Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 04 maja 2024 10:40:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 14:41:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Oto i moje uwagi po parokrotnych już przesłuchaniach (wersja digipackowa):

1. Biesy – to cover podobno, nie znam oryginału ale bardzo mi się podoba muzycznie. Tekst, trudno tu w zasadzie o nim coś powiedzieć, bo pod tym względem to mi to przypomina SSS. Tylko tam było uniesienie i śpiewanie radosne a tu miejscami mi growlingiem podchodzi. Za sprawą wokalu całość brzmi dość groźnie i złowieszczo.
2. Dobra śmierć – również bardzo przyjemny podkład, luźno grana gitarka, taka jazda w średnio-szybkim tempie, przy wejściu wokalu mocniejszy podkład. Ostatnia minuta to już sama waltornia. Och to lubię!
3. Strzały – już trochę obsłuchane na koncertach, niezły tekst i znów dwutempowość w nagraniu, przy czym to taki negatyw Poza prawem czyli zasadniczo szybko i zwolnienie w trakcie (i tam znów piękna waltornia)
4. Poza prawem – im dłużej słucham tym bardziej sam riff i część podstawowa kojarzy mi się z „On jest tu..” a to jeden z moich ulubionych utworów Armii ever! Już przebój widząc (i czytając) reakcje na koncertach. Lekko zmieniony w stosunku do wersji z video. W refrenie pojawia się drugi głos oraz dodatkowa wstawka przed częścią szybką. Pamiętam, że ona wprawiła mnie w lekką konsternację w Łodzi, kiedy już czekałem na tę szybką partię i prawie zacząłem pogować a tu jeszcze chłopaki inaczej zagrali. W W-wie byłem już przygotowany :) . Ale ten fragment piękniutki.
5. Ulica jaszczurki – kolejny czad z cudownym interludium. Oj ciężko coś dodać
6. Oddech – bardzo utrafiony tytuł, bo to rzeczywisty oddech bo poprzednich czadach. Spokojnie i klimatycznie.
7. Przemiany – wg Budzego to najokrutniejszy utwór nagrany przez Armię kiedykolwiek. Czy ja wiem? Jest mocno, nu-metalowo prawie ale to nadal Armia. Z tą grozą też bym nie przesadzał. Na szczęście. Jest miejsce i dla waltorni i dla Ślepego (końcóweczka)
8. Echo – nadal mocno, z tym że w środku to nie tylko waltornia ale i wcześniej przez chwilę chyba flet (?) Trudno tak w pracy z komputera rozsądzić. O i na końcu też.
9. Zła krew – no rewelacja, Klimczak się fajnie bawi gałeczką i te smyki to rzeczywiście tak kashmirowato zajeżdżają. No i coraz bardziej tu ‘Duchem’ jedzie. Nawet wokal brzmi podobnie. Dobrze, dobrze. Piękny temat. Murowany kandydat na drugi singiel :) .
10. Sygnał – Mocne wejście. Zdecydowanie najbardziej punkowy, ‘legendowy’ czy też ‘czaszkowy’ utwór na płycie. Faworyt dla Budynia murowany :wink:
11. Ultima Thule – tego się trochę bałem. Ja wiem, że Budzy lubi Crimsonów i Floydów ale Armia nigdy aż tak długo nie grała. Ale obawy niepotrzebne. Jest dobrze i co najważniejsze przy tej długości ciekawie. No tego to trzeba jeszcze parę razy posłuchać aby się bardziej wypowiedzieć i wyłapać wszelkie smaczki (tu chyba Banan się starał bardzo, szkoda, że troche mało waltornii).
12. 'Nocny lotnik' - zasłuchałem sie w suitę i prawie zapomniałem o ostatnim fragmencie. Mniej wnoszący bonus niż 'Dobra śmierć'. jak dla mnie mógłby znaleźć się po 'Sygnałach' a przed suitą, chyba bardziej by pasował. Takie wyciszenie po czadach i przygotowanie przed następnym numerem. 'Dla każdej' to to nie jest - w tę rolę to mógłby się 'Oddech' wcielać (koncerty?)

Ogólnie najlepsza rzecz od lat. Chyba gdzieś w okolicach Drogi (co do pozycji nie zawartości) zaraz po triumwiracie Legendzie-Triodante-Duch. Najwięcej muzycznie z ‘Ducha’ ale tekstowo to mrok, groza i Mordor więc raczej piekło z Triodante :wink: . Jeżeli już jakaś kontynuacja to częściej ‘Trupiej’ niż PMK. Oj trudno się będzie na coś innego przerzucić w odsłuchu przez najbliższe dni.

BRAWA dla zespołu. Super płyta.

PS Wczesniej nie czytałem recenzji bo lubię słuchać na świeżo :) . Zaraz przejrzę Wasze wpisy to może jeszcze coś znajdę :wink: .

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 15:11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wrażenia poczytaniowe

Erkej pisze:
bardzo pięknym utworem jest "Oddech". Godny następca dla "Dla każdej samotnej godziny

no właśnie :piwo:
Budyń pisze:
najbardziej punkowy kawałek, więc chyba będzie moim ulubionym

:piwo:
Erkej pisze:
DOSKONAŁA PŁYTA!!!!!!!!
Mocny, spójny i konkretny przekaz regularnych utworów pierwszej części płyty daje nam świetny podkład pod suitę, która jest piękną impresją dźwięku....

nic dodać nic ująć

No i widzę, że Zła krew rządzi, ja chcę na koncercie :!: :!:

Przed wysłuchaniem bardzo mnie intrygowało dlaczego "muzyka: Klimczak + Armia" ale po radiu BIS wczoraj ("to Paweł przyniósł wszystkie (?) kompozycje") + praktycznie braku Popkorna (Budzy wczoraj poza anteną) i przesłuchaniu całości dodatkowa nagroda dla Pawla. Już po koncercie w Łodzi byłem pod wrażeniem a teraz .... pełen szacunek :piwo:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 16:04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
Jutro na cgm czat z Budzym....

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 16:31:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Czy "Ulica jaszczurki" nie jest aby przeciwieństwem Schulzowej "Ulicy krokodyli"?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 16:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
marecki pisze:
Poza prawem – im dłużej słucham tym bardziej sam riff i część podstawowa kojarzy mi się z „On jest tu..”

A poczatkowa linia wokalu przypomina mi tytulowa piosenke z PMK

odludeq pisze:
poczatkowe gitary (pierwsze sekundy utworu) w 'biesach' kojarza mi sie z 'breathe' prodigy

A mi przypominaja Kfinto z Drogi (moze nie poczatkowe ale generalnie ten riff)

Jak na razie wyroznilbym Oddech - rewelacyjny utwor - mysle ze fajnie byloby uslyszec na koncercie jako taki kawalek "uspokajajcy".
Poza prawem to taki material na "hiciora koncertowego"

Plyte okreslilbym jako "trudno przyswajalna", na pewno nie jest to tzw. material latwo wpadajacy w ucho :wink: , co oczywiscie jest zaleta (jak to juz Bogus zaznaczyl).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 16:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wielki Bart pisze:
"trudno przyswajalna"


tu jednak bym polemizował, ale może wynika to z mojego nastawienia. Po Czaszce, Strzałach na koncertach i zapowiedziach Budzego miała być masakra a jest wszystko w wyważonych proporcjach idealnie. Mnie jakoś szybko weszła. Oby nie za szybko i nie nastąpilo znudzenie. Ale wtedy włączę sobie suitę i znów znajdę coś nowego :D .

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 17:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 11:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
marecki pisze:
Strzałach na koncertach

No to rzeczywiscie MASAKRA :wink:

A tak na powaznie to slucham jej chyba juz 20-ty raz i jeszcze mi nie weszlo...
Wylowilem juz sporo ciekawych momentow, ale jeszcze czekam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 17:20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Póki co, dzień bez UT to dzień stracony. :peace:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Ja dopiero teraz słucham "UT", bo przez tydzień nie miałem sprzętu. Zanim napiszę jakąkolwiek recenzję (a to teraz na pewno nie nastąpi) chciałem podziękować za ten krążek. Dla mnie muzycznie jednak najczęściej jest to "Duch" złagodzony niekiedy do poziomu "Drogi" (chodzi mi o plastyczność tej ostatniej), a "Triodante", to chyba tylko podczas "Oddechu" i tytułowej suity przyszło mi do głowy. Tekstowo to dla mnie płyta opisująca świat w mrocznych barwach (jak "Utopia", lecz mniej dosłownie, choć akurat "Strzałom znikąd, chłopcom stąd" blisko do takiego komentarza, choć to zapewne przez koncertową zapowiedź tego kawałka). "Oddechem" jestem urzeczony. Erkeju, rzeczywiście narodził się nam utwór na miarę "Dla każdej samotnej godziny".
PS. Znów należy powtórzyć to samo, co kiedyś pisał Crazy o obecności "PMK" na koncertach. Większość utworów z "UT" zapewne niesamowicie wypadłoby na żywo (czas kończyć ten punkowy set, bo z okazji urodzin to jeszcze zrozumiałe, ale po nich...) :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:28:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
dla mnie była zdecydowanie trudno przyswajalna
K.T.W.S.G. świadkiem, pierwsza moja reakcja po pierwszym takim niby przesłuchaniu była taka: "jest to nieco lepsze niż mars Volta, o tyle, że da się w ogóle dosłuchać do końca" ;-)
Ale potem weszło, oj weszło! Tylko jak pisałem, jakaś straszna ta płyta. O końcu świata moim zdania, ba - końcu życia w takiej formie, jak je znamy... już nigdy nie powiesz o sobie "ja"... Ten koniec świata to może nie będzie taki fajowy, jak mi się czasem wydawało :|

A obecnie jestem znowu Ultima-less, bo oddałem Kacprowi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:47:01 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3416
Nie może nas chyba spotkać nic gorszego niż to życie.....
A śmierć..... hm.... ważne, żeby była dobra.....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:51:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
teoretycznie masz rację oczywiście... dlatego jestem fanem końca świata ;-)

ale kiedy pomyslisz o wszystkich konsekwencjach, które niesie ze sobą koniec wszystkiego, co znasz... bo ostatecznie niczego oprócz tego zycia nie znasz tak naprawdę... to może się robić straszno. Możesz mieć nadzieję, możesz ufać, ale zawsze będzie ten moment, kiedy trzeba będzie stanąć oko w oko z ciemnością. Nie ciemnością w sensie zła, ale taką ciemnością, gdzie po prostu niczego nie widzisz.
I tej ciemności moim zdaniem dotyka płyta Ultima Thule.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:54:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Z tego co lecialo w radio...mam jedno skojarzenie....Tom spiewa/drze sie :) inna antiarmia/duch stajli...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:56:56 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
Boskey pisze:
Tom spiewa/drze sie inna antiarmia/duch stajli...


I niestety muszę stwierdzić, że to jest jak na razie największym wg mnie mankamentem tego albumu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 lutego 2005 22:58:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
MikhaEl pisze:
czas kończyć ten punkowy set

:killer:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group