Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 08:50:12

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 11:51:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Dla mnie znamienne jest to, że głos pokolenia 20latków od drugiej połowy lat 90. jest niemy. Wstrzymanie się od głosu też jest głosem :-).
Jedynym nowym sygnałem jest Lao Che, które pokazało wbrew wszystkim przeciwnościom, że młodzi ludzie chcą słuchać o Polsce (ale nie w kontekście "Nie lubię już Polski"), że potrzebny jest mit bohatera takiego jak my, że jest chłonność na... pozytywne wartości (z resztą podobna sprawa ma się z 2tm2,3 - ale panowie odpadają bo są za starzy, he he :P) - a to wszystko nie musi być obciachem/harcerstwem/polskim katolicyzmem. Jest to dla mnie bardzo ciekawe zjawisko... W końcu ludzie chcą czegoś więcej niż (całkiem sympatyczne!) pioseneczki Partii, głupoty Tymańskiego, smuty Rojka, introwertyczność Nosowskiej, bliżej nieokreślone narzekanie Kazika, zawodzenie o Babilonie przez regowców / punkowców i palenie blantów przez raperów.

Brus, ja powiem więcej. Każdy gatunek jest tak alternatywny / powszechny, że trudno aby którykolwiek stał się oficjalnym kanałem buntu młodzieży :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:06:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 15:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
. pisze:
Jedynym nowym sygnałem jest Lao Che, które pokazało wbrew wszystkim przeciwnościom, że młodzi ludzie chcą słuchać o Polsce


mnie coś takiego nie przekonuje za bardzo, bo to jest znowu cofanie sie do muzeum i zabawa w archeologa. już bardziej przekonuje mnie (zwykle śmieszny) hip hopowiec, który tak jak umie rymuje o tym co sie dzieje teraz...nawet jeśli jest to siedzenie pod blokiem i jaranie bluntow, ale w końcu tak też wygląda Polska A.D 2007 a nie wyciąganie romantycznych historii z przeszłości...

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A mi się przypomniał zespół, jak najbardziej z naszego pokolenia, który chyba miał ambicje stać się taką, jak to określił Pet, pokoleniową tubą. I do tego buntowniczo-rewolucyjną.
Cool Kids of Death
Co Koledzy na to?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 12 lutego 2006 22:47:09
Posty: 97
Skąd: Łódź
. pisze:
Jedynym nowym sygnałem jest Lao Che


jak dla mnie jest wiele młodych, ciekawszych sygnałów niz lao che.


a wracając do jarocina 2007 , to czy ma ktos jeszcze jakies fotki ? ?? ?

_________________
w niepewny obraz zapatrzony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
to ja jeszcze...

zawsze jest ktoś kto będzie śpiewał o "tym syfie co jest w okół nas o brudzie o syfie na ulicy braku perspektyw i przemocy"... ale czy zawsze to musi być głos pokolenia ? chyba nie... ja pamętam takie kwiatki jak ten co powyżej z Metal Hammera czytanego w okolicach liceum - z wywiadów z Biohazardem, Life of agony i innymi twardzielami co do gitar rapowali... już wtedy wydawały mi się zabawne i niespecjalnie prawdziwe... jesteśmy z brooklinu, jesteśmy twardzi, jesteśmy braćmi jak trzeba to damy komus w mordę, mamy szacunek do ziomali i rodziców.... trochę w takim klimacie odczytywałem zespół Illusion - kły i bierze nóż... wydaje mi się, że to się nie przyjęło, bo było kalką z zachodu... było nieprawdziwe... podobnie jak grandż i flanelowe kraciaste koszule... i tak trochę jest z HH... za mało tu elementu swojsiego, za dużo kopiowania wzorców z usa - zaminiń latynosko-murzyńskie getto na blokowisko i sprzedawaj ludziom jako swój towar...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Peregrin Took pisze:
Cool Kids of Death
Co Koledzy na to?

ej no bez jaj - zespół wykreowany przez gazetę wyborczą.... basista strzelił se tekst na dwie szpalty i rzekomo zapoczątkował tym wielką ogólnopolską debatę o "generacji NIC"...
sztuczne na maxa...

EDIT:

. pisze:
W tym przypadku myślę tu ~ o tegorocznych maturzystach itd. Z resztą dyrastycznie widać w wątkach w oceanarium, w sposobie argumentacji dlaczego lubię zespół "x", oraz czemu nie znam zespołu "y" z końcówki lat 80.


BULI pisze:
jak dla mnie jest wiele młodych, ciekawszych sygnałów niz lao che.
a wracając do jarocina 2007 , to czy ma ktos jeszcze jakies fotki ? ?? ?


sorry - nie mogłem się powstrzymać 8)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 12 lutego 2006 22:47:09
Posty: 97
Skąd: Łódź
Pet pisze:
Nikt nie powiedział, że "głos pokolenia" musi poruszać kwestie wzniosłe, patetyczne i rewolucyjne


zgadzam sie, ale partia to jednak nie jest szczyt muzyki ambitnej :wink:

_________________
w niepewny obraz zapatrzony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24329
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
ej no bez jaj

Tylko grzecznie pytałem. :wink: Wirtualnie zdążyłeś mnie chyba poznać na tyle by się domyślać że ich nie uznaję za "swoich". To znaczy "Butelki..." to był fajny kawałek, ale, jakoś napisał, sztuczny.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:30:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Peregrin Took pisze:
Tylko grzecznie pytałem. Wirtualnie zdążyłeś mnie chyba poznać na tyle by się domyślać że ich nie uznaję za "swoich".

nie, no jasne... ja tylko w trosce o młodzież ;)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Myślimy o tej samej kapeli? "Jest tak wiele kobiet że kręci mi się w głowie"?



O tej samej. Nikt nie powiedział, że "głos pokolenia" musi poruszać kwestie wzniosłe, patetyczne i rewolucyjne. Jeśli dla pokolenia najistotniejsza jest szara codzienność i dylematy związane z tematami damsko-męskimi, to jego głosem staje się ten, co takie tematy porusza.


. pisze:
Ja uważam, że sprawa ma się jak z pierwszymi imigrantami, posiadają tradycje z kraju ojczystego (punk w PRL), jednak bardzo powoli tworzą nową jakość troszkę na chybił trafił czerpiąc z dorobku nowej ojczyzny (hip-hop, grunge itd.), co jednak daje wrażenie jednego wielkiego bajzlu, wypala się po kilku latach - jedynym rozwiązaniem jest całkowita zmiana pokolenia - całkowicie wychowanego w nowym kraju. W tym przypadku myślę tu ~ o maturzystach itd


Coś w tym jest.

. pisze:
Bunt jest dziś za mało buntowniczy, sprzedaje się go w H&M na koszulkach, głosem pokolenia jest introwertyczność, trendy nowobrzmieniowa alternatywa i... brak głosu pokolenia


Myślę, że słowo "rozmycie" byłoby tu na miejscu = brak wspólnego celu/kierunku/świadomości.


BULI pisze:
zgadzam sie, ale partia to jednak nie jest szczyt muzyki ambitnej


A kto powiedział, że "głos pokolenia" musi być tożsamy z ambitną muzyką?


Peregrin Took pisze:
Cool Kids of Death



KoT pisze:
ej no bez jaj


;)

Zdrówka życzę

Edit:

Pet pisze:
A kto powiedział, że "głos pokolenia" musi być tożsamy z ambitną muzyką?


I po takim postawieniu sprawy, dotarła do mnie z całą przerażającą mocą refleksja, że w takim wypadku możliwe jest, że głosem NASZEGO pokolenia było disco-polo. Co z tego, że my tego nie słuchaliśmy. A kto powiedział, ze tym razem to MY mamy być większością?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 24 lipca 2007 12:49:56 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
brus li pisze:
mnie coś takiego nie przekonuje za bardzo, bo to jest znowu cofanie sie do muzeum i zabawa w archeologa. już bardziej przekonuje mnie (zwykle śmieszny) hip hopowiec, który tak jak umie rymuje o tym co sie dzieje teraz...nawet jeśli jest to siedzenie pod blokiem i jaranie bluntow, ale w końcu tak też wygląda Polska A.D 2007 a nie wyciąganie romantycznych historii z przeszłości...



A widzisz, ja się z tym powoli nie zgadzam. Hip-hop A.D. 2007 mnie w ogóle nie przekonuje, na scenie nie ma NIKOGO ciekawego, wszystko to teledyski w 4funTV, marki odzieżowe i kiepskie bity. Poza tym z tym śpiewanie o ławce to już lekki mit - w tekstach hiphopowców kilka lat temu zauważyłem niepokojący trend, który teraz przybrał formę zasady: rapujemy o tym, że rapujemy. Czyli kto jest leszczem, kto ma więcej kasy, jakim jestem dobrym MC, co se kupie jak zarobie etc. Hip-hop jest dla mnie najdłużej utrzymującym się przy życiu obcym nam elementem (co innego jego świetne polskie mutacje vide Grammatik, K44 itd. - ale tego już dzieciaki nie słuchają...).
Problem LC, romantycznego mitu '44 polega na tym, że jest on dla nas jeszcze aktualny, nie traktuję tego jako archeologię.

BULI pisze:
Jak dla mnie jest wiele młodych, ciekawszych sygnałów niz lao che.


Na przykład? :roll:



Swoją drogą nie do końca rozumiem ideę głosu pokolenia, a raczej powinność jego istnienia. Np. czy Wielka Brytania lat 80. miała coś takiego? Albo Czechy lat 90.? Dla mnie to sinusoida która z powrotem wejdzie na górę za 2-5 lat by rzygnąć tą całą h&m-ipodową maskulturą, ale tak na poważnie - nie tam jakiś alterglobalizm, wegetarianizm i inne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:51:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 12 lutego 2006 22:47:09
Posty: 97
Skąd: Łódź
. pisze:
Na przykład?


np paprika korps





. pisze:
Swoją drogą nie do końca rozumiem ideę głosu pokolenia


ja tez uwazam ze kazdy powinien robic swoje i nie zastanawiac sie nad tym czy aby oddaje głos swojego pokolenia

_________________
w niepewny obraz zapatrzony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 12:55:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21415
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
. pisze:
rapujemy o tym, że rapujemy. Czyli kto jest leszczem, kto ma więcej kasy, jakim jestem dobrym MC, co se kupie jak zarobie etc.



Najjaskrawszy przykład = Tede, który wprost mówi, że rapuje dla kasy (mówiąc po ichniemu "pelenów") - Autonomiczne Ksiestwo Służew Nad Dolinką przeprasza za Tede. :(


. pisze:
Swoją drogą nie do końca rozumiem ideę głosu pokolenia, a raczej powinność jego istnienia. Np. czy Wielka Brytania lat 80. miała coś takiego?


New romantic, cold wave, new wave, oi... czyli odpowiednio: szukanie jakiś pozytywnych, optymistycznych rzeczy po nihilistycznym punku, ew. pełna deprecha i całkowite zwątpienie, ew. etos "working class" z przedmiesć = trochę tych głosów pokolenia było. Fakt, że już nieco "rozdrobnionych".

BULI pisze:
np paprika korps


Nie wiem jak inni, ale ja, jako przedstawiciel pokolenia schyłku lat 70-tych nie utożsamiam się w najmniejszym stopniu z ww zespołem.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony wt, 24 lipca 2007 12:57:39 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 13:07:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Cytat:
New romantic, cold wave, new wave, oi... czyli odpowiednio: szukanie jakiś pozytywnych, optymistycznych rzeczy po nihilistycznym punku, ew. pełna deprecha i całkowite zwątpienie, ew. etos "working class" z przedmiesć = trochę tych głosów pokolenia było. Fakt, że już nieco "rozdrobnionych".


No tak, ale też w obecnej Polsce można znaleźć trochę nowych subkultur - bo o tym właśnie mówisz (pomijając wartościujące kwestie porównawcze). Chodzi o taki mega konkret jak hipisowski rock końca lat 60., punk-rock przełomu lat 70/80., polski punk lat 80., czy czarne reggae lat 70.

Cytat:
ja tez uwazam ze kazdy powinien robic swoje i nie zastanawiac sie nad tym czy aby oddaje głos swojego pokolenia


Ależ ja sam go bardzo szukam, chodzi mi o to, że trzeba się pogodzić z tym, że czasem go... nie ma.

BULI pisze:
paprika korps


Chyba się nie wyspałeś :-). A czym mogą się poszczycić, że można ich podpiąć o nowy głos pokolenia, jako coś innowacyjnego? Zespół jak ich wiele (osobiście nie przepadam), w dodatku na początku mocno zgapiający od Izraela, słaby wokal, nieciekawe teksty... E tam.

Ps. Arwid głosem pokolenia 1200 brutto!!! :-)


Ostatnio zmieniony wt, 24 lipca 2007 13:10:05 przez ., łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 13:08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 12 lutego 2006 22:47:09
Posty: 97
Skąd: Łódź
Pet pisze:
Nie wiem jak inni, ale ja, jako przedstawiciel pokolenia schyłku lat 70-tych nie utożsamiam się w najmniejszym stopniu z ww zespołem.


hehe, czyli rozumiem ze nie jestes skłonny zaakceptować zadnej nowej formy przekazu niz ta na której sie wychowałes. Troche Cie rozumiem , ale w takim razie nie masz po co szukać głosu dzisiejszego pokolenia , bo i tak to na czym sie wychowałes bedzie dla Ciebie wazniejsze, a tego co jest dzis nie zrozumiesz :)

_________________
w niepewny obraz zapatrzony


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group