Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 21:13:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 10 lutego 2005 16:56:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Jak informują na swojej stronie internetowej brazylijscy thrashmetalowcy z Sepultury, teksty nowego studyjnego albumu formacji oparte będą na klasycznym dla literatury tryptyku "Boska Komedia" Dantego Alighieri. Muzycy z Belo Horizonte piszą obecnie muzykę, która znajdzie się na nowej, jeszcze nie zatytułowanej płycie.

Zespół ma już 18, jak to określają członkowie, "pomysłów" na nowe kompozycje, tzn. części poszczególnych utworów, bez ostatecznego kształtu.

"Następnym krokiem będzie nagranie przedprodukcyjnego dema i w końcu złożenie wszystkiego w całość" - piszą Brazylijczycy.

Sepultura ma również w planach nagranie koncertowego DVD, co ma nastąpić już w marcu. Poza koncertem dysk zawierać będzie sporo materiałów zza kulis, nakręconych przez wokalistę grupy Derricka Greena, na przestrzeni ostatnich kilku lat, od momentu dołączenia muzyka do Sepultury, w roku 1998.

Ostatni album Sepultury "Roorback" - wyprodukowany przez Steve'a Evettsa w "Mosh Studio", w Sao Paulo - ukazał się w maju 2003 roku, nakładem niemieckiej SPV Records.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lutego 2005 17:03:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Ale oni chyba bardziej będą się opierać na tekście "Boskiej Komedii", a nie na jej założeniach (wędrówka od Piekła przez Czyściec do Raju). Gdyby opierali się na Samuelu B., to inna sprawa :wink: Chociaż nigdy nie wiadomo, jak to się skończy. Zresztą na oficjalnej stronie Sepultury widnieje informacja, że będą bazować na "Piekle": http://sepultura.uol.com.br/v6/en/

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 lutego 2005 17:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Armia chyba nie ma monopolu ani na Dantego, ani na Becketa :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2005 06:32:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
hehe... byłem ciekaw kiedy ktoś tu to zarzuci :D No jestem bardzo ciekaw jak im "zrzyna" wyjdzie, aż chyba posłucham tej mniej prawdziwej Sepy (bo z Derrickiem :twisted: ) :D

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 11 lutego 2005 13:22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Sepultura się skończyła - to co jest teraz to jakiś twór sepulturopodobny.

natomiast co do zrzyn to mi się wydaje że Soulfly zrzyna z 2TM2,3 - zwałszcza kawałek PAIN - przypomina mi Słychaj Izraelu z Paschy - ale tylko melodyjno - rytmicznie

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2005 01:06:45 
:) Myślę że Litza jako fanatyk Sepy od początków, po Twych słowach by się uśmiał :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 lutego 2005 12:52:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
3bajki pisze:
Myślę że Litza jako fanatyk Sepy od początków, po Twych słowach by się uśmiał



maybe masz rację - ale powiem tylko tyle, że Pascha 2000 ukazała się kilka miesięcy przed płytą Soulfly'a - PRIMITIVE - i mimo iż to pewnie zbieg okoliczności - to jednak te dwa utwory są do siebie podobne

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 lutego 2005 01:27:48 
Poszukaj gdzieś dyskusji o Haj Próf Cosmik Mleku :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 kwietnia 2006 16:39:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Bardzo dobra płyta, słucham jej właśnie po rz pierwszy. Nie słyszę podobieństwa do Armii żadnego... Ale co tu dużo pisać - wg mnie najlepsza, najostrzejsza płyta Sepy od bardzo dawna. Na razie przeleciała u mnie część piekielna (szalony, wsciekły trash/hard core) i czyścowa, trochę wolniejsza, choć czasem wraca punkowy kop. Skrzypce i waltornia jak na razie nie dały się za bardzo usłyszeć...

Teraz zaczał się ostatni numer, jedyny traktujący o niebie, widać w jniebie muzycy Sepy nie czują się najpewniej :) Spokojnie, ciekawie, trochę orientalnie.

****

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 kwietnia 2006 19:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 09 grudnia 2004 12:21:40
Posty: 5834
heheh ja sie juz w innem wątku wypowiedzialem, ze najlepsza plyta od odejscia Maxa, ja podobnie jak Armijny Smok przekrelsime sobie już sepulturę atu teraz zmazuję krechę ;) dobre płyciwo, btw był ktos wczoraj na koncercie ??


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 kwietnia 2006 20:04:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Gdybym miał tę płytę kilka dni wcześniej, to pewnie bym jakoś to 100 zł wyszarpał... Ale jednak to dla mnie cena zaporowa, choć i Sepę i In Flames dośc lubię.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2006 14:34:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
ja tej płyty jeszcze nie słyszałem... może się zdecyduję

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2006 22:36:13 
Dla mnie ten temat jest do podforum jednakoż, i być moze do tematu z Sepą, a jeśli nie było czas nadrobić.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 14:56:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Nie tylko Sepultura. Watykan też.

http://www.rmfclassic.pl/index.html?a=a ... ka&id=2907
Watykan będzie miał swój musical. Pracuje nad nim chórmistrz bazyliki świętego Jana na Lateranie - ksiądz Marco Frisina.
Jak pisze brytyjski dziennik The Guardian za libretto połsuży Boska Komedia Dantego, duchowny napisał do niej szereg utworów w róznych stylach muzycznych między innymi rockowym, jazzowym i
punkowym. Jednak te ostatnie pojawia się tylko w cześci poświęconej Piekłu.
Musicalowa Boska komedia ma być gotowa na jesieni. Najpierw zostanie pokazana we Włoszech, a potem w innych krajach Europy.

W telewizorze ten ksiądz też mówił, że w części "Piekło" będzie muzyka metalowa, bo taka tam najbardziej pasuje.

Czyżby planowano wykorzystanie Wyludniacza? ;-)


PS. Trochę więcej w języku obcym:

http://www.catholicnews.com/data/storie ... 700088.htm
Hard rock in hell: Monsignor makes 'The Divine Comedy' a musical

By John Thavis
Catholic News Service

VATICAN CITY (CNS) -- A Rome monsignor has composed an extravagant musical version of "The Divine Comedy," featuring symphonic music in heaven, Gregorian chant in purgatory and hard rock in hell.

That's not a value judgment on rock music -- it just seemed to fit the spirit of rebellion in Dante's description of the inferno, Msgr. Marco Frisina told Vatican Radio Jan. 4.

Msgr. Frisina, a liturgy official for the Diocese of Rome and a well-known composer of religious music, said the new work, "The Divine Comedy: The Opera," will use a 100-piece orchestra, 50 dancers and singers, and more than 250 costumes.

According to the opera's production company, Nova Ars, the set will be one of the biggest ever used for an operatic work and will be designed to allow audience interaction in some of the scenes.

The priest has dedicated the opera's musical score to Pope Benedict XVI and said he hopes the pontiff will attend the premiere in Rome next fall. The production is expected to tour Europe.

Msgr. Frisina already has stirred up controversy by saying he will put rock, punk and heavy metal music in hell.

"I'm simply using the music and sounds of rock to communicate that sense of laceration, drama and deep rebellion that rock music can express so well," he said.

"I needed rock music for the sounds in the city of Dis (the lowest part of hell), for the most violent part of Dante's inferno. But this is not a judgment about rock," he said.

The second half of the opera portrays the pilgrim's path through purgatory to paradise, and the music no longer expresses passion or desperation, but a "desire of the absolute," Msgr. Frisina said. Gregorian chant and symphonic harmony were the appropriate musical choices, he said.

Dante Alighieri's medieval poem, considered one of the masterpieces of world literature, imagines a journey through the three realms of the dead.

Casting for the musical production was to be completed in late January, according to Nova Ars.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group