Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:21:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 11:17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pippin, dobrze Cię rozumiem. Np. kiedy Rafał Blechacz w finale konkursu chopinowskiego grał e-molla i szło mu tak, że oczy mi z orbit wychodziły, to jednocześnie panicznie bałem się, że coś mu się omsknie, że się pomyli... i kiedy wybrzmiewały te ostatnie dźwięki i publiczność wybuchnęła niesamowitą wrzawą jeszcze gdy orkiestra grała ostatni akord, a ja myślałem, że pęknę z zachwytu i takiego potężnego:
Peregrin Took pisze:
Ufff! Jednak! Jest! Udało się!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 15:12:47 

Rejestracja:
pn, 09 lutego 2009 14:57:39
Posty: 1
Na ten koncert przyjechałem specjalnie z Bydgoszczy. i sie nie zawiodłem: podobno na bydgoskim koncercie zagrano tylko jeden utwór z nowej płyty. to co działo się w poznaniu to było coś niesamowitego. Materiał z nowej płyty może nie porywa do pogo gdyż jest dość trudny muzycznie i tekstowo (chociaż Armia chyba słynie z trudnych tekstów), ale na koncert poporsu niesamowity: budzi różne emocję, zmusza do wsłuchania i prób zrozumienia...
Niestety akustyka tego klubu nie należy do najlepszych (bas troche się zlewał z gitarami, a dal mnie to jest jeden z atutów płyty że wreszcie kunszt Kmiety został wyeksponowany).ale i tak brzmiało przynajmniej dobrze.
Pojawiło się tutaj kilka komentarzy do gry Krzyżyka. nie jestem obiektywny gdyż obseruje jego grę już dobrych kilka lat i widzę jego postęp chociażby po płytach zespołu który pewnie nie każdy zna "Stróże Poranka". dla zainteresowanych na perkusji Krzyżyka znalazł się Michał Archanioł z ostatniej płyty "Stróżów Poranka". ale w Armii on naprawdę rozwinął skrzydła. miło słyszeć nawet stare kawałki które nie są odgrywane jako tylko punkowe umpaumpaumpa tylko urozmaicone wstawkami perkusji.
Będąc bodajże w zeszłym roku na koncercie w bydgoszczy dało się zauważyć pewien podział na fanów armii starej i nowej, punkowej i chrześcijańskiej. kiedy grali rzeczy z legendy pod sceną znaleźli się Ci którzy lubią starą armię, stary dobry Punk. natomiast gdy zaczęli grać np. On jest tu On żyję wszyscy oni usiedli i w młyn wskoczyli Ci którzy lubią Armię także za bezpośrednie przesłanie. Nowa płyta według mnie też będzie podziałem...pozytywnym bo zmuszającym do myślenia. tej płyty nie da się słuchać beztrosko...ma przesłanie którego nawet jak do końca sie nie rozumie to i tak człowiek myśli....Głupcze zajmij się czymś....mocna sprawa.
Tak samo utwór traktowany jako Bonus: majstersztyk przenośni!
Katakumby dają znak, tu jest życie tam jest świat, my jestesmy tam i tu, SŁONA SÓL NA TWÓJ BÓL!. na tych słowach nie da się stać w miejscu...usłyszenie tego na koncercie poprstu uskrzydla DUCHA! piękna sprawa choć nie prosta w odbiorze. Mam nadzieje że zespół nie zrezygnuje z konwencji grania materiału z płyty w całości...piękne przeżycie muzyczne! GRATULUJE! muzyka i jej odbiór jest czymś subiektywnym. dla mnie najlepszy czas Armii to płyty Triodante i Duch....i nareszcie zespół nagrał płytę którą z czystym sumieniem stawiam na równi z nimi. nie sądziłem że to jeszcze będę mógł napisać ale tak jest.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 23:39:49 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
zdjęcia z genialnymi podpisami :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 10 lutego 2009 22:38:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
mirus pisze:
zdjęcia z genialnymi podpisami

hehehe Krzyżyk za garami, a w podpisie: "Klasyczny rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi" :D

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 lutego 2009 02:36:26 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Można sobie zdjęcia obejrzeć (bez podpisów :wink:).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 10:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
natalia pisze:
Budzy z gitarą akustyczną wykonał pewien utwór solo

A tak właściwie to co to było?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 10:45:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
podkład składający się z dźwięków a i G podchodzący pod working class hero z zaśpiewem Anima

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 10:47:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tam było dużo więcej tekstu, Bartusiu...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 11:01:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
To po co się pytasz skoro wiesz lepiej? :wink:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 lutego 2009 11:03:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ale naprawdę nie wiem.... Coś śpiewał ale co? To była przeróbka czy utwór autorski? Nie wiem, stąd pytam.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group