Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 20 kwietnia 2024 02:57:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 16:30:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
No........ szkooooda..... :(

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 17:10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Mi się podoba, że płyta jeszcze nie wyszła a w temacie o jej recenzjach są już 4 strony :lol:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 17:12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
A mnie sie plyta zasadniczo podoba, choc jeszcze jej nie slyszalem, ale z tego co Corteza pisal, to fajna jest.

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 17:13:36 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
Bartek Z. pisze:
Mi się podoba, że płyta jeszcze nie wyszła a w temacie o jej recenzjach są już 4 strony


Z tym, że recenzji nie ma ani jednej ;).. zreszta i tak coś czuję, że jak płyta wyjdzie to powstanie nowy topic..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 20:09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
... właśnie leci w Radiu Lublin.......

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 20:17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
cortezza pisze:
... właśnie leci w Radiu Lublin.......


no narazie zajebioza!!!!!!!!!....i cale poza prawem!!! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 20:40:57 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
Poleciały trzy kawałki (tzn. tyle ja słyszałem).. kurde.. nie wiem po co tego słuchałem, nie będe teraz mógł spać przez parę dni.. Po kolei:

1. Nie jestem pewien co to za utwór, bo włączyłem jak już leciał i nie słyszałem jak facet zapowiadał. W tekście było coś o jaszczurce, więc wnioskuję, że to Ulica jaszczurki. Instrumentalnie bardzo fajnie, wokal jak na mój gust trochę za bardzo trupio-czaszkowy.

2. Poza prawem.. ale nie to Poza prawem, które znacie z teledysku. Zauważyłem dwie różnice. Jedna, to że w refrenie w momencie "hej hej dalej dalej", cicho w tle slychac "poza prawem". A druga to jest to na co narzekałem w topicu o teledysku. Tom mnie posłuchał! ;) Przed tym przyspieszeniem jest dość długa partia instrumentalna z dużą ilością waltorni, a samo przyspieszenie jest troche spokojniejsze i mniej dynamiczne (tzn. takie odniosłem wrażenie, może to tylko ta dodatkowa partia tak wpłynęła na mój odbiór). Teraz ten utwór brzmi dokładnie tak, jak chciałem żeby brzmiał, gdy zobaczyłem teledysk!

3. Fragment Ultima Thule!! Parę dni temu powiedziałem, że jeśli Armia zaczęłaby grać progresywnie to przestałaby być Armią. Chyba muszę mocno ugryźć się w język! Ale spokojnie, moje wyobrażenia o progresji w rocku są bardzo restrykcyjne i Armia ma jeszcze daleko do tej granicy. Jednak dawka progresji w Ultima Thule jest nieporównywalna z czymkolwiek co dotychczas Armia nagrała. Ciężko opisać to co usłuszałem. Były obszerne fragmenty instrumentalne i trochę wokalu (rozpoznałe słowa którejś Ewangelii, że "oko jest światłem duszy"). Bas - miodzik, dr Kmieta :piwo: Jest taki fragment, gdzie gra delikatnie gitara (nie jestem w stanie stwierdzić kto to), jakiegoś rodzaju syntezator (!! podejrzewam tu robotę Banana) a Ślepy daje na perkusji tak, że aż miło.

Słowem - to co usłyszałem jest ekstra! Nie mogę się doczekać płyty..

edit - jeszcze mi się przypomniało, że facet powiedział, że Ultima Thule trwa ponad 30 minut!! Dotychczas zawsze była mowa o 20, ciekawe czy się pomylił czy..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 20:56:42 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Zgadzam się całkowicie z Hipokrytą :piwo:

Wszystko jest bardzo świeże i czuć w tym niesamowitą moc
No i ta suita progresywna...mniam :)
Już się nie mogę doczekać poniedziałku :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 27 stycznia 2005 21:34:49 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
Taak.. już się zastanawiam jak sobie poniedziałkowe zajęcia ustawić, żeby jak najwcześniej kupić płytę ;).. naprawdę zapowiada się świetnie..

Słucham jeszcze cały czas tej audycji, bo liczę, że na koniec poleci jeszcze jakiś utwór Armii. I muszę przyznać, że program jest na poziomie w przeciwieństwie do tego z radia bis. Nie znam wprawdzie prawie nic z tego co facet puszcza, ale generalnie to taki przyjemny rock i okolice..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 01:11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
Mam juz płyte!!! :) Na razie słucham, napisze coś o niej później!!!

Na razie moge powiedziec ze jest CZAD!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 01:53:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Ja sobie nie kupilem bo mi sie przypomnialo, ze chce miec rozszerzona wersje z piosenka "Nocny lot". No to musze czekac :)

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 08:07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
Wtałem...

Wczoraj przesłuchałem płyty raz przed zaśnięciem. No i nie zawiodłem się. Płyta jest strasznie czadowa, bardziej corowa:), no i brzmienie ma takie bardziej brudne, nie takie sterylne jak PMK. Bardzo przemyślane jako całość, na razie nie zlokalizowałem utworu który by odstawał od całości.

Co do utworu tytułowego - dla mnie wyznacznikami jakości długich piosenek są: Echoes, Shine On You Crazy;) Diamond, Dogs itp..., więc z ogromną ciekawością i niepewnością podszedłem do przesłuchania tego kawałka. No i muszę stwierdzić, że jest interesujący :D . Sory, nie moge powiedziec więcej, bo coś co trwa bite pół godziny trzeba przesłuchać więcej niż raz....
:D

Przesłuchanie drugie, pisze krótko bo zaraz wychodze:
Ale ta płyta fajna! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 10:19:45 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
Jak to właśnie będzie z tym digipackiem? Będzie normalnie dostępny w sklepach już w poniedziałek?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 14:53:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Gwoli wyjaśnienia: czwartkowe audycje w RL prowadzi zaprzyjaźniony z Armią i ze mną Wiktor Jachacz, kopalnia wiedzy o muzyce psychodelicznej (ale nie tylko) z lat 60-70tych. Armia średnio pasuje do psychodelii, ale grunt, że w radiu się pojawia, za co Witkowi i Andrzejowi Matyaszewskiemu (we wtorki w tych samych godzinach gra metal) 1000-krotne dzięki!!!!

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 20:56:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Undead, a co z suitą?

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group