznaczać belzebuba

Ta informacja jest podana w FAQ na oficjalnej stronie zespołu. Wolałbym żeby było inaczej, bo muzyka genialna.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 00:53:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:30:29
Posty: 406
nie jestem pewien, ale tekstow Black Sabbath nie pisal chyba Ozzy, lecz Bill Ward, perkman.
no ale moze sie myle.
Uwazam, ze wiekszosc tekstow wczesnego Black Sabbath jest OK


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 07:18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
otoKarbalcy pisze:
(choć np. N.I.B. nie mogę - to dla mnie zbyt wiele

W wresji Acid Drinkers, tam to dopiero jest podprogowego przekazu:) I nawet nie odwróconego!

A co do Black Sabbath to przecież o ile się nie mylę to im tę całą "okultystyczną" otoczkę to wytwórnia wymyśliła....to było dawno i to szokowało. Lepiej popatrzeć na to co teraz jest. Cały ten "norweski true death black metal". Niektórzy z nich to rzecz jasna pozerzy (jak to często bywa), a niektórym z nich znowuż często odbija (te Mejhemy i inne, straszne historie o nich krążą :lol: )


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 09:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Hipokryta pisze:
my tu siedzimy i o jakichś belzebubach piszemy, a tam w Stodole



Moja stodoła jest cała drewniana [...] Tam produkuje się czarne anioły

Jak widać - byliście jak najbardziej w temacie :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group