Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 20:25:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 czerwca 2009 21:49:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Posłuchałam sobie właśnie Processu po dłuższej przerwie.
I naszły mnie takie dwa nowe wrażenia:

- Katedra, która dotej pory była dla mnie strasznie radosnym utworem, w którym jakoś nie zwracałam uwagi na początkowy stos, po prostu przechodziłam od razu mentalnie do radości lecenia wyżej, dziś dała się we znaki właśnie tym stosem. Cały czas słuchając tego kawałka czułam ogień trawiący aż do kości, przez który - nie ma rady - trzeba przejść, zanim się trafi do Domu. Czy to tu, za życia na ziemi, czy w czyśćcu - nie ma znaczenia, po prostu nie ominie się go i nie będzie trwał krótko...

-Anima, która do tej pory była dla mnie gdzieś w ogonie Procesowych piosenek, dziś nagle bardzo dotarła do mnie muzycznie - można powiedzieć, że właśnie odkryłam ją i jej piękno, dotychczas niezauważone. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 czerwca 2009 22:36:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Niczego mądrego tu nie wniosę, ale chcę napisać, że kilka dni temu posłuchałem sobie całego Prozessu i był to jak dotąd najlepszy dla mnie odsłuch nowej płyty Armii. Nadal nie ulegam zachwytom jak wiele tu osób, ale podobało mi się naprawdę bardzo, oprócz może Animy, która była pierwszym momentem, w którym odczułem znużenie, no i po raz kolejny przyjąłem Underground z wielką ulgą i radością - swój tamto-owamty wybór potwierdzam w pełni!
Ale Zły porucznik bardzo w porządku, w kiaszowych łamańcach Procesu zaczynam się coraz bardziej odnajdywać, Statek burz mnie zahipnotyzował, Katedra ponownie zachwyciła, Przed prawem nie straciło nic z poprzednich zachwytów. Całość płyty ciężka, ale wreszcie nie przytłaczająca.
Teraz będę miał o wiele większą ochotę wrócić do niej, niż po poprzednich słuchaniach, a przede wszystkim mam dużą ochotę spróbować jeszcze raz Prozessu na żywo.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 czerwca 2009 11:15:08 

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 15:35:47
Posty: 20
Der Prozess na początku wydawał mi się jakiś dziwny, straszny, jednak po paru odsłuchaniach stał się dla mnie najlepszą Armijną płytą obok Legendy. Szczególnie taki klimatyczny wokal w "Przed Prawem". To najlepszy kawałek z tej płyty, można zamknąć oczy i wyobrazić sobie ciemną celę... A riff ze "Statku Burz" to coś genialnego, świetny pomysł z tym chowaniem się riffu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 lipca 2009 14:23:27 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Na wczorajszym koncercie doszedłem do wniosku, że "Wołaj na cały głos" kojarzy mi się wybitnie z "Niezwyciężonym".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 sierpnia 2009 11:48:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 18:38:05
Posty: 541
a propos prozessowego bonusu to o ile mnie moja niekiedy jednak zawodna pamięć nie myli, były swego czasu na forum wici jakoby miała się na nim znaleźć nowa suita,prawda li to jest Elrondzie? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 sierpnia 2009 11:56:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Tobie chodzi o tą EPkę co się miała pojawić w tym roku? Jeśli tak, to zapraszam do tego wątku:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=3001

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 sierpnia 2009 12:03:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 13 marca 2008 18:38:05
Posty: 541
youzwa pisze:
Tobie chodzi o tą EPkę co się miała pojawić w tym roku? Jeśli tak, to zapraszam do tego wątku:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=3001


Dokładnie o tą EPkę :) i mniej więcej w tym momencie zgubiłem wątek ;) dzięki wielkie dobry człowieku :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2009 01:23:54 

Rejestracja:
sob, 09 sierpnia 2008 21:41:01
Posty: 919
Czy będzie zapowiadany wcześniej teledysk do któregoś z utworów der Prozess?

_________________
Hej, hej, którędy do gwiazd?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 października 2009 00:43:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Fengari pisze:
Posłuchałam sobie właśnie Processu po dłuższej przerwie.

i doszedłem do wniosku że ta płyta przebija zdecydowanie wszystkie wczesniejsze dokonania zespołu armia..........

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 23 października 2009 14:39:07 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Nawiązując do słów Czarnucha, miałem ostatnio tak samo. Dłuższa przerwa, powrót i... Ładunek emocji (już nie tych pierwszych, które bywają mylące) płynący z tej płyty, bogactwo brzmień, urozmaicenie kompozycji, mistrzostwo świata na wokalu oraz generalna spójność treściowa oraz muzyczna "Der Prozess" stawia u mnie tę płytę na samym szczycie dotychczasowych dokonań Armii.
Jeśli, na co się zapowiada, "Freak" ponownie okaże się artystycznym strzałem w dziesiątkę, to będziemy mieli tę rzadko spotykaną sytuację, gdy zespół, po 25 latach istnienia, wydaje w krótkim okresie dwie totalnie odmienne, a jednocześnie rewelacyjne płyty...
Trzeba uważać, żeby nie zapeszyć. Już odpukałem w niemalowane. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 października 2009 15:39:51 
Kilka moich słów o płycie:

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... ht=#337065

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... ht=#337386


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 listopada 2009 01:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7627
Skąd: Kraków
Paulus_Wolf pisze:
Co do "Przyjdź", wydaje mi się, że to Jezus woła tego człowieka

Jeszcze takie coś mi się nasunęło: tam jest taka minimalna różnica w głośności: jakby wołały dwie strony, jak w Apokalipsie, Duch (czyli Bóg) i Oblubienica, czyli Kościół, reprezentowany tu przez bohatera utworu/jego wykonawcę.

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 20:13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 04 października 2009 17:16:15
Posty: 33
Skąd: prawie Lublin
Mi także wydaje się, że to człowiek woła Boga "przyjź"-> Marana tha.
Wołający to ten sam który opentany bólem i ciemnościa, krzyczy "nie ma ze mną nikogo", "jestem sam", jednak ten zwrot do Boga pojawia sie w chwili wielkiego osaczenia i bezradności a jednocześnie chwili przebłysku światła, w której rozumie, ze to nie Bóg jest wrogiem, ale pomocą.

_________________
Jezus wyciągnie Cię z Matrixa. Chcesz?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 grudnia 2009 20:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Wróciłem do płyty po przerwie by wypełnić top 7 i utwierdziłem,że to moja ulubiona płyta zaraz po legendarnej :wink:

Gdyby wokal miał reverbu odrobinkę więcej nie wiem,czy nawet nie walczyła by o 1 miejsce.Świetne teksty i moc w utworach no i waltornia Banana po której aż wstyd mieć ten instrument w lapach i wymyślać gorsze rzeczy :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 grudnia 2009 21:15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
a co to jest reverb, że może przesądzić aż o pierwszym miejscu?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1090 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group