Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 02 maja 2024 17:32:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lipca 2009 23:43:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 29 lutego 2008 20:49:42
Posty: 3135
Skąd: się biorą muszki owocówki
MAQ pisze:
u mnie ostatnimi czasy Legenda mocno spada w notowaniach.


mam podobnie - zresztą, co będzie miłe dla Smoka - Droga powoli wypiera Triodante z drugiego miejsca - Der Prozess niezmiennie numero ein.


Crazy pisze:
Żeby tradycji powyższych postów stało się zadość, powiem dziś, że lepszy od Legendy jest e-moll


czyżby to było zwieranie szyków legendowców, którzy już nie tylko mają na przeciw siebie triodantowców ale i coraz silniejszą grupę prozzesowców :faja:

_________________
W jednej ręce granat,
w drugiej nóż... i już!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 19:55:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
No Pasaran!!!

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 20:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25397
MAQ pisze:
u mnie ostatnimi czasy Legenda mocno spada w notowaniach.
Czasy gdy była numer uno jeśli chodzi o polskie płyty dawno minęły...cóż może kiedyś powróci

widzisz MAQ, u mnie nie minęły, ale faktem jest, że przez długi czas Legenda okupowała pierwszą pozycję niejako z przyzwyczajenia (częsty mankament różnych list wszechczasów w ogóle :? )
Np. przed tym latem ostatnio słuchałem Legendy chyba raz w tym roku i raz w zeszłym, a i wtedy pamiętam, że po sporej przerwie. Niby są takie rzeczy, których nie trzeba słuchać, bo ma się je całkowicie w sobie. Niby tak i nawet nie niby, to jest prawda. Ale jednak traci się jakąś świeżość, jakiś zachwyt, zapomina może o tym, co najbardziej było ważne, lub pamięta się tylko co to było, a nie jak.

Więc chyba teraz starych dobrych Tatrach, na jakże armiowo zasłużonym szczycie, jakim jest Grześ (niebawem będzie można o tym przeczytać w relacjach w podróżorumie ;-)), znowu mnie łupnęło, po czym wróciłem do domu i kilka razy posłuchałem swojej starej kasety Wifon (jak te zupki he he) i było to owe doświadczenie, o którym pisałem w pierwszym poście armijnego wątku ocenarzystego:

Cytat:
to, co wynosi dla mnie tę płytę ponad wszystkie inne, znajduje się jeszcze o stopień wyżej od powiewu tych lasów i jezior, który zresztą słychać tam jak na dłoni. Jest to coś całkowicie nieuchwytnego w kategoriach muzycznych, tekstowych czy nawet duchowych - coś może pierwotnego, a może sacrum (a może to na jedno wychodzi?), a Legenda jest w samym środku tego czegoś... Triodante opowiada o sacrum jak dzieło sztuki, Duch opowiada o nim z pozycji uczestnika, pozwala też odczuć bliski z tym sacrum kontakt - ale Legenda sama jest sacrum, jest nim przeniknięta w stopniu całkowitym... Inne płyty Armii opowiadają o sacrum z pewnego punktu widzenia, Legenda jest w samym centrum, jest położona w osi świata..


To ma SIEDEM gwiazdek, man! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:25:43 
cholera, MAQ. Ty się już całkiem przestajesz znać :(


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 21:41:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
To ma SIEDEM gwiazdek, man!

wiesz, niby w pełni rozumiem co do mnie piszesz, bo kiedyś miałem tak samo, albo przynajmniej mocno podobnie :D , ale teraz hmm zrobiło się odległe.
Zaczynam myśleć, że fenomen Legendy tkwi w tym, że jako pierwszy strzał robi niezwykłe wrażenie które utrzymuje się jakiś tam czas.
Kiedy ten czas u mnie minął zacząłem dostrzegać rożne szczegóły(głównie brzmieniowe) które mnie najpierw trochę bolały a teraz bolą mnie bardziej hehe
z Triodante sprawa ma się dokładnie odwrotnie.
Na początku wręcz odpychająca, ciężka, długa...przy kolejnych podejściach zaczęła się podobać, po to żeby po kilku latach urosnąć do rangi najlepszej polskiej płyty ever.

Karolina pisze:
cholera, MAQ. Ty się już całkiem przestajesz znać

chyba raczej zaczynam hehe

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 09:46:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24320
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
MAQ pisze:
chyba raczej zaczynam hehe

O, przestaniesz lubić Kiss i S&M.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 13:34:40 
zaczniesz lubić Moodych??


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lipca 2009 17:55:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Peregrin Took pisze:
O, przestaniesz lubić Kiss i S&M.

o Boże....

Karolina pisze:
zaczniesz lubić Moodych??

Przecież ja już i tak ich lubię :D
To najzabawniejszy zespół świata do spółki ze Skaldami :D

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 sierpnia 2009 21:54:37 

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 15:35:47
Posty: 20
Wiem, że może za krótko żyje na tym świecie, że za mało się osłuchałem i w ogóle, ale Legendę uważam za najlepszy polski album, a Opowieść Zimową apogeum polskiej muzyki. Uwielbiam tą płytę, te połączenia z akustykiem. Gdy słucham ten album ogarnia mnie jakaś taka niemoc do wszystkiego, mam ochotę tylko słuchać utworów, drążyć coraz bardziej temat, odkrywać coraz to nowsze rzeczy, czy próbować rozszyfrowywać ukryte znaczenie tekstów, co bardzo rzadko mi się zdarza. Wspaniały album, chłopaki, gratuluję wam tego właśnie apogeum.

PS. Armio - Wąbrzeźno czeka! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 18:05:05 

Rejestracja:
śr, 29 lipca 2009 20:54:29
Posty: 73
Skąd: znad rzeki Obry
Armie poznałem i polubiłem jako młody szczyl gdy saluto i aguirre hulało w radiu na liscie przebojów rozgłosni harcerskiej. Ale gdy usłyszałem Legendę to odpadłem całkowicie. Zagrywki na perkusji w Przebłysku przywodzące na myśl Bad Brains - mistrzostwo świata.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 18:28:43 
A więc.....LEGENDA


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2009 22:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 stycznia 2008 23:19:30
Posty: 4159
Skąd: Wrocław
Dzięki, to było wzruszające. Muszę przyznać, że nigdy nie myślałem o tej płycie w ten sposób. Twój post zmienił moje życie. :okolata:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 22 grudnia 2009 08:59:31 

Rejestracja:
ndz, 20 grudnia 2009 15:42:54
Posty: 14
Skąd: Leicester
LEGENDA
Zawsze i wszędzie!

_________________
Podróż na wschód przygotowałem wczoraj......


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 stycznia 2010 21:57:41 

Rejestracja:
sob, 29 lipca 2006 22:56:04
Posty: 252
Legenda to legenda. Legenda. Jak dla mnie to właśnie kawałki z Legendy dają największego kopa i najlepiej żrą na koncertach. Szkoda tylko, że Armia nie gra tego dzisiaj w takich zabójczych i agresywnych tempach, jak za Stopą na Exodusie...te ultraszybkie dwójki grane pojedyńczą stopą..to był czad...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 marca 2010 18:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Mam pytanie do zespołu,ale temat chyba odpowiedniejszy.

Czy jakieś piosenki były brane pod uwagę by zostać umieszczone na płycie? O ile są takie,to chodzi mi o takie nie nagrane,lub takie,których nie znamy i przegrały batlię o pierwszeństwo na tymże znakomitym dziele.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group