Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:01:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 lutego 2006 22:11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 21 czerwca 2005 12:31:23
Posty: 37
Skąd: Łódź
wyludniacza też chyba za często nie grają

_________________
Bytka abo ne bytka to je zapytka


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 09:19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
w wątku nic o nas bez nas się pojawiły wypowiedzi, że Poza prawem odstaje poziomem od reszty Ultimy...
deprecjonowanie Poza prawem wpisuje się moim zdaniem w modny często nurt (by nie rzec snobistyczny!), że utwory przebojowe, popularne, singlowe itp. są niemal z definicji gorsze

trochę taki syndrom niezwyciężonego, na pewno, do którego Poza prawem trochę pasuje... ALE

ale to, że Niezwyciężony, Poza prawem czy Nostalgia są utworami może nieco za bardzo dla nas ogranymi, że rzeczywiście mają melodyjiki wpadające w ucho - to jeszcze nie znaczy, że są na swoich płytach najgorsze.
Owszem, na pewno nie są najlepsze. Gdyby ktoś mi powiedział, że są najlepsze, to bym pewnie pomyślał, że słuchał płyty dwa razy i zapamiętał tylko to, co się rzuca w pamięć na pierwszy rzut ucha.
Ale kiedy ktoś mówi, że są najgorsze, to ja sobie myślę, że to jest pozerstwo :P

A tak na serio, to widzę taką tendencję (również u siebie nieraz), że im więcej się słucha danego zespołu, czy muzyki w ogóle, tym mniej się podobają hity, a bardziej rzeczy mało znane.
Jest to do pewnego stopnia dobre, bo pozwala spojrzeć głębiej i wychwycić perełki. Ale po co przeginać w drugą stronę? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 09:29:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Crazy pisze:
widzę taką tendencję (również u siebie nieraz), że im więcej się słucha danego zespołu, czy muzyki w ogóle, tym mniej się podobają hity, a bardziej rzeczy mało znane.
Jest to do pewnego stopnia dobre, bo pozwala spojrzeć głębiej i wychwycić perełki.


uuuu, tak panie Krejzee, prawda to prawda!
Sie wlasnie wgryzam w niezjadliwa na pierwszy odsluch najnowsza albume Amorphisa. I juz tak zniechecona jak na początku bylam, być przestaję :)

chmm, a co do Armii, moze by tak zalozyc osobny topic w stylu "perełki zebrane po latach"? Z kawalkami, do ktorych nie sposób bylo sie przekonac przez czas jakis, a tu raptem TRACH! - zaskoczyło miło.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 09:40:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
dyingbride pisze:
Sie wlasnie wgryzam w niezjadliwa na pierwszy odsluch najnowsza albume Amorphisa. I juz tak zniechecona jak na początku bylam, być przestaję


Oj, to bardzo przyjemna płyta jest.... Bardzo!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 11:31:04 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
dyingbride pisze:
Sie wlasnie wgryzam w niezjadliwa na pierwszy odsluch najnowsza albume Amorphisa. I juz tak zniechecona jak na początku bylam, być przestaję


Piła pisze:
Oj, to bardzo przyjemna płyta jest.... Bardzo!

tak ! tak ! swietna plyta, tez mialem mieszane uczucia na poczatku a teraz slucham na okraglo...
zrobil sie OT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 11:48:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
A tak na serio, to widzę taką tendencję (również u siebie nieraz), że im więcej się słucha danego zespołu, czy muzyki w ogóle, tym mniej się podobają hity, a bardziej rzeczy mało znane.

Prawda to, ale akurat "Poza prawem" jest zbyt dobre, żeby się mniej podobało. U mnie ma chyba drugie miejsce na płycie, której słuchałem trochę więcej, niż dwa razy :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 11:57:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Poza prawem oprócz świetnego głównego "riffu" waltorni, ma jeszcze zupełnie rozwalającą (a zarazem jakże usprawiedliwioną w kontekście całego utworu!) część trupioczaszkową. Gdyby nie ona ,być może faktycznie można by ten utwór potraktować nieco z góry jako taki nieco... jednowymiarowy?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 10 lutego 2006 12:21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
O, ta część trupioczaszkowa to przykład na to, o czym pisałeś wyżej. Na początku była to dla mnie przerwa w fajnym kawałku, a teraz fragment, bez którego nie wyobrażam sobie całości.
A sam "riff" waltorni jest oczywiście znakomity, ale bardzo dobrze, że w zwrotkach waltornia milknie i daje pograć samej gitarze. Gdyby nie to, byłbym już do tej pory mocno tą waltornią zirytowany, tak jak irytuje mnie w "Smokach" (hmm... waltornia irytuje mnie jeszcze w Echu... może warto założyć wątek na temat kawałków, w których waltornia jest niepotrzebna, nawet niewskazana?)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 lutego 2006 23:06:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To też bym "Smoki" wskazał. Ale "Echo" już nie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 00:49:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
Bardzo, bardzo prosze o Duch wieje przez swiat !

W ogole odkrylem na nowo strone B Ducha, ktora kiedys uwazalem za bardzo slaba, nie wiem jak moglem byc taki gluchy :oops:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 16:03:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
właśnie, pamiętam, ze takową herezje wygłosiłes w lato w Karkonoszach

dla mnie strona B Ducha to... hmm... waham się, ale... the bestest of Armia?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 16:40:45 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 20:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
nie wiem czy bylo, nie czytalem calego tematu.
Wyludniacz, Popioły, Utopia, To moja zemsta.

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 20:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ale co to są, co napisałeś? :-)
bo chyba nie "niedocenione" utwory Armii?
Popioły i Zemsta były niejednokrotnie wskazywane przez różne osoby nawet jako utwór numer jeden Armii. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale Wyludniaczem tez się wiele osób zachwyca ;-)
Z kolei wiele innych osób nie wie dlaczego, ale ja osobiście nieraz wskazywałem Utopię jako jeden z najlepszych utworów Armii w latach po Duchu...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 08:53:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Wyludniaczem tez się wiele osób zachwyca


No pewnie 8)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 09:00:38 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 20:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
mówie, że nie czytałem całego tematu :P
Utopia to wspaniały numer, wg. mnie najlepsiejszy na PMK. Wyludniacz to natomiast w mojej skali 3 utwór (po Miejscu pod Słońcem i Dzyniu) bez którego Triodante dostałoby ** :wink:
Popioły jeszcze mi przechodzą, fajny utwór na koncerty.
a Zemste to grać tylko częściej :mrgreen:

(oczywiście nie zapominając o innych wspaniałych kawałkach z Legendy i UT)

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group