Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:39:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Armia w Bielsku
PostWysłany: wt, 06 czerwca 2023 15:19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Żeby nie było że się nie zdarzyło, dokładam swój groszek.
Koncert w Bielsku- Białej odbył się 4.06.23
W klubie o dziwnej nazwie rudeboy byłam ostatnio 10 lat temu, na Armii takowóż. Albo się on zmniejszył, albo ja urosłam - jakby nie było klubik malutki, a żeby tam wejść trzeba pokonać dookoła całą kamienicę.
Mały i podły, ale dość przytulny. Jeśli ktoś lubi stare rudery bez tynku, z sufitem na wyciągnięcie ręki to zapraszam.
Stworzyło to klaustrofobiczny klimat oraz wrażenie tłumu a nawet zgniotu. Zachęcający, niezmiennie wzruszający witraż armijny bliziutko od wejścia, zamiast saportu z taśmy dead can dance, kolejny powrót.
Zespół wszedł szybko i zaczęło się. Na początkowy instrumental podeszłam sobie blisko i stanęłam w nieświadomości że za moment mogę oberwać w łeb. Lekkomyślny poeto, niebezpiecznie śnić...
Od pierwszego riffu Legendy zrobiło się wariacko pod sceną. Nie powiem, widziałam już pogo, byłam raz nawet na punk- rock festiwalu w czerwione- leszczynach :) ale już dawno nie widziałam żeby pięciu gości odstawiło taką napierdalankę i rozgoniło resztę słuchaczy pod ściany!
Bielszczanie stęsknieni widać i wyposzczeni, zwłaszcza tych jedenastu co mikroskopijny lokal roznieśli w boisko.
Trochę zdziwiłam się że piwo daje się tam w szkle, bo taki szał ze szklankami w rękach i rozpryskiwaniem tego piwa po nawierzchni to przede wszystkim marnotrawstwo, po drugie rozrzutność, a także chyba zagrożenie życia.
No ale może przesadzam, bo ofiar śmiertelnych z tego co wiem nie było.
Było za to na tyle sympatycznie, że gdzieś w okolicach Nie ja (który jest moim ulubionym kawałkiem z tej płyty) wycofałam się trochę pomiędzy ludzi którzy przyszli nz koncert po prostu posłuchać muzyki. Wydawało mi się najpierw że muzycy są trochę zmęczeni graniem dzień po dniu, jednak rozkręcili się szybko i cała Legenda przeleciała jak boski wiatr. Oczywiście czekałam najbardziej na część drugą, tak niejednoznaczną i dezorientującą dla części słuchaczy. Choć trzeba przyznać, ci z przodu trzymali się mocno do końca. :)
Uwaga druga - Piosenka po nic! Cieszę się że grają Ducha, a w wydaniu koncertowym można poczuć pełnię tego i przestrzeń tego utworu. Zaraz potem - Inaczej niż zwykle. Wspaniale wykonane! Tom długo wybierał komu oddać mikrofon na ostatnie słowa - i tu nie zauważyłam kto tego dostąpił? Czy nie ten kto najbardziej rozebrany toczył się po metrażach? Bo raczej nie ten kto znieważył przesłanie dla Brylewskiego, taką mam nadzieję. Lecz Budzy szybko go uciszył I unieszkodliwił :)
Co tam jeszcze? Sen nocy letniej! Jedna z tych niespodziewanych chwil mistycznych, gdy można zamknąć oczy i poczuć że cofa się czas. A on się potem zawiesza i płynie dalej jak meandry rzeki występującej z brzegów.
Trzecie wyjście- Jestem drzewo i Aquirre!!!
Wszyscy zadowoleni, wyciągają się ręce spod sceny, gdzie wita je lub żegna uśmiechnięty znów Tom. W tej pogodnej jak obłęd atmosferze kończymy z soul side story.
Ściskam antologię i nową koszulkę, milczę i całą drogę powrotną wpatruję się w spaktakl na niebie. Zakręcone wielokrotnie ronda przywracają mi równowagę i radość.
To jest to! No nie, to to? Tak, to jest to :)

Ps. Wrzeszczeli HOHO HOO jeszcze zanim im Kuba 3 bajki zagrał :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2023 06:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 15 listopada 2008 20:38:31
Posty: 101
Skąd: Cieszyn
Po długiej przerwie w koncertach armijnych (aż się przekopałem przez forum żeby odtworzyć - ostatni raz byłem w 2012 roku) to miód na uszy. Tom dalej w formie, na scenie kompletnie nie widać po nim upływającego czasu.
Dla mnie koncert bardzo udany (ale jaki może być po takim "poście"? :-D).
Pierwszy raz gościłem w klubie rudeboy. Bardziej mnie odstraszał dziedziniec i wejście niż samo wnętrze klubu, ogólnie wrażenia przyzwoite. Nie odniosłem wrażenia tłumu, ale to może dlatego że obrałem miejsce nieco z boku. Miałem wrażenie że słabo gitarę było słychać, ale może to kwestia miejsca odsłuchu lub mojego ucha.
Z najbardziej pozytywnych zaskoczeń - miło było usłyszeć kawałek z Pocałunku... Z jakiegoś powodu którego sam do końca nie umiem określić cała ta płyta stoi u mnie dość wysoko :)
Z małego niedosytu to miałem cichą nadzieję że coś więcej będzie z nowszych utworów ( Toń, Freak)

_________________
Iz 1, 18...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group