Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:25:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
elrond pisze:
Pytam o niektórych czeskich wykonawców takich jak Jim Czert i Nohavica co budzi pewna konsternację bo okazuje się ,że tak jeden jak i drugi byli aktywnymi agentami tamtejszej bezpieki. Taki Jaromir Nohavica jest w tym środowisku absolutnym persona non grata. „Oni nas zdradzili „ tak powiedział o nich jeden z moich rozmówców.

..ale to może na zasadzie jak u nas. Taki Lech Wałęsa dla jednych to Lechu , a dla drugich to Bolek..Tylko kto ma rację ?
elrond pisze:
Obecność tych kombatantów i weteranów opozycji w tak wielkiej liczbie na rockowym festiwalu ,wśród młodzieży bardzo mnie pozytywnie zdziwiła , bo ich polscy rówieśnicy przebrali się na amen w garnitury i zapomnieli ,że słuchali kiedyś bitelsów, a już pojechać do takiego Jarocina ????

..no właśnie szkoda , szkoda..Ludzie tak strasznie spoważnieli i pozamykali się w tych swoich domach czy biurach i na nic nie mają czasu.
Sporadycznie zdarza się , że kapele krajowe ciągną swoich fanów przez parędziesiąt lat. Ot ...takie TSA..Byłem parę lat temu na koncercie..i chyba byłem jednym z młodszych uczestników :) A ci starzy fani to normalka..dżinsy stare poszarpane, kurtki skóra i długie włosy..i jeszcze śpiewają i mordę drą że aż miło.
elrond pisze:
brambory

..a ten przwijający się w opowieści brambor..To brambor że brambor,
albo smażeny brambor zwany także kranolkiem lub hranolikiem, albo bramborowy knedlik..albo po prostu uogólniony brambor? :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Peregrin Took pisze:
Jeśli granicę przekraczaliście w Lubawce, to opuszczając Kamienną Górę po lewej mijacie takie miniosiedle, cztery bloki na krzyż.

...jechalismy przez Lubawkę...rzucił mi się w oczy olbrzymi gmach dworca kolejowego...niestety w ruinie... :cry:
a co do brambora to miał on wygląd i smak naszego placka ziemniaczanego....inne dania były niezbyt dobre...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
WuKa pisze:
ale to może na zasadzie jak u nas. Taki Lech Wałęsa dla jednych to Lechu , a dla drugich to Bolek..Tylko kto ma rację ?

...nie wiem ,ale oni to mówili na bardzo poważnie....Nohavica donosił na Karela Kryla i innych kolegów muzyków...przypominam ,że w czechach panował terror i za samo granie w zespole i noszenie długich włosów można było iść do paki. Rozmawiałem z muzykiem z Plastic people of universe ,który odsiedział 6-letni wyrok :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
elrond pisze:
Nohavica donosił na Karela Kryla i innych kolegów muzyków...


A to taki ptaszek. Pamiętam, że rozmawialiśmy już o nim, alem tego nie wiedział.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
olbrzymi gmach dworca kolejowego...niestety w ruinie...

Ano niestety...

A z tym Nohavicą, to faktycznie niespodzianka.
EDIT: W sumie ten fakt nie wygląda na skrywany.
Wikipedia pisze:
Od 1986 był współpracownikiem czechosłowackiej służby bezpieczeństwa (Státní bezpečnost) o kryptonimie Mirek. Przekazywał informacje na temat swoich spotkań z Karelem Krylem, jednak twierdzi, że nie powiedział nic, co mogłoby komukolwiek zaszkodzić. Nohavica sam poinformował o tej współpracy.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Relacja rewelacja, tak przez treść jak i przez formę!

A co do Plastików: o ile mnie pamięć nie myli to właśnie sprawa ich aresztowań (chyba w związku z jakimś domowym koncertem) dała początek całemu ruchowi Karta77.

Ech Karel Kryl, podobno bardzo zgorzkniał przed śmiercią obserwując co dzieje się w jego kraju...

Ale bardzom ciekaw co to za zespół poprzedził Armię! I ciekawe, że tak reagowali na Frika - co znaczy jednak brak wdrukowanych wyobrażeń o zespole. Super :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:34:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
elrond pisze:
WuKa napisał:
ale to może na zasadzie jak u nas. Taki Lech Wałęsa dla jednych to Lechu , a dla drugich to Bolek..Tylko kto ma rację ?

...nie wiem ,ale oni to mówili na bardzo poważnie....

..trochę nie w temacie..
Wiadomo że nie każdy człowiek jest silny. Nie zamierzam nikogo tłumaczyc ale winnych przede wszystkim to trzeba szukac wśród tych ludzi, którzy do takiej współpracy zmuszali.Czy to szantażem , czy to grożbą utraty życia...
Kiedyś NRD miało taką opinie że to kraj gdzie agent siedzi na agencie. Że ludzie jak rozmawiają to co najwyżej w dwójkę, bo jak już jest trzeci do rozmowy to jest to agent sztazi..I w pewnym sensie byliśmy dumni,że my Polacy jesteśmy inni tzn .lepsi bo u nas to agentów nie ma..No a jak za kilkanaście lat zaczęły wychodzic na jaw różne brudne sprawy , to włos na głowie stawał. Ja dalej nie mogę dac wiary że Wałęsa to Bolek. Wiem że może to byc prawda, ale wiary nie daję. A i zresztą z politykowania wyleczyłem się kuracją długą (21 letnią) i co najwyżej skłaniam się w stronę krytyki tej "elity społecznej". Polityka interesuje mnie co najwyżej na tym poziomie..Oftop jak nic!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:50:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
antiwitek pisze:
A co do Plastików: o ile mnie pamięć nie myli to właśnie sprawa ich aresztowań (chyba w związku z jakimś domowym koncertem) dała początek całemu ruchowi Karta77.

...szczera to prawda !
co do samego Trutnov Festivalu to odbywał sie on pod hasłami wolnościowymi .Sprzedawano oficjalne festiwalowe koszulki z motywem czerwonj gwiazdy ,która jest rozwalana przez gitary ! a jednym z patronów festivalu był nasz męczennnik ks.Jerzy Popiełuszko !!!.... a i luda około 30 tysięcy !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:54:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bardzo ciekawe to wszystko! Cieszy mnie, że nie zabrakło tam Armii :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:54:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Festiwal w Trutnovie kojarzę od młodości, to taki trochę czeski Jarocin był. Miałem tam około trzydziestu kilometrów i ze dwa razy pojechaliśmy z kolegami rowerami coś tam przez kilka godzin posłuchać pod stadionem. Festiwal ów jest również bohaterem jednej z moich największych porażek na gruncie fanowstwa muzyki, albowiem w roku 1997 ja sobie pojechałem nad morze, a tymczasem w ostatniej chwili w Trutnovie pojawił się, tuż przed rozpadem,.... Faith No More. :|

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony pn, 23 sierpnia 2010 11:11:51 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 10:57:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...http://www.festivaltrutnov.cz/cs/s/bands ..... a ten potforny zespół ze zbójem na wokalu nazywał się N.V.U :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 11:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
elrond pisze:
Tam całkiem nieźle dowalał angielski zespół o nazwie Senser.

Dopiero teraz zauważyłem. Toć on swoje pięć minut miał w połowie lat dziewięćdziesiątych, pamiętam ich!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 11:04:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Peregrin Took pisze:
Festiwal w Trutnovie kojarzę od młodości

ja byłam na nim chyba najwcześniej (z mocnym w gębie), bo w 1991 roku, jak jeszcze odbywał się w klubie jakimś. trwał 3 dni i grała tam wtedy apatia i alians. reszty zespołów w ogóle nie kojarzę, bo trwałam tam w jakimś ogólnym niedospaniu i niedojedzeniu :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 11:07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Peregrin Took pisze:
Toć on swoje pięć minut miał w połowie lat dziewięćdziesiątych, pamiętam ich!

...bardzo dobry występ mieli !!! gdyby przyjechali do nas to bym poszedł na koncert !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 sierpnia 2010 11:26:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
Obecność tych kombatantów i weteranów opozycji , w tak wielkiej liczbie na rockowym festiwalu wśród młodzieży bardzo mnie pozytywnie zdziwiła , bo ich polscy rówieśnicy przebrali się na amen w garnitury i zapomnieli ,że słuchali kiedyś bitelsów, a już pojechać do takiego Jarocina ????ale Boże broń !!!!


Chwilunia, chwilunia! Przecie w zeszłym roku na Woodstock był Lechu Wałęsa. :rabbit:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group