Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:45:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 10:03:54 
Ktoś ma może ochotę na kolejny wątek typu Naj...? Bo pomysłów jest jeszcze parę, hehehe...

Wczoraj wsłuchiwałem się w "Łapacze wiatru" i tknęło mnie nagle, że w Armii strasznie dużo utworów ma bardzo ciekawe końcówki i może warto by było o tym pogadać na Forum... zaraz potem pomyślałem o początkach i oto wątek.
Tylko co to są te końcówki i początki (nazwijmy je dla ułatwienia brzegówkami)?... można by tak po prostu pozostać z tymi terminami i nie roztrząsać nadmiernie tematu, ale ja oczywiście zabrałem się za określanie jakichś parametrów, żeby trochę ograniczyć pole badań... no i znowu, rzecz jasna, do niczego bardzo konkretnego, co dałoby się streścić w kilku słowach nie doszedłem... Generalnie jednak chodzi mi o fragmenty (rozpoczynające bądź kończące utwór) zwarte i odrębne. Brzegówka niech będzie taką wstawką, którą łatwo wyekstrahować z utworu właściwego, w dodatku taką nie za długą, a jeśli już, to niech się w niej zbyt dużo nie dzieje, bo wtedy moglibyśmy mówić po prostu o jakiejś tam części piosenki. Przykładem niech będzie pianinko z "Łapaczy wiatru".

Jasne?
Nie?
Trudno, hehehe... nie trzeba się powyższym zbytnio przejmować.
Wątek niniejszym zakładam. Za jakiś czas powinienem mieć najlepsze dziesiątki.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 12:52:52 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
Dedukcyjnie indukując, abstrakcyjnie ekstrahując wywnioskowałam,że chodzi nie o intro lecz o outro? :D

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 16:49:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Kamik pisze:
Jasne?
..dla mnie bardzo :piwo: ..a tak w ogóle fajny temat...mam swoje typy ...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 17:05:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
też mam,,, ale nie chcę jeszcze wpisywać,,, to wymaga dłuższego przemyślenia i osłuchania,,,

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 19:33:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Heh, dla mnie niesamowity koniec jest w Nino Łeno. Ta miska, dwa dźwięki, świetny śpiew. Zawsze wymiękam słuchając tego.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 20:10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
że w Armii strasznie dużo utworów ma bardzo ciekawe końcówki i może warto by było o tym pogadać na Forum...
- o, tak!

Obiecuję przedstawić za jakiś czas swoje typy i zachwyty.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 20:36:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
kilka lużnych propozycji

*wstęp do Ciało i duch - tak dobry że aż dziw że cała piosenka za tym daje radę nadążyć

*akord z nikąd do Inaczej niż zwykle, ma w sobie więcej wirujących gwiazd w głowie niż niejedna cała płyta led Zeppelin, hehehe

*koniec Oddechu - cały utwór jest jeszcze z tego świata, ale ten koniec to jak transmisja ze stacji kosmicznej, przed budką z anteną droga żwirowo - gwiazdowa

*koniec Adwentu - klawisz bardzo, ale ta gitara która się przez niego przebija, jak ostrze łagodnego noża

*koniec Aguirre - jakby wyjety z najlepszych płyt Moody Blues (soczystość i klarowność od mchu aż pod chmury częstotliwości), i jak to słonecznie gaśnie...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 21:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To ja też - tak z pamięci - bo jak się będę za dużo przygotowywał to nie wpiszę w końcu, a pamięć bądź co bądź jest też jakimś sitem...

*początek i koniec Pieśnią moją jest Pan - nie wiadomo które mocniejsze...?
*końcówka Wspaniałej nowiny - smyki i tak szybko się kończy...
*początek Podróży na Wschód z Czasu i bytu - oo, otwiera się jakiś widok dech w piersi zapierający!
*wstęp do Ciało i duch - zupełnie po nic, arkadyjska sielanka?

*oczywiście koniec Aguirre z Czasu..., ale to już jakby inny utwór jest.
i poza konkursem:
*akustyczne otwarcie Okien z tej wersji demo(?) ze Stanclewa...

Gero pisze:
akord z nikąd do Inaczej niż zwykle
- chodzi o ten sam poczatek sprzed riffu?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 22:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 lutego 2007 00:35:15
Posty: 39
Moje typy

Początki:
- Jesień - nadaje 100% nastrój jesieni
- Miejsce pod słońcem

Zakończenia:
- Adwent - szczególnie z SSS, przy tym zaliczam odlot ;o)
- Taniec Szkieletów - takie kosmiczne i nocne i faaajne
- Sen nocy letniej - niesamowite i zawsze mi szkoda jak się skończy
- Jesień - świetnie dopełnia jeden z moich ulubionych utworów


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 07:14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Końcówka Legendy z Legendy 8) (taka 3-riffowa)
Końcówka Aguirre z CziB - i ta waltornia!
Końcówka Tańca Szkieletów - najlepszy moment na tej płycie - bajecznie zakręcone dźwięki, osaczające słuchacza z każdej strony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 08:24:50 
Temat jest naprawdę bardzo fajny. Po dokładniejszym się przyjrzeniu, trudno nie odnieść wrażenia, że aż taka ilość tych brzegowych ozdobników w dziejach Armii jest bardzo nieprzypadkowa, że jest niemal programowa. Można wręcz domniemywać, że ich obmyślanie musiało (musi) sprawiać muzykom dużo radości.

Jeśli chodzi o moje typy, to narzuciłem sobie pewne ograniczenia, w związku z tym dużo oczywistych propozycji musiało odpaść (nie wszystkie). Ale może to dobrze. Będzie okazja, żeby wskazać te na ogół rzadziej dostrzegane. Tylko kiedy?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 08:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
*początek Podróży na Wschód z Czasu i bytu - oo, otwiera się jakiś widok dech w piersi zapierający!


tak tak tak

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 marca 2007 20:56:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..ja bardzo lubie te końcówki i początki....wyróżnił bym w szczególności "Miejsce pod słońcem"..(początek- cicha gitarka...dla mnie jeden z najlepszych fragmentów muzycznych armii w ogóle -Grymuza i końcówka na wiolonczeli -Magda Szwarc)... końcówka "Aguirre" wersja CzasoByt -na flecie Sam 'o hutt....."Łapacze wiatru" -końcówka ..na fortepianie gra -improwizuje Andżelika !!! warszawska jesień? :wink: .......końcówka utworu "Pocałunek mongolskiego xięcia"- aria z Iluminacji Brittena....końcówka "Domu przy moście" -fortepian-gra Banan

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony sob, 31 marca 2007 11:45:09 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 marca 2007 10:44:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 11:21:40
Posty: 5834
Cytat:
*początek i koniec Pieśnią moją jest Pan - nie wiadomo które mocniejsze...?


o tak. to jest najmocniejsze intro armii w ogóle mega :piwo: dla Stopy i :piwo: dla Popcorna

nie wiem czy ten fragmencik spełnia warunek tematu ;) ale bardzo lubię fragment samej waltornii z końca 'Dobrej Śmierci" i z resztą świetny patent że zaraz potem wchodzi najbardziej czadowy kawałek armii w ogóle :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 marca 2007 11:57:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Lekko nienormalny temat, ale to mi się właśnie w nim podoba :-).
Ja na ten przykład instrumentalno-leśną końcówkę Aguirre uważam, za jeden z ciekawszych i niepowtarzalnych momentów w historii zespołu.
A pierwsze skojarzenia z płytą Droga to właśnie te zawieszone outra - organy, jakieś cymbałki... Szkoda, że cała płyta nie jest akustyczna.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group