Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 04:58:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 maja 2006 17:55:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
dyplomatycznie na początek :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 maja 2006 18:32:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
niekoniecznie, po prostu tak wyszło.
słucham Armii już dobrych kilka lat i wyrobiłam sobie zdanie o tym zespole - pisze to co mysle a czasami wychodzi tak jak wyzej :D to nawet lepiej :D ale sciemniac nie mam zamiaru. jak coś to i tak im się nieźle oberwie :twisted: żałować nikomu nie będe. ale niech bedzie na ten początek coś miłego :D

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 22:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 13:52:46
Posty: 36
Skąd: Poznań/Warszawa
hmmm... to ciekawe pytanie!

JA mogę powiedzieć co mi się w Armii nie podoba za całokształt...

To jest wszystko bardzo piękne ogólnie i uwielbiam wszystkie płyty, a szczególnie lubię każdą.

Natomiast wkurza mnie jedno... :D

Ta cholerna średniówka w połowie każdego wersu!!! :D

W całej dyskografii Armii nastąpił tylko JEDEN odstęp od nieśmiertelnej średniówki, a mianowicie:

"Pułkownik Kurtz nie lubi takiej nudy", które jest dłuższe niż następujący po nim wers, przez co można to uznać za złamanie regularności rytmu.

do wdechu Budzyńskiego na frazie można zegarki regulować...

<narzekanie mode off>

A poza tym to fajnie grają chopaky, no nie? :D

_________________
+ A.M.D.G. +


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 22:58:43 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
kurde, ale pomysl wogole! zwrocil ktos na cos takiego uwage? niesamowite hh - sredniowka, dobre...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 maja 2006 23:09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
czasami dobrze być szczególarzem, bo przynajmniej mozna zwrócić uwagę na rzeczy wręcz "nieistniejące" :) ja bym w zyciu nie wpadła na to. teraz poszerzyłam swoje horyzonty nie wyburzając domu sąsiada :D

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 maja 2006 12:45:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 13:52:46
Posty: 36
Skąd: Poznań/Warszawa
ojej... no to tylko był żart! :D

Ale powiedzmy sobie szczerze: od strony prozdoii to teksty Armii nie są akurat szczytem kreatywności. Mam wrażneie, że kiedyś było lepiej...

Ktoś kiedyś snuł jakieś rozważania, że tego typu monotonna fraza to wpływ tych melodii neonowych, czy coś...

W każdym razie jak się tego słucha to nie jest źle, ale w czytaniu wypada monotonnie. Więc taki tam głos w sprawie --- WIĘCEJ PROZODII!!!

:D :D :D

_________________
+ A.M.D.G. +


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 15 maja 2006 15:20:23 
Czekam na temat 'prozodię i średniówki' Panie Hexen. Wprowadzenie w temat, bom się zaintrygował.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 maja 2006 20:01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 maja 2006 13:52:46
Posty: 36
Skąd: Poznań/Warszawa
Lucylla Pszczołowska pisze:
Starałam się też unikać specjalistycznych terminów (np. 'hiperkataleksa', czy 'lipometria'), tych - jak to określił Adam Ważyk --- "połączeń kataplazmy z apokalipsą". Używając terminów mniej groźnie brzmiących, takich jak 'akcent paroksytoniczny', czy 'klauzula wersu'...


Lucylla Pszczołowska (to nie żart, kobieta NAPRAWDĘ się tak nazywa) Wiersz Polski

A tak poważniej... chodzi o to, że każda mowa ma swój własny charakterystyczny rytm. Jeśli mamy dłuższą frazę to oczywiście mozemy w niej umieścić więcej zestrojów akcentowych i poprzesuwac względem siebie elementy akcentowanie i nieakcentowane. O tym, co się dzieje, kiedy tego NIE ZROBIĆ trakuje osobny temat z cytatami z Beaty Kozidrak itp. :D

Teksty T.B. są świetne jeżeli chodzi o warstwę słowotwórczą, ale jeżli zacząć je czytac non stop jeden po drugim bez zwracania uwagi na poszczególne słowa, to wyjdzie takie monotonne stukanie. Każdy punkt akcentowania wypada mniej więcej w tym samym miejscu.

O ile na płytach Armii trafiają się bardziej urozmaicone teksty, o tyle Taniec Szkieletów, poza tym, że fajny tym mnie właśnie strasznei irytuje, że prawie każdy tekst jest podobny do poprzedniego.

A co do prozodii i średniówki to przeca wiki jest... Co ja się tu profan bede wykładał!

_________________
+ A.M.D.G. +


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 maja 2006 18:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 07 kwietnia 2005 15:02:32
Posty: 147
Skąd: Krotoszyn
Co do mnie, owa średniówka była kilka lat temu jednym z elementów, które mnie do Armii przekonały (wiem, że głupio to brzmi :wink: ) Chodzi mi o to, że jest to dla mnie jedna ze składowych tworzących "armijny" styl. Urzekło mnie to zwłaszcza na "Legendzie". Jeśli zaś chodzi o najgorsze utwory... Może i za mało się zastanawiałem, ale na razie przychodzi mi na myśl tylko "Nie dotykając ziemi". Sam w sobie może i jest w porządku, ale bardzo rażą mnie te angielskie teksty (nie pasują mi po prostu), a już kompletnym nieporozumieniem jest doczepienie tego do "Triodante". Zupełnie inny styl, rzekłbym nawet -
zbyt prostacki jak na tą płytę. Coś jakby rysa na jakże pięknym albumie... :roll:

_________________
"Świat to dobre miejsce. Warto o niego walczyć."
- Zgadzam się z tym drugim.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 maja 2006 18:24:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Kurde, co oznacza średniówka? Zupełnie nie rozumiem....

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 maja 2006 22:18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 07 kwietnia 2005 15:02:32
Posty: 147
Skąd: Krotoszyn
Średniówka, to taki punkt, który dzieli wers na dwie części. Gdzie ten punkt przebiega, to zależy od akcentu, zgłosek i pewno czegoś jeszcze, ale nie jestem od tego specem. Możesz zrobić sobie eksperyment: wejdź na stronę Armii, dobierz się np. do tekstów z "Legendy" i zobacz, co byłoby, gdyby z dwóch linijek tekstu jakiegoś utworu zrobić jedną ;) Wszystko powinno Ci pasować, a jednak ze średniówką jest ciekawiej :)

_________________
"Świat to dobre miejsce. Warto o niego walczyć."
- Zgadzam się z tym drugim.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 maja 2006 13:10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Ale mi ta średniówka (na którą sam nie wpadłem) się podoba. Bez średniówki to wychodzi jakieś rapowanie. :-P

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group