Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 23 kwietnia 2024 15:39:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 14:56:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Przyjmujemy istnienie Armii jako coś oczywistego?? A może jednak nie powinniśmy? Może to jednak szczególny dar Niebios, że Tom wpadł na Bryla, hę? Może wystarczyłby jakiś drobny szczegół zmienić i już by nic nie było?

Summa summarum...jak wyglądałby świat bez Armii?....Chodzi mi tu zarówno o historię Polski i świata*, jak i Waszego życia.

* mile widziane puszczenie wodzy fantazji. :wink:

Zacznijmy w ten sposób..."Rok 1984 był to dziwny rok, w którym

Niech mottem będą słowa: "Gdyby Armii nie było, to trzeba by ją było wymyślić".

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 15:26:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 kwietnia 2007 21:16:14
Posty: 788
Skąd: Moria
qastodista pisze:
jak wyglądałby świat bez Armii?

tak samo?armia jest kameralnym zespolem dla scisle okreslonej polki odbiorcow.ja bym sie raczej zapytal jak wygladalby swiat dla nas,a nie ogolnie bez.

_________________
„Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca.”


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 15:55:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
jaroslawus pisze:
qastodista napisał:
jak wyglądałby świat bez Armii?

tak samo?


Quastodistu chodzi chyba o nasze osobnicze swiaty. Czy tak?

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 15:58:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
z gruntu tak, ale jeśli ktoś miałby jakieś ciekawe pomysły na historię alternatywną w takim szerszym sensie, to jak sądzę, w tym wątku także mogą się swobodnie pomieścić. np. coś w stylu Tom, Banan i Brylu podpierają Mur Berliński czy coś... :mrgreen:
ale DB ma rację

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 16:05:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Przyznam, że poziom abstrakcji i bliżej nie znanej mi myśli przewodniej przyświecającej powstaniu i kontynuacji kilku nowych wątków jest dla mnie wysoce niezrozumiały, a wprost magiczno-kliniczny :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 16:14:17 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Rok 1984 był to dziwny rok.
Miałam osiem lat i powoli kończyły mi się kredki z paczuszki z wizerunkiem Misia Uszatka. Nie poddawałam się jednak - wiedziałam z czarno -białego telewizora od dawna, że zawsze można liczyć na bratni chiński naród. Alternatywą były więc świecówki.

Nagle Siekiera spadła mi prawie,że na kartkę, na której mazzolnie, przepraszam - mozolnie!-rysowałam znak zapytania co do przyszłości polskiej muzyki rozrywkowej. Jakoś tak odruchowo spojrzałam na ścianę, na której wisiała mapa. " Czyżby Izrael przestał Brylować" - pomyślałam.
Udałam się do szkoły, razem z tornistrem i wielkimi kanapkami, które jak zwykle przygotowała mi mama.
Świat wyglądał niby tak samo, ale w powietrzu już coś wisiało.
Dwa lata później już nie mogłam zjeść kanapki na świeżym powietrzu, bo ponoć radio czymś promieniowało. Zapewne był to zwiastun nadchodzącej właśnie płyty pt. "Armia".
Pomyslałam,że nie będę wołac o pomoc. Powiem jak zwykle "Saluto!" do koleżanki z sąsiedztwa i pójdę sobie na ulice. W końcu jestem drzewo, jestem ptak, no nie? Jeżeli minę trzy znaki, to nic mi juz nie przeszkodzi, nawet sędziowie! Przez okna szyb wystawowych przeświecał Bombadil w locie. "Zostaw to!" - powiedziałam do siebie. Yyzz...to chyba święto rewolucji...
Wtedy się obudziłam. Sny bywają naprawdę dziwne. Śnią się człowiekowi jakies kapele, a tu zadania z matmy trzeba robić. I szlaczki rysować. Ech...Proza życia. No to koniec weekendu, kolejny dzień w szkole. Dobrze, że będzie można sobie TV wieczorem pooglądać. Dzisiaj relacja z Eurowizji! Przynajmniej coś się dzieje. Szkoda,że Jacek Cygan się nie zakwalifikował, ale no cóż, nie mozna mieć wszystkiego. Wystukując kredką- świecówką rytm przeboju "Diamentowy kolczyk" zaczełam zastanawiać się nad tajemniczymi słowami zaslyszanymi na korytarzu przed salą gimnastyczna. Ktoś miał czelnośc twierdzic,że Thomas Anders i Dieter Bohlen nie są prawdziwymi rockmanami! Przyznam,że wzbudziło to w moim sercu niepokój. Czyżby mogła istnieć jakas inna muzyka? Jakoś po drugiej stronie lustra czy co? Że niby jakaś ostrzejsza i cięższa i buntownicza i rewolucyjna? Niemożliwe, i choc czułam glęboko w sercu ukryte pragnienie zetknięcia się z taką muzyką, wiedziałam,że to niemozliwe. Smętnie wyjrzałam przez okno. Pucowaci misie i lalki Barbie kołysali się w rytm Culture Club. Odłożyłam zeszyt i jak co dzień, zgodnie z nakazem generała, zaczełam nucić przeboje Ireny Santor.
Może jutro, jak nikt nie zauwazy przejde na większy hardcore, razem z Dziobata. Umówiłysmy się,że jak nas nikt nie nakryje, to zaśpiewamy którąś z ostrzejszych rąbanek Jurka Połomskiego, ale ciii....

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Ostatnio zmieniony pt, 20 kwietnia 2007 09:40:01 przez May, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 19 kwietnia 2007 22:03:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
:lol: niezle!
i te kredki z misiem. Pastele czy Atos zwaly sie?

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 09:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 21:16:28
Posty: 852
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
May :brawa: :lol: świetne! o to chodziło...to kredki, a może zaczarowany ołówek? :)

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 09:39:02 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 12:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
dyingbride: Nazwy kredek niestety nie pamiętam, ale żółte pudełko i Misia Uszatka uzbrojonego w jedną z kredek jak najbardziej :))

qastodista: no bo żes trafił z tematem w may'owe klimaty ;) właśnie tego typu rzeczy mi brakowało!

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 kwietnia 2007 17:05:13 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Mam pewną alternatywną historię, ale ujawnię ją w odpowiednim czasie.
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2007 23:49:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 17:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Rok 1984 był to dziwny rok, w którym się urodziłem. Na dodatek w roku 1984 toczy się akcja pewnej powieści Orwella. Tak więc gdyby nie było Armii, rok ten należałoby uznać za stracony dla ludzkości i wykreślić z jej annałów. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 21:03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 04 maja 2007 19:14:58
Posty: 50
Wiec tak
Siekiera otrzymoje wzmacniacz wygrany w Jarocinie...dzieki temu zmieniaja gitare na fendera i przechodza do lagodnego brzmienia...
Budzy obrzydzony tym wszystkim proboje sil w chorze wokalnym KULu...
Robert...wypalil juz tyle trawy, ze po za Palacem kultury juz nic go nie rusza...
Maleo po pierwszym LSD ma lagodny trip i wcionga sie na dobre w dragi...
Jejku...jak dobrze, ze Siekiera nigdy nie dostala tego wzmacniacza... :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 maja 2007 22:49:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
szfedek pisze:
Jejku...jak dobrze, ze Siekiera nigdy nie dostala tego wzmacniacza..
...?????...jak nie dostała..jak dostała...!

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 maja 2007 08:16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 04 maja 2007 19:14:58
Posty: 50
Cos mnie fantazja poniosla...sprawdzilem...dostali...misialem z kims innym pomylic...a taka fajna wersja byla :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group