Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 22:43:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 27 października 2007 19:55:20 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
moj pierwszy post od bardzo dawna...

musze napisac, ze nie widzialem zadnego plakatu z informacja o koncercie, pewnie dlatego frekwencja nie byla zachwycajaca, ale to nie najwazniejsze.
na miejsce (dotad mi nieznane) dotarlem tuz przed koncertem, czasu wystarczylo na zaledwie pare slow z laska i witkem, bo juz grali. publiki sredniawo, ale zespol w dobrym humorze, wiec od poczatku zaiskrzylo. a juz calkiem mnie rozwalila to moja zemsta. jeszcze jej na zywo nie slyszalem - piekna sprawa. kolejna niespodzianka bylo nic juz nie przeszkodzi i bracia bum w krzyzowce aranzacji kanonicznej i akustycznej (wlasnie mnie armijny smok pytal na gg, wiec zaznaczam, ze koncert byl czadowy), a to jeszcze nie koniec. nie ja, parowoz, marnosc i jak zwykle niepowtarzalna suita - niesamowite! szkoda, ze muzycy zapomnieli o planowanej piesni przygodnej. spore wrazenie wywarl na mnie krzyzyk (jakos wczesniej nie bardzo zwrocilem na niego uwage), to istny zywiol, szalal na maksa. pod tym wzgledem istne przeciwienstwo slepego.
calosc koncertu trwala troszke ponad dwie godziny, w tym dwa krotkie bisy. minusem byly niedogodnosci sprzetowe. tomek przez kilka kawalkow walczyl z mikrofonem, w koncu przejal mikrofon kuby. natomiast prawa strona sceny narzekala na brak odsluchow.
po koncercie dosc szybko dolaczyl do nas tomek, do stolika dosiadlo sie wiec kolejnych kilka osob, potem przyszedl rowniez aviator. chila rozmow (w tle remix biesow), znoszenie sprzetu i koniec.

:wink: trafilem!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 października 2007 21:38:28 

Rejestracja:
wt, 16 sierpnia 2005 16:56:07
Posty: 6
Skąd: Wolbrom
Witam. Też byłem w krakowie i powiem że było bosko!! Mam tylko takie pytanko, czy może ktoś rejestrował ten występ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 27 października 2007 22:15:36 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
ja nie widzialem zadnego rejestratora, nawet fotografow bylo niewielu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2007 13:55:16 

Rejestracja:
ndz, 28 października 2007 13:45:40
Posty: 1
Skąd: Kraków
A ogólnie od baaardzo dawna nie byłem na tak zjechanym koncercie. Armia jak zwykle ponad przeciętność, ale "speców" od nagłośnienia to bym za ... powiesił.
Masakra - na początku Budzego nie było słychać, a później waltornia nie istniała prawie wcale. Co jak co, ale Rotunda dała plamę.

Poza tym koncercik fajny, troszkę mało ludzi, ale za to więcej miejsca pod sceną :twisted:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 października 2007 22:47:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
W skrytości ducha liczyłem, że repertuar z koncertów akustycznych skrzyżuje się z setlistą koncertów czadowych. Tak się rzeczywiście stało, i to z jakim efektem :) .
Koncert krakowski wyróżniał się świetną dramaturgią - dział się po prostu, wciągał, i działy się rzeczy bardzo mocne. Nie dziwię się, że zespół dwa razy wychodził na bisy (w sumie ze sześć utworów) - jeśli chodzi o chęci publiczności to mógł wyjść i trzeci raz, ale skończyło się tylko zaśpiewaniem stu lat.

Zwróciłem tym razem szczególną uwagę na śpiew: bardzo pięknie brzmiały fragmenty śpiewane głosem łagodnym, spokojnym lecz mocnym. Przejmująco te wyżyłowane. Mam wrażenie, że Tom jest w świetnej formie wokalnej - tylko to nagrywać teraz!
O Krzyżyku też muszę wspomnieć, bo jego gra zwraca uwagę: mocne wejścia w spokojnym finale "Buraków", młócka niesłychana w "Aguirre", no i to co dzieje się w suicie.
Fajnie zabrzmiały solowe partie gitary - w "Aguirre", "Nie ja" i "Zostaw to" - niby kanonicznie a jednak :) . Zresztą już więcej nie będę rozkładał na czynniki pierwsze (i tak się nie znam): cały zespół brzmiał potężnie i mocno, szkoda, że nie mogłem pojechac do Włoszczowej wczoraj :) .

Strasznie fajnie usłyszeć te dawno nie słyszane rzeczy na koncercie! "Bracia bum" - faktycznie, bez tego morderczego riffu, ale za to z jaką skocznością w zwrotkach! "Marność" - o, jak ja to lubię, a zwłaszcza tekst. Zresztą oba te utwory mają w sobie jakiś odmienny pierwiastek muzyczny, coś prog-rockowego? - sam nie wiem, ale podoba mi się to. "Legenda" kolejny raz zrobiła na mnie wielki wrażenie, zresztą był to koncert, na którym nawet niby-ograne podobały się: jakie fajne "Trzy bajki" (choć akurat wtedy wyszliśmy z Laską po napoje), albo "Niezwyciężony" (w którym Laska odkryła elementy bigbitu czy tłista, hehe - okazuje się, że i na Armii można poruszać biodrami, zwłaszcza w tych dawnych numerach :wink: ). Walec "Nic już nie przeszkodzi", czad "Nie ja" - z tym świetnym przejściem do "Parowozu". Rozimprowizowana suita "Ultima Thule", która zaczyna prosić się o dalsze części (koniec "Parowozu" i suita to zresztą bardzo intrygujące mnie fragmenty koncertu...) "Podróż na Wschód", którą zawsze kocham, a tu suita ją przeniosła na jakiś inny poziom.
No i to co działo się potem, a co trudno mi ogarnąć. Słyszane po raz pierwszy na żywo "Utopia" i "Pocałunek", niesamowita "Opowieść zimowa", przejmująca "Śmierć w Wenecji", "Dla każdej samotnej godziny", "On jest tu", "Zła krew"... Ot, sucha wyliczanka, a wtedy naprawdę działo się coś dziwnego, utwory spiętrzały się, a dźwięki przynosiły nieraz bardzo konkretne obrazy...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 października 2007 18:18:12 

Rejestracja:
wt, 16 sierpnia 2005 16:56:07
Posty: 6
Skąd: Wolbrom
Ja mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś zna jakiś dobry sopsób na zakonserwowanie autografu na koszulce, bo po koncercie złapałem Toma na browarku i teraz musze jakoś to zachować, bo marker szybko odparuje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 października 2007 18:25:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Próba odtworzenia set - listy (cholerra ta pamięć - najgorzej z właściwą kolejnością, ale może jakoś się uda - wołanie o pomoc!):

dom przy moście
poza prawem
buraki, kapusta i sól
bracia bum
legenda
to moja zemsta
marność
jeżeli
3 bajki
niezwyciężony
aguirre
nic już nie przeszkodzi
nie ja
parowóz numer 8
ultima thule
podróż na Wschód
utopia
opowieść zimowa
śmierć w Wenecji
dla każdej samotnej godziny
On jest tu
pocałunek mongolskiego księcia
gdzie ja tam będziesz ty
zła krew
zostaw to

...nie wiem czy to wszystko... i nie jestem pewien po którym utworze zdarzył się ten loop, że muzyka pięknie grała, a zespół zszedł ze sceny - chyba po "On jest tu"?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 października 2007 20:33:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Tila11 pisze:
Ja mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś zna jakiś dobry sopsób na zakonserwowanie autografu na koszulce, bo po koncercie złapałem Toma na browarku i teraz musze jakoś to zachować, bo marker szybko odparuje.

chyba tylko oprawić ją w gablotę możesz :wink: miałem Kazika podpis na jednej z koszulek, prałem ręcznie itd ale niestety ostatecznie zniknął :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 października 2007 23:03:16 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
chyba jedynym sposobem na "zachowanie" autografu jest jego sfotografowanie.

a co do setlisty, to i tak masz pamiec lepsza niz ja, ale wydaje mnie sie, ze on jest tu bylo na drugich bisach, czyli troche pozniej niz u ciebie, natomiast "loop" konczyl set zasadniczy, czyli lekko wczesniej. byl na tyle wgryzajacy sie, ze wygryzl z pamieci kawalek ktorego byl zakonczeniem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 października 2007 20:17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
MAQ pisze:
ale niestety ostatecznie zniknął

może w ultrafiolecie da się zobaczyć?

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group