Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:10:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 20:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
sam jestem głosem swojego pokolenia. mam w sumie wszystko, studiuję sobie (ha, od października 2 kierunki :faja: ), nie głoduję ani nikt mnie nie uciska, nigdy nie dostałem wpierdoliku za to co mówię, jak się zachowuję i jak wyglądam, w wolnym czasie mogę sobie pojechać gdzie chcę. po co więc mi głos pokolenia ? jeśli coś mi się nie podobało, od tego miałem nihilistyczny zespół pankowy ;) w którym mogłem się powydzierać a potem tego słuchać. mój stosunek do buntu chyba najlepiej podsumowują te moje (quasi)kawałki, np.:

jest czerwiec zero siedem, jakaśtam wolność słowa
moje usta mówią co myśli moja głowa
nie widziałem cbś, nie przyszła też bezpieka
za bardzo też nie łamie nikt żadnych praw człowieka


choć nie ma tu reżimu, nie wszyscy chcą w to wierzyć
dla masy wciąż idolem pozostał urban jerzy
teraz jest trochę lepiej, choć nie lubię kaczorów
to przecież w gruncie rzeczy nie dano nam wyboru

michał, 1986.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 21:01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Woodstock w '68

Ja rozumiem literówki, ale żeby pomyłka w dacie Woodstocku? :roll:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 21:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzięki za poprawkę - ale prawdę mówiąc chodziło mi o to, co się czasem nazywa "pokoleniem '68", właściwie nie wiem czemu, no ale jakoś tak się ten 1968 przyjął.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 09:39:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Krejzi, pisałem wyżej- ja się zgadzam jeśli chodzi o Kazoleta, ale mnie zastanawia fenomen, że w Jarocinie nie grały zespoły kilka lat starsze, lecz de facto rówieśnicy dla rówieśników i że one były ich autentycznym głosem.

No i w toku rozmów wyszło, że my takich rówieśników, co wyśpiewują co NAM w duszy gra nie mamy (być może za wyjątkiem Lao Che), ani takiego festiwalu, dla którego za 10 lat byśmy się mogli spakować i pojechać, tak jak stoimy, dla samej chęci powrotu do legendarnego miejsca (jak to zrobił np. forumowy Igor)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 10:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Crazy pisze:
owszem, w porownaniu do Jarocina kłopotem jest nie-niszowość Kazika, nie wiem, czy można go nazwać mainstreamem, ale pod względem popularności bił on zdecydowaną większość mainstreamu

hehe
300.000 sptzrdanej płyty Tata Kazika... w czasach największego rozkwitu piractwa kasetowego... jak to nie był mainstream to kto nim był...

Kazimierz na pierwszej solo-płycie pojechał kapitalnie - teksty są niezniszczalne - Świadomość, Bagdad, ale też Piosenka trepa, a nawet Dziewczyni i Spalam się... wszystko do dziś aktualne... zwłaszcza te dwa pierwsze... ale czy to głos pokolenia... chyba niekoniecznie...

Moim zdaniem Lao Che to nie jest głos pokolenia... fakt nagrania jednego doskonałego koncept-albumu to chyba jeszcze nie głos pokolenia... gdyby w ślad za tym pojawiło się szersze zjawisko muzyczne - jakiś nurt, który by się do historii najnowszej odwoływał, czy coś, to może...

zgodziliśmy się w każdym razie z grubsza, że głosu pokolenia nie było, a swojego jarocina nie mamy... no i dobrze, no i na zdrowie: tak wyrasta się na człowieka*

a ja ze swojej strony dodam, że dawno na forumie nie było tak interesującej dyskusji - dzięki Merry !




*Władysław Broniewski

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 10:18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
KoT pisze:
ale czy to głos pokolenia... chyba niekoniecznie...


A dlaczego? Jezeli istnieją jakieś warunki, które musi spełniać "głos pokolenia"*, to którego z nich nie spełniał Kazimierz?

Zdrówka życzę

* Może dla ułatwienia dyskusji powinniśmy sporządzić listę "warunków", które powinien spełniać wykonawca, aby móc aspirowac do roli "pokoleniowej tuby"

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 10:37:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
pecie drogi - z mojej perspektywy pisząc, żeby była podaż, musi być popyt. osoby urodzone już po (choć w sumie nie jakoś drastycznie długo po) stanie wojennym wychowywały się w nieco innych realiach (choć nie aż tak drastycznie innych jak osoby urodzone po 89) niż np. Ty. nie zauważyłem wśród swoich rówieśników większej potrzeby buntowania się (nie mówię o okresie, kiedy ma się 14 lat i wydaje się, że jest się niezrozumiałym itp. - ale to chyba niezależne jest od czasu, w którym się urodziło) ani poszukiwania głosu pokolenia w czasie kiedy w mc'donaldzie można wsunąć hamburgera, popić pyszną cherry coke i po wszystkim spalić czerwonego marlborasa.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 10:40:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
no już któryś raz piszę, jedyne co dyskwalifikuje Kazika, to jego wiek

Cała ta dyskusja kręci się wokół problemu, dlaczego urodzeni w dekadzie Gierka nie wyrazili się z taką mocą jak wcześniejsze pokolenie.

Naprawdę nie chodzi o to,że nasze pokolenie nie miało żadnego głosu, które nas wyrażało.
To normalne, że starsi potrafią wyrażać to, co młodszym dopiero świta na końcu języka.

Tylko to, co mnie zastanawia, to fakt, że w latach 80tych tak nie było.
Niemen czy Nalepa nie pełnili wtedy roli "głosu pokolenia", ale wtedy nikt tego po nich nie oczekiwał, choć byli w istocie w takim dystansie wiekowym w jakim dziś jest Kazik, Grabaż czy Budzy do swoich słuchaczy i wg dzisiejszych kryteriów powinni wtedy "wymiatać ideowo i muzycznie" młodszych, jak dzisiaj Kazik,Grabaż czy Budzy.

Więc analizowaliśmy skąd ta przepaść się wzięła, która pochłonęła "nasze Armie i nasze Jarociny", że jesteśmy tak głęboko "pozamiatani"...

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 10:55:57 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Hmm, a czy kiedykolwiek wcześniej był w muzyce jakiś "głos pokolenia" ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 11:06:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
joe strummer ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 11:30:07 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
...polskiej...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 11:50:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
guma ? robal ? budzy ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 11:55:15 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Dobra to jeszcze raz. Czy w muzyce polskiej, przed punkiem,reggae itd. lat 80 było coś takiego jak głos pokolenia?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 12:00:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
no jasne, "Nie przejdziemy do historii" Trzech Koron

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lipca 2007 12:02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Pet pisze:
A dlaczego? Jezeli istnieją jakieś warunki, które musi spełniać "głos pokolenia"*, to którego z nich nie spełniał Kazimierz?

no cóż ja to tak oceniam... w sumie nie potrafię jakość specjalnie umotywować... chyba chodzi mi o powszechność zjawiska brak naśladowców... i wyznawców... nie zuniformizowało się to tak jak na zachodzie np. grunge z nirvaną... w sumie to nie wiem :) Ja po prostu, pomimo, że słuchałem i ceniłem Kazelota, a nawet w niektórych sprawach się z jego tekstami utożsamiałem nie uważam, że był on głosem mojego pokolenia... no i takich obserwacji nie poczyniłem w moim pokoleniu wśród moich rówieśników, żeby Kazelota trakrowali jako głos pokolenia... a po koncercie na wódkę :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group