Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:22:32

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 12 października 2010 17:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
X Międzynarodowy Festiwal Stróżów Poranka 15 października

Zapraszamy na koncert
w ramach
X MIĘDZYNARODOWEGO
FESTIWALU
STRÓŻÓW PORANKA.

Wystąpią:

TRIQUETRA
ANASTASIS
ARMIA
BOŻJE OVĆICE (HR)
15 października 2010 - godz. 17:00

Bilety w cenie 10 zł (5 zł - przedsprzedaż do dnia 11.10.)
do nabycia w sekretariacie MDK BATORY..

...zespół Armia zasadniczo ma wystąpic ok.22...ale..
Jeśli godzina, ewnetualnie "przetasowania" wśród kolejności wykonawców uklegną zmianie, to myślę ze ktoś życzliwy :wink: da znac..
Przybywajcie słuchacze! i słuchaczki!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 października 2010 12:05:32 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 15:39:00
Posty: 354
I kurdebalans znowu w podróży, i znowu nie wiem czy dotrę. Ale za to będę tego dnia w Punkławach ... :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 października 2010 08:14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 20:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Do zobaczenia...

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 października 2010 14:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
DJ Adam Makonnen pisze:
e za to będę tego dnia w Punkławach ...

...u Siekierów?

Grzyb pisze:
Do zobaczenia...

..tam jest bardzo wysoka sala to flagą można wywijac :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 października 2010 18:28:07 

Rejestracja:
czw, 14 października 2010 18:23:51
Posty: 4
Skąd: Śląsk/Kielce
Hej :)

Zarejestrowałam się dopiero co na forum, ale zamiast powitania mam pytanko.

Mam dwa wolne bilety na jutro (kupione w przedsprzedaży - jeszcze po 5 zł). Nie mam co z nimi zrobić, bo osoby, dla których je kupiłam zrezygnowały.

Chętnie je komuś odstąpię :)
Ktoś chętny?
Bo aż żal bierze na myśl, że mogłyby się zmarnować dwa miejsca na Armię...

Pozdrawiam :)
Zuza.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 października 2010 22:27:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..kwintet a nawet sekstet!..w każdym bądż razie 6 postaci na scenie , gdzie jedna z tych postaci przeistoczyła się w Godzilę :shock: nawet..
Deo gratias...żem do zdrowia wrócił ... szybko jednak ewakuując się do domu...
Dobranoc Państwu..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 09:34:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..zespół "gości w marynarakach w proporcjach czterech na dwóch" rozpoczął występ od zaprezentowania płyty Freak w całości (?) chyba ku zdumieniu sporej części publiczności , która i tak nie okazła się okazałą.
Festiwale pod patronatem instytucji związanych z Kościołem katolickim nie cieszą się duzym zainteresowaniem. Brak promocji na zewnątrz, czyli w miastach ościennych (Siemianowice słup przy CK jeden plakat). Bo popatrzcie drodzy panstwo...Zeszłoroczny(tegoroczny?) koncert zespołu nieopodal w Katowicach w klubie Cogitatur zgromadził całkiem sporą grupę słuchaczy no a wczoraj publicznośc to powiedziałbym garstka ( 100 osób?) mimo skandalicznie niskiej ceny za bilety (5 zł.przedsprzedaż,10 w dniu koncertu)..Nie do końca jest to problem promocji niestety. Jest coraz mniejsze zapotrzebowanie na kulturę...Taka prawda..
Krótki aczkolwiek treściwy występ można było podzielic na dwie cześci...
Prezentacja płyty "Freak" ...a następnie .." petrada!!!! i kanonada!!! bum..bum..bum..łup...! rozpoczynająca drugą odłonę w postaci utworu "Aguire"...To na prawdę było niesamowite przejście....
Repertuar zawierał także utwory z płyt"Der Prozess" ( ..no Godzila szalał i gniótł maluczkich :wink: ), "Legenda", 'Triodante" oraz "AntiArmia" i wykonanej w sposób brawurowy pieśni "Jeszcze raz, jeszcze dziś" ...
Reasumując..
Koncert mimo dosyc nikłej frekwencji, która jednak jakby nie było wpływa na nastrój widowiska, uważam za bardzo udany. Chciałem także podziękowac akustykowi zespołu Armia za bardzo dobre nagłośnienie imprezy... :brawa: Bo naprawdę...nie żebym był w jakikolwiek sposób uprzedzony do pracy akustyka przy występie grupy Anastassis, bo piszę o tym kolejny raz (wręcz notorycznie co by sugerowalo że grupa..nie wiem..nie umie uzyskac odpowiedniego brzmienia, a to przecież muzycy doświadczenii..) Jak dla człowieka , któremu obcy jest repertuar grupy Anastassis to koncert zespołu to jest... męczarnia...i to głównie z powodu decybeli!!! Dżwięki zlewają się w jedną całośc, a to powoduje że skumulowana petarda wydobywająca się ze sporej wielkości zestawu głośnikowego ( ..nie wiem po co tyle tego.. :roll: ) atakuje prócz usz wnętrzności, które ruszają się w rytm tego co wylatuje z głośników.
Myślę ze zespół Anastassis lepiej zaprezetowałby się w koncercie plenerowym, a nie w przestrzeni którą ograniczają cztery sciany i stropodach...I wcale nie kpię z grupy..nie chcę żeby to tak zabrzmiało , bo widac że muzycy w to co robią wkładają sporo serca, a czasy są takie gdzie identyfikowanie się z wiarą w Jezusa Chrystusa i publiczne prezentowanie swych poglądów poprzez występ sceniczny są raczej nieodpowiednie i sprowadza się do takich właśnie artystycznych katakumb...
Dziękuję organizatorom za zapewnienie komfortowych warunków do słuchania muzyki w postaci nowych i bardzo wygodnych krzesełek z tekstyklnym obiciem 8-)

(Drobna poprawka-Kościół w tym przypadku z wielkiej litery, ale to na pewno dobrze wiesz. :D . jpl)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 13:50:07 

Rejestracja:
czw, 14 października 2010 18:23:51
Posty: 4
Skąd: Śląsk/Kielce
Sporo osób się zmyło przed Armią albo zaraz na początku Armii, z powodu sporej przerwy pomiędzy występem jej a Anastasis (mimo ze organizatorzy wczesniej zapewnili, ze tej przerwy w ogole nie bedzie). Robiło się coraz później... Komunikacja miejska, calotygodniowe zmeczenie i te sprawy.

Wcześniej przecież było nas trochę więcej - choć i tak mało.

Zgadzam sie co do reklamy. O Stróżach Poranka i o tym, kto ma grać, dowiedziałam się w sumie przypadkiem, rutynowo wchodząc na stronę Armii i sprawdzając, czy aby nie mają jakiś koncertów w pobliżu. Później dopiero zauważyłam plakaty w gablotkach przyparafialnych – i to powieszone już za późno, żeby skorzystać z przedsprzedaży.

Anastasis… pierwszy raz słyszałam ich na żywo i jak dla mnie czad. Natomiast jakby przyciszyli o te 20 dB, to może udałoby im się zjechać głośnością poniżej granicy bólu i umożliwić rozróżnienie słów wokalistki. Za to cała energia bijąca od grupy… Super :)

Miło zaskoczyły mnie Boże Owieczki. Widać, że zespół młody, ale jak dali czadu… Trzeba mieć „to coś”, żeby bez cenzury wrzeszczeć „Jezu, jestem Twój!!!”. Do tego gra sceniczna. Wokalista na nagim torsie miał wymalowany farbą wielki czerwony krzyż. Przez cały występ śpiewał z czarną rajstopą na oczach. Dopiero przy ostatnim kawałku, w którym śpiewali o szatanie (mniej więcej coś jak „Szatanie odejdź, bo ja mam mojego Boga!” albo coś w tym guście – ciężko mi idzie z chorwackim), wokalista w którymś momencie upadł na ziemię i tak leżał. Po jakiejś minucie wstał, zerwał z siebie tę czarną „maskę” i wrzeszczał dalej. Mieli jeszcze kilka takich momentów. Metalowa wersja „Zdrowaś, Maryjo” i „Salve Regina” – też coś pięknego :P Sympatycznym aspektem była takze anielica, która, ubrana w białą suknię i skrzydła, chodziła po sali i rozdawała cukierki od zespołu.

Triquetra… Mi jakos nie podeszła. Tyle w kwestii komentarza.

A co do samej Armii – przedmówca już opisał występ. A ja dodam tylko od siebie, że cudnie, że po Freaku wzięli się za stare dobre kawałki, bo sam Freak na koncert… to dla mnie trochę za mało. A stare Armiowe klimaty po prostu wymiatają i już :)

A co do zapotrzebowania na kulturę... No nie wiem. Jak w maju bylam na Maj Music Festiwal na Muchowcu w Katowicach, to ludzi był tłum. A takiego poga, jakie się rozkręciło wtedy przy Armii, nie widziałam nigdy wczesniej ;) Tyle że ten majowy festiwal miał dobrą promocję. Po prostu.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 14:34:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
zuzzi pisze:
Tyle że ten majowy festiwal miał dobrą promocję.

..to prawda..No i był przede wszystkim darmowy 8-) i stricte rockowy i jakby to powiedziec..."atmosferą koncertu rockowego"..a nie imprezy kościelnej .."co to tylko tam będą śpiewac chóry anielskie.." ..czyli nuda i obciach w jednym.. :) Żartuję ale coś w tym jest i sporo tego coś...A ja tam lubię jak tłoku nie ma i są ludzie na poziomie 8-)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 14:40:19 

Rejestracja:
czw, 14 października 2010 18:23:51
Posty: 4
Skąd: Śląsk/Kielce
WuKa pisze:
A ja tam lubię jak tłoku nie ma i są ludzie na poziomie


...i nikt nie podskakuje, próbując przewrócić w pogo wszystkich, których dosiegnie, krzycząc „Ave, satan!”, trzymając jointa w jednej ręce, a drugą robiąc różki? :D Nooo… Też lubię, jak nie ma takich zbyt wielu w pobliżu :P

Jednak więcej ludzi = lepszy klimat. Pamiętam jednego czadowego Tymka – w Kielcach w grudniu. Była minimalna ilość miejsca pod sceną i przez to spory tłok, ale… no… było bardzo, bardzo fajnie ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 16:40:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
zuzzi pisze:
...i nikt nie podskakuje, próbując przewrócić w pogo wszystkich,

..pogo musi byc przecież..ja co prawda optuję za :
WuKa pisze:
Dziękuję organizatorom za zapewnienie komfortowych warunków do słuchania muzyki w postaci nowych i bardzo wygodnych krzesełek z tekstyklnym obiciem

..ale to po prostu przychodzi z wiekiem..chociaż nie mówię nie i kto to wie..jak będzie okazja i byłbym sprawny fizycznie to hooo...hooo... :wink:

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 16:55:38 

Rejestracja:
czw, 14 października 2010 18:23:51
Posty: 4
Skąd: Śląsk/Kielce
Oczywiście, że musi być!
Mój wiek preferuje skakanie pod sceną :P

Chodziło mi o takich delikwentów, którzy nie skaczą normalnie ze wszystkimi, tylko CELOWO próbują komuś zrobić krzywdę lub przewrócić w tłum (co w przypadku glaniastego tłumu jest w sumie równoznaczne). Spotkałam się z takimi, młodymi i podpitymi przypadkami w maju na Muchowcu...

Akurat to, że się oberwie albo wypadnie z poga i wyląduje na ziemi to są normalne przypadki przecież ;) Ale celowego, niebezpiecznego chamstwa bardzo nie lubię.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 października 2010 19:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
zuzzi pisze:
bo sam Freak na koncert… to dla mnie trochę za mało. A stare Armiowe klimaty po prostu wymiatają i już

..jak dla mnie to Freak broni się na koncercie..Kto wie...może zespół pójdzie jeszcze dalej i zaskoczy fanów zupełnie jeszcze inną muzyką?
Sama muzyka z płyty "Freak" na koncercie..? To był by zbyt krótki występ.. :wink: Bardzo fajnie w tej mieszaninie dzwięków brzmi gitara Kmiety..zresztą wszystko jest fajne co tam będę wiecej mówił.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 21:57:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 20:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Freak i czad, choć szkoda, że nie dane mi było poznać szanownych forumowiczów obecnych na koncercie... Sam jednak także bawiłem się przednio... Dziękuję i pozdrawiam....

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group