Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 06:14:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 01:04:14 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Najpierw miałem okazję posłuchać obszernych fragmentów występu Brygady Kryzys. Stare hiciory w wykonaniu Roberta Brylewskiego i Tomka Lipińskiego oraz pozostałych muzyków zawsze niezawodnie przenoszą mnie w inne czasy, minioną rzeczywistość lat młodości... Zapomina się wtedy o tym, że brzmienie nienajlepsze, że muzycy bywali w lepszej formie... Tak, czy inaczej, po pierwszej spontanicznej reakcji na znajome, dość dawno niesłyszane na żywo dźwięki, ruszyłem do boju z aparatem by pstryknąć trochę zdjęć.

Następnie, jeszcze w trakcie trwania koncertu Brygady, schroniliśmy się przed uciążliwym ostatnio wiatrem do sali konferencyjnej Urzędu Miasta, w której stacjonowała główna gwiazda tego wieczoru, czyli Armia. Ciepłe pomieszczenie, jak zwykle ciepła rozmowa, ciepłe przywitanie z nowym członkiem zespołu. Wszystko ciepłe i miłe. Czas przeleciał szybko, do sali konferencyjnej wkraczają panowie z Brygady, która właśnie zakończyła koncert. Większość Armii idzie instalować się na scenę, my z nimi, do Budzego przysiada się Brylu... Aż miło popatrzeć, więc się gapię. "Duży chłopczyk..." - słyszę porządkujący głos Katrinix uśmiechniętej pobłażliwie i wyciągającej mnie z sali za rękaw kurtki.

Armia na scenie - półtorej godziny później, niż to było w planie. W trakcie pierwszego utworu w niebo lecą ognie sztuczne (światełko do nieba). Budzy zakapturzony. Wszyscy zakapturzeni. Krzyżyk też próbuje utrzymać kaptur na głowie, ale nie daje rady.... W tym szczupłym młodzieńcu jest moc, ekspresja i energia, że ho ho! Przyznam się Wam, że zdecydowaną większość koncertu spędziłem przy perkusji... Może chciałem przekońać się z bliska, że wszystko na tym odcinku jest w Armii ok... W każdym razie uspokoiłem się całkowicie. Krzyżyk jest wytrawnym perkusistą, dodaje od siebie sporo ciekawych przejść i smaczków (niesłyszalnych, jak się później okazało, pośród publiczności - ze względu na marne nagłośnienie) zgrabnie wpisujących się w stylistykę Armii.
Repertuaru nie będę omawiał, nie słyszałem w każdym razie jakichś szczególnych nowinek w koncertowej set liście. Wspomnę tylko, że nie było bisów - Budzy, świeżo po przebytym zapaleniu płuc, nie czuł się na siłach śpiewać zbyt długo na powietrzu, w wietrznej aurze. Dźwięk, jak już wspomniałem, raczej mierny - poza słabo nagłośnioną perkusją, również gitara Pawła Klimczaka była słyszalna zdecydowanie za cicho. Światła w raczej podstawowym zestawie (ale dobrze, że w ogóle były), po bokach bardzo niedużej sceny dwie duże choiny z lampkami. Aviator stwierdził, że scenografia przypominała mu szopkę, hehe...
Po koncercie znowu chronimy się przed wiatrem do konferencyjnej. Zauważam tam nasze forumowe koleżanki. Fotki, autografy...

Nie był to typowy i topowy koncert, ale nie ma co narzekać, jeno cieszyć się trzeba. Byłem wreszcie, po zbyt długiej przerwie, na Armii.
Robię trzydzieste pierwsze nacięcie i czekam na więcej. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 07:46:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Kurcze jednak szkoda, że nie dotarłem :|

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 08:30:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19449
Skąd: z prowincji
Erkej pisze:
Armia na scenie - półtorej godziny później, niż to było w planie.

Do kroćset!!! :x
Mogłem zdążyć.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 17:35:48 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Przybyliśmy na koncert później niż było zamierzone, ale jak wiadomo, i tak było opóźnienie w programie. Dwa razy zagrał ostrołęcki zespół Klin. Zimno trochę się zrobiło, co chwila niekończące się licytacje... Nuda.
Nareszcie weszła Brygada Kryzys. Nie znam niestety repertuaru, więc nie podobało mi się specjalnie. Przybyli jacyś dwaj starzy fani tego zespołu w skórach bez przednich zębów i oni najwięcej krzyczeli. :wink: A koleżanka mi zwróciła uwagę, że jeden z brygadczyków trzymał gitarę na odwrót... Znaczy grał lewą ręką :shock: Pogo na Brygadzie było duże, ale... prawdziwa akcja zaczęła się na Armii. Większość osób czekała przede wszystkim na Armię. W moim odczuciu... Brygada to jakby relikt, a Armia zespół żywy, w pełni sił, rozwijający sie wciąż... Dla mnie to pierwszy armijny koncert... Po prostu cudowny! Nie pamiętam setlisty całej, ale grano między innymi (mogę się mylić): Gdzie ja tam będziesz ty, Aguirre, Opowieść zimową, Niezwyciężony, Trzy bajki, Podróż na Wschód, Parowóz numer 8, na koniec Dom przy moście... Sama radość, nareszcie Armia na żywo :D
Wśród publiki nie czuło się wiatru, może tylko największe porywy. Nagłośnienie poszczególnych osób może i nie najlepsze... W ogóle nie wiem, czy to opóźnienie w czasie nie było związane z nagłośnieniem, bo bardzo długo je regulowali a i jeszcze im nie wyszło. Ja się nie znam zresztą na tym... Jeśli chodzi o ogólny poziom głośności to było w sam raz jak dla mnie, nie za głośno, nie za cicho. Dochodzę do wniosku, że najlepsze koncerty są na podwórku, a nie w sali...
Scenografia dosyć kolorowa; rzeczywiście jest pewne podobieństwo do szopki :wink: Dobrze, że podłoże brukowane, to nie było tak ślisko.
Nawet pływałam, tylko lądowanie było gwałtowne he he (w ogóle same marzenia się spełniały w niedzielę: koncert, pływanie...) Widownia ciekawa. I spotkanie ze znajomymi armijnymi fanami, niestety spoza forum, znajomymi ale i z nieznajomymi też... Niniejszym pozdrawiam wszystkich tam obecnych!
(także pewien znany mi od tego lata autostopowcz co podobno wszędzie ma skrytki na noże a także żyłkę do duszenia :wink: )
Po koncercie stanęłyśmy w pobliżu wejścia do budynku... Żeby Aviator nas nie zaprosił to byśmy nie weszły (dzięki Aviatorze!) :D Po dłuższej chwili zawołano nas do sali konferencyjnej. Spotykamy tam kilku forumowiczów :soczek: Z tych wrażeń zgłupiałam lekko :oops: Zapomniałyśmy wziąć autograf od Krzyżyka... :( Zostawiłam z tego wszystkiego mazak (niech dobrze służy nowemu właścicielowi :) ). Następnie wspólne zdjęcia i powrót... Już w drodze tęskniłyśmy za kolejnym koncertem... Jadę na mecz choćbym miała przez okno uciekać z domu A mama powiedziała jak jej opowiedziałam, co było, że mnie nigdy nie zrozumie co ja widzę w tych koncertach i że mnie nie puści znów. Nie rozumiała mojego brata ciotecznego, a mnie jeszcze bardziej... :lol:
Bardzo dziękuję za ten koncert, był wspaniały! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 17:39:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ptak ze wschodu pisze:
A koleżanka mi zwróciła uwagę, że jeden z brygadczyków trzymał gitarę na odwrót... Znaczy grał lewą ręką


Ten pan nazywa się Robert Brylewski. M.in. jeden z założycieli Armii.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 17:43:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19449
Skąd: z prowincji
Ptak ze wschodu pisze:
jeden z brygadczyków

brygadzistów, brygadierów? :wink:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 17:47:10 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
No tak myślałam, że o niego mi chodziło, ale nie pamiętałam więc już nie napisałam. To on lewą ręką gra... Ja też kiedyś tak grałam. A że to jeden z założycieli Armii to wciąż to dziewczynom powtarzałam... :wink:
pablak pisze:
brygadzistów, brygadierów?

A jakże. :wink: Brygada to brygadierzy. :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 18:08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
Dzięki za realcję Erkeju i Ptako!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 21:06:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Erkej pisze:
tym szczupłym młodzieńcu jest moc, ekspresja i energia, że ho ho

:piwo: bardzo mnie cieszą te słowa i nie mogę się doczekać aż sprawdzę na żywca
Ptak ze wschodu pisze:
Gdzie ja tam będziesz ty, Aguirre, Opowieść zimową, Niezwyciężony, Trzy bajki, Podróż na Wschód, Parowóz numer 8, na koniec Dom przy moście...


zacznę mega offtop bo w sumie powinienem taki wątek założył bo temat się przebije nie raz nie dwa
panowie, bardzo lubię wyżej wymienione utwory.. ale -jako słuchacz bardzo chciałbym zeby w secie znalazła się np. piosenka po nic. więcej triodante. nie ja. jestem smutny. ulica jaszczurki.. można by długo wymieniać... ) proszę się nie obrazić bo życzę wam jak najlepiej ! może zmiana bebniarza to dobry monet na zmianę lekką repertuaru
no to się zacznie ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 21:29:54 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Nie jestem pewna czy nie było też Piosenki po nic? :P Nie pamiętam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 21:29:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Jadąc na koncert nie spodziewałem się czegoś wielkiego. Wiadomym przecież jest jak wypadają koncerty na świeżym powietrzu, na dodatek w styczniu przy dużych podmuchach wiatru. Ale ciekawość zobaczenia zespołu Armia na scenie po raz pierwszy od maja, z dodatkowym smaczkiem jakim jest Krzyżyk za perkusją była ogromna. Zaczęło się od Groźniaka a skończyło na standardowej setliście ostatnimi czasy. Ale jakiej! Z Popiołami i Parowozem! Co za energia i moc! Podczas Buraków zauważyłem, że Krzyżyk gra te wszystkie przejścia ale słychać było tylko stopę i talerze :? Gdzie akustyk ma uszy? Nie wspominając już o gitarze Klymoona. Jak tylko wchodził Franc to go zagłuszał. Ogromna chęć wysłuchania Armii na żywo zabiła te wszystkie niedogodności i nie wypaczyła odbioru jako słuchaczowi. Było bardzo pozytywnie! Widać, że Krzyżyk ma w sobie ogromny potencjał, który mam nadzieję dane mi będzie w pełni odebrać na jakimś klubowym, dobrze nagłośnionym koncercie. Ogromny respect dla gitarzystów za podjęcie walki na gryfie w ten mroźny dzień i dotrwanie do końca!

Panowie dziękuję bardzo za koncert i w ogóle za to, że jesteście!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 21:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
Ptak ze wschodu pisze:
Nie jestem pewna czy nie było też Piosenki po nic? :P Nie pamiętam...

:D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 stycznia 2007 22:00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Nie było. Oto co zagrali:

Groźniak, Buraki, Aguiree, Parowóz, Zła krew, Jeżeli, Trzy bajki, Niezwyciężony, Opowieść Zimowa, Podróż na wschód, Popioły, Dom przy moście.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 stycznia 2007 00:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...bardzo żem obawiał sie tego występu na dworze... zaledwie tydzień temu ustąpiło mi zapalenie płuc, moja rodzinna lekarka i Cortezza kategorycznie kazali się oszczędzac....a tu wieje wiaaaaatr......i zimno....mimo obiektywnych trudności ,wydaje mi sie ,że daliśmy radę...choc "oszczędzałem się" jak tylko mogłem....dzielne forumowiczki przepraszam i zapraszam na "normalny" koncert !...w ogóle bardzo było miło spotkac załogę forumową i pogadac chwilę z Brylem ,Kelnerem i Makenem.....sympatiko... :D
ps. czy mógłbyś Erkeju dac foto" trzech weteranów" ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 stycznia 2007 00:30:18 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group