Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 maja 2017 11:34:52

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 marca 2007 12:02:03 
Awatar użytkownika

. pisze:
Szkoda, że cała płyta nie jest akustyczna.

..hehe... :D

Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 marca 2007 21:49:36 
Awatar użytkownika

moje typy
-początek 'Podróży na wschód' z Czasu i Bytu-ulubiony początek,można wyobrazić sobie jak ten podróżnik na galopującym koniu coraz wyraźniej wybija się z chmury kurzu na horyzoncie.
-początek'Legendy'
-nie wiem,czy się wpisuje w temat,ale początek 'Przebłysku' z Exodus
-początek 'Inaczej niż zwykle'
-końcówka 'On jest tu'
-końcówka 'Oddechu'
-końcówka 'Złej krwi'-smyczki,gitary i bębny się wyciszają,zostaje sama waltornia-chyba ulubiona końcówka .

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2007 14:16:09 
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podoba temat!

I bardzo mi się podobają różne takie armijne intra i outra (chociaż akurat nie na Drodze, za nimi nie przepadam i stanowczo nie podzielam żalu Boskiego...).

Kilka pewniaków przewija się tu co i raz - koncówka Aguirre przede wszystkim, też to, co elrond wyróżnił, czyli Miejsce pod słońcem koniec i początek. I wstęp do Pieśnią moja jest Pan, chociaż jeżeli chodzi o :

antiwitek pisze:
początek i koniec Pieśnią moją jest Pan - nie wiadomo które mocniejsze...?

to jak kiedyś pisałem - ZDECYDOWANIE początek, a koniec jest dla mnie nieprzekonywujący

Nie wiem czy zakończenie Adwentu się tu zalicza, nie jest tak typowo oddzielone... ale absolutnie zachwycające dla mnie.

Pozaprawem pisze:
- Jesień - nadaje 100% nastrój jesieni

Wielki Bart pisze:
Końcówka Tańca Szkieletów - najlepszy moment na tej płycie - bajecznie zakręcone dźwięki, osaczające słuchacza z każdej strony

nie wiem, czy najlepszy moment, ale bardzo mi się podobają te typy!

Będę teraz słuchał Armii z nastawieniem na wyszukiwanie in/outrów ;-)

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2007 16:56:55 
Awatar użytkownika

Igor pisze:
2Tm2,3

to chyba nie w na tym forum,,, do potforóm 2tm2,3...

Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 kwietnia 2007 21:50:31 
Awatar użytkownika

bardzo fajną brzegówkę dzisiaj słuchałem - jeżeli to była brzegówka

gitara na początku i końcu piątej części suity, taka jakby akustyczna (czy to Popkorn?); w na mój gust zdecydowanie słabszej drugiej części suity jest to prawdziwa perełka, która przenosi wręcz w kosmosu szum!

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 kwietnia 2007 16:22:19 
Awatar użytkownika

Więc tak jeśli chodzi o początki to:

1.To Czego Nigdy Nie Widziałem jakiś wiatr wprowadzający taką tajemniczą atmosferę no i nagle...łup!
2.Pieśnią Moją Jest Pan co tam się wyprawia?!
3.Dom Przy Moście taki jakiś jest ten riff niesamowity
4.Poza Prawem Uwielbiam tą waltornie :D
Uwielbiam też tą świadomość że po trzech bajkach(które na koncercie są zawsze absolutnie magiczne)pojawia się niezwyciężony :D

Jeśli chodzi o końcówki
Koniec buraków ale koncertowy czyli pink floyd uwiellbiam tę wstawkę!
I jeszcze koniec On jest tu też koncertowy ten dodany do remasterowanej Drogi "do zobaczenia grała ARMIA heeejjj!!!" ta ta tatata tatatata!

http://wmigthegig.com/

Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 kwietnia 2007 16:32:12 

Nie wiem czy to się kwalifikuje, ale przypomniało mi się że na jednym utworze z DROGI (radio NRD) jest w środku solóweczka (melodia pięknej pieśni Drogi :wink: )

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 12:22:19 
Kurde, strasznie wolno mi to idzie... Ale coś już jest. Otóż, zacznę od początków:

Nie będę pisał o „Inaczej niż zwykle”, „Ciele i Duchu”, „Miejscu pod słońcem” (zresztą uznałem, że akurat ten utwór nie posiada właściwych brzegówek), czy „Skończyłem, rozpoczynaj” (dopiero wczoraj dostrzegłem, jak idealny udało mi się dobrać tytuł wątku; przecież właśnie „Skończyłem, rozpoczynaj” ma najgenialniejsze brzegówki w dziejach Armii!!!), bo o nich piszą wszyscy, a zresztą ja też pisałem nie raz, głównie w wątku o bestmomentsach. Moja dziesiątka (właściwie jedenastka) ograniczy się do tych mniej oczywistych typów. Brzegówek w dorobku zespołu jest całe mnóstwo i jest to fakt w pewien sposób fascynujący...

1. Duch wieje przez świat (wersja z CD) - jest to co prawda zapożyczenie, ale jakże piękne! Dźwięki/głosy nie z tego świata to na DUCHU reguła, no ale to Alleluja ma w sobie aż tyle blasku, że w klasyfikacji generalnej ustępuje tylko wspomnianemu wyżej „Skończyłem, rozpoczynaj”.

2. Bóg jest Miłością - pisałem już o tym początku, ale każda okazja do jego przypomnienia jest dobra, hehehe... chyba się nań (ów początek) tak za często nie zwraca uwagi (pewnie po części ze względu na jego cichość), a mnie po prostu przejmuje...

3. Wyludniacz - dzwonki... przewspaniałe otwarcie płyty...

4. Nie dotykając ziemi - uwielbiam ten bulgot... ile w nim dobrego niepokoju... i te szeptokrzyki!... zawsze mi się wydawało, że przed let’s run! słychać a!... wody!... Może ktoś mógłby to zweryfikować?

5. Exodus - sporo jest takich perkusyjnych miniotwarć, ale w tym jest tyle klasy, że hej!... krótki werbelek i wszystko płynie...

5. Wspaniała nowina - podobnie jak z „Exodusem”, tyle że tutaj są talerze... czar tego utworu rozlewa się już w tym momencie...

7. Jeżeli - o! synogarlica!...

8. Sygnały - super! Czegoś takiego chyba wcześniej w Armii nie było. Dziwność i zewnętrzność tej zagrywki - fantastyczna! Idealnie wpasowana w kontekst utworu!

9. Biesy - można by się zawahać przy ocenie odrębności tego początku, ale jest on dla mnie tak charakterystyczny, że po prostu nie mogę go tu nie umieścić. Słyszę go i od razu wiem, że zaczyna się ULTIMA THULE.

10. Bracia Bum - delfiny!!!... Gdy pierwszy raz słuchałem DUCHA pomyślałem: Pink Floyd na płycie Armii!!!... CZAD!!!...

10. Zjawy i ludzie - kolejne bardzo fajne otwarcie płyty (nie piszę tu o bonusie z reedycji DROGI). Same dobre skojarzenia, choć przecież (o ile dobrze rozumuję) treść tego fragmentu wcale wesoła nie jest...

Ostatnio zmieniony czw, 19 kwietnia 2007 09:04:30 przez kk, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 16:26:38 
Awatar użytkownika

Heh, lepiej teraz rozumiem pojęcie brzegówki - wcześniej myślałem, że synogarlice, delfiny i werbelek się nie liczą.
Kamik pisze:
Brzegówek w dorobku zespołu jest całe mnóstwo i jest to fakt w pewien sposób fascynujący...
- o, w pełni sie zgadzam!

Ale tu pojawia się też pomysł na inny wątek (pewnie już myślałeś o tym Kamiku?) - o środkach. Wszak w piosenkach ARMII, prócz brzegówek, zwrotek, refrenów i jakichś mostków, trafiają się się też rzeczy inne: albo wyciszone (jak, dla przykładu, w "Dzyniu" i "Opowieści zimowej" (studio + dawniejsze koncerty), albo zabudowane, zapełnione muzyczna treścią ("Kfinto", "Opowieść" z Soul Side Story, "Łapacze wiatru" i, bardziej rozbudowane, "Popioły", oraz wiele innych). Rzecz, myślę, również fascynująca i warta zastanowienia.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 20:28:43 
Awatar użytkownika

Dla mnie genialne jest zakończenie "Parowozu nr 8". Tajemnica i groza, ale nie destrukcyjna i zła, tylko wynikająca z zetkniecia się naszej miałkiej, ludzkiej egzystencji z Absolutem. To coś, o czym często pisze się w Starym Testamencie: groza w obliczu Pana. Ta krótka melodia doskonale oddaje ten klimat, podobny zresztą jest miejscami na płycie "Ultima...", późno to odkryłem :glupek2:

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 20:43:44 
Awatar użytkownika

O - i ja zauważyłem, że Ultima rozgrywa się właśnie w tym miejscu Drogi, choć określałem je zawsze inaczej niż Ty Wilku :) .

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 22:03:33 
Awatar użytkownika

1.To czego nigdy nie widziałem i podobnie Skończyem rozpoczynaj - oczywiście początki
2.Wyludniacz za dzwonki:) i te 3 akordy - moc!
3.Miejsce pod słońcem - te smyczki na końcu po prostu rozbrajają, po jesiennych chłodach, zmęczoncyh wędrowcach...
4.Sen nocy letniej - nie wiem czy ten gitar zsamplowany jakiś czy przesterowany ale świetny - początek
5.Gdzie ja tam będziesz ty - początk mi przypomina jednocześnie Oriona i te gitarki z Blackend Metalliki;) - troszke przypomina ale oczywiście jest niepowtarzalnie najlepszy:)))

Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 kwietnia 2007 22:06:30 

Jest piwo?
Jest.
Nalać. Ile?
2 złotłe.
Wylać!

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 10:05:19 
Awatar użytkownika

Bardzo mi się podoba efekt Obrazek w końcówce Jestem Drzewo Jestem Ptak 8) Najlepszy koniec we wszystkich utworach Armii 8)

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 czerwca 2007 13:30:32 
Awatar użytkownika

wirtualny ptak ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.