Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 06:19:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 16:55:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 listopada 2008 00:41:31
Posty: 19
Skąd: Poznań
aim one pisze:
Tak mnie naszło w czasie koncertu że te stare numery to są banalne w porównaniu do Procesu.


Otóż to. Mam podobne wrażenia - jeszcze takiego kontrastu na koncertach Armii nie było... Nie wiem czy to dobrze czy źle. Ale chyba jednak dobrze - świadczy o ogromnym rozwoju zespołu.

Może to zabrzmi obrazoburczo - ale po 13 latach słuchania Armii na koncertach trochę znudził mi się set: Jeżeli + 3 bajki + Niezwyciężony... Niby wszystko fajne, wciąż próbują te kawałki zagrać inaczej, ale np. wczoraj jakoś mi już po Procesie zupełnie nie pasowały... Jakieś takie zbyt "wesołe" mi się wydawały ;)

Co innego "Popioły" czy "Nic już nie przeszkodzi". Proponowałbym jeszcze "Sędziowie" dodać

A muzycy - genialni w obu częściach. Na wszystkich moich znajomych rzeczywiście Kreuz zrobił największe wrażenie. A waltornia wydawała mi się - że tak powiem - trochę "niedociągana" i zbyt szybko urywana (jakby nieco niepewnie grana) - ale może to wina nagłośnienia.

Za to super, że wokal był bardzo klarowny i mocny!

Jednym słowem: Der Prozess zasługuje na taką inscenizację jak swego czasu Triodante.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 17:50:04 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
"Der Prozess" na żywo.
Coż mogę powiedzieć... Pierwszą, procesową część koncertu, można by porównać do poważnej, psychologicznej sztuki w teatrze, przy której nie chce się ekspresyjnie wyrażać emocji, tylko chłonąć, chłonąć wysublimowane dźwięki i teksty najwyższych lotów. Publiczność w większości zasłuchana... Mówiłem Budzemu o swoim skojarzeniu z promocyjnym koncertem Triodante z warszawskiego Medyka z 1994 r., gdzie odegrany również cały materiał wtedy nowej płyty spotkał się z podobnym, kontemplacyjnym odbiorem...
Wykonanie płyty "Der Prozess" totalne i perfekcyjne. Ponieważ Piła poruszył tu ten temat, ja już od jakiegoś czasu lobbuję u Budzego kwestię nagrania całego materiału z nadchodzącego koncertu w Stodole. :wink:
Koniecznie trzeba to zrobić, bo to historyczne chwile w działalności Armii. Dziś pewnie wielu chętnie usłyszałoby materiał Triodante z pamiętnego koncertu w Medyku, a ni ma... No właśnie! ANIMA! Najbardziej magiczna chwila na ostatnim koncercie! Ja od początku ten utwór odbieram jako jasny... Możnaby rzec, szczęście w egzystencjalnym nieszczęściu człowieka... Jakoś pozytywnie wchodzi mi ten piękny utwór.

Późniejsza część koncertu to czadowa i radosna zabawa, ogrom energii, zostałem oblany piwem razem z moim fotogrzmotem, w innym momencie zeskoczyła z obiektywu osłona przeciwsłoneczna i poszła w pogo, hehe... Przywołał ją do porządku jakiś sympatyczny zdyszany kolega (to Ty, Fidel?) i znów jesteśmy razem. :wink:

Elrond z mieczem! W najważniejszych momentach, takich jak koncert "Der Prozess", magiczny forumowy miecz towarzyszy Budzemu! Mnie tam się łza w oku zakręciła, ale trzeba było zdjęcia robić.
Od strony świetlno-wizualnej dodam, że koncert nie był wypasiony w tym względzie, więć nie należy spodziewać się cudów w zakresie zdjęć. Ale co tam zdjęcia! W sercu radość i duma z ukochanego zespołu, nic więcej się nie liczy!

Dodam, że umieszczenie na plakacie i biletach zdjęcia Budzego mojego autorstwa spełnia w pełni moje ambicje foto artystyczne. Bilet skonfiskowałem Bartkowi (dzięki!), ale plakatu nie udało mi się skutecznie zerwać...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 lutego 2009 22:51:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Koncert był wspaniały pod każdym względem - i muzycznie i towarzysko (było dobrze widzieć tylu z Was). Dziękuję za tak wspaniały wieczór!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 12:56:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 23 lutego 2007 17:08:00
Posty: 45
Skąd: z nienacka | Poznań/Swarzędz | ZHR | CLC
Erkej pisze:
to Ty, Fidel?

Tak, to ja. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 13:54:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Erkej pisze:
nagrania całego materiału z nadchodzącego koncertu w Stodole


to jest dobry pomysł ! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 14:06:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...jest taki plan ..nie tylko w Warszawie :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 14:30:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Erkej pisze:
ANIMA! Najbardziej magiczna chwila na ostatnim koncercie! Ja od początku ten utwór odbieram jako jasny... Możnaby rzec, szczęście w egzystencjalnym nieszczęściu człowieka... Jakoś pozytywnie wchodzi mi ten piękny utwór.

no właśnie mi ten utwór pieknie pasuje w tym punkcie płyty, po przełomowym Przed Prawem jest tą jasnością, optymistycznym zwieńczeniem, Niebem dokładnie jakim na Triodante było Skończyłem Rozpoczynaj :D


Erkej pisze:
ja już od jakiegoś czasu lobbuję u Budzego kwestię nagrania całego materiału z nadchodzącego koncertu w Stodole.

elrond pisze:
...jest taki plan


po wszystkich Waszych recenzjach i po powyzszym apetyt na Stodołę wzrasta

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 17:33:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Bardzo się cieszę, że byłem na koncercie w Eskulapie. Nowe piosenki, poza "Statkiem burz" i "Undergroundem" jeszcze mi nie wchodzą, ale drugą częścią występu jestem zachwycony. Akustyczny przerywnik - bardzo ładny. Kiedy Armia zagrała dwa utwory z "Legendy", pomyślałem, że robią pojedynek "Proces" kontra "Legenda". Potem pomyślałem: Armia kontra Armia. Dla mnie, stara Armia - do "Ultima Thule" - wyszła z porównania zwycięsko. Cieszą mnie bardzo "Popioły". Nie podobało mi się "Nic już nie przeszkodzi" w takiej wersji, jaką usłyszałem w Eskulapie. Jeśli chodzi o obecność nowych kawałków w repertuarze koncertowym, nie da się przyczepić, bo został wykonany cały "Der Prozess".

Słyszałem wcześniej, że istnieją tacy ludzie, którym nie podoba się, kiedy Armia gra wolno. Słychać ich nawet na DVD z dwudziestolecia, gdzie zagłuszają solo na waltorni w "Trzech bajkach". Nie spodziewałem się, że jest to zjawisko tak uciążliwe. Nie chciałbym być kimś takim.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 18:25:37 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Dzięki wielkie dla zespołu za ten koncert! Część procesowa była niesamowita, utwory świetnie sprawdzają się koncertowo, szczególnie grane nieosobno. Część szlagierowa równie przyjemna, bardzo radośnie, w ogóle cały koncert był dla mnie bardzo radosną rzeczą, czułem się zwyczajnie szczęśliwy. Brawa dla wszystkich muzyków, ze wskazaniem jednak na Krzyżyka, z każdym koncertem jego gra mi się bardziej podoba. Trochę waltornia mi nie podchodziła, jednak po informacji, że w 4 dni Kuba miał ogarnąć cały materiał - nie mam zastrzeżeń. Muzycznie to była mega uczta!

Ilościowo wydawało mi się, że jest mało ludzie (chociaż już zapomniałem jakie są standardy Eskulapowe), niemniej była to ilość optymalna, która potrafiła również stworzyć odpowiedni klimat. I za to dzięki również wszystkim przybyłym.

No i dodatkowo się cieszę, że były nowe koszulki, bom sobie mógł zakupić.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 20:55:31 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 22:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 18:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Tym razem oszczędnie Erkeju, chyba faktycznie zabrakło Ci efektów scenicznych.
Tak... tak było w Niezwyciężonym.
Elrond i trzy księżyce...
Kumple którzy nie śledzą na co dzień wydarzeń Armijnych,
nie wiedzieli czego się spodziewać:) rzezi, egzorcyzmu czy wielkiej bitwy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 22:53:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Mikosz pisze:
Słyszałem wcześniej, że istnieją tacy ludzie, którym nie podoba się, kiedy Armia gra wolno. Słychać ich nawet na DVD z dwudziestolecia, gdzie zagłuszają solo na waltorni w "Trzech bajkach". Nie spodziewałem się, że jest to zjawisko tak uciążliwe. Nie chciałbym być kimś takim.

ale to kolega celnie ujął! :piwo:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 lutego 2009 23:23:39 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 12:54:24
Posty: 875
Jak mawia klasyk mega szacun za zagranie całego Der Prozessu, łącznie z wszystkimi, licznymi efektami dźwiękowymi. Całość - hipnoza. Wielkie :brawa:
Część hiciorska w szalonym tempie i chyba lżejszej atmosferze, jak gdyby odpoczynek po ciężkim klimacie procesowym.
Największe wrażenie wywarł Krzyżyk - przekozak perkusyjny :D
Na SIEKIERA!! SIEKIERA!! miałem przygotowaną odpowiedź w stylu wujka Staszka - mistrza ciętej riposty. na szczęście nie powtórzono zawołania (zmieniona wersja brzmiała Niezwyciężony. a btw.: Jeżeli + 3 bajki + Niezwyciężony to jedyny moment koncertu (nie tylko tego), kiedy mam wrażenie zajechania materiału i tylko czekam na jego koniec. np. z Oknami tego problemu nie mam :) ).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 00:48:36 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3413
aim one pisze:
Tym razem oszczędnie Erkeju, chyba faktycznie zabrakło Ci efektów scenicznych.

Coś tam jeszcze wykroję w Fotoroomie. :wink:
To taka mała zajawka z Mieczem, bo to ważny Miecz jest.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 lutego 2009 10:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tylko jedna refleksja co do pierwszej części koncertu.
Bałem się. Cholernie mocno się bałem jak to wypadnie, czy się uda... I gdy nadszedł ten moment, że zakończyło się instrumentalne interludium Animy i wybrzmiały słowa "Trzeci raz na zawsze", pomyślałem sobie "Ufff! Jednak! Jest! Udało się! Już prawie koniec i wyszło znakomicie!". A po chwili przyszła refleksja: "E, stary, co z tobą? Przecież to nie ty tam grasz, nie jesteś członkiem zespołu. Obudź się". :)

BRAWO!!!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group