Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:58:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 21 czerwca 2022 09:05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Jedne z fajniejszych miejsc w Parku Śląskim dawniej zwanym Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku (WPKiW). Dla zmotoryzowanych wjazd od strony Stadionu Śląskiego.Wjazd jest płatny.Pod samą Leśniczówką miejsc parkingowych jest niewiele.Byłem tam raz samochodem na koncercie Armii,ale było to sporo czasu do tyłu i może lepiej przed wjazdem przez bramkę zapytać się jak wygląda sprawa dojazdu pod klub. Można także dojść pieszo nie wjeżdżając do parku.Od strony TVP Katowice to 20 minutowy marsz bardzo fajną zacienioną drogą .Po drodze miniemy odrestaurowane świeżo otwarte Planetarium.Można tam także wjechać samochodem,ale miejsca parkingowe nie są strzeżone..I raczej wieczorem chyba bym nie polecił.Od tej strony nie dojedziemy pod sam klub. W razie czego proszę pytać.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2022 18:26:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
I jaak taaam? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2022 20:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..nie wiem .Biletów brakło :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 10 lipca 2022 20:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Żartujesz?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 08:24:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..nie.Chciałem kupić w sobotę,ale na stronie była informacja że biletów brak.I to jest jakby nie było dobra wiadomość :) We wrześniu mają grać gdzieś koło Tarnowskich Gór. 26 września. Darek pisał.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 21:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
Jeden z najlepszych koncertów Armii na jakim byłem! TOP3!
Z godzinę szalałem w soim dziadowskim pogo. Zespół 4 krotnie wychodził na bisy, a mogłoby by być ich dwa razy więcej.
Utwory zabrzmiały potężnie i aktualnie, rwiąc tynk z mojego serca i wprowadzając stan pomiędzy bólem ze szczęścia, a mocą samorozwiązujących się problemów dotknęły mnie do żywej kości.
Poczułem, że nie jestem martwy!
Cieszę się, że jeszcze mogę pojechać na taaakie wydarzenia mojego ukochanego zespołu.
Wiem też, że gdybym je odpuścił, żałowałbym okrutnie.

Po koncercie bardzo fajne i ważne rozmowy ze wszystkimi muzykami. Tu przekazuję tylko, że Kuba ma problemy zdrowotne i będzie musiał zrobić sobie przerwę muzyczną. Poleca się naszej pamięci w modlitwie.

Tyla!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 21:50:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
Kuba ma problemy zdrowotne i będzie musiał zrobić sobie przerwę muzyczną. Poleca się naszej pamięci w modlitwie.


Oj....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 11 lipca 2022 22:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bardzo dziękuję za tę relację!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 16:55:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Gdy wpłynęłam do tej sali na fali zakupionych 2 miesiące temu biletów, to muzyka już grała. Zagapiliśmy się siedząc pod drzwiami, bo widok był świetny, świeże powietrze i drzewa, całe ekipy starych śląskich tygrysów witających się w pocałunkach i saturator z piwem naprzeciw, z zaplecza wybiegł młody gitarzysta Armii i zawołał jedno dla mnie, drugie dla taty! Piękny to był moment, pogoniłam męża żeby dopił. Przy drzwiach Kristofores z włosami już chyba po kolana ciągle sprzedawał bilety, może drukował je pod stołem? a ludzie wciąż napływali.

W rezultacie w środku zobaczyłam ścianę przybyłych, zwartą i gotową, a zespół już zaczął co poznałam po ogólnym poruszeniu, więc wpadłam to jak alicja w lustro i przebiłam się na drugą stronę. Przede wszystkim witraż armijny - TAK! a na początek coś nowego, gitarowego. Tom wyszedł po chwili. Wspaniałe poruszenie, przywitanie jak trzeba! LEGENDA od początku do końca!

Stoję na krawędzi szaleństwa i widzę to: krąg skaczących i obijających się o siebie wariatów, starych i młodych. Turbulencje po całej sali, w uszach skowyt, obrywam w biodro, zataczam się nieszkodzi ci co nie pogują śpiewają głośno razem z Budzym obok za mną i przed jestem oszołomiona zapominam tekstów i krzyczę swoje własne!

Jak pięknie tak się wyluzować, jak dobrzedać się porwać...Koncert, znów! Na scenie pod rozetą Tom w swej najlepszej wersji Budzego, Staś, Darek, Kuba i Amade. Odbiór wstrząsający pod lewym wzmacniaczem, ale i tak najlepsze to być w środku szaleństwa, być i czuć. Bez tych ludzi pod sceną przypomniałabym sobie że słyszałam to tysiąc razy, pora raczej analizować ten spektakl niż przeżywać. NIE!

Gdzieś na wysokości "to czego nigdy nie widziałem" poczułam że skończyło się powietrze i zamiast miotających się muzyków widzę białe światełka co migają, a to zna czy że ekran zaraz zgaśnie. W tył zwrot i cofam się po omacku. Z tyłu stoliki i krzesła, padam, słyszę ZAJĘTE, persona non grata trzeba było siedzieć w domu nie dla mnie już szarże ułańskie czego się spodziewałaś chwilę posiedzę z głową nad blatem i wyjdziemy trudno ostatni koncert opuszczony w połowie co za wstyd...S.przynosi zimną colę.

CD.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 18:12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Znad przepaści dobiega mocny głos Tomka: ARMIA ZAGRAŁA PŁYTĘ LEGENDA. Wiwaty. Słyszę wołanie. Po chwili cisza i w tej ciszy czyste, selektywne dźwięki Podróży na wschód. Podnoszę głowę, ktoś za mnie wstaje i już stoi przy konsolecie, czuję napływ chłodnego powietrza od otwartych drzwi. Robi się statycznie i majestatycznie. Tylko się roztańczę, może nie zwalę się akustykowi na łeb, ktoś odwraca do mnie szczęśliwą twarz, obcy facet uśmiechem budzi we mnie tygrysa i już ok mała, po prostu wiem że to nie skończy się tak szybko. Nie dam się powalić na kolana z głową w dół!!!

Szybkim skokiem od rozpaczy do euforii i z powrotem w kółko, ale nie ma czasu na niemoc, trzeba wyrzucić się poza nawias
(wyszed z zakrętu i chodnik mu sie skończył, jak ktoś właśnie doprecyzował pod balkonem gdzie siedzę pośród pomidorów koktajlowych, no magia!)

Najwięcej chyba z Ducha, szczególnie "Wyciągnij rękę".
Der Process- obłędny KIASZ przechodzący z chropawą gładkością w "Złego porucznika". Apogeum z nogami wbitymi w ziemię, tam szelest kubków po piwie górą wrzask i trochę konsternacji, to ci co przyszli na agire i dostają AGIRE, JESTEM DRZEWO JESTEM PTAK I ZOSTAW TO (wiem)

Budzy siada na krześle i podobniejak w maju w Siemianowicach pyta kto z obecnych jest z jego rocznika, ponieważ jest już zmęczony i ma 60 lat (jeszcze nie!) , podnosi się parę rąk i to dla nich leci ten stary set monumentalny, zespół zgrany jakby to dawał 35 lat w tym samym składzie. Stanisław uśmiechnięty patrzy na ojca, wygląda to fajnie, nie chcę nadużywać słów, Budkiewicz robi przerażające superminiaki jak w podskoku z dziesiątego piętra w dół, a waltornia...

Część ludzi już się rozchodzi, część nie odpuszcza, ktoś porządkuje scenę, tłum wyje, ja skaczę na jednej nodze bo widzę ten witraż armijny w błękicie, coraz mniejszy, 3 metry z lewej Pietruszka, a oni wychodzą znów wszyscy, nie wierzę! co zagrali? nie wiem. Miałam nadzieję, że to jeszcze trwa. Więc usiadłam z nogami na krześle co już się no coments zwolniło (!) i nie dałam się ruszyć aż nie podziękuję ( cały tabun wdzięcznych selfików i kilka laleczek 20+) uśmiech wokalisty, serdeczności basisty, on zawsze buduje napięcie na przyszłość! I powrót z kulawą nogą przez niekończące się przestworza do parkingu przy media expert (a jak) tam za szybą mandat 95 z.

Prowadzę, w domu nie chcę piwa, chcę tylko spać.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 18:21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Super, poczułem się jakbym tam był (i może nawet mówił ZAJĘTE, ale chyba nie).

Bardzo się cieszę z drzewo ptaka! Może jeszcze znów doczekam kiedyś koncertowego wykonu "Na ulice".
No i utwory z "Der Prozess", to rarytas!

anastazja pisze:
[Budzy] pyta kto z obecnych jest z jego rocznika, ponieważ jest już zmęczony i ma 60 lat


Nieprawdopodobne jak to leci... pamiętam niemal jak dziś imprezę urodzinową na 50-tkę Toma w knajpie na Kolegiackim...
A dziś sam mam 50...
To się musi skończyć śmiercią.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 18:27:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:D
I cudownie, i tak ma być, bo trzeba się pospieszyć i nie zdążyć na wszystko, tak jak nie zdążyłam zagłosować na Łapaczy wiatru, bo minutę wcześniej KONIEC.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 19:00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
arasek pisze:
pamiętam niemal jak dziś imprezę urodzinową na 50-tkę Toma w knajpie na Kolegiackim...

Prawie byłem wtedy w Kice, prawie tam do tańca grałem.
Chyba, że mylę balangi.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 20:08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Anastazja, :piwo: !

...chyba, że wciąż chcesz spać :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 lipca 2022 21:17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Anastazja, piękna rela, dzięki! :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group