Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 21:07:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 21:24:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 00:23:32
Posty: 144
Skąd: Brody
No tego trzeba posłuchać......i to wiele razy.........


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 22:47:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
I co z tymi recenzjami? Macie te plyte juz 24 godziny!

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 22:56:40 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
mnich pisze:
I co z tymi recenzjami? Macie te plyte juz 24 godziny!


Ale jeszcze się nie wyspali ;).. a mówiąc poważnie.. myślisz że po kilkakrotnym przesłuchaniu jednego dnia można napisać jakąś konkretną recenzję?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 23:25:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Mi się podoba, choć szczerze powiedziawszy na kolana (na razie?) nie rzuciła (przesłuchałem 4 razy). Rzecz jest bardzo różna od "Pocałunku" pod względem klimatu. Jest w powietrzu niepokój, jakiś bunt, może żal... Teksty proste, bardzo celne i konkretne - robią wrażenie. Muzycznie jest ciężko i masywnie, surowo. Porównując do innych płyt, ustawiłbym Ultimę na skrzyżowaniu Antiarmii i Triodante, ale nie w jednej lidze z tą drugą.

A suita? Ciekawa rzecz i dobrze się jej słucha w tle (nie nudzi), ale w zasadzie nie jest nieodzowna. Ot, eksperyment.

Dobra, solidna płyta, ale pozycja "Legendy" i "Triodante" moim zdaniem nie zagrożona.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 stycznia 2005 23:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
lotan pisze:
Dobra, solidna płyta, ale pozycja "Legendy" i "Triodante" moim zdaniem nie zagrożona.

Jeszcze dobrze się nie osłuchałem, ale z tym zdaniem mogę się już chyba zgodzić. Zarówno koniec, jak i początek stawki pozostaną po tej premierze bez zmian :-D

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 00:10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 22 grudnia 2004 00:34:02
Posty: 1480
Skąd: Brwinów
Acha, jeszcze jedna uwaga, z gatunku tych niemiłych :? Ponownie bardzo "dziękujemy" MetalMindowi za błędy w książeczce do płyty. To już chyba tradycja tej firmy :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 00:49:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Hipokryta pisze:
myślisz że po kilkakrotnym przesłuchaniu jednego dnia można napisać jakąś konkretną recenzję?



nie chce konkretnych :)

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 01:10:29 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 13:58:33
Posty: 189
mnich pisze:
nie chce konkretnych


A to przepraszam :D :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 02:24:40 

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 00:33:15
Posty: 6
Skąd: Ulica Wiązów
W długą zimową noc... drugą z rzędu „zaprzyjaźniam” się z Ultimą.

Suita – r e w e l a c y j n a!!

Smyki w "Złej Krwi"... coś fantastycznego, wrzucam to na „repeat" cały czas.
Sporo waltorni – jest „Bananowo” – podobnie jak na PMK.
Ale mi to się podoba (slysze/czytam opinie, że PMK jest „kultowy” właśnie przez waltornię Banana).

Co do reszty: zdecydowanie core’owa, speedowa. Ale nu metalowa?
??
[dygresja – proszę opuścić ;-)
Tfu… co to właściwie znaczy? Bardziej popowy Linki Park czy może Deftones? Jaki nu metal, jeju, proszę mnie nie załamywać… Zresztą, te „podziały muzyczne” po co one w ogóle są?…]

„Sygnały”… jakoś tak mi się komponują z Extensą Dukaja. Pięknie mi się komponują…

A co do tekstów? W porównaniu z PMK - asceza i smutek przeziera przeokrutny.
Znów jest bajkowo.
Tak mi się te powtarzane frazy wświdrowują w głowę, że ech...

Tyle po pierwszych 5 przesłuchaniach.
Cdn.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 11:15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22870
... więc już w miarę przemyślana.
Z różnych informacji, które mieliśmy na forum Armijnym, wynikało, że płyta będzie ciężka i mało piosenkowa, miało to być drugie "Triodante", z licznymi odniesieniami do lat 70-tych. Jest jednak inaczej i, jak dla mnie, dużo lepiej.
1. Biesy - kower DAF, fajne, ale nie wiem po co to jest tak naprawdę
2. Strzały znikąd, chłopcy stąd - w stylu Exploited z okolic "The Massacre" tyle, ze z waltornią, po drugiej zwrotce patetyczna wstawka z waltornią i klawiszami, bardzo piękna. Fajne gry słów w tekście.
3. Poza prawem - trochę nowojorsko się robi, potem trochę mieszania przechodzącego w Trupioczaszkowy czad, następnie powrót do NY
4. Ulica Jaszczórki - znów hardcore, znów ważna waltornia, zwolnienie, przyspieszenie i zwolnienie, klimatyczne i bardzo Armijne, trochę w stylu "Drogi" ale cieższa gitara.
5. Oddech - spokojny, instrumentalny przerywnik, zgodnie z tytułem chwila oddechu pomiędzy hardcore'owymi czadami
6. Przemiany - zarówno przed koncertem w Łodzi, jak i na manewrach warszawskiech po koncercie w Stodole, Budzy mówił nam, że ten kawałek to naostrzejsza i najbardziej brutalna rzecz, jaką Armia nagrała, czym bardzo zaostrzył mój apetyt.... Nie wiem, jak kawałek brzmiał na próbach, na płycie brzmi dość ciężko, ale nie aż tak groźnie, jak z zapowiedzi wynikało. Armia znajduje się najbliżej nu-metalu w tym kawałku.
7. Echo - zmetalizowany, ale nie zaostry punk, fajny po prostu. Tempo średnie i zwolnienie, znów kojarzące się z "Drogą". Mógłby top być kolejny kawałek wykorzystany do promocji płyty, bardzo przebojowy pomimo braku śpiewanego refrenu.
8.Zła krew - niepokojący, klawiszowy początek, potem na przemian wolno i hardcore'owo i szybko, w temie typowym dla "Ducha", ogólnie piosenka jakby wyjęta z tamtej płyty. Potem dochodzą smyczki, piękny i niesamowity fragment.
9. Sygnały - Znów bardzo ostro, numer zawierający elementy kojarzące się i z "Duchem" (zwrotki) i z "Legendą", najbardziej dosłowny tekst na płycie, najbardziej punkowy kawałek, więc chyba będzie moim ulubionym. Mimo potężnego czadu, są wszystkie Armijne smaczki. Króciutkie przejścia trochę kojarzą mi się z końcówką "Archaniołów i ludzi".
10. Ultima Thule - utwór trwający 31 minut, w którym dzieje się bardzo dużo, trudny do opisania - niejedna płyta trwała tyle co ten kwałek, więc w sumie należała by mu się oddzielna recenzja, mieszają się w nim różne klimaty, przenosimy się kilkatrotnie w czasie podczas słuchania tej suity, czasem jest to rok 1994 (płyta "Triodante"), czasem są to lata 70-te. Wspomniane na początku zapowiedzi jak się okazało dotyczyły "Ultima Thule" jako utworu, a nie płyty. I cóż, w tym momencie należy po prostu się wsłuchać, dać się porwać muzyce...Czasami transowej, czasami po prostu pięknej, czasami psychodelicznej i pełnej dziwnych dźwięków
"Ultima Thule" jest jedną z lepszych płyt Armii, na pewno bardziej wyrazistą od "Pocałunku mongolskiego księcia" dużo ostrzejszą od "Drogi" a zarazem równie jak ona pełną kolorów. Pokazuje, tak jak "Duch", że można nagrać płytę bardzo czadową, a równocześnie bardzo ciekawą i bogatą aranżacyjnie. Bardzo dobra płyta na 20-lecie zespołu, zawierająca prawie wszystko, co w dotychczasowych dokonaniach Armii najlepsze.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony sob, 29 stycznia 2005 11:44:03 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 11:19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Elm pisze:
Smyki w "Złej Krwi"... coś fantastycznego, wrzucam to na „repeat" cały czas.


tak, to jest MONUMENTALNY KILLER, ten numer.... i to nie tylko ze względu na smyki (piękne) ale na waltornię (genialny motyw) i tekst........
Waltorni jest więcej niż na PMK, a co do podobieństw to widzę więcej podobieństw do Legendy niż do Triodante czy PMK. Z nu metalem nie ma to nic wspólnego... A w suite się jeszcze nie wsłuchałem, więc
to be continued....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 11:24:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Jest dużo czystych brzmień i dużo klawiszy, ale takich delikatnych. Zwłaszcza w suicie. I im dłużej słucham płytki, tym coraz bardziej mi się podoba. To dobrze - z reguły najbardziej lubię te płyty, które na początku mi się nie podobają....

A i w suicie chyba nie ma w ogóle waltorni...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 11:36:01 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Nie będę pisał tak wyczerupująco i pięknie jak Budyń, ale powiem krótko:
DOSKONAŁA PŁYTA!!!!!!!!
Mocny, spójny i konkretny przekaz regularnych utworów pierwszej części płyty daje nam świetny podkład pod suitę, która jest piękną impresją dźwięku....
Armia weszła w kolejne dwudziestolecie ze wspaniałą płytą, lepszą od poprzedniczki.
GRATULACJE DLA ZESPOŁU!!! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 13:08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Erkeju :piwo:

Dokładnie tak samo bym To podsumował!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2005 18:21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Narazie powiem tyle: ŚWIETNA PŁYTA!! Bezsprzecznie wpada do pierwszej trójki armiowych płyt tylko jeszcze nie wiem na które miejsce.....

Budyń, Biesy są dlatego bo jest to najlepszy kawałek na tej płycie :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group