Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 15:07:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 00:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Dla mnie Brylewski był gitarzystą Armii i stawiam go na równi z innymi gitarzystami. Sorry ale on dla mnie stoi na równi z Pawłem Klimczakiem, Grymuzą czy Popkornem... Po prostu gitarzysta, który fajnie komponował ale inni też to robią dobrze. Wszystkich łączy Armia i każdy z nich ma swój wkład i dlatego nie wyróżniam go jakoś...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Ostatnio zmieniony sob, 19 lutego 2005 00:35:42 przez BartZ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 00:02:43 
słabba to może być kurde poza sałndropsa a nie morrisona, tej


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 00:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
tą wypowiedzią podpisałaś na siebie rozwiązanie umowy-zlecenia :!:

teraz kariera solowa? pierwszy singiel: "Australia/ Australia Thule" ?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 00:06:36 
dobra!!!!!!!! zobaczymy kto ci rytm podegra i drugi głosik zawyje ty artysto padalcu co na morrisonka mojego najeżdża! był jaki był!!!!!!!!! gdzie twoja tolerancja? jaszczurek nie lubisz czy co?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 00:10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
Niech żyje nam miłość braterska! :piwo:

:killer:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 14:57:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bartek Z. pisze:
Dla mnie Brylewski był gitarzystą Armii i stawiam go na równi z innymi gitarzystami. Sorry ale on dla mnie stoi na równi z Pawłem Klimczakiem, Grymuzą czy Popkornem...


Przepraszam, ale uwazasz, ze Grymuza (nic nie ujmujac jego umiejetnosciom) wniosl do Armii tyle samo co Brylu?

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 19:15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14524
Skąd: nieruchome Piaski
To ja już nic nie rozumiem, ale mogę przewidzieć odpowiedź Bartka Z. i reszty osób, które wyżej od "Legendy" cenią sobie z różnych powodów "Triodante". By znowu nie rozpoczynać tego wątku, wypowiem się w swoim imieniu: dzięki "Triodante" Michał G. był dla mnie co najmniej tak samo pomysłowym muzykiem co Robert B. Napisałem "co najmniej", bo biorąc pod uwagę umiejętności, to ten ostatni nie staje się pierwszym :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 19:17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
drazniło mnie przesadnie dlugie oczekiwanie na pierwszy koncert Armii w Bydzi (se 7 lat poczekałam)....
drazni mnie kawalek "Jezus Chrystus Panem jest"....
drażni mnie brak pozdrowień dla Forumowiczów na ksiażeczce od digipacka "UT".... (ale dzieki ofiarnej pomocy Bogusia powracam do jakotakiej równowagi ;) )

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 19:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22917
dyingbride pisze:
drazni mnie kawalek "Jezus Chrystus Panem jest"....

czemu? za bardzo metalowy? :twisted:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 20:28:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
no jasne, taka rypanina, ze zaden thróó metal nie zniosłby jej ;)

a powaznie, to nie współgra mi text z muzą. I zbyt natarczywy jak dla mnie przekaz.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 lutego 2005 22:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
dyingbride pisze:
drazni mnie kawalek "Jezus Chrystus Panem jest"....


Mam to samo, db.....
Ten kawałek nie pasuje do reszty, dla mnie "Droga" kończy się na "Parowozie"..... a "Jezus" to bonus..... Fajny, ale zupełnie nie pasuje na tym miejscu na którym jest na płycie...... Taki bonustrack.... tak to postrzegam.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 16:21:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 20 listopada 2004 12:57:17
Posty: 346
Skąd: z Tajniaka
Prawda jest taka, ze, kiedy sie mowi "drazni" mnie mitologizacja Brylewskiego, ustawia siebie i kogos, kto niby mitologizuje, na z gory ustalonych pozycjach, po srodku budujac barykade. W tym momencie ktos, kto nie mitologizuje Brylewskiego, a tylko broni jakiejs zwyczajnej sprawiedliwosci dziejowej, daje sie wpuscic w kanal i najczesniej gra na tych zasadach i zaczyna wierzyc w to, ze Brylewski to rzeczywiscie postac mityczna. A tak nie jest. Nikt z nas nie uwaza, ze Brylewski jest mityczny. Poza tym boje sie takich wypowiedzi typu "drazni mnie mitologizacja Brylewskiego" czy "Voo Voo to sobie wyjatkowo ne cenie", bo odnosze wrazenie, ze stoja za tym jakies inne kwestie, w ktore nie zamierzam wnikac. Wszyscy wiemy, ze Armie stworzyly trzy osoby, a potem przez wiele lat dwie z nich nia dowodzily. Z drugiej strony mozna powiedziec "drazni mnie mitologizacja Budzego". Z calym szacunkeim oczywiscie dla Budzego.
A ze Brylewski nie jest wirtuozem, to prawda. Tyle ze ja na ten przyklad ciagle nie moge sie przyzwyczaic do tych wirtuozerskich wykonan starych piosenek dla pewnosci teraz na dwie gitary granych.
Poza tym, trudno powiedziec jasno to co czuje... Ujalbym to tymi slowami: W 1991 wolalem sluchac Armii a nie Acid Drinkers. Dlatego, ze to przy grze Brylewskiego chodzily mi ciarki po plecach i wlosy deba stawaly na glowie.
A swoja droga pamietacie, jak kiedys potocznie mowilo sie na Zlota Skale - studio nagran Roberta Brylewskiego? STUDIO ARMII.
A ta rzekoma mitologizacja Brylewskiego to wlasciwie na czym ma polegac? Ze ktos zauwaza to, ze Brylewski byl w Armii nie tylko gitarzysta? Bo jesli role Roberta sprowadzic tylko do grania na gitarze, to rzeczywiscie... jeden z wielu. No ale ja rozumiem, ze obie strony maja swoje interesy w interpretacji faktow, a i trudno mowic o faktach bez ich interpretacji. Dlatego Voo Voo kiepsko gra, Brylewski jest cienki, a za to 2+1 jest swietnym zespolem punkowym :)
Pozdrowionka!

_________________
.
.
przebacz mi przyjacielu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 lutego 2005 23:01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Ja tam mitologizuje sobie różne postacie, które są mi z różnych względów bliskie, w tym Roberta Brylewskiego 8) , i dobrze wiem dlaczego...!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 23 lutego 2005 23:36:35 
Crazy pisze:
za dużo o tym mówiłem ostatnio, ale widzę, że wiele osób mówi tym samym głosem... Manool i cała ekipa mochnaczkowa... drażnią mnie wciąż te same sety koncertowe z nadreprezentacją Legendy i nie-do-reprezentacja nowych płyt

A tak to głupio wręcz, ale jeżeli chodzi o płyty, to po kolei jak lecą nic mnie nie drażni, a na koncertach poza tym to też nie... Drażnią mnie niektóre wypowiedzi Budzego na tematy polityczne, bo mamy nieco rozbieżne poglądy czasami. Ale to kropla w morzu ogółu jego wypowiedzi, które przeważnie mi się podobają.
Chyba jestem mało krytyczny, bo nic nie moge wymyśleć.


W zasadzie zaanektowałbym całą wypowiedź. W tem temacie się zgadzamy :piwo:

Jedyny drobny akcent bym dodał, mniej Legendy, więcej innych płyt, ale niekoniecznie wyłacznie tych nowych
widzę siebie wraz z nim, a zarazem siedmioletniego chłopca na warszawskim podwórku /pewnie znając siebie gdzieś pokręciłem tekst/- ale kurcze, ten kawałek chętnie bym usłyszał na koncercie

Tak to jest jak się łyka twórczość zespołu w całości :)
Zresztą nie tyle drażni, ile chętnie bym zobaczył Armię która robi wariacje na temat własnej twórczości - inne aranże, inne wersje, improwizacje.
Nie drażni mnie jak ich nie ma, tylko cholernie chętnie bym zobaczył je inaczej :)
Chyba sie dziad robię i z jakimś jazzowymi bzduramyyy wyskakuję ;)

No i te dwa kawałki mnie drażnią na Pocałunku
2 kawałki Armii których autentycznie nie lubię, po co one tak doskonałej kapeli? ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 lutego 2005 01:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ale wstyd, po przeczytaniu tekstu pomylilem chyba 1/4 słow... :oops: :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 143 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group